Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 20:56 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: romant
Mě napadl i nadorek, takže vridky, to by odpovídalo a je fakt, že v šedesátce nic moc, ale když tam vládne ruducha co jsem viděla na fotce, tak poměrně slušně, tak kvalita vody nebude úplně optimální a hodnoty v ní vyvážené což?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 20:52 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Kata Eš
Tohle se určuje podle fotek těžce, není úplně ostrá a tam je důležitý každý detail. Ondřej na to jde od lesa potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 20:52 R Muž romant [27987] Re: kometka
Tak ukončíme spekulace. Bohužel nedobrou zprávu mám, jedná se o nějakou formu vředovitosti na níž čichavci v nevhodných podmínkách velmi často trpívají. Řešení je pouze jedno, mít vhodnou rybu ve vhodných podmínkách, tenhle nedopadne moc dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 20:49 ondrejD Re: kometka
Není to moc ostré, ta fotka - zkuste se podívat na ty světlé fleky, a napsat: zda jsou porostlé šupinami - přilehlými k tělu, ale "jen" nepravidelně rostlými (regeneráty po dřívějším zranění - může být i změna barvy pokožky), anebo zda šupiny jsou, ale odstávají (a pod nimi je vidět světlá tkáň), anebo zda ty flíčky šupiny nemají - a vypadá to že se "tlačí ven" zpod těch šupin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 20:49 Anďaska Re: Angus68
Když kouknu do atlasu nemocí, tak se to nedá léčit a napadené ryby usmrtit? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2019 20:42 Angus68 Re: kometka
To vypadá na nemoc způsobenou viry - Lymphocystis.
Chtělo by to asi posílit imunitní systém ryb, tzn. vhodné hodnoty vody, kvalitní krmivo a taky v neposlední řadě i prostor pro takovou rybu. 60litrů není moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 20:24 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: kometka
Ahojky, tak tohle na cichavci vidím poprvé, když jste si ho přivezli tak tam tohodle neměl ani náznak?
Nevěřím tomu, že by ho ancouskove napadli, jsou to bylozrave rybky, pokud si tedy nemají potřebu chránit teritorium, ale tuto kombinaci jsme měli v minulosti a nikdy nebyl problém být měl samec ancika 15cm ;-)
Plisnove to nebude, tohle má jasna ohraničení a zjizveni. Jak se čichavec chova?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 17:59 Žena kometka [2] Re: ctibum
Prezentace založena, snad budou informace stačit stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 08:44 R Muž ctibum [6953] Re: kometka
Chtělo by to trochu víc informací o nádrži. Kdy založeno, kdy tam šly ryby, jaká údržba, jaký filtr, celkové foto atd. Ideálně založit prezentaci. A co konkrétně je "sumeček". Líp se bude určovat o co jde a hlavně hledat příčina ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 07:49 Žena kometka [2] – Kousance nebo nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, zkoušela jsem dát příspěvek ale asi se neuložil. Tak snad nebude duplicitní.
Mám nyní v akváriu (60 l) jednoho čichavce se 4 sumečky. Původně jsme měli dva čichavce ale ten jeden na tohoto neustále útočil. Proto jsme ho dali pryč. Tomu co nám zbyl se už ploutve zhojily ale má na boku zvláštní útvarky Mám pocit že je jich víc. Nejsou bílé ale spíš tělové barvy. Proto si myslím že to krupička ani plíseň není. Žere a plave normálně. U sumečků toto nevidím. Je možné jak povyrostl že by se jizvy více zvýraznily? Nebo mu sumečci, když je drzý, nějaký kousanec uštědří? Nebo to může být nemoc? Děkuji za radu.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 21:52 JanaD – Plíseň?
Dám vědět :-) a moc děkuji za rady. :-)
Jana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 21:47 Anďaska Re: JanaD
Tak to pak tedy zkusit jedno z léčiv co psal NHKG. Dej vědět jestli to zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 21:45 JanaD – Plíseň?
Do týdne zlepšení? Oni už to mají dva týdny a pořád žádné zlepšení. :-( Vodu jsem měnila každý třetí den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 21:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: JanaD
U mě bylo vždy do týdne vidět zlepšení.
Ale můžeš ty ryby prohodit a přeléčit čichavce v karanténě. Bakterie nejsou jak krupička a není potřeba léčit celou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 21:35 JanaD – Plíseň?
Děkuji moc za reakce, zkusím tomu tedy dát čas (asi kolik)? A když to nezabere, zkusím koupit ten Bactopur. Mám totiž v karanténě už skoro měsíc neonky obecné, které čekají na svou chvilku do hlavního akva, ale nechci je tam samozřejmě dávat, dokud jsou čichavci nemocní, i když je mi neonek v karanténě líto. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.04.2019 21:14 R Muž romant [27987] Re: NHKG
Takováhle skvrna u čichavce je téměř vždy na bakteriálním základě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2019 21:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Anďaska
Na to Esha 2000 nefunguje, ta je na plísně. Na bakterie je třeba Bactopur nebo TERAP-AB. Ale já bych tomu dal čas, často to není potřeba léčit.

Mimochodem, už jsem měl klasickou plíseň, na kterou mi Esha 2000 nezabrala ani v několikanásobné dávce a přišel jsem takto o 2 krásné ryby. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 21:00 Anďaska Re: NHKG
To se divím, že na to nezabírá ta esha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2019 20:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: JanaD
Mi to přijde jako bakteriální rozpad ploutví: rybicky.net/forum/413…
Většinou není potřeba léčit. Kvalita vody je základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 20:56 Anďaska Re: JanaD
Taky bych řekla, že je to plíseň.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 20:53 JanaD – Plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím vás o pomoc. Koupila jsem nově 3x čichavce a asi po měsíci (když jsem je z karantény dala do hlavního akva) se u nich objevil takový povlak na ploutvích. Rybky jsou jinak čilé, baští, prohání se. Nemoc se nehorší, ale ani nelepší. Akva má 150l. Údržbu provádím 1x týdně, voda je vždy odstátá. Momentálně používám eSHa 2000 a Exit. Zatím, bez reakce.
Poradíte prosím? Budu moc vděčná za jakoukoli radu.
Jana
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 23:59 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: rybickar
Já bych asi pozorovala a pokud se ranka nebude nijak rozvíjet, tak bych to asi nechala, jestli už to má takhle dlouho a neměnné a nijak to neovlivňuje kvalitu jejího života. Max bych dala ten torben, aby se lépe hojila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 23:23 Muž Gringo63 [626] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: Anďaska
Právě si myslím na tu Thajku, protože den před tím to neměla. A nebo se odřela o kámen, kořen. Děkuji za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 21:54 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Anďaska
Fotka k příspěvku nikdy jsem rybky neléčil, kdyby to vybíjelo hejno, asi bych to zvážil, ale jestli to té jedné razborce nebrání žít ani jíst a je to jen estetika, tak to asi řešit urgentně nebudu.

Jak dlouho takové léčivo (třeba esha 2000) pro rybky vydrží po otevření?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 21:29 Anďaska Re: Gringo63
Pozůstatky zranění od nějakých rybek co tam máš , si myslim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2019 21:18 Anďaska Re: rybickar
Nebo zkusit přidat torben? Možná eshu 2000, ale zas kvůli jedné razborce, nwm. Nebo ji zkusit s eshou prelecit samostatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 20:48 Muž rybickar [16] - Společenské nádrže – Razborka Hengelova - ranka či zaplísnění?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, pokusil jsem se udělat fotku, už asi přes 14 dní pozoruji na své razborce hengelce povislý ocas s bílou skvrnkou u kořene ocasní ploutve. Nedokážu určit co to je.
Rybka s tím žije, plave, žere, ostatní z hejna to nechytají. pozoruji to 2-3 týdny možná déle.
jedna z hejna kdysi vyskočila z akvaria, vrátil jsem ji zpět... možná to mohla být tatéž z té fotky?

Mám ji nějak odstranit z hejna, nebo ji nechat dožít?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 17:58 Muž Gringo63 [626] - Spíš Asie, i když ? . . .
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tohle vypadá na "útok" přísavky. Co myslíte? hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 19:11 Olin Re: Tom384
To je taky možnost. Nebo ji přelečit zvlášť jestli máš kde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 19:08 Muž Tom384 [54] Re: Olin
OK, asi zkusim teda nasadit lecbu. Uz jsem byl skoro rozhodnutej ze preventivne rybu utratim, ale dam tomu jeste sanci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 19:05 Olin Re: Tom384
Nedávno jsem léčil tetry diamantové. Taky měly něco bílého na těle a nezjistil jsem co to bylo. Nasadil jsem léčbu esha 2000 a všechny jsou už cajk. Ja měl tehdy vyšší no3, tak to mohlo být třeba tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 18:53 Muž Tom384 [54] Re: Olin
Olin napsal: Jestli se jedná o plíseň, tak bych zkusil léčit esha 2000. Foto je celkem nekvalitní.
Edit: Chtělo by to lepší foto a hlavně víc informací.
Kolik a jaké máte ryby?
Jak dlouho to má?
Má to jen jedna jediná?



Mam 10 pancernicku panda a 9 teter cisarskych.
Tahle to ma asi kratce, rekl bych ze tak 3 dny. Pak to ma jeste jeden samec ale v mnohem mensi mire, u nej jsem si toho vsimnul pred tydnem.

Fotky muzu zkusit udelat lepsi ale myslim ze o moc vic detailu z toho nevymacknu. Jeste jedna doplnujici informace. V sobotu jsem zjistil ze mam zvysenou hladinu NO2 0.4mg/l. Pravdepodone to bylo zpusobene cistenim filtru. I kdyz jsem cisteni provadel obezretne, a je proplachnul 2/3 naplni v akva vode. Jak jsem to zjistil tak jsem zasolil akva a vymenil pulku vody. Dnes uz jsou hodnoty NO2 OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2019 17:22 Olin Re: Tom384
Jestli se jedná o plíseň, tak bych zkusil léčit esha 2000. Foto je celkem nekvalitní.
Edit: Chtělo by to lepší foto a hlavně víc informací.
Kolik a jaké máte ryby?
Jak dlouho to má?
Má to jen jedna jediná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 23:38 Muž Jenda91 [-3] Re: romant
Jo a precetl jsem starsi tvoji diskuzi ale ten akvarista to mel na neonce .Napsal jsi utratit smich a na mojem tercovci to je taky snad n ne echces abych ho utratil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 20:02 Muž Jenda91 [-3] Re: Králík
Fakkt nevim .Jsem z toho spatny nevim cim lecit .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 17:48 Králík Re: Jenda91
Já si myslím, že je to nějaká plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 17:45 Muž Jenda91 [-3] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nene tam jde o ty bile tecky na ploutvi .Koukej jinak dekuju za reakci.A velmi rychle se to siri
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 17:41 R Muž romant [27987] Re: Jenda91
Osasní ploutev dorůstá a prsní je zlomená, doroste taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 17:14 Muž Jenda91 [-3] – Skvrna
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj muzete mi prosim poradit co ma muj tercovec na ploutvi a na ocasku?nikdo mi neni schopen rict co to je.Tak uz i tady se obracim podruhe. A zde zasilam fotky.Dekuji Vam za zpetnou vazbu opravdu jsem se s tim jeste nesetkal.A misto toho aby mi chovatele poradily mi nabizeji jejich ryby ale to neresi problem v mem akvariu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 07:05 Muž Tom384 [54] – Tetra
Fotka k příspěvku Ahoj, moje tetra ma nejaky zavazny problem. Co to je za nemoc, jak ji muzu pomoct a jak zabranim aby se to sirilo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 00:35 Muž Tojsouvěci [3644] - Kytky s čudlamaRe: Elissa
Nechci být posel špatných zpráv,ale máš dvě možnosti buď čudlu šetrně utratit,nebo ji nechat doplavat.První možnost je u ryb určených k reprodukci,druhá u těch ,které jsou na koukání a umíš se smířit s uvedeným defektem.Jiná cesta nevede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2019 19:32 Žena Elissa [88] Re: lacewings
Fotka k příspěvku Dá se jí nějak pomoct? Mám asi něco podobného u tetry
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 11:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Cyklohentán
-snižuje to pouze životní podmínky jedince ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 09:11 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: lacewings
Ojoj. To sa asi inak ako vyterom nezlepší, že? Škodí jej to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2019 23:02 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Cyklohentán
-nejedná se nejspíše o nemoc ,pouze o zatvrdlé jikry z důvodu nemožnosti výtěru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2019 21:56 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Nafúknutá neonka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jedna z kamarátovich neóniek má veľké, akoby hranaté bruško. Už to tak má celkom dlho. Nemá zjezene šupiny, žerie ale schováva sa. Neviem aku ma vodu, ale má dosť veľa rýb a aquael fan filter. Nevie niekto čo to je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 18:16 Muž Powa256 [0] Re: Luky13
Nažrať sa chodí ale oddelil sa od druhých. Ostatné sumčeky sú v poriadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 13:47 Muž Luky13 [60] Re: Powa256
To zarudnutí žaber co je vidět nevypadá dobře asi špatná kvalita vody. Tyhle rybky mám a tohle u nich nepozoruji. Vypadá to že ani nepřijímá potravu, neboť to břicho vypadá prázdné a vybledlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 12:57 Maq Re: Powa256
Spíš bych Ti řekl, co s ním za pár hodin až dní bude.
Tohle nevypadá dobře. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 12:00 Muž Powa256 [0]
Fotka k příspěvku No poradte mi čo s ním je.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198872x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=951