Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 164 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 19:13 lucie96 – ...
ale pokud stačí kýbl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 18:42 lucie96 – ...
Prý je to pro krunýřovce neškodné.A karanténu nemám.Nemám ji jak zařídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2011 18:00 xx Re: lucie96
Jestli tam máš preventin, dej toho krunýřovce do jiného akváriu nebo do nějaké nádoby s čistou vodou. Zvláštní - místo relativně neškodného akriflavinu dáš do akvária preventin.

Živorodky se dožívají kolem 2-3 let, ancistrus žije 12-16 let. Má cenu léčit jednu mečovku ve společném akváriu? Není lepší ji dát do karantény a tam ji zkusit přeléčit?

Vypouklé oko může být cokoliv - od reakce na vysoké dusíkaté látky, přes oční motolice, plíseň, bakteriální infekci až po naraženinu (mechanické poškození) ...

Pokud oko praskne, stejně nakonec ryba uhyne nebo ji budeš muset utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.03.2011 17:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
lucie96 napsala: věc názorů a zkušeností ;)



No právě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 17:44 lucie96 – ...
věc názorů a zkušeností ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 17:41 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: lucie96
Preventin je naprosto k ničemu, ale dělej jak myslíš hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 17:21 lucie96 – pojmy
Pojmy si nepletu,vím že je to rozdíl,ale po poradě s několika akvaristi vyšel lépe preventin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 17:01 Žena stetinka [270] Re: lucie96
preventin a akriflavin je dost rozdíl. Nepleť si pojmy... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 16:57 lucie96 Re: romant
pozdě no..:( už tam je preventin :)uvidíme no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 16:15 R Muž romant [27987] Re: lucie96
Nic proti Acriflavinu, naprosto nic, ale já bych ho do toho Tvého akvárka neaplikoval. Ta nádrž je nestabilní a tím, že se tam ten přípravek přidá, tak se bude ještě více zatěžovat ta špatně fungující biologická rovnováha a z toho důvodu bych jenom intenzivně měnil tu vodu. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 16:10 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: lucie96
Není :) Dávkování je na lahvičce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 15:50 lucie96 Re: Bob66
Budu vám věřit no:)zkusíme a snad nezhyne:(Vážně to pro sumečka není toxické?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 21:03 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: lucie96
Měň častěji vodu a použij acriflavin, snese ho bez problémů i ancistrus X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 20:02 lucie96 – oprava
lucie96 napsala: Prosím pomoc.Moje mečovka má něco na pravém oku.Newím co to je.Včera to tam jěště nebylo.Je to takové malé a šedé.Něco jako povlak nebo uplně mini měchýřek.Může umřít?Co to je a jak to nejlíp léčit.A navíc jsem četla že některé ty léčiva na plíseň jsou jedovatá pro ancitruse který sídlí v mém akváriu:(
Celé to oko je napouklé jakoby skoro celé vylezlo. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 17:20 lucie96 – Asi plíseň
Prosím pomoc.Moje mečovka má něco na pravém oku.Newím co to je.Včera to tam jěště nebylo.Je to takvé malé a šedé.Něco jako povlak nebo uplně mini měchýřek.Může umřít?Co to je a jak to nejlíp léčit.A navíc jsem četla že některé ty léčiva na plíseň jsou jedovatá pro ancitruse který sídlí v mém akváriu:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 07:59 Muž Yirka [9141] Re: Sid
Jj, máš pravdu, šneci to již jen doleštili. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 22:27 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: Yirka
Že by byli rychlejší než ancistrusi?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2011 17:49 Muž Yirka [9141] Re: Marek
To tě nenapadlo, že ji ohoblovali včetně barvy ti šneci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 07:16 Žena Žabka [387] Re: romant
To som spravila:-) Vravela som si, že tým nemôžem nič pokaziť:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 22:32 Marek
Zdravím, v akváriu mám jen platy skvrnité(var. korálové), gupky a ancistrusy. A asi milion šneků. Dneska jsem našel na dně ležet mrtvou platu, která včera byla ještě sytě červená jako ostatní. Ze dne na den změnila barvu úplně na bílou. Zajímalo by mě, co je to za nemoc a jestli se to může rozšířit i na ostatní ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 19:38 R Muž romant [27987] Re: Žaba
Než se vrhneš na léčení celýho akvárka, tak to zkus nejdřív jenom s výměnou vody. Vyměň 50% vody a uvidíš jak na to rybky zareagují. Pokud se u nich nějaký podobný příznaky jako u té postižené rybky neobjevují, tak si myslím, že bude postačovat akva sledovat. Tou výměnou vody se ale nemůže nic skazit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 19:19 Žena Žabka [387] Re: DarioRicco
No dobre no, ale tak to je ako prevencia nie? Teraz keď už tam mám niaky humus, tak to asi nepomôže, nie? Aneviem, ako by sa tá soľ páčila Ampuláriam:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 17:37 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: DarioRicco
Soly není nikdy dost...mě snad odvezou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 17:26 Muž DarioRicco [0] - SumciRe: Yirka
Ne smich ale díky soly se ryby obalí slizem a to je prevence proti plísním a u Moll je naprosto normální dávat sůl do akva i bez nějakých příznaků plísně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 17:04 Žena Žabka [387] Re: DarioRicco
Sol som nikdy nedávala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 16:50 Muž Yirka [9141] Re: DarioRicco
Buďto seš jasnovidec, nebo máš solný důl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 15:48 Muž DarioRicco [0] - SumciRe: Žaba
No díval jsem se na akva. Takže ryby druhu Moll by měli mít teplotu aspoň 26 stupňů a na 200l vodu min. 4 polévkové lžíce soly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 15:44 Muž DarioRicco [0] - SumciRe: Žaba
Přidáváš do akvaria sůl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 14:23 Žena Žabka [387]
Ahojte.kontrolovala som pred chvíľkou rybky a jedna Black molly je chorá. Prezerala som choroby, ale nepodarilo sa mi jednoznačne určiť, čo to je...Prosím o radu niekoho skúsenejšieho...Na hrudi sa jej spravil modrý povlak, je zmätená, chvíľu stála na mieste, ale keď som ju chytala, plávala ešte celkom rýchlo...má roztrepené všetky plutvy okrem chrbtovej...Dýcha strašne rýchlo na obe žiabre, a za sebou ťahá dlhé biele až priesvitné výkaly:( Dala som ju hneď do pôrodničky, karanténnu nádrž nemám, hoci je mi jasné, že musím preliečiť celé akvárium. Občas kŕmim živými nitenkami, inak vločkami..Všetky info o akváriu v prezentácii..Ďakujem každému, kto mi pomôže určiť, čo to je.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 12:19 R Muž romant [27987] Re: teleport
Podívej se třeba sem, třeba Ti to bude nápomocno.
www.akvarijni.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 12:12 Muž teleport [3] Re: Designer
esha 2000 uz aplikuji 3 den asi budu aplikovat pet dni vodu jsem jiz vymenil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 11:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: teleport
Jiste ze to muze byt ledacos, tezko to je takto urcit, ale jen podle popisu je mi to znacne povedome a verim, ze Platy budou vsude nachylne na totez, tedy ne jiste, ale dost mozna je to totez, co uz znam. Pak by slo nejspis o bakterie.

V ranem stadiu, nez se to vice rozsiri, staci vymenit vetsi mnozstvi vody (tretinu az polovinu vody v akavriu), radeji vice dni po sobe, zmizi to samo, dosti rychle to zmizi, je to otazka par dni. Kdyz to nepomuze, podchyti se to pozde, eSHa 2000 pomohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 11:23 Muž teleport [3] – PLATA
Zdravím u jedné platy se nám objevilo na jejím boku bílé místo jako by odřené , na plíseň to nevypadá , neví někdo čím by to mohlo být .Foto bohužrl není nedá se vyfotit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 20:30 Žena stetinka [270]
Entizol dle Boba66 filtr neničí a já ho tam také vždy při léčbě nechávám a žádné změny nepozoruji.
Jinak podrobný návod je v Bobově článku, na který máš dole odkaz. Je to tableta 250mg na 20 l vody a pak na každých 100 l se přidává ještě jedna navíc. Takže máš-li 200 l, dáš 12 tbl. Pak se to dál už odvíjí dle návodu. Po třech dnech se myslím mění voda atd...
Na druhou stranu si ale stejně jako romant myslím, že u tebe už léčba nepomůže a jesli něco přežije, tak jen ti nejsilnější, a navíc mohou být i nadále latentní přenašeči hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:51 Muž wexli [-4]
jojo taky jsem to takto pochopil,tak asi to tak bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:49 Žena Chalybda [55] Re: wexli
Já myslím, že v příbalovém letáku je napsáno akorát užívání pro lidi, (u Entizolu)- je to lidský lék, ne veterinární. Spousta veterinářů taky vůbec neví, co s tím, někdo tu radil 1 tabletu na 20 litrů vody, za dva dny vyměnit půlku vody spolu s odkalením a zopakovat - zas léky a po 2 dnech opět výměna vody. Čili 2x jednorázově... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:39 Muž wexli [-4]
to ja vim ze toho je tu dost,ale nektere nazory se lisi jde mi spis o zkusenosti .Ale dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wexli
Entizol? Jen jsem dal ve foru slovo Entizol najit a nasel tohle:
rybicky.net/forum/9310…
Bude toho ale jiste vic, staci hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:34 R Muž romant [27987] Re: Designer
Jasně, ale tomu se dá přeci velice účinně předcházet tou vzpomínanou a zhusta opomíjenou karanténou. Zajímavý námět na anketu. Kolik z nás důsledně při zakoupení nových rybek důsledně praktikuje karanténní pozorování příznaků eventuálních donesených chorob a jejich následné zaléčení tzv. mimo halvní zónu? ;-) Samozřejmě, že nikdy nikdo asi nepodchytí všechny rizika. P.S. Já karanténu nepoužívám, rby v obchodech nenakupuji, ale to taky asi není úplně obvyklý příklad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: wexli
Presne jak pise romant, cti pribalove letaky. A dukladne cti, zbytecne detaily se tam vetsinou nepisi, na to v tolika jazycich nebyva na prilozenem papiru dost mista.

Co se tyce Entizolu, myslim ze staci prohledat zdejsi forum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:29 Muž wexli [-4]
tak jsem jim to tam nasypal,akorad jsem porad nepochopil jak dlouho to opakovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Vsechno ma sve meze, prikladem pri krupici se vsechno v akvariu srovna az s vylovenim posledniho mrtveho kusu ryby, pokud se to necha jen tak na preziti silnych. :-) Ono akvarium bohuzel neni kusem prirody, kde si ona sama nejak poradi, je to moc zivota na moc malo mista. Nekdy se clovek rozhozeni akvaria nevyhne. I kdyz zrovna tak premyslim, ta krupice je spatny priklad, protoze by nejspis stacilo lecit jinde, akvarko nechat mesic bez ryb, a pak je vratit, takze totalni rozhozeni by uplne nutne byt nemuselo, nicmene i to je prece zasah a ne ponechani volneho prubehu s prezitim silnych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2011 20:23 R Muž romant [27987] Re: wexli
Tak když už to musí bejt, tak se drž návodu a podrobně čti příbalové letáky, přeji hodně štěstí ať to dopadne ke spokojenosti všech obyvatel. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:19 Muž wexli [-4]
diky za rady kluci, jen otazecka jak dlouho leky dávat:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sid
Zacal lecbu Entizolem, filtr nechal jak byl, a druhy den bylo akvarium mrtve. Davkovani a vsechno ostatni pry O.K. Jiste ze lze tezko urcit, ze to na 100% bylo tim filtrem, ale jinou pricinu nenasel. V kazdem pripade jsem na tohle hodne opatrny.

Osobni zkusenosti s Entizolem nemam, co posledne zabralo byl Flagellol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:13 R Muž romant [27987] Re: Designer
Drsně řečeno, já bych stěma belíkama nelítal, protože dle mé teorie přežití silných jedinců bych jenom vylovil ty co už to mají za sebou, ale né následkem léčení, ale následkem nemoci. Ale to je o názoru a osobním setkání s obdobnou situací každého z nás. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Jo, to se presne stane, a pak se lita s kbelikamam, protoze je potreba udrzet kvalitu vody v akvarku, ktere vlastne vubec nefunguje, a rozjezd neni mozny normalne s tim zhoupnutim ohledne nitrifikacnich bakterii, ony by to ryby nemusely prezit. Takze se pak meni voda den co den tretina, pak se doliji nitrifikacni bakterie, a pak to bud skytne a jede, nebo se meni voda dal ;-) .

Je to otazka pristupu, ja bych volil ten pracnejsi, vlastne uz jsem volil, litani s kbeliky jsem si uzil do sytosti, ale ten Tercovec je dnes krasny a zdravy, a nic jineho jsem si pri tom litani nepral, jen o nej neprijit :-) . Mozna ze jine ryby ustoji hlenovite cire vykaly bez leceni, to netusim, u Tercovcu to je nocni mura, vim o tom sve a je toho plne i zdejsi forum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:09 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: Designer
...Jeden z nas, taky sem chodi na server, si nechal s Entizolem zapnuty filtr...
A copak se přihodilo? Já léčil Entizolem sice jen 2x, a to se zapnutým filtrem, a nestalo se nic špatného... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:46 Muž wexli [-4]
no nedokážu představit proc by ten filtr mu mel zahubit ryby,podle me to nebylo v tom ze filtr bezel,ale treba se milim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 19:43 R Muž romant [27987] Re: Designer
Co se stane s bakteriema uvnitř akva? Dostanou záhul jako ty ve filtru? Pokud ano, tak je to jedno, stejně se z toho akvárka stane mrtvá zóna pro všechny. hmm
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [164] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198762x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=8151