Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 94 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 16:17 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Tak pokud někam dávat dánia, tak bych tam nedával ten preventin, ale pořádně jim to přisolil(pol. lžíci na 20 litrů vody) a nechal je tam do druhýho dne a bude se vidět. Tu eSHu bych objednal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 16:02 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Tak jsem se dneska stavoval v jednom zverimexu a nic tam neměli. Nemám se teď kde stavit. Mám doma ale Preventin, mám ho použít? Předevčírem jsem vyměnil 50% vody a zasolil. Taky jsem vypnul chlazení a teplota se mi zvedla z 24 stupňů na 27-28 - tak to mám už tři dny. Dneska jsem si ale všiml, že stejnou bílou tečku na tlamě mají další 3 nebo 4 Dánia. Všechno jsou to ta, která jsem kupoval před týdnem - zřejmě byla v nějakých pofidérních podmínkách. hmm Ostatní ryby jsou zdravé (snad). Odčerpal jsem trochu vody do kýblu, co bude lepší - přemístit Dánia do kýblu a dát tam preventin nebo léčit celý akvárium? Abych pravdu řekl, do akvária se mi to moc dávat nechce, protože to barví silně modře. Nejlepší by byla esha 2000, ale tu jsem nesehnal. Leda ji objednat z netu, protože ji nikde v obchodě nemají. Ale to zas dojde, kdo ví kdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 12:05 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Heimdall, romant
Dobře, díky oběma za rady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.03.2014 11:46 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Lehce přitopit, vodu mírně zasolit (rovnou pol. lžíci na 50 litrů vody) a za další den přidat rašelinový výluh, za další dva dny vyměnit polovinu vody a znovu výluh a když toto nezabere tak eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 11:40 R Muž Silent [5949] Re: MarekP
Tohle krupička nebude. Spíše bych to tipoval na zranění a možnou plísňovou infekci. Většinou se to zhojí samo, tedy v kvalitním prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 11:33 Muž MarekP [812] - Malawi
Fotka k příspěvku Ahoj,
jedno z, před 5 dny nově přidaných, Dánií má ode dneška bílej flek na tlamě. Nenapadá mě nic jinýho, než že je to krupička. Než jsem je dal do akva, tak byli v kýblu ve vodě z akvária v Preventinu kvůli dezinfekci. Na plíseň to netipuju. Plánuju dneska dělat údržbu. Pokud potvrdíte, že je to krupička, tak přidám Costapur. Na jiných rybách nic nepozoruju. Lepší foto se mi udělat nepodařilo, Dánio nezapózuje.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:42 Muž patamatix [408] Re: romant
Pravdu máš v tom,že jsem nakonec po těch dvou,třech týdnech vodoléčby nakonec stejně dal eshu a ta to to vyléčila na 100% ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:36 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Pokud nezabere denní vodoléčba, tak bych déle jak tři dny nečekal a šel do tebou navržený eSHy 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:33 Muž patamatix [408] Re: romant
Ten výluh,jsem samozřejmě před léčivem(ale nenapsal uznávám) :-) A co se týče Eshy si myslím,že pokud se plíseň nezhoršuje,nebo pokud se to pomalinku ztrácí,tak bych vyčkal déle s léčivem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:27 R Muž romant [27987] Re: patamatix
eSHa 2000, rada dobrá, ale ne za dva až tři týdny, to už, pokud se to začne nějak nežádoucím směrem posouvat, bude ryba plavat na druhým břehu. Tu aplikaci po neúspěšný vodoléčbě spíš v řádu dnů, než týdnů. ;-)
Edit: Výluh, taky dobrý, ale posléze ne v kombinaci s léčivem, bude účinnost negovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:23 Muž patamatix [408] Re: FrantisekH
Z té fotky opravdu těžko něco poznat ;-) Ale zřejmě podle popisu,to může být zaplísnění. Mohlo to vzniknout nějakým zraněním,zkusil bych to jak říká romant a pokud to nepomůže,tak Esha 2000 my též pomohla,ale to bych nechal třeba až za dva,tři týdny pokud se to nebude zhoršovat,bylo by zbytečné tam hned dávat léčivo.
EDIT: a pokud nedáváš,tak bych přidal nějaký rašelinový výluh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:11 R Muž romant [27987] Re: FrantisekH
Snad nějaký zaplísnění. Vodoléčbu se solí, kolik víš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:05 R Muž romant [27987] Re: FrantisekH
Jak se chová? Straní se party? nepřijímá potravu? Ta fotka je dost nekvalitní, co by mělo být to, proč navštěvuješ toto vlákno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 11:21 Muž patamatix [408] Re: martina
No nemyslím,že by ho to nějak psychicky zasáhlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 11:17 martina – beta
Dobrý den, vím, že se nejedná o nemoc, ale potřebovala bych poradit. Moje beta (samec) vytváří na hladině "pěnové hnízdo", chci se zeptat, jestli ho můžu odstranit (chov neplánuji) a jemu to neublíží. Děkuji ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 09:02 Muž patamatix [408] Re: Eliška
Chtělo by to více informací o akváriu,osazenstvu,nejlépe prezentaci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 08:04 R Muž romant [27987] Re: Eliška
Plavání na boku by mohlo ukazovat na problémy s plynovým měchýřem, což bývá velmi těžko řešitelné. Vyměnil bych polovinu vody a sledoval reakci ryby a pokud se srovná, je to kvalitou vody a pokud ne tak to bude s největší pravděpodobností to co popisuji, což ostatně taktéž s kvalitou vody souvisí, ale už je to další level problému. To je asi tak vše, co se takto bez znalostí akvária dá poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 07:56 Eliška – Závojnatka na boku
Ahoj, chtěla bych Vás poprosit o pomoc. Mám závojnatku a ode dneška plave na boku. Už jednou před pár lety se mi to stalo a rybička pak pošla. Znáte na to prosím někdo odpověď? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 19:25 R Muž romant [27987] Re: lucca
Jak již zaznělo, šikla by se prezentace. Na první dobrou měň častěji vodu, neb ten problém tipuji v hygieně nádrže a možná ve vztahu k její velikosti.
Edit: Teď když je známa ta hrůza, tak to doporučení na výměnu vody je z mojí strany s velkým vykřičníkem, nechci být špatným prorokem, ale tady je to otázka velmi krátkýho času, kdy se ten křehkej systém sesype jak domeček z karet. Chce to přistoupit na ty rady ohledně redukce té osádky, bez toho budeš toto vlákno navštěvovat s dotazama stále častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 19:21 Muž patamatix [408] Re: lucca
Každopádně to chce prezentaci ;-) Ale pro začátek jaká je velikost akva a počty ryb? a stáří akva?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 13:08 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: lucca
Bez dalších informací by to bylo věštění z křišťálové koule. Zkus si založit prezentaci nádrže, napiš něco o tom, jaké je tam dno, jaká je údržba, velikost nádrže, filtrace, rostliny, atd. Pak snad někdo něco poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 11:43 lucca – Ancistrus
Čaute...prosím vás potreboval by som pomôcť.... v akva mi dosť často zomierajú ancistrusi obyč.... a neviem prečo... a mám tam aj rybičky tažšie na chov ako napr... discus alebo ramirezky ..ale zakaždým nájdem len stuhnutého ancistrusa a neviem prečo.... nemôže to robiť prísavka thajská?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 18:25 R Muž romant [27987] Re: Jana
O.K. eSHa 2000 schválena. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 18:19 Jana Re: romant
Tak jo, všem moc díky, asi zkusíme přeléčit tou eSHou 2000 celé akvárium. Tím to asi uzavřeme. Hezký večer přeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 18:11 Jana
Fotka k příspěvku Tak už jsem alespoň přišla na to, jak to tam nahrát. Jen ta kvalita je příšerná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 18:09 R Muž romant [27987] Re: Jana
Odlovit a kam, do jakejch podmínek, do zaběhlý nádrže? Jestli něco takovýho máš tak klidně, ale jestli ne, tak platí status quo současný nádrže a budeme léčit tam, tedy celý akvo, tím co zde zaznělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 18:07 Muž patamatix [408] Re: Jana
Nemá ceno odlovit pokud léčit tak v původní nádrži. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 18:06 Jana Re: romant
Všem moc děkuji, zkusíme častější výměnu vody a tu sůl. Myslíte tu rybu odlovit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:55 Muž patamatix [408] Re: Jana
No těžko říct záleží jak vypadá zranění :-),ale já bych volil cestu na druhý břeh,pro dobro ostatních,ale to záleží na tom zranění,aby ji člověk neodepsal kvůli decentní plísni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2014 17:53 R Muž romant [27987] Re: Jana
To jestli jsou nejpřesnější, to asi ne, ale pro orientaci a tzv. určení trendu je eSHa velmi dobrá, tedy ty papírky, patří do skupiny použitelných testů. Ovšem aby se člověk zbytečně nezaplétal do sítí měření a neměl z toho moc depku(někteří tomu moc věří), tak bych znovu zopakoval, moc to neřešit, měnit vodu a čekat. Ono totiž to že teď neměříš nic nestandardního, neznamená, že před nedávnem ty hodnoty nevylítly a ryby jim nebyly vystaveny, což už dnes nezjistíš a tak ta lehce fixovaná vyčkávací pozice mě příjde, jako nejlepší řešení. :-)
Edit: Jinak teoretizujeme tady hezky, ale když by byla nějaká fotka event. postižených ryb, možná by to věc posunulo kupředu. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:52 R Muž Silent [5949] Re: Jana
Papírkové testy jsou velmi, ale velmi orientační. Ty bych použil maximálně na orientační měření celkové tvrdosti vody, KNK nebo pH a to jen v případě že bych znal své hodnoty a chtěl jen zjistit zda se nedějí nějaké odchylky. Rozhodně bych je nepoužil na tak rizikové hodnoty jako je amoniak či dusitany. Kapkové testy jsou v rámci přesnosti a cenové dostupnosti nejlepší volbou jak měřit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:51 Muž patamatix [408] Re: Jana
:-) Já vím mě to taky moc nejde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:50 Jana Re: patamatix
Dobrá. A teď co s tou rybkou, která se mi nezdá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:48 Jana Re: patamatix
Zkouším, ale nějak se nedaří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:47 Muž patamatix [408] Re: Jana
Mě to prostě přijde na následek vysokého NO2,test ne test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:47 Jana Re: Heimdall
Ne, je to papírek. Myslela jsem, že ty jsou nejpřesnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:46 Muž patamatix [408] Re: Jana
Těžko takhle bez bližších informací radit. Já bych týden měnil 1/3 vody obden,zasolit 1 polévkovou lžíci na 50l vody,nějaký rašelinový výluh taky neuškodí. S tím léčením bych počkal,jelikož léčit ,když nevím co,je možná škoda,protože do budoucna by mohli být bakterie na léčivo rezistentní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:44 R Muž Silent [5949] Re: Jana
Ten test asi nebude kapkový, že? Tuším, že eSHa má jen papírkové. Alespoň na NO2 bych použil osvědčený kapkový test buď český shop.aquar.cz/… www.akvarista.cz/… nebo www.akvarista.cz/… ten považuji za nejlepší či www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:36 Muž patamatix [408] Re: Jana
Fotka by nebyla toho zranění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:34 Jana Re: patamatix
Ten by v pořádku být snad měl, je od eSHy. Tak nevím... Ale opravdu jsme měřili vždy nulu... Rostliny tam byly hned od začátku... Dávali jsme tam ty niktrifikační bakterie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:30 Muž patamatix [408] Re: Jana
No tak tomu se my nechce věřit,pokud založím akva a po 14 dnech tam dám ryby,tak NO2 zaručeně poletí nahoru ;-) Viz: www.akvarijni.cz/…
Teď je otázka zda je test ok.
EDIT :Jaký máte test?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:28 Jana Re: patamatix
Fakt je, že ryby jsme dali už asi po 14 dnech. NO2 jsme měřili průběžně 1 až 2 krát týdně a vždy bylo neměřitelné množství, resp. 0 - bílá barva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2014 17:25 R Muž romant [27987] Re: Jana
Osobně bych aplikoval sedlácký postup, řešit to co nejméně, neměřit a jenom měnit vodu a vono se to srovná, samozřejmě že aplikace té eSHy 2000 nebude na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:23 Muž patamatix [408] Re: Jana
Po jaké době po založení jste dávali ryby do akva? A měřily jste NO2 v době prvního problému,před měsícem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:20 R Muž Silent [5949] Re: Jana
Pokud nejsou problémy s vodou a rybka či rybky mají jisté problémy na povrchu těla (zarudlinky, malé ranky nebo poškozené šupiny) zkusil bych nasadit eSHa 2000 která se řadí mezi širokospektrální léky. Tuším potlačují a léčí až 18 různých onemocnění, ale to se dá dohledat na netu. Doplním ještě, že léčba se provádí ve společné nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:17 Jana Re: patamatix
A mohla bych Vás poprosit o reakci na příspěvek ode mě níže? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:14 Muž patamatix [408] Re: Jana
Tak NO3 je naprosto v pořádku
EDIT: Akorát výměna vody 1*3 týdny není nic moc,chtělo by to co týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:12 Jana Re: patamatix
NO3 mezi 25 a 50. NO2 na nule - měřeno teď před chvílí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:08 Muž patamatix [408] Re: Jana
No3 tě nemusí tolik trápit,pokud to není extrémně moc(kolik je?) NO2 je ten zabiják,kdy naposledy bylo měřeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:50 Jana Re: romant
Právě že hodnoty NO2 máme podle testu na 0. Máme rybku odlovit a zkusit léčit a čím? Díky. Jinak nám v té akva poradili i výměnu vody obden cca 20 litrů, což jsme dělali týden, ale na hodnotu NO3 to nemělo vliv.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [94] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198760x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=4651