Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 100 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 18:27 Muž Kubik777 [2]
Rád bych se vás také zeptal. Neměl jsem sice sílu projít podrobně všech 130 stran ale snažil jsem se vyhledat co šlo. 14-ti denní prckové pavího očka má slepenou (nebo minimálně trojúhelníkovitého tvaru) zadní ploutev. Většinou se tu popisoval tento defekt společně s dalšími příznaky, ale nic dalšího zatím nepozoruji. Plavou řekl bych normálně, žerou, oči černé. Zbytek na takovém prckovi neposoudím.

Prozatimní léčba je jen výměna vody častěji. Na počet a velikost ryb je v akvárku podle mě rostlin dost. Navíc perličkují, čili z toho soudím, že přeměna NO2 je dostatečná.
Akvárko by již mělo být zaběhnuté. Stáří 2,5 měsíce.

Tímhle defektem trpí co jsme zpozoroval 3 kousky. Zbytek osádky zcela zdráv.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 19:00 Žena IwiGT [0] Re: romant
Děkuji, bublifuk mám, tak nahradím. Zkusím to všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.01.2014 18:43 R Muž romant [27987] Re: IwiGT
Denně nim měň 1/3 vody, klidně i s tím přípravkem na úpravu a dal bych tam místo vzduchování bublifuk a ideálně před tím vymáchanej v bordelu z toho akva, kam mají ty rybky jít, třeba trochu odkal dno a v tom to promáchni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:42 Žena IwiGT [0] Re: romant
Ještě mi příjde v tom Hornbachu divný to, že když ty rybky dávají do toho sáčku, tak do něho nedávají vodu z akvaria, ve kterém ty rybky jsou, ale dávají tam vodu od kytek, který mají úplně někde jinde, to je asi pro ně taky jiná voda ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:38 Žena IwiGT [0] Re: romant
Jo v pohodě, jenom mě mrzí, že jsem jim teda moc nepomohla, když jsem pro to dělala co bylo v mých silách a co jsem věděla/nevěděla. Tři zatím vypadjí v pohodě až na ty vlákýnka na těch ploutvích, jedna to má tak, že se dokaže potopit a ustát to a druhá s tím pořádně bojuje :-( Tak třeba se to nějak ustálí ta voda a udělá se jim lépe. Teď už asi nemůžu udělat nic vic..? Žádný lék či něco asi nemá smysl řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:31 R Muž romant [27987] Re: IwiGT
Ono psát selhala, no bejt to tak nemusí, co nestačí teď může stačit příště, ale je to o tom řetězu událostí, jak jsem popisoval. Bezproblémů zdravá ryba by to s největší pravděpodobností i ustála, ale jak je ryba načatá, tak ten příchod do nic moc podmínek ten stav ještě zhorší, což se právě u tebe děje. Je třeba i tuto trpkou zkušenost vnímat pozitivně, pro příště. Chápu, že se to jak to píšu, spoustě lidem nebude líbit, ale tak to vidím, tak žádnou trudomyslnost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:25 Žena IwiGT [0] Re: romant
:-( tak to jsem selhala, to jsem tím pádem projela... Netušila jsem, že to musí být tak dlouho a přitom si všechno dopředu pokaždý zjištuju, budu sem muset chodit častějc a radit se zkušenýma lidma a ne jen s literaturou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.01.2014 18:21 R Muž romant [27987] Re: IwiGT
Nóó, tak to už se to trošku vyjasňuje. To není karanténa a to že tam šel přípravek na úpravu vody, tím to u mě neukecáš, to chce spoň 14 dní normálního provozu, klidně s nějakou rostlinou, volně pohozenou, s bublifukem, já vzduchování v karanténě nepoužívám. To potom samej šok pro ty ryby, z velkoobchodu do krámu a k tobě, to máš střídání různejch vod a někdy hodně rychle a ta tvoje karanténa nefunuje zcela správně, bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:16 Žena IwiGT [0] Re: romant
Perlivou vodu? No přímo zaběhnutá nebyla, byla asi den přichystaná s odstátou vodou a přípravkem na úpravu vody pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:11 R Muž romant [27987] Re: IwiGT
Někdy je ta nejlepší pomoc jim to trápení usnadnit a poslat je na druhej břeh rychleji. Počkal bych do rána a pokud se nezlepší, tak perlivou vodu. Jenom otázka, ta karanténa byla zaběhnutá, nebo je to účelovka?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:11 Žena IwiGT [0] Re: romant
Je aha, já se lekla, že jsem z něčeho obviňována :) já pro ty všechny svoje zvířátka dělám maximum, mám zvířata hrozně ráda a tak chci aby se cítili dobře. Ale tenhle boj asi prohraju sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:09 Žena IwiGT [0] Re: sportsmen
Já bych ráda od chovatelů, ale zrovna tenhle pancéřniček je tu těžko k sehnání, v normálním zverimexu jsem ho tady ještě neviděla ... Takže ty dvě asi nepřežijou, achjo :( Nejhorší, že jim asi fakt nemám jak pomoct, dělám co můžu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:04 R Muž romant [27987] Re: IwiGT
Já jsem svojí poznámkou nemyslel tebe, ale obchod, velkoobchod. U tebe ta starostlivost je z toho co píšeš, znát. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 18:01 Žena IwiGT [0] Re: romant
Mám je doma jeden den v karanténě od ostatních a dodržuju všechna opatření (vzduchování, čistá odstátá voda s úpravou pro ryby, nepřekrmuju, léčivo dle dávkování až dnes), aby se nic nerozjíždělo a stejně je to horší a horší :( Akvaristiku dělám od malička a zodpovědně, neměla jsem nikdy větší problémy. Opravdu tohle jsem ještě neviděla a je mi těch mrňousků líto coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 17:56 Muž sportsmen [62] Re: IwiGT
Tak to nevypadá dobře, rybky nejlépe kupovat od chovatelů a nebo si dobře prohlédnout v jakém jsou stavu. Bohužel ryby v akvaprodejnách typu Hornbach, Blobus a další, jsou málo kdy v pořádku. Aspoň tady u nás na jihu Čech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 17:52 R Muž romant [27987] Re: IwiGT
Zřejmě problém s plynovým měchýřem, bohužel jen velmi těžce léčitelná záležitost, rybky půjdou nejspíš kukat. Všechno je to o podmínkách a možnostech nechat to, či ono onemocnění rozjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 17:46 Žena IwiGT [0] Re: sportsmen
Pod lupou jsem koukala, ale toho moc vidět není a mikroskop nemám :( Teď začínají mít dvě pandičky ten problem, že se těžce potápí, pořád je to nese na vodní hladinu :( To jsem ještě neviděla. Vzduchuju, dodržuju čistou vodu a kápla jsem jim seru omnipur. Z Hornbachu už si rybku nekoupím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 16:18 Muž sportsmen [62] Re: IwiGT
Nemáte po ruce lupu, nebo mikroskop? Ty by parazity dobře odhalily. Také je přikláním k poškození ploutví vlivem přepravy, či vlivem nevhodných podmínek. Parazit by měl jít i mechanicky odstranit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 13:02 R Muž romant [27987] Re: IwiGT
Jak jsem psal už včera, myslím si, že je to následek přepravy a pobytu v nic moc podmínkách a ty ploutvičky jsou takto potrhaný. Jak vypadají konce těch ploutví, nejsou jakoby světle olemovány, což by tu bakterku, či počíbající bakterku mohlo značit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 12:58 Žena IwiGT [0] Re: romant, baletka
Jojo, já už se setkala s bakteriálním rozpadem ploutví, ale tohle vypadá jinak, je to zvláštní, parazit bylo první, co mě napadlo... Ale je zvláštní že po tělíčkách nemají nic, jen na koncích těch ploutví :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 12:54 R Muž romant [27987] Re: IwiGT
Nabízelo by se použití toho Omnipuru, ale jak píše kolegyně, počkej na zkušenější diskutéry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 12:21 Žena baletka [624] Re: IwiGT
Můj čistě amatérský názor je, že ta bílá vlákýnka mají podezřele stejnou velikost a tvar. Nemůže to být nějaký vnější parazit? Otázka na zkušené diskutéry..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 12:14 Žena IwiGT [0] Re: romant
Ahoj, děkuji za odpověď :-) Je fakt že teď přes noc jsem si té plísně taky všimla na těch ploutvičkách ještě k těm divným vlákýnkům. Trošku jsem přisolila a z léčiv mám doma - Tetra Medica General Tonic, Sera Omnipur a Easy Life anti-spot. Tak kutím co by bylo na to asi nejlepší. Panďouši papkají, ale zatím přichází spíše zhoršení u těch ploutviček :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2014 09:37 R Muž romant [27987] Re: Anubis007
Ano, zeolit tu schopnost vázat na sebe látky ve vodě obsažený(výborný je na snižování škodlivých N látek) má a účinnost léčiva může snižovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 09:31 Muž Anubis007 [22] Re: romant
Daval jsem to oboje najednou. Preleceno 2x. Nyni jsem aplikoval antispot od easylife. Jedine co si rikam, tak mam ve filtru zeolit. Tak jestli to neodbourava. Jinak ostatni media jsou komercni kulicky od jbl a eheimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 09:22 R Muž romant [27987] Re: Anubis007
Na krupici Ti jenom 2000 nestačí, potřebuješ hlavně exit, tam je namíchán koktejl účinných látek na krupici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 09:05 Muž Anubis007 [22] Re: romant
Sakra, je krasna.. ma chut k jidlu. Nitenky vyhodim.. rikam si cim to je. Akva je krasne, voda cista a od doby co mi umrel samec Betty a donesl jsem si noveho z Hornbachu to jde z kopce. Novy samec umrel na plíseň co se vytvorila tak rychle ze jsem nestihl ani zareagovat. Pak umrti samicek, pred casem krupicka co se drzi jak hrom, tedka tohle. S rostlinami z aukra se mi objevili plostenky a nezmari a sneci okruzaci...atd..proste na pytel. Sneky beru jako užitečny ale chci neririny, ne okruzaky.. a lecbu komplikuji krevetky..preleceno exitem a 2000 dvakrat. Krupicka se drzi. Na nezmara a plostenky nebo hlistice flubenol ale hlistice obcas vidim...

Bettu zkusim udrzet na zivu co nejdele...dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 08:56 R Muž romant [27987] Re: Anubis007
Hmm, ty nítěnky, no nic moc, když nejsou dobře skladovaný a ošetřovaný a mražený, no to je eklhaft, nebrat ani zadarmo. Inu vypadá to na načatej plynovej měchýř, množící se bakterie v dutině břišní prožírají stěnu toho měchýře a ryba směřuje na druhej břeh, na to nebývá léčba.
Edit: Ještě k té poznámce "přeléčil jsem akvárium". Proti čemu, čím, bylo to nutný, bylo léčeno skutečně co mělo, nedošlo tím léčením k výraznějšímu narušení biologický rovnováhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 08:52 Muž Anubis007 [22] – Betta lezi u dna, neplave a s problemy plave k hladine
Prosim o radu.samice Betty prestala plavat a leze po dne. Jakoby mela v brise neco tezkeho co ji nedovoli plavat a stahuje ji ke dnu. Jinak zere, ma snahu zit. Pri nadechovani musi hodne makat, aby se dostala k hladine. Opakovane resim nejake nemoci ryb. Prelecil jsem akva atd, ale obcas prilepsim zmrzlymi nitenkami. Muze to byt z toho? Voda cista, kazdy tyden menena, filtr vykonny...hodne rostlin, krmeni v norme..dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 18:25 R Muž romant [27987] Re: IwiGT
Řekl bych že jsou po tom transportu ty ploutvičky potrhaný a to co je na nich vidět je zřejmě nějaký druh zaplísnění. Nasadil bych vodoléčbu(častou a intenzivní výměnu vody), vodu lehce zasolil(rovnou pol. lžíci na 50 litrů vody) a mělo by se to zlepšovat. Když to nzabere do 2-3 dní, tak klidně přidat nějaký protiplísňový přípravek, třeba eShu 2000.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 18:22 Žena IwiGT [0] – nově zakoupené pandičky - červy?
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím moc o názor a případnou radu - včera jsem si koupila pancéřníčky pandy (moje které jsem měla 5 let mi právě uhynuli, hádám že stářím). Bohužel u nás je nikde moc nemají pouze v Hornbachu se kterým také co se rybek týče nemám moc dobré zkušenosti, ale pandičky zbožňuji tak jsem neměla moc na výběr. Ale k věci - některé z nich mají na koncích ploutví takové dlouhé vlákýnka (viz foto). Ještě jsem se s tím nesetkala. Snažila jsem hledat na netu, ale nic pořádně chytrýho jsem nenalezla. Může se jednat o nějaké červy? A co případně na ně? Děkuji za každou odpověď! ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 17:16 R Muž romant [27987] Re: sportsmen
Ty pancíky bude nutný zbavit těch bakterií, aby se na to neopomnělo, jak jsem psal, volil bych ten direct v té separé nádržce a samozřejmě dát tomu akvu odkud jsou odlovený lepší fazonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 17:03 Muž sportsmen [62] Re: LiborSprysl
Tak to budu muset do budoucna nějak vyřešit :( Chtěl jsem v tomto režimu přežít 5 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 11:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: sportsmen
To není o Liapor...to je opravdu údržbou. A pak teda z toho se rozjela i ta děrovka...Asi vám někdo krmí...no a pak už je to otázka pár dnů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 10:14 Muž sportsmen [62] Re: LiborSprysl
Ano je to z jedné nádrže. Je pravda, že co jsem odjel do Německa, tak kvalita vody asi mírně pokulhává. Jezdím domu jednou za měsíc, takže odkalování není ideální. Nádrž má objem 400l a je v ní 10 skalár, 10 neonek, 6 sturysom a 8 corydorasů.

Pravděpodobně se tedy nebude jednat jen o mechanické poškození. Je mi divné, že by se takhle zřídily o ten Liapor, protože o tomto problému v souvislosti s Liaporem ještě nikdo nepsal (aspoň podle toho co jsem kde pohledal).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 08:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: sportsmen
To je z té nádrže s "nemocnou" skalárou? Jestli jo, pak měl Roman pravdu s tou děrovkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 08:27 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: sportsmen
Vousky napadnou plísně a baktérie a "zmizí", chtělo by to ve společném akva zlepšit kvalitu vody, jinak budou bez vousů pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 22:04 R Muž romant [27987] Re: sportsmen
Ano ubroušený a už tam pracuje bakterka, takže něco antibakteriálního, asi bactopur direct, jak jsou v separé, neměl by to bejt problém. Uvidíš co na to ostatní. Jinak když jsem to co vidím viděl naposledy v jedný dohledovce, rybky šly do 14 dní kukat, takže zasáhnout a rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 22:02 Muž sportsmen [62] Re: sportsmen
Fotka k příspěvku Foto: 3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 22:02 Muž sportsmen [62] Re: sportsmen
Fotka k příspěvku Foto:2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 22:01 Muž sportsmen [62]
Fotka k příspěvku Kamarádi, věřím, že mi opět dobře poradíte. Ve společenské nádrži mi u corydorasů zmizely všechny vousky a zakulatily se jim tlamičky. Přikládám foto.

Osobně se domnívám, že se patrně jedná o mechanické obroušení o dno (testuji v nádrži asi půl roku liapor). Máte někdo podobnou zkušenost? Nebo tipujete na nějakou nemoc?

Pro zatím jsem je odlovil do separé nádrže a budu sledovat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:54 Muž kofejn [963] Re: romant
Ano, ve skleničce je za účelem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:36 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Netrap ho v tý skleničce, víš co v takový situaci udělat. Co mu je, to fakt netuším, ani koule nic neříkala, už jí mám sice doma, ale nic. Snad stáří, snad paraziti, snad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:36 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: kofejn
Já bych to tipnul na nějakého nálevníka. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:32 Muž kofejn [963] – Olezlý kakadu
Fotka k příspěvku Mám nějakého marodného samce kakadu. Je takový olezlý, ale na plíseň mi to nepřijde, polehával na dně a hodně ztmavnul. Netušíte , třeba i s nahlédnutím do věštecké koule, co by to mohlo být? O léčbě snad ani neuvažuju, je to rychlý průběh, včera se zdál ještě normální, spíš mě zajímá, jestli "to" nemohou dostat další ryby.
V akvárku je přes rok, jak byl starý při koupi netuším.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 13:02 Muž vintorez [0] Re: romant
Tak léčba proběhla, dávkoval sem 5 dní oba přípravky, rybky vypadají dobře, jsou viditelně čilejší tak uvidíme jestli se neprojeví ta bakterka. Ještě dotaz, o zásilce jsem dostal Bioflor od Rataje, je vhodný to používat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 21:37 R Muž romant [27987] Re: zervan
Jde o to CO2.
Edit: rybicky.net/forum/15576
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 21:36 Muž zervan [1123] - Rostliny – minerálka
Často sa tu spomína minerálka. Z kontextu som pochopil, že sa asi používa na utratenie rybiek? To akože sa dá do pohára s minerálkou, či ako? Ide tam o vysoký obsah CO2 (teda by vyhovovala sóda alebo silne bublinková minerálka - "kyselka") alebo o vysoký obsah solí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 21:05 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Kubasix
Tak už to má za sebou. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 20:51 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: romant
Díky a je to hrůza už po druhé minerálka. :-( sad sad
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [100] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198762x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=4951