Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 226 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2007 16:19 Muž [] – :)
tady je hrozně moc rad takže to zkusim nějak zkombinovat: každý den vyměnim třetinu vody, teplotu dám na 29stupnů a dám tam anti-ichtin. Sůl nedávám kvůli ancíkům. může to tak bejt?? jinak fakt MOC dík! smich :) love love love potlesk potlesk potlesk palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2007 13:36 askir
Taky jsem to měl a zrovna jsem se toho zbavil. Použil jsem na to Multimedical v dvojnasobnym množstvi a zvyšil teplotu. Ale tohle už ti tady někdo radil... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2007 20:45 Muž [] – pravda
bobo ma pravdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2007 15:33 Muž [] – oidimol
my sme koupili oidimol. ten nezabere????????? :-O sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2007 21:34 bobo – rada
každý den vymněnit 1/3vody,zvyš teplotu,mam to vyzkoušené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2007 21:06 Rorejs – 2Pavel
Jojo primarne je to asi proti plisnim, ale kdyz mrknes do podrobnyho navodu tady : www.dajanapet.cz/…

tak pisou :

INDIKACE

Ichthyophthirius Multifiliis – Krupička, Oodinium, Chilodonella, Costia, Saprolegnia, Achlya

BTW: Falesna krupicka je co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2007 20:59 Pavel – krupička
Acriflavin je na plíseň,kdyžtak Antiichtin,ale já mám také dobré zkušenosti s Multimedicalem vkombinací se solí a zvýšením teploty.Dávám také vyšší dávky než píšou .Ještě ale existuje falešná krupice a ta už se léčí fůř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2007 17:35 Rorejs – Krupicka
Od zalozeni akva jsme taky bojovali s krupickou a nebylo to nic moc. Vickrat jsme mysleli ze uz je to OK, a zase se to vratilo. Teda ted naposledy se osypaly jenom nove prineseny ryby, ty stavajici byly uplne cisty. Ted uz je ale snad vsechno OK (skoro 14 dni je klid).

Vyzkouseli jsme vsechny mozny pripravky, ale nejlip zabral Esha Exit v kombinaci s Esha 2000. Museli jsme ale pouzit cca 2 nasobny davkovani, pri davkovani podle navodu to bylo ve stavu kdy se to nezhorsovalo ani nezlepsovalo.

Docela zabiral i obycejnej MultiMedical s FMC. Akriflavin byl uplne na prd a hodne me zklamal Sera Costapur, ten taky jakoby nezabiral snad vubec a taky ta cena je dost vysoka.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2007 17:08 Sidonius – Krupička
Vypadá to jako krupice, mohla by to být krupička!
www.aquar.cz/…
Jedno z nejčastějších témat na akva fórech. Zadejte do vyhledávače výraz "krupička" a studujte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2007 16:54 Muž [] – Co se děje?????
pomóóc! mám pět plat, 4 paví očka, sumečky a 14 neonek. Asi 5 neonek na sobě mají takový bílý malý tečky, vypadá to jako krupice. Je to nějaká bakterie? tuší někdo co by to mohlo být? a co se proti tomu dá dělat? ten kdo odpoví je potlesk palec palec palec potlesk a má u mě velkou love
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2007 08:11 Martin – .... :(
prave jak jsem psal, dostal jsem psal. akvarko mel predtim bracha asi rok a OK. o ty teplote mi rikal ze tam ma byt kolem 27. delam jen co mi rekl. ale knihu jsem si mel poridit, hned to napravim.....


ach jo....takovy hezky ryby sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2007 14:25 Muž [] – ???????
Sice neporadím co to je,ale možná že došlo k narušení plynového měchýře.A stím se nedá nic dělat.Další věcí je,když nerozumím rybám, tak si nekoupím cichlidy z afrických příkopocých jezer.jsou všeobecně náročné a divím se že ještě při 27*C nedochází u nich k problémům s dýcháním.jejich doporučovaná teplota je všeobecně kolem 23-26*C a s vyšší teplotou dochází k častým úhynům.Snížil bych to tak na 25*C.Těm rybám moc nedávám šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2007 22:49 Martin – Mrakoplash:
noo2, no3 bohuzel nevim, ph taky ne, ryby mam tyhle <a www.jgi.doe.gov/… a akvarko je stare cca mesic - dva. Predtim ho mel bracha asi rok, ale musel ho bohuzel bud nekomu dat nebo vyhodit. :-(

o rybach zatim bohuzel nevim skoro nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2007 19:24 R Muž Mrakoplash [1776] – .
vice info ;-)

jako treba PH, NO2, No3....

co je to za rybky :-D jak dlouho je zalozene akva ..atd atp :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2007 17:41 Martin – Ryba plave kolmo, pomoc.... :(
Ahoj, prosim o pomoc. Uz druha ryba zacala plavat jakoby kolmo... prvni tyden na to posla :( nevite nekdo, cim by to mohlo byt? 100l akva, 7 ryb - afriky.
teplota 27
krmeni: sera granugreen

diky, za jakoukoli info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2007 16:42 Petra Vaňásková – Taky mi padají ryby na dno asi nevydrží
Mám akvárko od vánoc a taky mám stejný problém jako jiní. Odpověď jsem se ale nikde nedozvěděla. Je mi 14 let a asi tomu moc nerozumím. Rybky jsem si koupila včera a ode dneška mi takhle plavou 4 ryby bojím se že už neproberou. Akvárka se mi líbí, ale nemám asi na to. Rodiče mi nepomůžou, nerozumí tomu. Děkuji za rady. MOC MOC MOC palec palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2007 16:39 Petra Vaňásková – TAKY MÁM TENTO PROBLÉM
Mám akvárko od vánoc a taky mám stejný rpbolém. Rybky jsem si koupila včera a ode dneška mi takhle plavou 4 ryby bojím se že už neproberu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2007 13:02 ppeppe – To jsem měl taky
Já osobně jsem tento rpbolém měl taky a bylo to nemocí ryb, kterou jsem si přinesl z obchodu. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2007 12:39 Jan BYřický – odpověď
akvárko bylo založeno před třemi týdny. Prvně jsem udělal dno, ihned rostlinky. Od té doby jsem jen filtroval a provzdušňoval bublinkami ze dna z kamene. Jak naměřím hodnoty NO2 a NO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2007 11:18 Muž wladys [291] - Cichlidy – ,,
jak dlouho je nádrž založena,po jak dlouhé době od založení šly do nádrže ryby? Jaké jsou hodnoty NO2 a NO3? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2007 11:08 Jan Byřický – Polehávání ryb na dně
Prosím mám dotaz náhle mi polehávají ryby po dně jako by byly malátné, filtrace fungule, Z hladiny vody padají na dno jako kameny. Co se děje? DĚKUJI tone tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 22:47 Žena katunka [158] – Štěpán
Jo jo...láva tam je pořád....vím, že je dost ostrá, ale doteď bylo všechno v pořádku, až teď se samec zbláznil a začal tu jednu holku tak prohánět, až se ta ve snaze o útěk za tou lávou zasekla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 21:03 Štěpán – .
Cituji z Akvarijních ryb, Rudolf Zukal, 1984: "Závojnatky potřebují velkou nádrž, písek hrubého zrnění s drobnými oblázky. Do nádrže nevkládáme žádné skalky ani ostré kameny..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 20:22 Štěpán – .
Katunko a ty v akváriu pořád máš tu lávu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 20:18 Žena Kate [10] – ploutve
Můj pancéřníček jednou neměl celou břišní ploutev a za necelé tři týdny mu dorostla. A black molly si někdy natrhnou ocasní ploutev, do čtyř dnů jsou vpořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 20:10 Žena katunka [158] – Sidonius
Side, Vaše kontakty jsou opravdu k nezaplacení. Zkusím poslat dotaz panu Růžičkovi na mail, nerada bych teď o svátcích někoho otravovala telefonicky. Mockrát děkuji a moje nebohá zraněná závojnatka určitě taky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 14:14 Sidonius – To Katunka
:-)
Ten článek je velmi poučný nejen, co se závojnatek týče, ale i karantény a používání různých "preventinů"...
A vůbec - p. Růžička se dobře čte! ;-)
Nevím, Katunko, jestli by nebylo dobré zkopírovat váš dotaz ze "psa" a poslat ho přímo na ruzicka.jirka@worldonline.cz, nebo mu zkusit zavolat na 728 666 265.
Případně se můžete obrátit i na jeho kolegu - Ing. Filipa: 585 389 401, 737 522 306 nebo mailem na bohuslav.filip@dajanapet.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 12:20 Žena katunka [158] – Sidonius
Side, děkuji....ač jsem o závojnatkách přečetla kdeco, tahle stránka nějak unikla mé pozornosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 22:41 Sidonius – To Katunka
Něco o závojnatkách: :-)
http://neviditelnypes.zpravy.cz/akvaristika-neco-o-zavojnatkach-dag-/p_zviretnik.asp?c=A061119_225059_p_zviretnik_dru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 22:30 Rybous – danio
mě danio vlítlo do filtru karanténu mám bohužel jenom jako 5l demižón,danio má useknutou ocasní ploutev a stržené šupiny co s ním? :-( :-( ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 18:16 Žena katunka [158] – ...
Václave...ještě jednou děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 18:14 Usine – dorůstání ploutví
Za jak dlouho dorostou ploutve ti nepovím . Teplota 20 stupňů bude snad stačit . Nech ji chvíli o hladu a osol drobet vodu potom uvidíš.
http://rybicky.net/nemoc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 17:53 Žena katunka [158] – ...
Václave, moc Vám děkuji....dám jí tedy šanci v karanténě. Popravdě už jsem ji tam měla dva dny...čekala jsem jestli se neobjeví plíseň a když byla bez plísně tak jsem ji dnes ráno vrátila zpátky. No a pak právě ji začal samec pronásledovat....takže nastala další výměna a tentokrát šel do karantény samec. Zkusím je tedy zase vyměnit. A ještě jeden dotaz...za jak dlouho zhruba by měla utržená ploutev dorůst? Problém je, že v karanténě nemám topení...závojnatka je sice studenovodní a teplota je tam kolem 20*C....ale nevím, jestli by jí to nevadilo při léčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 16:43 Usine – dorůstání ploutví
Ploutve rybám dorůstají, je to potom někdy drobet znát ale to nevadí. Samce dej zpátky a do karantény dej nemocnou rybu. Můžeš se ji pokusit vyléčit, nebo aspoň nechat v klidu umřít. Ostatní ryby by jí umlátily. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 15:54 Žena katunka [158] – dorůstání ploutví
Zajímalo by mě, jestli je možné, že závojnatkám může dorůst ploutev. Druhý dotaz se týká chování samce...jednu samičku naháněl tolik až ji zahnal za kámen, kde se celá odřela...chybí jí šupiny na celé jedné půlce těla. Ani potom jí nedal pokoj a pořád ji okusoval...teď jsem si všimla, že má jednu prsní ploutev skoro celou utrženou. Jinak plave, žere, jen když odpočívá leží na boku a ne na břiše. Samec je teď v karanténě. Co mám dělat? Mám nemocnou rybku utratit? Anebo dát pryč samce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2006 16:03 Sidonius – S vodou to nemá nic společného...
:-) Docela zajímavé vyloučit souvislost s vodou...
Na rozdíl od vás považuji zjištění životních podmínek ryb za jednu z priorit. Patogenní organizmy jsou běžnou součástí vodního prostředí. Nastupují pak v okamžiku oslabené imunity ryb, např. právě vinou nevhodných podmínek. (pH, znečištění, teplota...)
Ale ve vašem stylu přidám: A co kdyby šlo o bakteriózu?
A ještě další důležitý odkaz:
http://www.aquar.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2006 13:05 rowdy – parazit
To vypadá na nějakého parazita, to nemá nic s vodou společného. Možná nějaký bičíkovec, nebo nálevník, popř. plíseň. Zkus si projít tyhle stránky a stanovit diagnózu :

http://www.sera.cz/07/07.htm
aviaservis.cz/…

http://www.volny.cz/moje-akvarium/nemoci.html

http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2006 09:04 Sidonius – To Dolfik
Už vám takto rybky onemocněly podruhé... Můžete být konkrétnější? Jak dlouho máte nádrž zřízenou, jaký je její obsah, jaké a kolik rybek chováte, způsob filtrace? Rostliny vám tedy rostou dobře?
Neuvědomujete si nějaké souvislosti, (např. změnu ve vašich postupech), při kterých se problém objevil?
Co ta voda ze studny - používáte ji i k vlastní spotřebě nebo jen jako užitkovou?
Máte její rozbor? A teď to nejpodstatnější - její pH, tvrdost, alkalita, obsah NO2 a NO3 a totéž u vody v akva?!? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 19:58 Dolfik – odpověď
Voda je ze studny bez chem úpravy, jednou za 14 dní přídávám sera ectopur, každý 3 dny měním 10l vody, teplota stálá 25°C, rostliny Egeria densa a Sagittaria subulata a taková hodně rozšířená akvarijní rostlina, já ji dostal, takže ani newím název, ale spíš to je plevel... Jinak voda je vždy úplně čirá, ta fotka je zavádějící, kvůli špatnému vyvážení bílé barvy fotoaparátem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 19:17 Sidonius – To Dolfik
V jakých podmínkách žijí vaše rybky? Jaké hodnoty má voda v akva? Jak se staráte o hygienu v něm? Jaké rostliny pěstujete a jak se jim daří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 18:51 Dolfik – Co je to za nemoc???
Fotka k příspěvku Už podruhé mi touhle nemocí onemocněly rybišky, ale pořád nemohu zjistit, co to je... Zatím jsem to řešil jen přidáním Sera Ectopur a zvýšení teploty na 30°C. Nemoc se neprojevuje nijak, jen že rybyky mají jakoby slepené ploutve a drží se u hladiny, jinak jim nic není. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 18:35 macanavy – znova
Výpis rybiček je tam napsán. Dneska mi zemřela poslední mečovka :-( ale byla jenom mrtvá a nebyla ožraná, možný je fakt že byly nemocný a ty mrchy to poznaly tak je ožraly dřív než stihly vůbec zemřít :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 16:40 Usine – ožírání mečovek
Většinou je to proto že jsou nemocné a ostatní ryby to poznají a jinak mírumilovné ryby se změní v zabijáky . Pokud se namají kam schovat dopadnou tak jako ty tvoje. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 15:25 Muž [] – rybky?
vypis ake rybky tam mas mozno nekto bude vedet viac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 15:16 h...vamjepotom – .
a co ta bojovnice?... nektery sou svine a oziraj zavojnaty rybicky ja ji treba mam ale pavich ocek si nevsima... je hodna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 14:44 kiiki – newím
já taky ne :-( :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 14:16 macanavy – Problém, ožírání mečovek
prosím poraďte, nevím si rady :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2006 22:16 macanavy – Problém, ožírání mečovek
Fotka k příspěvku Nevíte čím by to mohlo být způsobeno?? Je to už druhá mečovka takhle ožraná :( nemůže to být třeba málo jídla?? Mám tam rybyčky - Kančík zelenooký, 2 x Ancitrus, Bojovnice pestrá, Black Molly, Parmička Žraločí, Sumeček Tho.. něco. prosím poraďte, jsem vděčen za každou odpověď!!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2006 13:51 maliman – konečně
Rybka už plave zase normálně. Tak jako fakt nevím co to bylo. Doufám ,že se to nevrátí, to koukání na rybky bezmocnost bylo strašné. tone JEŠTĚ ŽE SEM JI NEUTRATIL tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2006 12:27 pindruse – pomooooooooc
Ahojky mam takovou prosbicku.Poridila jsem si závojnatky a jedna z nich,ta co ma vetsi brisko mi obcas plave briskem nahoru,ale kdykoliv k ni prijdu plave normalne.Jsemb zacatecnik a tak mi ji je lito a nevim co s ni je.A vubec je takova nejaka cipernejsi nez ta druha.muze mi nekdo rict proc to dela? Dekuji
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [226] 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198761x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=11251