Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 189 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 16:47 Muž rjulius [17] – Re: beowulfx a václav
Tahle se právě válí pořád, v posledních 2-3 dnech.
A trošku mě vyděsilo to, že jsem jí zahlédnul se jakoby drbat o ten šutr, na který si lehá.
No možná to nic nebude, třeba si dělá pelech jako pes, když si lehá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 16:45 Muž rjulius [17] – Re: Yirka
Test je kapkový a jednoúčelový, akorát že na stupnici je první barva označená jako <0,3 a další barva je 0,3 a další 0,8.
To jsem netušil, když jsem ho kupoval. Poohlédnu se minimálně po testu na NO2 lepším... akorát že nevím jaký... ale něco vyberu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 16:05 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
No myslím, že to co popisuje, nebude vůbec žáden problém, parmičky mám taky a taky to dělají, nedělají Ti to nahodou povětšinou v podvečer? ;-) Myslím, že ryby nejsou zcela určitě nijak nemocné, a pokud takto neleží celý den tak to nebude nic divného, prostě si dávají šlofíka, a taky čím jsou starší tím méně se jim chce hýbat, už jsem i viděl pěkného macka X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 15:19 Usine
Pokud se SAE něco nelíbí tak se chovají podle mých pozorování jinak. Plavou hlavou vzhůru u čelního skla asi ve 2/3 nádrže na místě a občas se snaží vyskočit. Určitě měň často vodu 1/3 až 1/4 obsahu jen tak zabráníš aby se ryby neotrávily. Filtr nech pokud možno na pokoji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 14:33 Muž Yirka [9141] – Re: rjulius
Nádrž je založena měsíc a konstatuješ že NO2 je neměřitelné, tedy pod 0,3. U relativně nově založené nádrže bych se s tím nespokojil, protože dlouhodoběji stabilní hodnoty nad 0,2 rybkám zcela bezpochyby škodí. Tebou používaný test neznám, ale zrovna na tento parametr bych si pořídil test kapkový a jednoúčelový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 13:47 Usine – Re: rjulius
Fotka k příspěvku Jestli je nějak nemocná, tak to ti nezaručím, ale jinak polehávání na listech nebo kamenech je u nich celkem normální a dělají to často.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 12:29 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Mne toto robila kym bola sama. Takze mozno je problem v tom ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 11:49 Muž rjulius [17] – SAE polehává
Přeji hezký den a potřebuji poradit...
Parmička černopruhá už několik dní polehává ve stínu, na kamenech.
Občas když dosedne na kámen, zamele sebou jakoby se drbala... pak už jen leží, ev. odhání jiné ryby. Viditelné změny žádné.
Akva je vcelku čerstvé, viz prezentace, ale vodu pravidelně kontroluji a vyměňuji 1/3 cca.
Dnes parametry:
GH 6, KH 3, pH 7,5
NO3 asi 15, NO2 nezměřitelné, takže pod 0,3 (víc mi ten Tetra test neřekne).
Netušíte někdo co je s ní?
Už jsem musel utratit dvě parmičky čtyřpruhé, viz deník, tyhle SAE jsou pro změnu ze Superzoo Tesco. V akváriu jsou asi 14 dní.
Díky moc za radu, Roman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 16:21 Muž agent007 [47]
Áááá tak to asi těžko. Foceno před krmením a to krmím jednou denně. Ona je celkově pohublá a bříšní oblasti je jako kdyby deformovaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 15:46 Muž . : Hunter : . [17]
ta vodnatelnost asi nie je to len na jednom boku a vyzera to ako po kusnuti ale fakt neviem :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 15:40 Muž Yirka [9141] – Re: agent007
Je asi přežraná, u neonek to bývá běžný obrázek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 09:21 Muž agent007 [47]
Fotka k příspěvku Ahojte, jedna neonka má divné břicho. Co to je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 21:56 Muž Sakul [13] - Cichlidy
U toho dania si myslim, že by mohlo jít o jarní virémii(břišní vodnatelnost) , vypouklé oči a ty krvavý skrvnky a žábry by tomu odpovídaly. To mohou být prvotní příznaky možná se vtomto stavu nechá rybka zachránit. Ale na 100 procent si diagnozou nejsem jistej. Snad se zde k tomu ještě někdo vyjádří... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 19:30 Muž . : Hunter : . [17]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku karasom sa po vypusteni do jazierka objavili cierne flaky je to normalne ??? pretoze jedna zavojnatka to mala tiez ale zmizlo to tak teraz neviem :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 18:02 Muž . : Hunter : . [17]
karasom sa po vypusteni do jazierka objavili cierne flaky je to normalne ??? pretoze jedna zavojnatka to mala tiez ale zmizlo to tak teraz neviem :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 18:00 Muž . : Hunter : . [17]
Fotka k příspěvku pls poradte moje danio pruhovane ma vypukle oci na lavom boku ma akokeby vyrazku (je to take vypukle teda skor prasknute)a lavu prsnu plutvu ma akokeby zlepenu a ziabre na pravej strane vyzeraju akokeby pod nimi daco bolo je to take ruzove a ziabre su vypukle pls pls pls poradte sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 02:12 Pepik – Re: iiiv
ja bych vsadil na ty patentky...kor tyhle ryby se tim prezerou a dostanou zacpu,pak to v nich zacne hnit a do dvou dnu je konec...
jediny co pomuze je dat rybu do 30ti stupnovy,naprosto cisty vody,odstaty a provzduchovany aspon par dni a pridat pojimai sul(zagooglujte).....
u vas uz je pocitam ale pozde a radsi bych to ty rybe urychlil...hodte s ni prudce o zem,to je fakt rychli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 19:01 Raider – Re: Karamboo
rybám z jezírka taky nevadí deštovka...nevidím problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 19:00 Karamboo
Nebude vaďit dešťovka?? jakože semtam kdyz naprší..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 18:21 karamboo
Páč bych potom rád stím potěrem krmil..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 18:18 kreten – Re: Karamboo
Dělám to běžně:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 18:17 Muž Barney [61] – Re: Karamboo
Když tam dáš nějakou akvarijní rychlerostoucí rostlinu, tak si piš, že se tam gupkÁM bude dařit. Přežijí i 10°C. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 17:47 Karamboo – Myslíte,že přežije a bude se mu dařit??
Dobrý den..Nekteří akvaristi mě za to možná utlučou... Ale docela by mě zajímalo jestli by přežila gupka v 500 litrovém bečáru na dvoře..kdyz tam samozdřejně dám vodu z vodovodu.... Až bude vetší teplo tak tam bude stálejší teplota vody,bude tam mět hodně potravy(larvy komára) .... Dost by mě to zajímalo..Jakej máte na to názor vy??Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 16:47 Žena iiiv [0] – Re: Yirka
nádrž sem odkalovala o víkendu a žádný změny v osazenstvu nebyly. Akorát sem jim včera dala patentky od jiný firmy než byly zvyklý, tak jestli nebylo něco v nich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 16:45 Žena iiiv [0] – Re: callito
těhotná určitě není, a hlavně plave bříškem na horu:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 16:44 Žena iiiv [0] – Re: Jrk
tyhle rybky byly v jinym akvárku, a tam sem odkalovala o víkend, nikdy tam žádný problém nebyl, až dnes. Včera dostali jiný patentky než obvykle, tak sem myslela jestli nemohlo být něco v nich, ale ostaní rybky i žabky jsou v pořádku, odnesly to akorát tyhle dvě mečovky:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 16:17 callito – .
Dala bych jí do karanény.A sledovala.Na to aby byla těhotná je to břicho velký až moc že? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 16:11 Muž Jrk [143] – Re: iiiv
Nemáte ve Vašem akva (dle prezentace) trošku dost přerybkováno? Cca 100cm rybek - 54l akva... Byla by to myslím možná příčina onemocnění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 15:20 Muž Yirka [9141] – Re: iiiv
Pokud mají (měly) ještě trochu zježené šupinky, je to skoro učebnicový příklad vodnatelnosti. V tomto stsdiu je podle mne neléčitelná.
Určitě přemýšlýš nad příčinou...Možností je více, od změn v osazenstvu po nedostatečnou hygienu v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 11:20 Muž Březka [10]
rači je dej pryč. Stejně už to mají spočítaý. At předejdeš další nákaze.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 10:07 Muž Landvir [57]
Ahjo vypadá to na infekční vodnatelnost. Je možný že se z toho vzpamatujou ale spis pocitej ze to nepraziji. hlavne je dej nekam do karantény.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 10:02 Žena iiiv [0] – prosím o pomoc, nafouklé bříško
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj, dneska sem v akvarku našla dvě rybky s úplně nefouklým bříškem jak plavou na hladine a nemohou se ani otočit. Poradí mi někdo co je s nima jestli to maj z přejedení nebo nemají nějakého parazita? Včera sem jim dávala patentky od jiný firmy než jsou zvyklé, tak doufám, že to nemají z nich. Ostatní ryby vypadají v pořádku. Mockrát děkuji za jakoukoli radu nebo názor.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 19:48 RAP – Re: nellinek
A jak jsou na tom s vybarvením?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 15:58 nellinek – Re: nellinek
a další hmmm četl jste příspěvky níže psané?Voda je ok to bylo první co mě napadlo a cizopásníci nejsou viditelní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 15:51 Muž ČUPR [204] - Tetry – Paví očka - indikátor kvality vody
Ale abych Ti také poradil - Paví očka (gupky) se většinou používají jako "indikátor" kvality akvarijní vody. U nich většinou poznáš, že je něco v nepořádku. Doporučuji udělat rozbor vody, zejména změřit pH, NO2, NO3, NH3, NH4, gH, KH, případně přítomnost těžkých kovů. Pokus se zjistit také, zda se na těle rybek nevyskytuje nějaký cizopasník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 11:52 Muž isamik [180] – Re: Husky206
Zkus si to precist...

www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 11:51 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
No, podle mě to, že je voda vyměněná ještě neznamená, že to nebude příčina. Lví hlavy jsou choulostivé, ale popravdě závojnatkám moc nerozumím. Na té první fotce, mi přijde, že má zježené šupiny. V každém případě bych jí dala do karantény. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 11:43 Husky206 – Re: gošice
dík, ale podle toho by měla být chyba ve vodě, Voda je vyměňěná a ostatním dvoum rybám a třem takovým těch mufíků (nevím jak se jmenují)co ocucávají sklo nic není :-( tak nevím nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 11:27 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
celebrity-modelky.osoba.cz/…
Snad Ti to pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 11:05 Husky206
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 100litrové akvárko, dvě bublání Já tomu fakt nerozumím Sice rybičky už má pět let a zatím žádná neuhynula ale jsem stále začátečník dík moc za radu. prosím o radu jakoukoli.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 23:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: nellinek
Na žábrohlísty je účinný Tremazol od Sery X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 22:52 nellinek
to bylo první co mě napadlo a vodu jsem samozřejmě vyměnila.Teď je v pořádku, ale jim to moc nepomohlo takže pes je zakopán jinde. Mám podezření na žábrohlisty, ale nevím jaký lék na ně.Určitě přelovím a vykoupu ve formalínu no ale co dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 22:38 Muž Yirka [9141] – Re: nellinek
Preventivne vymen vodu, taky ji zmer, muze to byt otrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 22:35 nellinek – nevím si rady a prosím o pomoc
Moje rybky jsou malátné plavou u hladiny otírají se o kameny a mají stahnuté ploutvičky,ale né všechny, žádného parazita nevidím navíc panceřníčci a ancitrusi jsou v pořádku týká se to jen pavích oček a plát.Trvá to už asi týden, něco málo jsem zkusila, ale nic nepomáhá a navíc jsem už o víc než polovinu hejna přišla a nechtěla bych se loučít i s tou druhou.Moc předem děkuji za rady já jsem v koncích. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 19:40 Muž kristian [80] – Re: Husky206
Chtelo by to vice informaci o nadrzi, velikost, filtrace, ryby, ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 18:33 Muž Yirka [9141] – Re: Husky206
V kolikati litrech je máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 15:05 Husky206 – Prosím o pomoc - závojnatka lví hlava
Ahojky Prosím o radu, mám v akvárku tři závojnatky takové ty lví hlavy, Včera byli všechny ok, ale dnes mi jedna plave hlavou bokem dolů, leží na zemi a jen kouká. Když ji ty ostatní proženou do všeho naráží. Nevím co s ní Díky moc za jakou koliv radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 20:25 Muž jaa [5]
bohuzial nemem zrovna doma fotak...........ale rozdiel medzi tymto a krupicku je aj taky ze krupicka je vlasne na tele ako nejaky riedky poprasok.........toto ako keby tvorilo pod pokozkou a prerazalo pomedzi supiny.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 20:21 callito – Re: jaa
aha,tak sem aspon hod fotku,to je střílení na slepo tohle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 20:16 Muž jaa [5]
je to vecie ako krupicka, kazda ryba to ma len par kusou a na uplne rovnakom mieste.......a krupicku som uz mal, tu poznam.....
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [189] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198761x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=9401