Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 205 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 22:40 Eivlis
to nejsou žádny bílí tečky na těle ale buť lepidlo z akva (protože sem ho nedávno koupila víte kjak vypadají v obchodec polepené....) a nebo vzduchové bublinky.

kdyby měla bíle tečky neřešila bych to pomocí fóra hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 22:37 Eivlis
taky sem je měla dala sem je želvičce aby se netrápili přežili 4 dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 22:04 Muž Snofrev [54] – Re: Eivlis
ehm a co ty bílé tečky po těle?
to je normální?
to jsi při popisu onemocnění jaksi pozapoměla?

takže doporučuji opět se podívat do nemocí a jako příznaky hledat bílé tečky po těle "krupičky"

jinak nafouklé břicho z těch fotek fakt nepoznám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 21:51 Joecz
a kde vidíš to nafouklé bříško? mě přijde normální
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 21:26 Eivlis
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku už musela sem jí tet ještě vyfotit tak to chvilku trvalo samičku sem dala do karantény aby nenakazila ostatní.....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 21:17 Muž Barney [61] – Re: Joecz
Taky souhlasím s fotkou, bude se to lépe určovat. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 21:11 Joecz
foto by nebylo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 21:07 Eivlis – Co je s mojí samičkou?
Mam bojovnice pestré.Samičku a samečka.V sekci "nemoci" jsem nenalezla odpověď tak se obracím na fórum.

Moje samička bojovnice pestré má jaksi moc nafouklé bříško.Nejdřív sem si myslela že tam má vajíčka ale tento týden se jí nafouklo víc , je stále u hladiny ale potravu přijmá.Až potom sem si všimla že má ránu na skřelích.Nevím co sní je prosím poraďte mi sad !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 16:24 Ládíček
Neee ! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 15:35 Muž ghostik [81] – Re: Ladič
Klidne staci cca 40Litru. Cca 20 ti tam zustane a zbytek das cerstvou vodu.
Ale jak vidim tak ty ji budes stajnak honit sitkou dokud nechcipne vycerpanim :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 15:07 Ládíček
:-D :-D A kde mám vzít ten 80 l barel ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 14:40 Muž Snofrev [54] – Re: Ladič
no, ze začátku mi problém s ulovením jedné rybky ve 100 litrech přišel dosti směšný, ale teď hmm
chudáci rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 14:24 R Muž Silent [5949]
Stává se to pokud se kříží ryby v uzavřené skupině velmi dlouho. Pak je to genetická mutace, protože dochází většinou ke tření mezi sourozenci, čemuž lze jen těžko zabránit. Řešení je snad jedině koupit samce jinde a samice taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 14:02 Muž PentueR [256] – Re: Ladič
Harpunu s gumovým hrotem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 12:51 Biky
Pane bože! Moje samice porodila další takové! To už jsou dvě... tedy čtyři strostlé rybky v jednom vrhu.... Není ta samice nějak postižená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 12:45 Muž ghostik [81] – Re: Ladič
No uz se nemohu udrzet a nenapsat ze jsi kopyto kdyz nechytis jednu parmicku ve 100L akvarku spore zarostlem.
Tudis ti poradim jinak. Odpust vodu na sloupec 10-15cm a jestli ji ani tak nechytis pak prodej akvarko i stou rybou !
Vodu samozrejmne do cisteho barelu a vratit ne ze to cele napustis zpatky vodou z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 12:35 Biky
Není možné, že se oddělí? A je to podmíněno nějakou anomálií u rodičů nebo tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 12:31 R Muž Silent [5949]
S tím nic neuděláš. Siamská dvojčata se občas u živorodek objeví.Nejlepší je je zkrmit nebo utratit. Málokdy přežijí delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 12:25 Biky – Pomoc! Potěr živorodek srostlý bříšky!
Ahoj lidi, právě probíhá porod mé gupky. Je v porodničce, ale protože už porodila celkem dost, asi 15 kusů, potěr jsem odlovila a ona rodí dál... Ale uviděla jsem, že dvě mladé rybky jsou k sobě srostlé bříšky! Prosím, poraďte! :-( coze co s tím????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 12:05 Ládíček
Ano...to už jsem také zkoušel...ona pořád otravuje závojnatky tak jsem zkoušel chytat závojnatku no a ona stála na místě a jen čučela... ano hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 11:40 Muž Sid [6654] - Rostliny – Re: Ladič
Zkuste chytat některou jinou rybku. Ta "správná" si vleze do síťky sama. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 11:34 Ládíček
Jak mi tu radil ghostik,že mám nechat síťku v akva...nechal jsem jí tam přes noc,teď jsem to byl zkoušet,pomale sem se k ní přibližoval no a ona stále plave pryč,když uvidí tu síťku tak začne plavat pryč prostě...ta druhá parmička a všechny ryby co tam mám mi do té síťky vlezly snad sami...ona ne...Budu muset oddělat ten úkryt a rostlinku u něj a pak jí zkusím chytit hmm Já už fakt nevím :-O ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 08:16 Muž ghostik [81] – Re: Yirka
Protoze jsem daval nad akvarium terarium a musel jsem dat jinam privod elektriny ( do skrinky pod akvarium ) kam mi nedosahne kabel od topitka a jelikoz jsem linej ho prodlouzit tak je momentalne odpojeny. Jinak by byl zapojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 08:02 Muž Snofrev [54] – Re: groal
vajíčka od šneků a nebo shluk baktérií, který se někde usídlily a pak je něco uvolnilo

fotka by určitě pomohla a když už to je podruhé jak dopadly rady poprvé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 07:59 Muž Snofrev [54] – Re: Yirka
ten můj včera sepnul :-D
byla týdenní úprava a dolévání vody, dostal jsem se o půl stupně pod termostat

jinak terčákum se asi i v tuhle letní deštivou dobu přitápí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 07:57 groal – Záhadný útvar v akva
Potřebuju poradit. Na kamínkách u rostlinky jsem našel již podruhé záhadnou kuličku.... je velikosti muškátového oříšku, a je to něco jako bláto ( hnědá barva ), drží to pohromadě a když to víc zmáčknu tak se to rozpadne - ale pořád je to takový pružnější.... 100% vím, že to tam ještě v pátek nebylo. Nevíte někdo co by to mohlo být? Už jsem to v akva našel podruhé....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 07:51 Muž Yirka [9141] – Re: ghostik
Všiml jsem si už u pár příspěvbků zmínky o vypínání topení v tomto horkém období. Otázka zni proč?, když prakticky všichni mají topítka s termostatem, který stejně topítko nesepne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 23:47 Ládíček
A nebo ! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 23:33 Žena bucliik [99]
a co vyndat topítko ze stovky, teplota se chvilku udrží a zimu doma určitě nemáte, takže zdravým rybkám by to vadit nemuselo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 23:04 Ládíček
Akvárko má rozměry 50x30x25 a na parapet který má na šířku 11 cm to asi nepostavím hmm :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 23:03 Muž ghostik [81] – Re: Dinamit
Nevim jestli je dobry napad dat na okno. Prez den 30 a vnoci 24 taky te nemoci asi dvakrat neprospeje.
To bych uz rysknul dat to topeni z velkeho akvarka nevim jak on ale ja mam topeni vypnute uz skoro dva mesice - spis resim chlazeni :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 22:32 Žena Dinamit [68] – Re: Ladič
Při vyšších teplotách je zapotřebí vodu pořádně provzdušňovat, aby se ty ryby neudusily. A když je ryba nemocná, tak je podobné jako u lidí. Jako kdyby si se potřeboval vypotit při chřipce -> vyšší teplota vody + léky. Možná, že kdyby si dal tu nádržku na okno, tak tam ta voda bude mít kolem 30 °C. Ale v noci už to bude s tou teplotou trošku horší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 21:31 Muž ghostik [81] – Re: Ladič
Jiste bublifuk staci :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 21:16 Ládíček
A filtr stačí bublifuk ? Jinak se budu snažit sehnat topítko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 20:35 Muž ghostik [81] – Re: Ladič
Ja myslim ze ted v lete ti to asi vadit nebude jelikoz ti teplota neklesne pod 24 ale pri leceni je dobre mit trochu vetsi teplotu tak do 28°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 20:17 Ládíček
A vadí to hodně kdyby sem tam neměl topítko ? Mám jen jedno v té 100 :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 20:14 Žena datura [104]
do karantény
dinamit: těsně ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 20:14 Žena Dinamit [68]
Do karanténní nádrže. Jestli žádnou nemáš, tak vem 5ti litrovou sklenici od okurek a dej jí tam vodu z akvária + bublání + topení.
Jinak v tom tvém akvárku musí být velmi jednoduché chytit nějakou rybku. Já nejdřív musim vytahat všechny volněplovoucí kytky, zakrýt kořen a pak si hrát na honiče :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:56 Ládíček
OK,teď jsem tu síťku tam dal...potom to zkusím :) A ještě dotaz...kam tu rybku pak šoupnout ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:45 Muž ghostik [81] – Re: Ladič
Nech sitku v AQ aby si trochu zvikla a pak se k ni opatrne priblizuj.
Kdyz ji budes honit tak ji budes jen plasit a bude litat pocelem AQA a zvysujes ryziko vysileni a podlehnuti tim nemoci a umrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:42 Ládíček
Mám jen jednu síťku :)Ale zase bych musel oddělat tu jeskyňku co tam mám a jak já ji furt chytám tak mám zakalenou vodu a vířím tam ten binčus ze dna :( Pokusím se ji ještě chytit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:40 R Muž Silent [5949] – Re: Ladič
Každá ryba se dá chytit. Zkus systém dvou sítěk. Jednou naháněj do druhé. Je to jednoduché a účinné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:35 Muž ghostik [81] – Re: Ladič
Ty ji nechytis ve 100litrovem AQ se 4 rostlinkama :o)
Ja je chytal v mem plnezarostle 200 a jde to - jen se snaz !
Prece ji nenechas sezrat zaziva !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:26 Ládíček
No rád bych kdyby jsem jí mohl dát do karantény ale to nejde ! Nedá se chytit je hrozně rychlá...doufám,že nebude kaput hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:15 Žena Lu [1] – Re: Ladič
Dej jí do karantény, jestli je nemocná, jako že to tak vypadá, nebo může ze stresu dostat nějakou nemoc, mohla by ti nakazit ostatní ryby. A uvidíš jak to s ní bude vypadat. Asi bych jí zapla vzduchování a dala trochu Preventinu, jestli jí oďobávaly jiné ryby, bude mít poranění. Ale spíš bych tipovala že bude brzy kaput. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 19:05 Ládíček
Ano...zkoušel jsem jí i chytit ale v tu ranu co vložím síťku do vody je jak vyléčená a nechce se nechat chytit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 18:49 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: Ladič
Je živá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 18:38 Ládíček – Prosím o radu !!
Dobrý den mám parmičku červenoploutvou...když jsem se na ni díval ležela na dně a kolem ní asi 5 neonek a ožírali jí ploutev...ona nic nedělala jen prostě ležela...nevíte co s ní může být ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 22:02 Muž gigimasters [8]
Sice je toto téma už staré ale polehávání ryby muže spůsobit podchlazení. to se stalo kamošovi měl založené akva alespon rok a najednou ryby byly pořád u dna tak zvíšil vytápění o pár stupnů a bylo vše vpohodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 17:18 Žena petrys [107]
nepíšete ale jaké jsou v akva podmínky, ryby, jak je velké, zda měříte dusitany(ty bývají zdrojem problémů), chce to víc info, takhle nelze moc radit
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [205] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198872x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=10201