Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 156 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 17:04 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: majkalm
vypadá to na Pseudotropheus socolofi,asi měl nějaký absces,ale na to že má půl roku a podle tebe jinak vypadá dobře tak promiň,ale tak hubenou a stresovanou rybu jsem už dlouho neviděl :-O Jak je chováš(voda,objem nádrže,krmení...)???????????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 16:04 majkalm Re: majkalm
Fotka k příspěvku a este jedno
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 16:03 majkalm Re: majkalm
Fotka k příspěvku dalsie foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 16:00 majkalm – neviem si rady
Fotka k příspěvku Ahojte, nepatrim medzi skusenych chovatelov a preto vas chcem poprosit o radu... Rybky mam uz pol roka a doteraz neboli ziadne problemy, teraz sa jednej vytvorila na hlave nejaka hrca, ktora jej praskla.. ostala jej tam diera..napriek tomu je cula, akokeby nemala ziadny problem. Vie mi niekto poradit co s tym, co to je, ci sa mozu nakazit aj ostatne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 01:18 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Nobody
Cca 1 týden měň obden 30-40% vody v akváriu, nejlépe vodou 24 hod. odstátou (vytemperuje se). Častou výměnou zlepšíš prostředí v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 23:30 Nobody Re: romant
Co je častá a intezivní výměna vody?Jednou nebo dvakrát týdně?Jaké množství vody v poměru k obsahu nádrže?Jakou vodou doplnit-přímo z vodovodu(že by působil chlór ve vodě obsažený)nebo zásobní odstátá voda,a ta,jak pomůže v léčbě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 23:23 Nobody Re: Rounce
Odlovit rybku do menší nádrže(nádoby) a zkusit léčbu FMC.Může se jednat o baktérku nebo také o plíseň.Možné poranění jinou rybou a následné zaplísnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 22:39 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Příčinou mohou být nějaké bakterie. Na první dobrou bych nasadil vodoléčbu v podobě časté a intenzivní výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 22:31 Muž Rounce [30]
Zdravím u jedne mojí parmičky se jí na oku udělal takový bílý povlak nevíte co by to mohlo být ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 12:03 HaDaS Re: Haimdol
Super. Děkuji Ti moc za Tvůj názor a rady. Nejspíš jsem si je dotáhl již ochořené, jen se to projevilo až s odstupem času. Spouštěčem mohlo být i to zvýšení podílu CO2 v akva. Uvidím jak se vše vyvine dále. Rybky jsou od rána separovány.
Vzhledem k tomu, že mám neonky ze dvou zdrojů, nedokáži určit, zda-li jedna z dodávek nebyla již nakažená.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 11:40 R Muž Silent [5949] Re: HaDaS
Pokud nakažené rybky neuhynou ve společné nádrži je riziko nákazy ostatních ryb relativně nízké. U ostatních neonek, pokud pochází ze stejného zdroje, je to jiná věc. Nicméně mycobacterium byl jen můj tip. Může se jednat o jiný typ patogenních bakterií. Nejlepší prevence je hygiena v nádrži a separace takto nemocných ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 11:32 HaDaS Re: Haimdol
Děkuji za tip. Na rybicky.net/nemoc/mycobacterium jsem si něco o této nemoci přečetl. Mohlo by se to týkat té jedné rybky na fotkách 4 až 6. Avšak tato rybky je normálně živá, přijímá potravu a zdržuje se v hejnu. Obsah amoniaku a dusitanu ve vodě je pod normou, rybka nejevila několik měsíců žádné příznaky. I ostatní rizikové aspekty uváděné u této nemoci, nejsou pravděpodobné.
Každopádně jsem všechny nemocné rybky již odlovil. Dám jim v karanténě 24 hodin a poté se rozhodnu jestli je utratím, nebo jim dám ještě šanci.
Mohu udělat něco pro prevenci v akva, aby se případná nemmoc nešířila na další rybky?
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 11:17 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
V každém případě bych se pokusil zabránit úhynu takto nakažených ryb ve společné nádrži aby se zabránilo další infekci. Na "zdroje" je třeba dávat bacha a dodržovat karanténu nových jedinců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 11:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Haimdol
Vypadá to tak, ale ta "závada" je už asi na zdroji, nikoli v nádrži tazatele, tam se to jen provalilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 11:09 R Muž Silent [5949] Re: HaDaS
Stav neonek určitě nesouvisí s COčkem. Osobně bych to tipoval na vnitřní bakteriální nákazu. Možná mycobacterium. Zkusil bych terapii Sera Baktopur direct. V každém případě bych doporučil karanténování takto nemocných ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 10:09 HaDaS 06
Fotka k příspěvku 06
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 10:08 HaDaS 05
Fotka k příspěvku 05
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 10:08 HaDaS 04
Fotka k příspěvku 04
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 10:08 HaDaS 03
Fotka k příspěvku 03
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 10:07 HaDaS 02
Fotka k příspěvku 02
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 10:07 HaDaS 01
Fotka k příspěvku 01
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 10:07 HaDaS – Neonky - každá jinak nemocná
Ahoj,
mám asi problémek. Začínají mi nějak onemocňovat neonky. Každá trochu jinak. Dokážete mi odpovědět oč by se mohlo jednat? Nebo je to jen souhra náhod.
První se mi dnes ráno nafoukla a plave břichem vzhůru (viz. foto 01, 02 a 03).
Druhá je již delší dobu taková neforemná s vybouleným hřbetem, a jakoby okousanou ocasní ploutví (viz. foto 04, 05 a 06).
Třetí má zakalené oko, ale zdá se v pohodě (bez fotky).
Čtvrtá, nadměrně velká oproti ostatním, začíná občas plavat ocasem vzhůru (bez fotky).

Protože jsem dnes ráno zaregistroval, že mi rybky plavou nějak nezvykle při hladině, usuzuji, že jsem je přiotrávil CO2, které se mi v kvasinkovači rozjelo trochu víc. Již jsem dávkování snížil a vyměnil cca 1/3 vody. Vše se nyní zdá ok. Nezdá se mi, že by však toto předávkování mělo vliv na anomálie zmiňovaných neonek.

Napadá Vás někoho něco?

Předem díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 07:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lucianetta
Tzv. "vynesené" samice to dělají u většiny živorodek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.09.2011 02:30 Nobody
romant napsal: Osobně si myslím, že u té rybky se ve větší míře rozvinuly střevní paraziti, který se obvykle projeví v momentě zhoršených parametrů vody, protože většina ryb si je neustále tzv. nosí v sobě, ale oni čekají na svojí příležitost.

Zdravím,s prominutím,na toto jste přišel kde?
Kdyby jste měl v sobě např.tasemnici-myslíte,že čeká až se zhorší Vaše životní prostředí nebo strava nebo...?Ne!Parazituje stále a Vy hubnete.Parazité nečekají,na rozdíl od bakterií,virů a pod.na to,až se něco zhorší.
Většina rybek,dokonce i z importů,pokud jsou dobře karanténovány,nemá vnitřní parazity.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   26.09.2011 09:45 R Muž romant [27987] Re: Lucianetta
Osobně si myslím, že u té rybky se ve větší míře rozvinuly střevní paraziti, který se obvykle projeví v momentě zhoršených parametrů vody, protože většina ryb si je neustále tzv. nosí v sobě, ale oni čekají na svojí příležitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 09:25 Žena Lucianetta [43] Re: Tudy
Tak rybka to nepřežila :-( Zajímalo by mě, o co šlo, aby to nechytly i ostatní rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 12:50 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Zatím vždy měli v Hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 11:37 CrashONE Re: romant
Dobře, děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 11:30 R Muž Silent [5949] Re: CrashONE
Například tady www.akvarista.cz/… ale dá se to sehnat i v kamenných prodejnách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 11:29 R Muž romant [27987] Re: CrashONE
To, že teď nežere bych přisuzoval stresu z přelovení a adaptaci na nový prostředí. 2 dny bych jí nekrmil vůbec a jenom měnil tu vodu s lehkým přidáním toho preventinu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 11:27 CrashONE Re: Haimdol
Zdravím a děkuju za rady. eSHa 2000 - kde to lze zakoupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 11:26 CrashONE Re: romant
Rybka je v samostatné nádrži, voda vyměněna a přidán Preventin. Rybka si plave, ovšem potravy se ještě ani nedotkla :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 10:55 R Muž Silent [5949] Re: CrashONE
Podepisuji co napsal romant. Jen bych dodal, že účinnější léčba by bylo nasazení eSHa 2000 který působí proti 18ti nejrozšířenějším kožním chorobám v akváriu a je při tom velmi dobře snášený i citlivými rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 10:48 R Muž romant [27987] Re: CrashONE
Pokud použít ten Preventin, tak v karanténní nádrži, ne ve společenským. Pokud to není možný, tak bych jenom měnil tu vodu. Jak jsem psal, pokud ryby žere a nejeví jiný příznaky, tak by se to mělo zvládnout bez ničeho, jenom s tou vodoléčbou. Chce to se zaměřit na údržbu akvária, odkalování a pravidelný týdenní výměny vody a ryby moc nepřekrmovat, ať se zbytky potravy zbytečně nekazí. Účinná filtrace v akváriu s živorodkami je taktéž dobrým pomocníkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 10:26 CrashONE Re: romant
Děkuji moc. Vodu vyměním, ovšem na onemocnění plísní mám pouze Preventin, bude tento přípravek stačit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 10:17 R Muž romant [27987] Re: CrashONE
Podle mě je ta rybka chována ve špatný vodě a to co má na sobě je plíseň, která se u živorodek právě ve špatných vodách objevuje. Pokud ta rybka normálně žere a nejeví jiný známky onemocnění(hubnutí, bělavé výkaly, odstávající šupuny), tak bych nasadil vodoléčbu v podobě intenzivní každodenní výměny vody, klidně polovinu akvárka a přidával bych do vody Acriflavin, což je osvědčený protiplísňvový prostředek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 10:05 CrashONE – Mečovka
Fotka k příspěvku Zdravím,
mám nemocnou rybičku a nevím, jaká je to nemoc, nebo jak jí léčit. Určitě se tu tato nemoc už řešila, ale je tu toho opravdu moc. Tak žádám o radu.

Rybka má po svém těle bílé fleky, včerá se rozšířily i pod hlavu.

Přidávám i foto, omlouvám se za kvalitu.

Předem všem moc děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 13:32 Muž Yirka [9141] Re: pidalka
Řekl bych že to je následek nevhodné léčby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 13:21 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Lucianetta
Mám jednu rybku s podobnými příznaky (SAE). Koupil jsem ji před 8 měsíci a od té doby nevyrostla ani o kousek a je také děsně hubená. Spolu s ní jsem vzal ještě jednu stejně velkou SAE, která je nyní 2x delší a objemnější. Může jít o nějakou poruchu metabolismu nebo vnitřní parazity, ale i když jsem před pár měsíci přeléčil celou nádrž, nic se nezměnilo a další ryby se nenakazily. Také ji nehodlám utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 10:20 Žena Lucianetta [43] – Divná rybka
U samičky endlerky, které mám v akvárku, si delší dobu všímám, že je jaksi hubenější, než by měla být, většinu času je schovaná, ale pokud krmím, vyplave a přijímá potravu. Nicméně její stav se pořád horší - přestože plave a přijímá potravu, hrozně hubne, jakoby se od bříška scvrkává - má propadlé bříško tak hrozně, že nejvyšší tělo má v oblasti hlavy, bříško nemá skoro žádné. Páteř nemá nijak zkřivenou.

Nemá krupičku, rozpad ploutví, zježené šupiny a ostatní ryby v akvárku jsou všechny v pohodě. Nevíte, čím to může být? Může takhle začít scházet ryba třeba stářím? Pokud je nemocná a už se z toho nevyhrabe, jak ji šetrně zabít? Přiznám se, že jsem o tom uvažovala. Přítel by ji jednoznačně hodil do WC, ale já bych na to neměla žaludek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2011 10:10 pidalka
Fotka k příspěvku Ahoj, můžete někdo, prosím, poradit, co je s naším mečovčím klukem? Před cca 10ti dny jsme objevili krupičku - zvýšili jsme teplotu na 30°C, solili jsme, odnesli to "jen" dva mečovčí dorostenci. Ale už jsme se z toho dostali a teplotu pomalu snižujeme, ale vyskytl se nový problém :-( . Mečovčí sameček plave mírně nahnutý na levou stranu, na hlavičce vlevo má bílý vystouplý flíček... Míň žere, v akváriu se schovával do rostlin, přemístila jsem ho do karantény. Fotka není nic moc, ale tak aspoň něco... Předem díky za rady...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 16:12 Aduš
Ahoj mám problém chovám paví očka a teď už jedna ryba umřela na nějakou chorobu, druhá je na umřití a třetí se to začíná také projevovat
Projevy jsou:Ploutev ryby vůbec nenese tzn. že plavou hlavou vzhůru a ocas tahají dole, plavou jenom u dna ostatní ryby pořád vyhání, za pár dní když to nepřestane tak rapidně zchudnou a potom umřou zatím se to stalo jednou ale druhá ryba je na umřití a ta třetí je strašně podežřela nevíte, čím to je? děkuji mockrát protože tohle byly zrovna moje nejlepší samičky sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2011 16:15 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Masoxik
Pokud tam nebudeš mít kytky a hlavně ty pařezy tak PH nebude tak padat a písku bych hodně ubral.Jinak to já jsem horší hovádko,jak krmím tak to tam hrknu bez servítek,ale dno mám čisté ovšem v daleko menší vrstvě a 1x týdně řádně odkalené,co dopadne na dno tak ryby vysbírají,navíc tam lozí piskořky a tyto pomocníky mám v oblibě.PH upravím jedlou sodou a ve filtrech mám korálovou drť.Další můj důkladný uklízeč(vysavač) je Peřovec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 22:11 Muž Masoxik [12] - CichlidyRe: pavelbartek
Krmim jednou za den, tak aby to nestacilo dopadnout na dno. (Tetra cichlids granule, Sera cichlids stick, Sera GranuGreen) krmivo obmenuju.
param vody i v prezentaci:
Ph 7.5
T 26°C
celk tvrdost > 10°dGH
Uhl tvrdost 6°-10°dKH
NO2 0.prd mg/l (nelze zmerit)
NO3 < 30mg/l

asi z toho udelam klasicke malawicko, vyhazu vetsinu rostlin a vsechny koreny. dam tam jen sutraky a pisek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 21:01 R Muž romant [27987] Re: Lucí23
Za tu prezentaci se omlouvám, vidím tam 2 akvária. Tím zlepšením podmínek se rozumí hlavně pravidelná výměna vody, která je avizována. Vzhledem k tomu, že je to akvárko založený výhradně na živorodkách, tak bude taky velmi záležet na kvalitní filtraci, což jsem nerozluštil o co se jedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 20:42 R Muž romant [27987] Re: Lucí23
www.akvarko.info/…
www.akvarijni.cz/…
Jinak, kolegové mají bohužel pravdu, jak s tím šetrným utracením, tak s tím zlepšením podmínek v akváriu. Možná by se hodila prezentace té předmětné nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 20:39 Lucí23 Re: Bob66
Hm tak to vám moc děkuju za radu, když nevíte tak radši nic nepište...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 20:18 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Lucí23
Tak to ti nezbude nic jiného než jim zlepšit podmínky X-) Sid má pravdu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 16:32 Lucí23 Re: Sid
Když mě v aqua za poslední měsíc umřely už dvě mečovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 16:28 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: Lucí23
Tahle "nemoc" se jmenuje "šetrně mě utrať".
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [156] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198760x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=7751