Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 09:34 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: Vevod
Ano, je naprosto v pořádku. Jde o nějaký barevný mix.
Jde o tetru měděnou, vypadá trochu ve stresu, ale to může zkreslovat i fotka.

To že ryby u tebe zatím žijou neznamená že jim to nevadí. Neonky a pancéřníčci to asi dost brzo odnesou. Živorodky to dají, ty jsou i v brakické vodě.

Sám máš akvárium ani ne měsíc, máš to málo zarostlé a ryby jsi tam dal příliš brzo. Doporučuji věnovat se nejdříve svému akváriu a pak radit dál. Kor co se má usmrtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 09:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vevod
Jo, je v pořádku, jen se dobarvuje do klasického "zprsku", který není černý....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 09:14 Muž Vevod [5] Re: iam
Takze ten kominiček,ktery je z poloviny hnědy je v poradku jo??? U te tetry si myslim ze se jedna o tetru kralovskou...ma jich celkem 6ks....ale nejsem odbornik tak se mohlo stat ze mu dali jednu jinou...jen ze jsem nikde nenasel takhlle zbarvenou tetru měděnou....jinak ja davam u sveho akva lzici soli při kazde vymene vody v akva a zadne rybe to nevadi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 08:58 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: Vevod
Na jedné fotce je tetra měděná, zřejmě samice, ta fakt pruh přes celý tělo mít nebude.

Živorodky by tu sůl asi zvládly, k tetrám bych jí necpal, zvlášť pokud vodu nemění. A ryby vypadají zdravě, takže rozhodně neléčit a už vůbec ne solí. Takže dobře, že si poradit nenechal.

Není foto celé nádrže a nevíme kolik je tam ryb ani kytek... Ale co píše Turbínka je jediné vhodné doporučení bez dalších informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2017 18:59 Žena Turbínka [2558] Re: Vevod
Měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu a přidat na rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2017 18:58 Muž Vevod [5] – Tetra + kominíček
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
švagr má v akvárku kominíčky a tetry, pravděpodobně královské. Sám neví přesně co je to za druh. A jedné tetře zmizel černý pruh podél těla a je jen na ocasu, a barvu těla má takovou ocelovou. A kominíček má od hlavy do půlky těla hnědou barvu.Chování těchto dvou jedinců je v normálu. Ostatní ryby jsou zatím v pohodě. Rostliny taky v pohodě. Jen co mi říkal tak že akva má cca 2 měsíce a ještě neměnil vodu. On je ten typ, že kdysi se taky voda neměnila a ryby žily. Nevíte co to je za nemoc a co s tím dělat??? zatím jsem mu poradil ať je pošle na druhý břeh a do akvária 200l nasype 3 polévkové lžíce soli. Co radíte vy?

PS: je to jen pro mou informaci on si stejně asi nenechá poradit tone
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2017 21:12 R Muž romant [27987] Re: Marian
Jsou to dvě rozdílné věci. To na kořenech jsou vajíčka neritin a to na neonkách, to je horší, tyto vřídky bývají někdy označovány za tzv. moribundus neonkový, v drtivý většině neléčitelný, osobně bych ty neonky poslal na druhej břeh, toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2017 21:07 Muž Marian [0] – Nevite co to je za nemoc???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ja vas zdravim v poslednich 14 dnech jsem nasel bile tecky na kamenech a korenech a dnes jsem si to vsimnul i na dvou rybickach neonkach cervenych. Nevite prosim co je to zac a jak se s tim bojuje? Diky za kazdou odpoved.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 12:34 Muž Vevod [5] Re: romant
Ok jdu na to...diky moc za radu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 12:28 R Muž romant [27987] Re: Vevod
Nevím. Vyměnit polovinu vody, lehounce zasolit(polévk. lž. na 50litrů).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 12:27 Muž Vevod [5] Re: romant
Asi jo...a myslíš že to mohly od ni chytit i ostatní rybičky? Nebo že bych mohl mít infikované akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2017 12:21 R Muž romant [27987] Re: Vevod
Tak jí utrať, jenom se bude trápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 12:18 Muž Vevod [5] Re: romant
O to mi nejde...ja beru ze je po ni....jen me to zajímá jak to dopadne...s akvaristikou začínám tak zjišťuju...zkoumám ...badam...zkouším ... testuji.. atak podobně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2017 12:13 R Muž romant [27987] Re: Vevod
Co je to za řešení, uvidíme? To je špatně, buď a nebo, já bych postupoval jak jsem napsal. Proč se trápit kvůli jedný rybě za 20,-Kč? Ale třeba se najde někdo jiný kdo bude chtít na dálku zachránit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 12:10 Muž Vevod [5] Re: romant
Zatím jsem ji dal mimo akvárko a uvidíme jestli to rozdýchá nebo ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2017 11:57 R Muž romant [27987] Re: Vevod
Poslat na druhej břeh, podle mě již nevratně poškozeno a tipuji na přítomnost bakteriální nákazy, tedy za mě neléčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 11:53 Muž Vevod [5] – oko mecovky
Fotka k příspěvku Nevíte někdo prosím co to ma s okem??? Plave jen u dna, včera jsem si ničeho nevšiml a dnes toto. Diky za info.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 07:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Amatértom
Bakterka ... hygiena, sůl, teplo ... když to nepomůže, Mycopur...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 17:41 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: jamajcan
To mi přijde nepravděpodobné, u mečovky. Nejspíš je to plíseň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 17:18 jamajcan Re: jitkamamka1
Mi to přijde jako přisátá Člunka☺ Nedávno se mi takhle nakvartýroval Okružák na Krunýřovce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 17:03 jitkamamka1 – mečovka světlá varianta
Fotka k příspěvku nějak se mi nelíbí ta bílá tečka na ocasní ploutvi. Je to v pořádku ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 19:34 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Losky
Losky napsal: Dal jsem ji do izolace, jedna ryba ji furt pošťuchovala. Za poslední tři měsíce třetí ryba, ale každá trpěla jiným způsobem. Tahle to má asi z patentek, poslední várka se mi zdála trochu horší jak jindy. A co jsem koukal, asi to vypadá na ty červi, bohužel.

Tak už to má rybka za sebou po pěti letech sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 18:29 Muž Vstrom [82] - Malawi
Dal jsem ji do izolace, jedna ryba ji furt pošťuchovala. Za poslední tři měsíce třetí ryba, ale každá trpěla jiným způsobem. Tahle to má asi z patentek, poslední várka se mi zdála trochu horší jak jindy. A co jsem koukal, asi to vypadá na ty červi, bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 17:35 R Muž romant [27987] Re: Maq
Ano, obvykle zavolám, číí, číí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 17:33 Maq Re: romant, Losky
Jakpak tyhle situace asi probíhají v přírodě? Nějaký predátor to zkrátí a posvačí, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 16:03 R Muž romant [27987] Re: Losky
Ušetři té rybě trápení a pošli jí do rybího nebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 11:17 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku Týden jsem nebyl doma a Kančík vypadá dost zle? Můžou to být paraziti? Vodu menim týdně a nic jinak nedělám. Je nafouklá, jako by byla plná jiker a oči má mírně zakalené.
Asi to nebude mít dlouhé trvání, co?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 12:12 Muž Killer [133] - SumciRe: Maq, Romant
Fotka k příspěvku Maq : 300 litrů ;-) Nazval bych to spíše společenským akváriem a né rybí polévkou ;-)..
Romant: Křivici znám jako deformaci páteře, při který ryby v podstatě změní tvar, páteře, ale plavou "normálně"(hřbetem nahoru), tyhle ryby plavou většinou postranní čárou nahoru a hřbetem rovnoběžně s hladinou..A kromě toho sekavce se jednalo spíš o živorodky, u kterých teda by mělo být o malinko vyšší pH než u těch teter..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 18:03 Maq Re: Killer
Z těch fotek to na mě dělá dojem, že je tam hodně ryb různých druhů. Tzv. rybí polívka. To musíš se ztrátami počítat...
... no však jsi "Killer", že? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2017 13:23 R Muž romant [27987] Re: Killer
Pohledej pojem křivice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 13:20 Muž Killer [133] - SumciRe: Amatértom
špatná čim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 11:57 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Killer
špatná voda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2017 11:44 Muž Killer [133] - Sumci – Co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Z ničeho nic se ryba zkřiví - plave na boku, klidně ještě týden (dokonce i žere) a pak chcípne u hladiny...není to masový výskyt..ale teď najednou takhle blbnou 2 ryby najednou a celkem už takových 8 takhle chcíplo za poslední půlrok..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2017 08:21 R Muž romant [27987] Re: ctibum
Kdo to ví odpoví a vzhledem k tomu že nikdo neodpovídá všichni co mají trošku povědomost o nemocech vědí, že přesné určení diagnózy by byla jenom tipovačka. Tvětšená dutina břišní, apatie, stranění se, to jsou projevy celé řady onemocnění. To, že byla postižená ryba poslána na druhej břeh je samozřejmě správně, ostatní osádku bych trošku více sledoval, udělal preventivní výměnu vody, no asi tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2017 20:59 R Muž ctibum [6955] – Copak jí bylo...?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím a prosím o diagnózu. Všiml jsem si toho dnes. Ryba postávala stranou od ostatních, taková trochu apatická. S odlovem nebyl větší problém, moc nezdrhala.
Už jsem jí preventivně uspal, tak mi jde spíš o ostatní, jestli jim něco hrozí.
Dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 20:58 Commander
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 20:56 Commander
Fotka k příspěvku Ahojte,moje neonky(asi u 10 z 20 sa vyskytlo ) maju uz dlhsiu dobu takto padnute alebo naopak prepadnute do tela brúška...neviete co to moze byt?Samozrejme krmim ich... Ryby su inak zivé,vyfarbene, neschovavaju sa ani ziadne cudne chovanie som nepostrehol.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2017 10:01 AlešK Re: lacewings
Děkuji za rady určitě zkusím, bohužel musely jet se mnou neměl by se o ně dlouhodobě kdo starat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   02.05.2017 21:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: AlešK
- pokud bych to měl diagnostikovat podle možných symptomů (nejsou zcela zřetelné ,špatná kvalita fota) ,tak mi z toho vychází
- Herpesvirus CyHV-1, CyHV-2
- zbarvení ,zčervenání kůže ,krváceniny na kůži a u bází ploutví,
- léčba je v tomto případě koupel
- jodoformom 200 mg.l-1 po dobu 20 min
- chlornan sodný 200 mg l-1 po dobu 30 sec při 15 °C
- to nebylo moc rozumné přendavat je v tomto čase ,navíc do akvárka
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2017 18:11 AlešK – Poprvé v akváriu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, potřeboval bych poradit co jí chybí a jak si s tím poradit. Rybky žily celej život venku v jezírku kde jim nic nechybělo, stěhoval sem se a tak šli se mnou už do akvária, po půl roce se minulý týden na jedné objevily na ocase bílé fleky a šíří se a zároveň v ocasní části červené fleky a nejspíš s odchliplou šupinou(na obou stranách těla na jedné více). Děkuji za odpověď, nejsem ještě zběhlí akvarista. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2017 18:58 R Muž romant [27987] Re: JanHege
S největší pravděpodobností nějaká varianta vnitřních parazitů. Jednu rybu bych neřešil, tedy řešil posláním na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 08:38 Muž JanHege [0] – Apatická skalára
Fotka k příspěvku Ahoj, mám v akv hejno 8ks skalár amazonských, klasické čtyřpruhé.
4dny zpět se jedna skalára začala od skupiny trhat, nemá zájm o potravu, tím pádem pohubla, přijde mi vybledlá a dokonce červené oko ztratilo jiskru a je nevýrazné. Schovává se vzadu u filtru nebo za kořenem, kde je co největší stín. Na krmení nereaguje. Občas ze svého úkrytu vyplave, nicméně krmení se ani nedotkne. Prsní ploutve mi přijde, jakoby měla splihlé. Červenou skvrnku na rypáku má již delší dobu. Žádné vnější parazity nepozoruji. Vzhledem k tou, že nežere, nevidím ani výkaly. Zvýšil jsem teplotu na 29st., spustil jsem přes noc vzduchování. Hodnoty vody jsem včera 2x měřil a vše vč. CO2, NO2 i NO3 je v pořádku.
Ráno (nyní), je trochu společenštější, ale stále nežere. Ostatní ryby jsou ve skvělé kondici.
Pomůžete někdo s identifikací problému? Díky, Honza
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2017 13:15 JoKa Re: Maq
Nejen předejít. Nebál bych se použít vysoké procento, tak z 90% nemocí se ryba vyseká sama, případně se nákaza vůbec nerozjede, když je rybka v kvalitním prostředí. Přirozená imunita toho zvládne skutečně hodně, pokud se tomu dá prostor...
Až jen malé procento je skutečně nutné řešit​ komerčními léčivy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2017 13:07 Maq Re: lacewings
Tohle by správci měli dát trvale do záhlaví všech vláken o nemocech ryb.
Řekl bych že tak devíti z deseti případů onemocnění ryb se dá předejít chovem v dobrých podmínkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   26.04.2017 11:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
- celou problematiku stresové zátěže,lze třeba dovodit z metabolismu
-metabolismus ryb ,je komplikovaný proces ovlivňovaný řadou vnějších i vnitřních ,biotických i abiotických faktorů

-Abiotické vlivy ,fyzikální a chemické vlastnosti vody a biotopu ,optimalizované pro dané a odchovávané druhy
- Obsah O2/Vliv pH/Teplota vody/Krmení a jeho kvalita/Světlo/Obsah NO2- ,NO3- ,NH4+ ,NH3 -atd.

-Obsah O2-
- množství O2 rozpuštěného ve vodě je ovlivňováno teplotou vody ,organickým znečištěním ,přítomností rostlin ve vodě a dalšími činiteli
- koncentrace O2 ve vodě ,je významným faktorem ovlivňujícím toxicitu látek pro ryby ,kdy příznaky deficitu kyslíku jsou dušení ,nepřijímání potravy ,pohyb ryb pod hladinou ,nouzové dýchání ,malátnost ,nereagování na podráždění ,ztráta únikového reflexu a následně smrt
- z patologicko-anatomických změn ,je nápadná výrazně světlá barva kůže ,žábry jsou překrvené a cyanotické
- koncentrace O2 ve vodě podmiňuje a často komplikuje průběh onemocnění ,vyvolaných různými činiteli
- vliv nízkého obsahu rozpuštěného kyslíku ve vodě ,působí na vznik stresových reakcí u ryb a snížení prahových hodnot dalších stresových faktorů ,v důsledku kumulativního účinku stresu

-Vliv pH-
- Vliv působení hodnot pH ve vodního prostředí na ryby se pozoruje poškození tkání ryb ,zejména kůže ,žáber a očí ,kdy organismus se proti tomuto působení brání zvýšeným vylučováním hlenu na kůži a na vnitřní straně skřelí
- hodnotu pH je významnou složkou proto, že výrazně ovlivňuje toxicitu celé řady látek ,kdy největší ovlivnění je zřejmé u amoniaku a amonných solí , kde s rostoucí hodnotou pH vody ,velmi silně vzroste roste toxicita amoniaku u ryb
- u kyanidu a sulfanu se jejich toxicita pro ryby se zvyšující se hodnotou pH vody ,se naopak snižuje
- úroveň pH má vliv také na původce chorob ryb ,kdy dlouhodobé působení subletálních hodnot pH způsobuje u ryb stres Význam výrazných změn pH vody

- atd.

- Biotické vlivy ,faktory vzájemných vztahů, ke kterým dochází mezi jednotlivými skupinami organismů
- Druh ryb/Velikost a stáří ryb/Hustota osádky/Zdravotní stav ryb -atd.

-Hustota osádky-
-nadměrnost hustoty osádky způsobuje stresové zatížení
-hustota osádky ovlivňuje metabolismus až druhotně, protože příliš vysoké množství jedinců osádky je zdrojem stresu ,který způsobuje zrychlení metabolismu v důsledku zvýšení spotřeby kyslíku

- atd.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 10:24 Muž Driv3r [236] Re: Kikyo
Další mrtví?Ach jo.. Jak často se štouraš ve dně?v deníku maš žes něco přesazovala a hodně krát.Tim si můžeš rychle změnit kvalitu vody,a tim rychli nástup nemoci u slabších jedinců. Předpokládám že většina ryb u tebe dostala svoji "dávku" škodlivých látek a teď jen čekají na doražení. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   26.04.2017 09:25 Maq Re: Kikyo
Kikyo napsala: Kdyby to byla otrava, neměly by problém i ostatní ryby stejného druhu?
K diagnóze se nevyjadřuji, věřil bych lacewingsovi. Ale připodotknu něco, co tomu předchází.
Tvoje testování vody na dusičnany je nespolehlivé, ale neznamená to, že jsou na nízké úrovni. Dusičnany v běžných koncentracích snad ani nemůžeme označit jako toxické, takže otrava není ten správný výraz. O dusičnanech, stejně jako o mnoha dalších zdrojích znečištění, ale platí, že představují stresový faktor. Je to jako znečištění vzduchu v průmyslových oblastech: Ne všichni na Ostravsku onemocněli naráz, ale častěji.
Cichlidky jsou velmi citlivé na znečištění různého druhu, včetně dusičnanů. Gupky patří naopak k nejodolnějším. Představuji si to tak, že nakaženou rybu (asi tu gupku) jsi si přinesla zvenčí při jednom ze svých mnoha nákupů. No a následně se nákaza rozšířila právě na Apistogrammy, protože to jsou citlivky stresované z kde čeho.
Stresové faktory ovšem nejsou jen chemikálie. Může to být i nevhodná skladba rybí osádky, jakož i řada (prozatím) latentních patogenů, kterých je tím víc, čím víc ryb z různých zdrojů se smíchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2017 07:51 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kikyo
-může se jednat o napadení vnitřních orgánů některým druhem bakterií ,rozvinutou vnitřní plíseň ,plynatost střev ,
-pokud tedy vyloučíme bičíkovce ,motolice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 07:25 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
Ten test měří nesmysly, je to nespolehlivý, na tu hodnotu bych nekoukala. Kdyby to byla otrava, neměly by problém i ostatní ryby stejného druhu? Nebo je otrava NO3 látkami takhle silně individuální, že jedinci stejného druhu na ní reagují jinak? Nevím, přijde mi to divný, navíc ta samička dnes ráno stále žije (to samé bylo s tím samcem pavího oka, žil 3 dny, pak jsem se rozhodla mu zkrátit trápení, protože vypadal opravdu zle, ale pořád ne a ne umřít :-( p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2017 22:24 Muž powery [250] Re: Kikyo
NO3 75 není úplně v pohodě. Podle mě otrava dusíkatými látkami.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198873x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=1851