Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2018 15:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rutty
To vypadá na zranění od přísavky. Daruj/prodej ji co nejdřív. Ta zranění sleduj, ale mělo by se to zahojit. Pokud máš, dal bych do akvária trochu rašelinového výluhu, listí mandlovníku, nebo olšových šišek jako prevenci zaplísnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2018 15:50 Žena Rutty [0] – lalia
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, máme nové akvárium aj nové ryby. Medzi nimi aj prísavku thajskú, ktorá sa na ryby prisáva tone .(v dohľadnej dobe pôjde het, ak sa nepolepší) Na tejto kráske sa objavili červené fliačky a nie som si istá, či ide o dáke vredy alebo "len" zranenia. Pekne papá, je čiperná, fliačky nerastú, žiadne iné zmeny na tele nemá. Zatiaľ je v izolačke so soľou. Poraďte, nech viem, či mám dáko špeciálne liečiť, alebo hodiť prísavku na kari rozzureny
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 07:29 Muž Driv3r [236] Re: romant
Ok dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2018 06:08 R Muž romant [27987] Re: Driv3r
Fishtamin, ideálně kapat do krmení a zkrmovat. Možno dát Himalájskou sůl v poměru polévk. lž. na 50 litrů vody, rozpuštěný roztok, třeba při výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 22:58 Muž Driv3r [236] Re: romant,Tojsouvěci
Údržba probíhá pravidelně i když to nestíhám psát do deníku.no3 mám nízký.I když je možné že se to někde zhouplo byly chvilku v malém. Ta děrová nemoc mě napadla jak mám míň času neměnil jsem krmivo.furt suchý (prodac tropical flakes) Od včerejška sem zase najel na mražené.(ob den)Jake ty vitamíny mám pořídit? koupím esha hexamita ale ty vytaminy netuším.? Dík za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 17:37 R Muž romant [27987] Re: Driv3r
Vyhledej si pojem Děrová nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 14:18 Muž Tojsouvěci [3644] - Kytky s čudlamaRe: Driv3r
Mrkni na kvalitu vody (NO3!) a pestrost stravy.Ze snímku nelze rozeznat, jestli se jedná o zaplísnění(eSha 2000),ale pravděpodobně jde o počátek hexamitózy (eSha HEXAMITA). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 12:55 Muž Driv3r [236] – Nemoc plíseň či co?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Netusite co to je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.10.2018 14:03 R Muž ctibum [6945] Re: Baffi
Podle mě máš malou nádrž, špatný filtr, nevhodné ryby a málo rostlin. Tady ti medicína moc nepomůže vyřešit příčinu, řekl bych, ani s krupičkou, ani s úhynem ryb, který už nastal...
Začni číst odkazy, které jsi dostala při registraci a ve zdejším atlasu si přečti životní nároky ryb, které máš, hlavně co se velikosti nádrže týče...
Za mě bych tam nechal jen tu Bettu (po přidání krytu na akvárko)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2018 13:31 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Baffi
S Multimedicalem moc neuspěješ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2018 13:18 Maq Re: Baffi
Bezva. Koupili jsme léčivo, a je to vyřízeno. ... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 11:47 Baffi – Krupička
Děkuji za odpovědi koupili jsme multimudikal takže doufám že to zabere :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 08:38 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Baffi
Vypada to jako krupicka. Zabira zvýšení teploty, sůl, malachitová zeleň, metylénová modř, FMC, TERAP-IDG, Bioicht, Exit, Contra Ick, Ectopur, Costapur.ale fotky jsou fakt nekvalitni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.10.2018 22:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Baffi
Fotky nejsou úplně ostré, ale vypadá to jako Krupička:
rybicky.net/forum/2223-krupicka
Zkus si i vygooglit fotky, jestli to je skutečně ono. Pokud ano, doporučuju jako léčivo Esha Exit, mají ho třeba v Hornbachu.
A příště najdi vhodnější téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 21:58 Baffi – Nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj mám společenské akvárium a všimla sem si že rybky mají bílé tečky po celém těle (de to vidět hlavně u neonek) nedávno jsme přivezli nové rybky (bohužel že zverimexu) rybky mají stáhlé ploutve a otírají se o různé předměty a drží se u dna a jedna i těžce dýchá bohužel jedna měla nafouklé bříško a držela se u hladiny ale potom umřela. Nevím Jestli se jedná o Sametovou nemoc nebo o napadení parazity. Nevím jak se nemoci léčí nebo čím. Moc děkuji za každou odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 21:17 Lenka Re: NHKG
Vypadá teď se to zmenšilo po třídenní léčbě eshou 2000 nevím jestli mám ještě pokračovat asi před týdnem ještě z toho viselo jakoby vlákno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 20:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Lenka
Vypadá to jako chomáček? Pokud ano, tak to bude plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 20:20 Lenka – Výrůstek na tlamě
Fotka k příspěvku Dobrý den nevíte někdo prosím co by to asi mohlo být?myslela jsem že plíseň ale teď si nejsem jistá dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2018 12:40 R Muž ctibum [6945] Re: Amatértom
Stará uklízí v kuchyni... smich
Mám je od 11.11.2016, od chovatele a byly mladý. Takže tak 2,5 roku max. Což mi nepřijde moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 12:16 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: ctibum
Stará?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 11:10 R Muž ctibum [6945] – Tetra krvavá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Neměl by někdo prosím ideu, co s ní je? Plave, žere, neskrývá se, ale je vybledlá, trochu odrbaná a celkově taková hnusná. Jednu takovou jsem nedávno usmrtil a ještě jedna podobná, ale ne tak hrozná tam plave...
Za názory předem děkuji
pivo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 08:50 Muž Gupík [0] – Poraďte prosím
Neví někdo náhodou co je to za nemoc (jestli to vůbec je nemoc). Na mé razboře se objevily tečky ne bílé jako u krupičky ale zelenožluté už to má 4.den poraďte prosím co to je popřípadě jak to léčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2018 01:32 - Re: Marylin
Črevné parazity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2018 20:39 Žena Marylin [1] - Amerika – Nador?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, videli jste nekdy neco takoveho, viz foto?
Ma muj tlamoun. Je to nador? Uz mu to pomalu roste asi par let, ale posledni dobou to zacina vypadat desive. Predevcirem mu to asi prasklo a trosku krvacelo. Ale asi ho to neboli, zere durt jak popelnice a kdyz se tim o neco otre, nijak nereaguje.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 16:49 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Prašan
Ja cetl ze maji radi teploty kolem 22 :( urcite vyzkousim pritopit diky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2018 18:34 - Re: Provpe
Neonky sa množia a chovajú pri vyššej teplote.Možno práve preto ti pri tvojich 22C uhynuli.Na takú teplotu musia byť naučené.Takže osobne si myslím,že ich dorazila nízka teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.10.2018 13:32 Muž Yirka [9141] Re: Provpe
Víš, ona je často karanténa kontraproduktivní. Aby měla smysl, je třeba vlastně mít plně zajetou funkční nádrž.
Proto je v podstatě lepší pokud máš bezproblémové akvárium a ne úplně pofidérní zdroj rybek je dát přímo do cílové nádrže.
Ale o tvých nádržích nic nevím, takže toto je taková obecná odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 11:39 Muž Provpe [8] - Rostliny – uhyn neonek
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Koupil jsem neonky červené a dal jsem je do karanténí nádrže jsou tam 3
dny bez problému a nyní z ničeho nic 3 uhynuli vzduchování mají teplota 22 hodnoty vody v pořádku. Rybka bez jakýchkoliv příznaků do vody jsem dal preventan. Poradí někdo prosím?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2018 20:06 R Muž romant [27987] Re: Janča
Stává se to, v dobrých podmínkách se to rychle zacelí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 20:04 Janča – Skalára ma zvláštní ploutev
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli jste se už někdy setkali s rozdovjenou vrchní ploutví skalára. Tohohle skalára máme asi půl roku a nikdy dřív jsem si nevšimla, že by měl takovouhle vrchní ploutev. Je to normální? Genetická vada? Nebo nemoc? Děkuju za odpověď.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 19:23 R Muž romant [27987] Re: panky83
Poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 19:14 panky83
Fotka k příspěvku Ahoj prosím o radu. Jedno z pavích oček se drží na místě u hladiny a ocasní ploutev má staženou a tělo směrem ke dnu. Krom té ploutve byl už takhle asi už dva dny na zpět a dnes ta ploutev. Dneska jsem našel i jedno paví očko mrtvé a taky melo takhle stazenou ploutev. A akva je 8 oček a několik mladých co se narodili teď v týdnu. 8 parmicek a 2 pancernici viz moje prezentace. U ostatních nepozoruju žádný obtíže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 14:55 Žena Marylin [1] - Amerika – Kancik managujsky - nafoukle bricho
Ahoj, prosim poradte, co mam delat s moji samici Kancika managujskeho.
Vcera vecer jsem zjistila, ze ma bouli na brise, ktera ji nadnasi a plave brichem / bokem nahoru.
V jednom kuse se mrska snazi se otocit. Chvilema jsem ji i drzela brichem dolu (je na moji ruku zvykla), aby si odpocinula, boule je na pohmat mekka, a ocividne neboli (nemrska sebou a nejak se nebrani, kdyz zmacknu).
Kdyz jsem ji takhle nasla, byl kytkou ucpany odtok filtru, a ocividne nefiltrovalo cely den, takze nejspis pricina spinava voda.
Jenze - ryba je uz 5 let stara a od malicka ma podobne problemy. Nemam samce, takze obcas ji takhle otravuje muj tlamoun, a parkrat uz se ji takhle bricho nafouklo a plavala ocasem nahoru, pak z ni po nekolika dnech vyslo par jiker a bylo to ok. Naposledy se to stalo pred dvema lety, to z ni ale uz nic nevyslo a zustala od te doby plavat trochu nasikmo ocasem nahoru.
Takhle zle jako ted to ale nikdy nebylo. Myslite, ze jsou to opet jikry, nebo plynovy mechyr? Utratit nebo je sance, ze by se to zlepsilo? Co muzu jeste zkusit? Vymenuju vodu, mam jeste pritopit? Momentalne 26 st.
Utratit ji nechci, ale takto teda zit uz opravdu nemuze, jestli ji to zustane... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2018 10:31 Maq Re: sajda
sajda napsala: Vim ze jako zacatecnik jsem udelala spoustu chyb
Přesněji řečeno, NIC jsi neudělala dobře.
Podle mého názoru beznadějná situace. Akvárium zrušit, ryby rozdat dokud žijí, a začít znova a úplně jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 08:42 R Muž romant [27987] Re: NHKG
To máš samozřejmě pravdu, je zde problém té velikosti nádrže, jinak dobře zasazenej echináč i s květináčem by problém bejt neměl, ale je to o té velikosti, tohle nebude do budoucna moc fungovat i když se bude měnit polovina vody častěji než často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 08:35 Žena sajda [0] Re: NHKG
Moc dekuji.Vodu menim kazdy tyden tretinu.Zatim jsem zadne parametry nemerila, zapracuju tedy,na tom.Rostliny opravdu neprezily zadne, voda byla z uhnilych okousanych zbytku jako prase, proto jsou tam umele prisery, neb miluji se v nich schovavat a plastovou skalu zboznuji na hrani s obplouvanim.Jsou moc spokojeni, jen ta plisen ted trapi..Ryby byly v cene jineho akvaria ktere jsme koupili na bazaru, takze chovat kanciky v takovemto akvariu nebyl puvodni zamer, ale jsou uzasni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2018 08:28 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romant a sajda
Živé rostliny s herosy? Pochybuju, že nějaké přežijí. Takže bych doporučil pravidelnou výměnu vody a měřit NO3. Pokud je vodovodní voda dobrá, klidně měnit 50% každý týden. Pokud i tak NO3 půjde přes 40mg/l, tak je potřeba to řešit a pak je řešení složitější (anex, síra filtr a podobně).
Na tu plíseň buď léčivo (třeba Esha 2000), ale zatím to není moc rozvinuté, tak lepší voda podpořená buď rašelinovým výluhem (třeba Torben) nebo listím mandlovníku/olšovými šiškami bude stačit.
Sajdo, dopiš do prezentace víc o okváriu. Typ filtru, topení, údržba, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 08:05 R Muž romant [27987] Re: sajda
Jedná se o nějaké zaplísnění. Podmínky, podmínky, podmínky. Měnit vodu, živý rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 23:34 Žena sajda [0] Re: Wanderer
Vim ze jako zacatecnik jsem udelala spoustu chyb, ktere se pokusim napravit, omlouvam se. Presto by me zajimala odpoved na muj dotaz, o jakou nemoc se jedna.Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.10.2018 23:00 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: sajda
Léčit a hlavně tomu předcházet se dá vhodnými podmínkami k chovu. Tj. dostatečně velká nádrž s odpovídající filtrací a rostlinami k zajištění ekologické rovnováhy. Takže bych začal tím, že si o potřebách chovaných ryb něco nastuduješ. V dalším kroku bych vyházel ty plastové hnusy imitující rostliny, dal tam rychlerostoucí rostliny a často měnil vodu. Dál to bude chtít zmíněné ryby někomu darovat nebo jim pořídit větší nádrž s pořádným filtrem. Tohle akvárium vypadá čerstvě založené, rozhodně není z května a nebo je v poslední době hodně vypiglované (což je z hlediska ryb totéž). Chtělo by to ještě dovyplnit prezentaci, jak probíhá údržba, vybavení apod.

Nečekej radu na zázračný přípravek, co se tam nalije, takový není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 22:31 Žena sajda [0] – Kančík s bílými výrůstky? na ploutvých
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, muj kancik ma jakesi bile vyrustky na ploutvich, viz foto.Je to plisen?Cim lecit? Zkousela jsrm 10 dni kapat preventin, ale vysledek zadny.Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 22:22 Aikaterine Re: ctibum
Fotka k příspěvku Já začátečník.Vodu měním obden.Akva 120l.Ph v pořádku,rostliny ok.Ryby cajk ;-) Až na oranžovou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 21:55 R Muž ctibum [6945] Re: Aikaterine
Prezentace nádrže by se hodila... S fotkou a detailními informacemi o založení a údržbě ;-)
Co znamená "často"?
4 měsíce je prd... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 21:45 Aikaterine Re: romant
Může to být kořenem z potoka?Vodu měním casto vše běží už 4 měsíce.Jinak děkuji za bleskoodpověd. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 21:39 R Muž romant [27987] Re: Aikaterine
Lehké zaplísnění, častější výměna vody by s tím měla účinně bojovat, popř. možno použít eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 21:37 Aikaterine – Co to je?
Fotka k příspěvku Dobrý večer.Prosim o verdikt odborniky... :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 17:55 Muž smile [1]
Fotka k příspěvku Ahoj. Chcem sa opytat ci nahodou neviete co ma moj hlavacovec na tlame.? Vypada to ako plesen alebo sa o nieco poranil.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2018 08:26 Muž Driv3r [236] Re: Lukiki
už je dost velky muže to být i stařím.
Zkus prvně odstavit na chvilku co 2 (pár dní)jestli na to bude reagovat.
pokud ani pak ne a nebude se lepšit bude lepší ho zbavit trapení.
Poněvadž nic nevime o akvariu podminky a stav v jakem jsou ted,nemaš prezentaci tak dalši rady by byli polovičate.
Udělej prezentaci a třeba někoho ještě něco napadne.
Na léčbu pokud je to nemoc mužeš zapomenout, sumci reaguji negativně na léčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 12:24 Lukiki – Prisavnik - neviem, co mu je
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, chcem sa opytat, ci mi niekto nevie poradit. Mam 180 l akvarium, a v nom mam jedneho velkeho prisavnika (asi 27 cm), par malych, 2 skalare a asi 10 mecunikov.
Problem je s tym velkym prisavnikom, ze posledne 3 dni plava vacsinu dna hore bruchom na hladine, nevie sa ponorit, len ked vydychne, vtedy sa vie. Ale aj krivo plava. Prisavnik ma neviem kolko rokov, ked som ho asi pred 5 rokmi kupil, uz mal cca 20 cm. A este som si vsimol, ze jeho vykaly (ak sa to da tak nazvat), su akokeby zeleny sliz. Ked je na hladine, tak ma akokeby nafuknute brucho na jednej strane, ale ked vydychne vzduch zo seba, klesne mu to.
Este chcem dodat, ze zmena, ktoru som urobil v akvarku, bola, ze asi pred 4 mesiacmi som si kupil CO2 set, neviem, ci to moze mat nejaky suvis.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 18:33 Žena Miraell [15] Re: Skoppy
Můžeš udělat fotku celé nádrže?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198763x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=1251