Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 82 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 16:05 R Muž romant [27987] Re: stepos
No, stručně, to vodu máš nic moc. Ono se dá říct ledacos a třeba i to svést na nálevníky, ale podle mě je to o prostředí, tedy jeho kvalitě, takže bych měnil vodu s tím, že bych lehce zasolil(pol. lžíci na 50 litrů) a nedělal nic jinýho, žádný odkalování, žádný čištění filtru a prozatím ani žádný UV a když tak jenom několik hodin denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 15:00 Žena aa [2]
Mám takový problém. Včera jsem si v obchodě koupila 3 black molly a dala je do karantény. Jenže dneska se na břišní straně jedné z nich objevila bílá skvrnka, navíc alespoň 2 z nich jakoby polykají bublinky z vzduchování. Budu se snažit sem přidat fotku, ale zatím se mi to nepodařilo vyfotit. Nevíte, co to je a jak to mám vyřešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 14:38 stepos Re: Turbínka
Turbínka napsala: Lehce načaté bakteriemi, ale jak zmínil romant BRP to není, tahle nemoc jde rychle a fatálně. Měň ji denně, čím lepší prostředí rybě uděláš, tím dříve se z toho může dostat. Kvalita prostředí, to je oč tu běží :-)

Ahoj, tak jsem to konzultoval v akvaristice a nasměrovali mě, jestli to nevypadá spíš na přemnožené nálevníky, což jsem si potvrdil baterkou v noci. Takže jsem jim tím zvýšením teploty a denní výměnou vody moc nepomohl, co? :/

A může nálevník takhle žrát ploutve, jako u těch pancéřníčku? Zjistil jsem taky, že otíci jsou hodně červení kolem žaber, to by mohl být taky ten nálevník?

Půjčil jsem si UV lampu Eheim 372121 a nechávám to na dva dny běžet v akvárku. Doufám, že UV zničí vše špatné včetně bakterií a bude pokoj. Jak dlouho to tam v tom 112 l akvárku mám nechat běžet? Říkali miminálně dva dny...
Díky
Š+
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 22:47 jana – co je to
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Muze mi prosim nekdo rict co to muze byt?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 21:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Michal
Pokiaľ má akvárium rok, tak čistenie filtra nemusí byť problém. Teda pokiaľ si ho "neošetril" chemicky. Pokiaľ si ho len prepláchol, prípadne osprchoval, nič sa nedeje. Bektérie sú (úžitočné) po celom akváriu a do času filter znovu osídlia. Diagnózu by som určite len tipoval. Bolo by potrebné zmerať NO2 a NO3 samostatnými kapkovými testami.
Ďaľšie dohady by boli špekulácoiu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 17:51 Michal – zákal očí
Fotka k příspěvku Akvárium má založené asi rok. V akváriu mám čichavců perleťových, 4 parmičky mechové, 2 ancistruse, 5 razbor klínoskvrnných, 4 razbory hengelovy a 2 pancéřníčky. Při posledním odkalování dna jsem omylem vyčistil i vnější filtr :-( . Asi 5 dní po výměně vody jsem měřil hodnoty vody papírovými testy eSHa a vše bylo O.K. Ćca polovina akvária je osázená rostlinami, akvárium má 190l. Asi před 14 dny se jednomu čichavci objevila v očích bílá skvrna. Nevíte, co by to mohlo být za nemoc a jak to léčit? Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2014 22:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: stepos
Stačí ti z tej odstatej vody 1-2L nechať ohriať v mikrovlnke a horúcu vliať späť. Určite teplotu zdvihneš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 18:59 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: stepos
myslím že pro neonky je to rozhodně málo , pokud si myslíš že i napouštění vody přez sprchu je málo , můžeš na pár minut vhodit do kýble zaplej vzduchovací kamínek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 16:11 R Muž Silent [5949] Re: stepos
Já při běžné údržbě napouštím vodu přes sprchu (nebo perlátor) a pak ji není třeba nechávat odstát. Voda se pohybem zbaví většiny chloru a zároveň se prokysličí, navíc se takto dá jakžtakž naštelovat i požadovaná teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 16:00 stepos Re: Turbínka
Díky moc, snažím se, trávím času u akvárka na úkor rodiny, a přesto nemoc. Ach jo.
Máte někdo nějaký grif, jak měnit vodu stejně teplou? Když nechám 30 litrů den odstát ve třech kýblech, klesne mi teplota na 18, které máme v koupelně.
Když chci mít 25 stupňů, nejlepší asi do hrnců a ohřát, co?
Nebo to neřešit? Kalorimetrické rovnice si už z gymlu nepamatuju, ale odhadem by to mělo ochladit vodu v akváriu o dva až tři stupně. Přijde mi, že takové výkyvy nemocným rybám moc nepomůžou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 10:08 stepos Re: MonterMonty
Aha, chápu správně, jako že na neonky je 22,5 málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 22:44 Žena Turbínka [2558] Re: stepos
Lehce načaté bakteriemi, ale jak zmínil romant BRP to není, tahle nemoc jde rychle a fatálně. Měň ji denně, čím lepší prostředí rybě uděláš, tím dříve se z toho může dostat. Kvalita prostředí, to je oč tu běží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 21:39 stepos Re: romant
Díky, vodu měnit ob den? nebo každý den? A co by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 21:37 R Muž romant [27987] Re: stepos
Jenom výměnu vody, bez preventinu. :-)
Edit: BRP to prozatím není, teplota 25 v pohodě.
Edit2: Obden bude postačovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 21:29 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: stepos
pancéřníčci by asi 22,5 dali bez větších potíží ,otíci netuším , ale neonkám rozhodně ta teplota "slušet" nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 21:29 stepos Re: romant
Díky, teda nechat těch 25 stupňů, denně přidávat ten preventin a častěji - znamená třeba ob den třetina?
Jak dlouho, dokud se ploutve nezahojí? Pak teplotu snižovat?
Zničí ten preventin i bakterie ve filtru?
A je to teda bakteriální rozpad ploutví u těch sumců i neonek?
Díky moc.
Š
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 21:18 R Muž romant [27987] Re: stepos
Vodoléčba by měla stačit. Tedy častější výměna vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 21:15 stepos – Panceřníčci potrhané hřbetní ploutve, neonky divné řitní ploutve
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
mám dva měsíce akvárium 112 l, měsíc pouze s rostlinami a kořeny s filtrací fluval U3. Po měsíci jsem přidal 8 pancéřníčků zelených, další týden 8 otíků a další týden 20 neonek.

Vodu měním poctivě každý týden 1/3 den odstátou. Teplotu mívám 22,5 stupně. Dlouhodobě pH kolem 7, CT cca taky kolem 7 stupňů, KH cca 6, NO2 -0, NO3 -max 10mg/l - mám jen nepřesné proužky eSHa. Svítím cca 10 hodin denně dvěma 24 W t5 trubicemi s hodinovým rozedníváním a stmíváním.

Dneska jsem zjistil, že jeden pancéřníček má hřbetní ploutev poměrně roztřepenou, druhý trochu méně. Současně jsem pozoruju, že neonky mají řitní řitní ploutev vpředu jakoby bíle slepenou, tvoří to takový bílý proužek. Pancéřníček občas u hladiny chvíli lapá vzduch. To dělal už od začátku, tedy více než tři týdny, taky mám trochu pocit, jako by měl nahoře před hřbetní ploutví trochu z obou stran promáčklou hlavu, je to vidět na fotce, kdy je u dna před kamenem.
Jinak se ryby chovají normálně, přijímají potravu.

Vodu jsem měnil včera, možná byla trochu chladnější, teploměr na topítku chvíli ukazoval kolem 21 stupňu, tak se to možná spustilo. Taky jsem včera poprvé a dnes ráno znovu tekuté co2 vital od Rataje.

Pomalu zvyšuju teplotu na 25, přidal jsem jim lžíci soli a aplikoval preventin - roztok methylenové modři. Na filtru nastavil maximální proud vzduchu, v akváriu je teď hodně bublinek.

Mám jen jedno společné akvárium a nemám možnost odlovit nemocné ryby do izolace.

Jedná se o bakteriální rozpad ploutví?
Jak mám postupovat v léčbě dál? Děkuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 11:36 KubaR Re: KubaR
Pro romant : Zdravím, tak po delším pozorování ryb jsem zjistil, že samec na samici útočí a Tim má ty ploutve poraněné. A i jsem zjišťoval dál a bylo mi řečeno, že je to Tim jeho útočenim. Ted otázkou co s Tim, aby ji samec neumlatil a mohly byt v 1 akváriu.

KubaR napsal: Díky za radu, voda je vyměněná, vrubozubci spolu vycházejí, jen někdy na sebe vyjedou, jestli to taky nemůže být způsobené tímto. S kančíky vycházejí dobře, akorát samec kančíka hodně doráží na samici. Jinak všichni přijímají potravu a plavou v pořádku, i mají stále hravou náladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 20:44 R Muž romant [27987] Re: ToamsT
Podle mě problémy s vodou, tedy její kvalitou a to co je vidět myslím si je začínající, či spíše již pěkně jedoucí bakteriální napadení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 20:30 ToamsT – Nemocne parmicky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Dve z pamicek mi onemocneli a nevim si rady s urceni nemoci. Na boku se jim "odchliply" supiny pod kterymi je cerveny bolak, ktery jakoby ty supiny nadzvedava. U jedne z rybek jsou supiny nadzvedle, u druhe je ranka vetsi a supiny uz ranku nekrejou. Ranka je patrna i z profily rybky. Na prilozenych fotkach je ta vice pozstizena rybka, vzdy ta v levo, ranka je uprostred na tele v cernem pruhu.
Rybky jsou aktivni a zerou.

Nevite prosim vas nekdo o co se jedna? pripadne jak se nemoc leci?

Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 22:11 Muž Th0mas [0] - MiniakváriaRe: MonterMonty
Ahoj....tak zatim beze zmeny....ty dva bile flicky se nezmensuji a ani nezvetsuji....vsechny ostatni ryby jsou ok...vcetne tohoto Otika....zadne zmeny v chovani nepozoruji....co doporucujete?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 23:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Th0mas
krupice se mi vůbec nezdá , stejně jako se mi nezdá ten kouskovanej místama dutej výkal , skus pozorněji pokoukat po jinejch rybách , hlavně po krmení jestli nemaj něco podobného u zadku , ukazovalo by to na střevní parazity , jestli bičíkovce nebo červíky , to jsem se ještě přesně nenaučil identifikovat , obojí má odlišné léčiva , je třeba to přesně určit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 22:39 Muž Th0mas [0] - Miniakvária – Co to je?
Fotka k příspěvku Ahojte, prosím o radu...dnes jsem objevil na Otíkovy dvě bíložluté tečky (viz.foto)...zkoušel jsem googlit...jediné co jsem našel je, že by se mohlo dle vzhledu jednat o krupičku...kromě vzhledu tomu, ale zatím nic nenapovídá. U žádné jiné ryby to nepozoruji, chovají se klidně standardně, příjímají potravu, o žádné předměty se neotírají... Můžete mi pls někdo poradit jestli čekat nebo nějak zasáhnout...nechci do vody zbytěčně lít nějakou chemii...díky?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 11:12 KubaR Re: romant
Díky za radu, voda je vyměněná, vrubozubci spolu vycházejí, jen někdy na sebe vyjedou, jestli to taky nemůže být způsobené tímto. S kančíky vycházejí dobře, akorát samec kančíka hodně doráží na samici. Jinak všichni přijímají potravu a plavou v pořádku, i mají stále hravou náladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 04:31 R Muž romant [27987] Re: KubaR
Měnit a to klidně denně i polovinu akvária.
Edit: Nedostatečně zaběhnuté akvárium, tím hromadným přidáním ryb došlo ke zvýšení N látek a podmínky v akváriu jsou nicotný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 00:18 KubaR – šupiny a ploutve
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu. Mám vieja synspila spotted (cca 25 cm velké), samec se mi zdá v pohodě, ale samice má roztřepené a "děravé" ploutve, nevím o co se jedná, raději se chci poradit, abych něco nezanedbal, co s tím mám dál dělat... Mimo jiné mám v akváriu i 4 ks vrubozubce paví (o velikosti cca 7 cm), u kterých jsem objevil místy odpadlé šupiny. Akvárium má 450 litrů, průměrná teplota 27 stupňů, pH 7, akvárium mám týden (s rybami) předtím jsem ho nechal zaběhnout, vodu jsem měnil včera po tom týdnu. Vyměnil jsem zhruba 100 l vody. Předem děkuji za rady...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2014 14:04 R Muž romant [27987] Re: rohlenka
Místo zbytečnýho částečnýho popisu, ze kterýho stejně nikdo nic smysluplnýho nevyčte, svůj čas věnuj zřízení té prezentace s uvedením co nejvíce údajů o předmětným akváriu. Z toho co jsem se dočetl, bych si myslel že by se mohlo jednat o vnitřní parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 13:54 rohlenka Re: Urtman
no - akva mám 160l - tetry čierne 6ks a gold molly 8...myslím, že priestorovo je to OK, mám ich tam tak už dva roky, a až teraz takýto problém...už neviem, čím liečiť - čo to majú za problém...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 22:59 JoKa Re: rohlenka
To jsem moc dobře nepochopil, je to otázka, nebo konstatování??
Pokud otázka, tak je odpověď na snadě. Bordeláři (živorodky) s čistotnejma (tetry) v nevhodně malém akva. Nelíbí se jim tam...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 21:52 rohlenka – čo to je - čo s tým?
Poradí niekto? Živorodky v spoločnom akva s tetrami a pancierníkmi mi už istú dobu niečo napadlo - najprv sa otierajú o okolie, ztiahnu plutvy, chudnú a pred koncom im zčervenajú žiabre (gold molly)...Už som ich trikrát preliečila so Sera Omnipur pri potrebnej teplote, vdzuchovaniu a i., ale stále to tam mám...Čo s tým? Ostatné vyzerajú zdravo. Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 22:47 Yetti – Tetra černá - tlama
Fotka k příspěvku Zdravím,mojí rybce se nedávno zvětšila a zčernala tlama, nevím co by to mohlo být ale rybka je stále velice aktivní a má chuť do krmení. Dostavájí Sera vipan a sušené ráčky, ostaní rybky jsou v pořádku. Předem děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 18:29 R Muž romant [27987] Re: Jarik
Tak to akvo je na ně malý a jako medikaci možno použít Flagellol, ale jako léčbu toho akvária, ty ryby bych tam dlouhodobě nedržel, neb situace se i po vyléčení může opakovat. O akváriu nic nevíme, ale stejně i když bude dodržena maximální péče, je to hrana hranovatá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 18:24 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
je v 54l akvárku, a tady to se objevilo i u další stejnýho druhu.Ale ta druhá stále žere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 18:10 R Muž romant [27987] Re: Jarik
Rybu pryč a to definitivně, ostatní sledovat a při výskytu dalšího příznaku zahájit léčbu. Taky si myslím, že je to problém s vnitřníma parazitama, což je klasicky o prostředí, tedy o jeho kvalitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 17:31 JoKa Re: Jarik
Tipoval bych to na nějakého střevního parazita, ale podle fotky fakt jen tipuji. V jakém akvu je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 17:24 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevíte co je s rybou? Má smrsklej ocas a schovává se, a taky nežere.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 21:42 ondrejD Re: Qwassi
"jako pavučinka s bublinkama.Resp spíš jako by za sebou táhla jen ty bublinky..."

- no, z tohoto popisu opravdu těžko něco vyvodit - tím spíš, že vnímání toho co člověk na rybě vidí a jak se mu jinak zdá její chování může být dost subjektivní... pokud to ale vypadá opravdu tak je je psáno, tj. průhledné bublinky plynu/,vlající za rybou jakoby "na ničem", může jít i o plyn zachycený na rybím slizu.. - je ale otázka proč ryba produkuje tolik slizu .. - více možných příčin, zpravidla nevhodná kvalita vody - nebo parazit. Teoreticky může jít ale i o vlákna plísně...

Bublina se na rybu může dostat více způsoby - filtr s přisáváním vzduchu, výskokem ryby nad hladinu,.. - toto ale není až tak důležité, důležitější je, na čem ta bublina drží.. - bez fotky opravdu nelze více.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 20:34 Qwassi Re: romant
ony právě že nemají ani jiné příznaky,jedna má kulaté bříško,ale to má furt,je nenažraná.Zkoušela jsem fotit mobilem ale to se nedá...tak se uvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 20:20 R Muž romant [27987] Re: Qwassi
Některá nemoc se podle popisu určit dá, ale obvykle to chce fotku, aby se chybnou diagnózou nezpůsobila ještě větší pohroma, je odkaleno, voda vyměněna, ráno moudřejší večera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 20:15 Qwassi Re: romant
chjo,mám na ty nemoce fakt smůlu :( i tak děkuju za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 20:04 R Muž romant [27987] Re: Qwassi
Hmm, jsem lehce bezradnej, snad nějaká verze nálevníka, fakt nevím, uvidíš co k tomu bude mít někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 20:02 Qwassi Re: romant
Byly i předtím,vlastně proto jsem šla odkalit,myslela jsem že táhne nejakou nečistotu.Vysloveně tahají jenom ty bublinky.Momentálně jsem bez foťaku tak foto nemůžu dát.Tady na stránkách se teprv rozkoukávám tak nemám doplněné info :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 19:54 R Muž romant [27987] Re: Qwassi
Před tím tam ty bublinky byly taky, nebo to je až výsledek odkalování a výměny vody. Ta pavučina, jak píšeš, je takovej jakoby namodralej závoj po celým těle ryby? Šikla by se fotka a i prezenatace, což z pozice funkce vidím, že je ve výstavbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 19:49 Qwassi Re: romant
jj odkalovala jsem ale u jedné jsem si toho všimla už předtím právě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 19:36 R Muž romant [27987] Re: Qwassi
Neměnil jsi teď v posledních hodinách vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 19:32 Qwassi – skalára
Dobrý večer,prosím o radu...Skalára má na sobě cosi,co vypadá jako pavučinka s bublinkama.Resp spíš jako by za sebou táhla jen ty bublinky...Co to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 12:31 Žena Turbínka [2558] Re: Winchester
Jak ti již bylo řečeno, ten tvor není ancistrus, ale jiný krunýřovec, krunýřovec síťovaný. Měň tu vodu dál a najdi těmto tvorům důstojné bydlení jinak se problémy nudou opakovat a budou horší a horší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 12:25 Winchester Re: romant
Tak hlásím výrazné zlepšení - Ancistrus už má dvě třetiny ocasu zarostlé. Kromě časté výměny vody jsem ještě vyndal nový kořen Driftwood, který mi do akvaia pouštěl bordel (hnědá voda mi nevadí, tisíce drobečků ano) a kapu Eshu 2000.
Příjemně mě překvapilo, jak se to za dva dny zlepšilo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.11.2014 09:57 Muž kacercz [36] Re: Winchester
A zacni uvazovat o novem hoodne velkem akva nebo uz ted hledej komu pak ty gibouse das .. tri gibicepsy v 60 litrech je megahovadina (rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sitovany) .... sorry za offtopic
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [82] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198762x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=4051