Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 191 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 18:40 Muž rjulius [17] – Ryba zvrací
Nevíte čím to může být? S chutí se nažere, pak se schová pod listu do stínu a stijíc na hlavě z ní zase rozkousaná potrava vyletá ven...
Je to parmička čtyřpruhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 13:12 pajik95
a když teda takle plave a žije tak trápí se hodně? jestli ne jako že asi ale spíš jo tak bych ji nezabíjela dyt v tom mrazáku chudák umrzne tak hnusně. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 11:34 Muž Landvir [57]
Určitě zlikvidovat než nakazí ostatní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 09:15 kreten – Re: arnošt
Obdivuhodný úsudek:-) nebo nějaké dokonalé rozlišení na obrazovce, já to podle té čmouhaté fotky jen odhadoval a vy vidíte kolego nejen druh, ba dokonce barevnou varietu...Ale jinak souhlas:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 07:48 mato103
asi ma zabrohlity alebo neco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:26 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: pajik95
za prvé to není mečovka, ale plata skvrnitá var. cometa a za druhé - ta už to teda nerozdýchá... do mrazáku a pak do záchodu... + raději přeléčit nádrž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:26 Muž DavidDizzer [26] – Re: beowulfx
vypadá to aji že má křivou páteř - křivice... utratit, aby nenakazila ostatní(což u některý jde), většinou u živorodek!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:24 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Je jasná ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:22 kreten – Re: pajik95
Podle té propadlosti v břiše se jí vůbec nechce být na světě. Rychle zlikvidovat, osolit vodu a moc se tam nehrabat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:20 pajik95 – co jí je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj ráno sem se vzbudila a mečovka plavala hlavou nahoru a byla taková nemotorná jak dyby byla ožralá nevíte co to je? a co s tim?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 20:13 burka
tušila jsem to... mají to dvě ryby, je to nakažlivé? (osobně si myslím, že mám méně odolné CT a křízence CT formy bett, kterým třeba nevyhovují parametry vody. už jsem to i někde ćetla jak to někdo psal, že má méně odolné jedince)
Mám je nechat dokud se budou jevit "čile, spokojeně" nebo jim například vypoulení očí působí bolest a je lepší je utratit...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 19:29 vernika – Re: burka
Vypouklé oči a velké nafouklé bříško = vodnatelnost - neléčitelné, pouze některými antibiotiky od veterináře, což je ale velmi finančně náročné. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 20:58 burka – betty- vypouklé oči
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám v akvárku problém.... Nejdříve samec betty měl nafouklejśí bŕíško, to se spravilo. pak mu samička okousala ploutve coz jsem léčila v karanténě fmc- bylo podezření na rozpad ploutví... naštěstí nebyl ale i tak radši aby nevznikla plíseň byl v karanténce.
no nyní se objevily vypouklé oči u samce(náznak byl už kdyź jsem ho dávala do karantény) a u nové samičky... ryby jsou čilé, žerou, plavou- v chování žádné problémy nepozoruji. Myslím že budou problémy ve vodě, ač ji vyměňuji jednou týdně-10%vody. V nádrži je i ampulárka, která mi včera odcestovala z akvárka ven- naštěstí jsem ji včas našla. Jinak nádrž má 70litrů. bez zdravotních problému v ní jsou: 2 cichavci modři, jeden zlaty, dva ancistrusové obyčejní, čtyři sekavci a tři betty.
Budu mít 30l karanténu tak je všechny mohu přesunout, poraďte jak postupovat, co by to mohlo být, přikládám foto.
Děkuji moc za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 23:06 Petr931122 – Re: Sid
Jedna je O.K. a druhá K.O. Odešla až po několika neonkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 23:06 akar77 – Re: Petr931122
Při dezinfekci akvária je nutno vydezinfikovat vše včetně rostlin, rostliny můžeš opláchnout v naředěném roztoku sava a znovu použít do akvária. Všechny předměty vydezinfikovat v savu či chloraminu a opláchnout čistou vodou vč.fitrů hadiček a všech pomůcek, celé akvárium výmýt savem. Dno(písek, štěrk, kameny) taktéž, vyprat v dezinfekčním roztoku a propláchnout a nebo ještě lépe vyvařit(je-li to možné).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 23:03 Petr931122 – A co s rostlinama ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 23:01 Muž Sid [6654] - Rostliny – Re: Petr931122
Pak jsem si dokoupil dvě parmičky a asi jsem si do akva zatáhl nějakou nákazu.
Ty parmičky jsou O.K. nebo K.O.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 22:56 akar77 – Re: Petr931122
Pro všechny, všecko zlikvidovat a důkladně vydezinfikovat. :-(
Ale jak říkám, 100% jistotu bys měl jen při provedení patologického vyšetření. To se samozřejmě vyplatí jen u velkého chovu kde by hrozily velké škody. V tvém případě se obávám, že nějaké koupele a nalívání různých vodiček do akvária apod bude jen protahování času do postupného úhynu všech rybek a nakonec více nákladné než znovuzaložení. Utracení ryb lze provést citlivě a rychle a budeš mít aspoň 100% jistotu, že v akváriu nemáš žádnou nemoc. Takhle budeš riskovat pořád uhyny a v tom horším případě i přenesení nákazy na člověka(tebe či někoho kdo má přístup k akváriu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 22:48 Petr931122 – To utracení platí i pro Ancíky ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 22:38 akar77 – Re: Petr931122
Také bych se dle popisu přiklonil k turbekulóze,ale 100% lze zjistit pouze patologickým vyšetřením. Zvláště červené a modré neonky jsou k tomuto onemocnění vnímavější, zdrojem nákazy bývá zavlečení od nemoci od jiných ryb,ale i rostlin, předmětů v akváriu atd. Velký zdrojem nákazy jsou právě uhynulé ryby, které ostatní "ožírají". Lečba je možná jen v počátečním stádiu antibiotiky a to jen v samostatné nádrži(karanténě), hlavní nádrž je nutno bohužel celou založit znovu a vše důkladně vydezinfikovat v Savu. Pozor, mykobakterie a obecně tuberkulóza ryb je přenosná i na člověka a může být nebezpečná. Při likvidaci a zásazích do akvárie je nutno používat ochranné rukavice, provádět dezinfekci všeho náčiní, pomůcek i rukou! Jeli to tuberkuloza, tak máte hroznou smůlu a nejlepší bude všechny ryby utratit a vše důkladně vydezinfikovat a založit akva znovu:-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 22:03 Petr931122 – Re: Bílé výkaly
Nic bílého nevidím. Jak poznám nakaženou a zdravou rybu ??? Ještě jich tam pár mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 21:49 HaZetka
Preventin je pouze prevence pro lidi co nemají karanténu když si přinesou nové ryby. Když už je nákaza v akva tak nepomůže určitě. Mě tvůj popis připomněl rybí tuberkulózu a doufám že to není ona, s tou totiž neuděláš nic. Jaké mají výkaly? Jestli průhledné, tak by to mohl být vnitřní parazit, střevní bičíkovec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 20:27 Petr931122 – Co je to za nemoc ???
Měl jsem asi dva měsíce asi dvacet neonek a vše bylo v pohodě. Pak jsem si dokoupil dvě parmičky a asi jsem si do akva zatáhl nějakou nákazu. Od té doby mi tak ob den pojde jedna či dvě neonky. Kvalitu vody kontroluji testovacími papírky Easy Test od JBL a vše je v normě. Neonky než umřou ztrácí schopnost plavat rovně, neudrží se ve správné poloze, jsou apatycké a nebojí se. Na jejich vnějšku není nic zvláštního vidět. Poraďte mi prosím někdo, co je to za nemoc či jak zastavit vymírání akva. Dneska jsem odlovil ancíky a dal jsem do akva Preventin. Jak dlouho se musím aplikovat, aby se nemoci definitivně vyhnaly ??? Pomůže to ? Díky za každou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 15:05 Piky – danio rerio
Ahoj chci se zeptat co dělat s daniama, půl roku byli v pohodě a najednou se samečci pustili do samiček, okousaný ocasní ploutve, pak i tělo, a za pár dní jsou K.O. To mají jako hlad, nebo proč najednou ten kanibalismus? Z počátku sem krmila 2x denně, ale po přemnožení šneků krmím jednou a večer ale tak, že si nemyslím, že by měli hlad, je to snad tím, že krmím většinou vločkama? Ale dostávají i mražené. Jestli toho nenechají tak je utratím všechny rozzureny stejně už zbyli jen 4. Nechci si nechat zatáhnout nějakou infekci od mrtvolky. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 14:33 Muž Skanky [26] – Re: Yirka
taky me to napadlo. jedna asi prezije. jednu asi uhynutu nemuzu najit. nevadi to AQ kdyz by tam zustala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 12:02 Muž Yirka [9141] – Re: Skanky
Vypadá to na nějakou otravu-příliš velký rozdíl mezi kvalitou vody obou nádrží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 11:02 Muž Skanky [26]
prelovili jsme je tam v patek. sli do akva kde nam plave Betta. nebojte neni to ta 2l plechovka ;-)
vcera vecer jeste v poho plavali. dnes uz jsou v pr****
vsiml jsem si ze i zabry maji cervenejsi nez pred tim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 10:48 aldas – Re: Skanky
Mohlo dojít při přelovení k poškození střevního dýchání, a to je pro ně nebezpečné, ale je to jen můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 10:42 Muž pařa:) [2] – Re: Skanky
nvm, podle toho jak to popisuješ by to mohlo být něco s plynovým měchýřem, ale to jen typuju. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2009 10:36 Muž Skanky [26] – Co je s pandickama?
Ahoj,
chci se zeptat co se deje s nasima padnickama. Dnes jsme je chteli prelovit ze zalozneho akvarka a ze 6 padnicek jsou 2 v pohode jedna umrela a 3 padnicky jeste sice zijou ale lezi na zadech. kdyz popplavou ke hladine opet padaj dolu zady na dno. Poradte. jsou uz na odpis anebo se jeste proberou?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 20:15 Muž Yirka [9141] – Re: anitka
Takže na úvod máš strach o odřenou bojovnici a přitom ti z neznámých důvodů odcházejí zcela jiné ryby... Jak jsi na tom s údržbou nádrže? Co NO2,3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 20:09 anitka
ta neonka uz je mrtvá a tedka mi umrela i razborka :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 18:54 Muž Yirka [9141] – Re: anitka
Tak do týdne určitě uvidíš, jak to dopadlo a také budou v prezentaci odpovědi na zbytek otázek. (Jinak koukám, že máš v karanténě i neonku?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 15:39 anitka
Fotka k příspěvku ¨toho čichavce ma v 80l akvarku s temi to rybky :
2ks Ancitrus
1 ks Sumecek ten malej 5cm
2 ks cichlidka ramizerova
8 ks neonka
4 ks pavích ocek
ta fotka je z akvária pro nemocné ryby (karantena)do tydne tu budu mít fotky nadrze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 13:22 Muž Porcupine [11] – re: 13.04.09 10:55:21 aaa
ten filtr bych tak často nemyl, pokud je to nutnost, tak hlavně ve vodě s Akva, jinak si zbytečně zlikviduješ bakterie a filtr nebude tak účiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 09:45 Muž Yirka [9141] – Re: anitka
Poslyš, každou chvíli se tážeš na nějaké věci (což je v pořádku) ale nedáváš k dispozici žádné informace o své nádrži. Jak je nakonec velká, kolik a jaké rybky tam máš, kdy byla nakonec založena atd. Založ základní prezentaci a rady budou daleko více ku pomoci.
Jinak čichavci zakrslí a medoví nejsou zcela bezproblémové ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 09:30 anitka
mam cichavce nedového a porad polehava dole na písku cím to je ostatní jsou v poho ale on ani neji :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 20:16 Muž Yirka [9141] – Re: anitka
Pokud máš dobře zaběhlou nádrž a zdravé rybky, nějaká běžná odřenina nehraje roli a zhojí se za pár dní. Rybky mají svůj vlastní imunitní systém, který jim i v přírodě v podobných případech pomáhá. Rybku ale pozoruj a při podezření na vznik plísně aplikuj nějaký protiplísňový přípravek-já bych doporučil eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 13:56 anitka
Dobry den mam strach o bojovnici je odrená a mam strach aby nemela plísen jak tomu zabránit popr.ji vylecit??? :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 14:39 Pepik – Re: aaa
I ja si myslim ze na vine je krmivo a nebo zpusob krmeni...zkuste zapremejslet co by mohlo byt spatne..Kdyz vemu "kvalitu" mrazenyho o se u nas prodava,je to fakt bida...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 13:17 Muž Yirka [9141] – Re: aaa
Dusičnany to opravdu asi nebude,ale dusitany bych pro jistotu změřil. Další příčinou může být krmivo. Buďto dlouhodobě jednostranné, nebo mražené kontaminované, nebo náhlá změna? Jinak ten vnitřní litrový filtr na 350 l je nic moc. Pokud si nemyslíš, že něco z navrženého může pomoci, založ alespoň jednoduchou prezentaci s fotkou, určitě se zapojí více kolegů a řešení se najde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 10:55 aaa
dik za reakci vodu menim tak jednou za čtrnact dni odkalim i pod koreny a kameny tak asi 100 litru vody vymením,filtr mam interni 1000 l/h objem fil.náplně 1 litr tak jednou týdně ho vyperu,voda ph 7,3 měřeno chemickým testem,dusičnany neměřím ale myslím ze tím to není.nádrž je středně zarostlá kryptokorynami,anubiasi,3 kořeny,černé kameny.ryby 4 skaláry,15 gavunku,6 panceřníčků kropenatých,2 trnovci bělopruzí,4 ancistrusi a 12 starých parmiček ze zrušeného akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 09:53 Muž Yirka [9141] – Re: aaa
No hlavně by bylo potřeba více informací. Ty litry je málo. Co voda-parametry? Jak probíhá údržba? Jaké je vybavení nádrže? Kolik je ryb? atd....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 09:46 aaa – Záhadná nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj mám 350 litru akvárium,společenské vše fungovalo tak jak má a najednou se začala objevovat asi nemoc plyn.mechýře nevim.Ted každý měsíc umře tak 5 rybek a u dalších 5 se objeví příznaky-rybě odspodu zplacatí břicho a má problémy s plaváním do měsíce uhyne.Teplotu mam 25 stupnu konstantní tak nachlazení to asi nebude.Prikládám foto gavunka je to ten uprostred.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:30 mc95161 – Re: Yirka
skusim to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 19:04 Muž Yirka [9141] – Re: mc95161
Tak na co ty testy máš? Když máš problém tak pokud mám testy tak prvně změřím vodu. A v prezentaci píšeš že upravuješ vodu nějakým přípravkem a jak často a kolik jí měníš? Pokud chceš nějakou radu, tak zkrátka musíš vše popsat nebo založit prezentaci. Jinak je to jako ping pong. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 18:49 mc95161 – Re: Yirka
neupravujem ji chemiii akorat hnojim rastliby ma to cca 65 litrov a testy som tam este nepouzil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 18:41 Muž Yirka [9141] – Re: mc95161
Vidím tam testy, jaké jsou parametry vody že ji upravuješ chemií? A ta litráž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 18:33 mc95161 – Re: Yirka
vybavene je tak isto az na Co2 a vodu menim ale nwm ci sa im bude v tom druhom darit lebo tam ma dost rybiek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 18:31 Muž Yirka [9141] – Re: mc95161
Kolik to má litrů? Máš to technicky vybavené? Měníš vodu? Nebylo by lepší ten zbytek přelovit do toho většího?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [191] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198873x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=9501