Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 112 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 07:52 Muž bulawaio [92] Re: smart734
a to ani nemluvím o tom, že sisi prakticky ohrozil zdravou osádku, když si nové ryby nedal do karantény. Podle toho co popisuješ to opravdu vypadá, že ta ryba je v posledním tažení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 07:49 Muž bulawaio [92] Re: smart734
ach jo, to je zase jeden, co si koupí nemocný ryby a druhej den řeší, co s nima :-( to tyhle příznaky včera neměla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 22:01 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: smart734
No šířit se to může asi. Nejsem v tom studovaný. Když se mi paví oko nezdá (posledně to byly dvě samičky) tak já je utrácím pořádnou ránou o zem. Dám ji do pytlíku a mrsknu tím tak, že je na placku. Je tady o tom i celé téma. Samozřejmě mechanická varianta je jasná, ale dá se to prý i přes CO2, ale tam jsme dospěli k závěru, že koncentrace musí být zvyšována postupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 21:40 smart734 Re: MichoCZ
A nemuze nejak ohrozit ostatni ryby? (ten nemocny). Jinak ten druhy se opravdu asi chce parit, protoze to dela zasadne pred samickama. A roztahuje pritom ploutve. (btw. jak se da setrne utratit rybicka, nikdy jsem to nedelal)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 20:39 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: smart734
Takové to prohnutí a zatřepání může být i námluvy. Dělá to před samičkou? Chce se pářit. Je jinak zdravý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 19:21 R Muž romant [27987] Re: smart734
Šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 18:52 smart734
Fotka k příspěvku Jeste pridavam fotky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 18:33 smart734 – Nemocna rybicka
Vcera jsem si koupil 2 samecky v akvaristice. (mam v akvariu 8 samicek) Jeden samecek je aktivni, ale ma obcas jakoby "krece". Proste plave, z niceho nic se zastavi, ohne, parkrat se i zatoci a zase plave dal. Jinak je uplne normalni, kdyz krmim, tak zere. Ten druhy, ma zrejme bakterialni rozpad ploutvi, rano jsem nasel, jak ma ocasni ploutev rozpulenou, na boku tela ma velky flek (asi plisen) a ted jenom vertikalne visi hlavou nahoru pod listem a nic nedela. Nemam moznost karanteny. Uz vcera se mi nejak nezdal, tak jsem do akvaria kapnul Multimedikal. Jsou to zivorodky. Co mam s tim sameckem delat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomáš55
Jako ze ta ryba nezere vubec? Nebo ze zere malo? Trosku to nechapu? Jak dycha? Podivej se, rychleji nez normalne? A ma nejake vykaly? A pokud mela a uz nema, jake mela? Krome te vyhublosti, pises ze ploutve ma normalni, nestazene, predpokladam neposkozene, jak je na tom barevne? Normalne, jako driv, nebo je nejak pobledla? Plave, nebo se snazi schovavat, nebo polehava? Plave rovne nebo se nejak nataci? Nema prohybave hadovite pohyby, ktere driv nemela? Neprohani tu rybu neco v akvariu, ze by byla trvale ve stresu? Reaguje, nebo je ji vsechno jedno?

Ano, jak uz Romant pise, moc a nevhodnych ryb v malem akvariu je prusvih sam o sobe. Ale pokud i tak chces poradit (rad by sis ty ryby zachoval, nez jak pises bude brzy vetsi akvarium), popis sem uplne vsechno co vidis, pokud je to mozne, dej i fotku. Ja tady ted asi moc nebudu, mam nejakou pracicku mimo, ale kdyz popises presne co a jak, to co jsem se ptal, nekdo se treba jeste na neco zepta a pak se da alespon na neco usuzovat.

Nez budes mit vetsi akvarium, chovej se k tomuto akvariu jako se to dela v holych akvariich s hromadou odchovavanych ryb. Men proste vodu treba co 2 dny, takhle by Ti ty ryby mohly do toho noveho akvaria vydrzet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.04.2013 21:11 R Muž romant [27987] Re: Tomáš55
Já vím a s ní ještě dalších 10 živorodek v tom akváriu. :) Neber to nějak špatně, ale to by bylo na hodně dlouho a nedělejme z toho chat. Ta ryba jenom ve 20 litrech nemá co dělat, puntík, tečka. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:08 Tomáš55 Re: romant
Wagtail ma 20 l. :) a ja ju mam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.04.2013 20:58 R Muž romant [27987] Re: Tomáš55
To nevadí těch 20 litrů neukecáš, ta ryba tam prostě nemá co dělat a u Tebe si nemyslím, že by to bylo z hladu. ;-) Učíš se, tak si to pamatuj, že tudy cesta nevede. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 20:58 Tomáš55 Re: romant
On este len hubne, nie je uplne, tak preto ten hlad. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 20:55 Tomáš55 Re: romant
Ok, dakujem ale ja uz to prerybene nemam, je to prerobene, preto nemam prezentaciu tak ci to nie je od hladu. A bude este, lepsie, bude velke aq uz o 3 dni. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.04.2013 20:51 R Muž romant [27987] Re: Tomáš55
Tomáši už jsem Ti to i v jiných vláknech psal, že to složení akvária je nevyhovující a tudíž bych ordinoval několikadenní vodoléčbu, ale pokud je pohublý jak píšeš, tak by to mohly bejt nějaký vnitřní paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 20:35 Tomáš55 – Plata
Ahoj, mam v 20 ke parik plat skvrnitich wagtail a samcek je v spolocnosti, ale je vyhubli a chvost stiahnuty nema, krmim ich 2 krat, zvacsia 1 krat denne v malych davkach a jest chce, ale ta vyhublost, je krasny so samickou su spareny a bojim sa o nho, prosim poradte, dakujem mnohokrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 14:43 Muž bulawaio [92] Re: buballa
Z té poslední fotky bych to tipnul na nějakého parazita, ale já přes nemoci moc nejsem... počkej na nějakou lepší radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 13:02 Žena buballa [0] – ktenopoma 3
Fotka k příspěvku tak ešte jednu zo spodku. evidentne má napadnuté vnútorné orgány.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 13:01 Žena buballa [0] – ktenopoma 2
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 13:00 Žena buballa [0] – ktenopoma 1
Fotka k příspěvku čo je to, vírus? mam ohrozené aj ostatné ryby?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 14:16 Adam – Choroba
Ahoj, chcel by som vás poprosiť o radu. Moje rybyčky sa v oboch akváriách občas správajú divne. Ako keby sa šúchali o filter a niekedy o rastliny (ale nerobia to často). A predvčera mi zomrela maličká rybka (mala asi 3 mesiace) a vôbec neviem čím to bolo, nič na tele nemala okrem takých malých hnedých bodiek na brušku z jednej strany (inak jedná sa o gold molly). Teraz sa ďalšia maličká schováva do machu a vyzerá to tak že asi tiež zomrie. Domnievam sa správne že je to kôli parazitu Oodinium sp. ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 18:31 Muž lubaan [61]
Fotka k příspěvku Ahoj
Věděl by něko,co to je za xindla na tej neonce?Čas od času se objeví na některej z neonek.Ryba normálně žere,po nějakej době to zmizí,pak třeba měsíc nic a pak se to zas na jinej rybě objeví.Jiný moje ryby to nemají,týká se to jen neonek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 17:57 R Muž romant [27987] Re: Adéla
Neodkalovat současně s čištěním filtru, vodu měnit častěji, ideál je týdenní interval a to čištění filtru pokud není nutné, dá se řídit podle viditelně sníženýho výkonu filtru, neprovádět tak často, prostě až si filtr řekne a pokud o co těch 14 dní nutný je, tak potom to není vhodná filtrace pro daný akvo a je nutný se zamyslet na výměnou. Pokračoval bych i nadále s vodoléčbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 17:50 Adéla Re: romant
První pomoc byla výměna 1/3 vody a vyčištění filtru.
Přerybněno není, máme 20 malých rybek (dánie, paví oka, pancéřníci, cichlidky...) v 90 l akváriu, vodu měníme pravidelně každých 10-14 dní, odkalujeme, filtr propírám ve vodě odebrané z akvária, mají hromadu kytek, pH v pořádku, dusitany taky.
Ryba není stará. Mám ji půl roku. Filtrace je účinná, teď jsem jim ještě zavedla vzduchování. Všechny ostatní ryby jsou čilé, aktivně plavou, navzájem se prohánějí.
Nechci se na tuhle jednu chudinku vykašlat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 16:58 R Muž romant [27987] Re: Adéla
Těch možností bude jistě více, napadá mě stáří, ta bakteriální nákaza to by mohlo ukazovat na nevhodný podmínky v akváriu, nevíme o něm zhola nic a tak doporučím univerzální radu a tou je vodoléčba(intenzivní výměny vody), ovšem pokud je to bakterka a třeba i už více rozjetá, tak na to vodoléčba nezabere, ale kvůli jednomu pavímu oku bych léčbu neřešil a zaměřil se na ty podmínky v nádrži. Pravidelnou týdenní výměnu vody, výkonnou a hlavně účinnou filtraci, nepřerybněno, nepřekrmovat a odkalovat dno dle potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 16:53 Adéla – paví očko - BLEDNUTÍ PLOUTVÍ, MALÁTNOST, NECHUTENSTVÍ
Ahoj všem,
potřebuji poradit, co má moje gupka za nemoc. Byla to nejživější ryba v akváriu, dnes ráno měla půlku ocasní ploutve bez barvy - přítel si myslí, že se jí ta ploutev rozpadá, nebo je ožraná od jiných ryb, na ocase má mírný tmavě hnědý povlak, je apatická, malátná, nežere, visí u hladiny. U řitního otvoru má malou nateklou bouli bílé barvy (tedy stejné barvy jako bříško).
Přisoudili jsme to bakteriálnímu onemocnění. Mohli by to být něco jiného? Co? Poradí mi v místní akvaristice s léčbou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.04.2013 10:55 R Muž romant [27987] Re: CassiopeaH
Jako prevenci nepoužívej přípravky typu FMC a pravidelně měň vodu. Jinak jak jsem napsal včera, můžeš prostředí vylepšit přidáním nějakýho rašelinovýho výluhu. Je to o podmníkách, když budou v normě, tak se obdobný nezdoby nevyskytují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 10:49 CassiopeaH Re: Cosmogagy
Ne to ne, to jsem špatně napsala... tu desinfekci tam dávám pouze od té doby, co se objevila ta nákaza. Bojím se možného rozšíření na ostatní ryby, tak jsem to tam radši nalila.

Do teď jsem jí nepoužívala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.04.2013 00:14 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: CassiopeaH
Souhlasím s Romanem, jen mně zaujala věta - Pravidelně měním vodu a desinfikuji... To mám chápat tak že tam pravidelně leješ FMC nebo podobný dryák?? No to pak potěš koště...

Žádný takový akce jako pravidelná desinfekce nejsou v dobře udržovaným akváriu potřeba! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.04.2013 22:04 R Muž romant [27987] Re: CassiopeaH
Podle mě buď plíseň, nebo nějaký druh nálevníka. Dobrá hygiena nádrže, kvalitní a účinná filtrace a použití eSHa 2000 by si s tím mělo poradit. To dno, nic moc, bude se tam držet dost bordelu a špatně se to odkaluje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 21:56 CassiopeaH – Bílé chomáčky na krunýřovci
Fotka k příspěvku Ahoj všichni,

akvárko mám 50l už dva roky. Pravidelně měním vodu a desinfikuji. V akváriu jsou tetry neonové, tetry černé, beta samec a dvě samice, dva krunýřovci a pár pancéřníčků na dně.

Nyní se mi objevila v akváriu na Ancistrusovi nějaká nemoc a dle popisů na internetu nemůžu přijít na to, o co se jedná. Zda jsou to vnitřní paraziti, nebo plíseň.

Zatím se to objevilo pouze na jedné rybce. Nevím přesně jaký lék případně použít.

Nemoc se projevuje bílými chomáčky na bocích a ploutvích. Zdá se, že se to rozšiřuje, ale celkem pomalu. Bohužel lepší fotku se mi udělat nepodařilo.

Zatím jsem do akvária aplikovala univerzální dezinfekci FMC.

Může mi prosím někdo zkušenější poradit?

Díky moc předem za jakoukoliv radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.04.2013 10:46 R Muž romant [27987] Re: grace1
Mě moc neděkuj, já radil neléčit a utratit. Ten lehce skeptický pohled si prozatím ponechám, protože jedna věc je ryby vyléčit a druhá je v dobrý kondici udržet a to se v tomto složení rybí osádky a v daný velikosti nádrže bude dát realizovat jenom velmi, velmi těžko. Ovšem hůl na tebou rozhodně nelámu, to jak to řešíš dává tušit jistý pozitivní vývoj. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2013 10:39 grace1 Re: Designer
Dobrý deň, takže nechcem kričať hop, pokiaľ sme nepreskočili, ale už včera k večeru bolo vidieť zlepšenie. romant: Designer: a všetci čo reagovali a radili. Skalára mal už včera pokojnejšie dýchanie, pancerníček pospával...ale dnes keď som ráno prišla do synovej izby, tak som si všimla, ako pancerníček hľadá a vysáva po dne - hľadal niečo pod zub a skalára keď ma videla, vyplavala k vrchu a čakala či jej niečo dám...žrali obaja, tak dúfam, že je to na dobrej ceste, zajtra večer odkalím polku vody a dám 1/2 entizolu a potom znovu na tri dni. Po ukončení liečby uvidíme....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 20:23 romel Re: Designer
svatá pravda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2013 20:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: grace1
Pokud ta Skalara zacala s pruhlednymi vykaly az vcera nebo dnes, tak to by jeste rozplavat mohla, zachytit to co nejdriv je dulezite. Akorat jak uz Ti pisi jini, v tak malem akvariu budes mit takhle problemy stale, a nesmis se na ne zlobit, asi Ti to budou vsichni psat stale dokola, do zblbnuti.

Jestli Te to bavi, stejne si casem poridis poradnou nadrz, tak proc ne driv nez pozdeji, rozhodne driv, nez prijde zklamani, ze to s tou akvaristikou "nejak furt nejde" ;-) .

BTW, jako dite jsem mel dost tolerantni rodice, pac kdo v panelakovem byte snese 8 akvarii, takze od te doby vim, ze vsechno jde, ovsem kdyz se chce :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 20:04 grace1 Re: romant
Fotka k příspěvku entizol som rozdrvila, rozpustila v troche teplej vody a vyliala do akva, teplotu som dala na 28, vzduchovanie, filtr som zapnula. zaregistrovala som sa, ešte pridám fotky nádrže a rybek....snád to prežijú.... sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 19:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: simona
Tady je urcujici hlavne ta dira, kterou jsi povazovala za krupicku. To je naprosto jasny projev a ty vykaly to potvrzuji.

Tech 32°C je doporuceni pro Tercovce, aby vyvoj tech potvor byl co nejrychlejsi a rychle se vyhubily ve stadiu, kde to ucinkuje, pricemz Tercovci tu teplotu snesou v pohode. Ale jine ryby by ji tak dobre snaset nemusely, klidne bych sel jen na tech 28°C.

Jestli filtr neobsahuje nic nez molitan, tedy zadne aktivni uhli atp., nechal bych ho pusteny v akvariu, at to lecivo znici i to co v nem je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 19:03 R Muž romant [27987] Re: simona
Ano ten Bioicht to popohnal, protože zhoršil prostředí a nemoc mohla více vykouknout. Jinak s tím dávkováním souhlas a uvidíš, jak to dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 18:48 simona Re: Designer
skalára žrala ako otesánek nie že by tak vyzerala. vykaly mala normálne až dnes tie hleny priesvitné a nežere, žeby ten bioicht to popohnal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 18:44 simona Re: romant
takže podľa článku čo ste doporučili. 2tbl na 40l po troch dňoch odkalit a pul tbl. a po dalších troch dnoch to samé? filtr nechám zapnutý, teplotu ? nevím či mám dat tých 32, radši bych 28 stupnov max a vzduchovanie. Súhlasíte? všetci čo reagujete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 18:32 simona Re: Designer
pol nádrže som vypumpovala, dala som tam novú vodu, zapla som filtr, bol mimo nádrže od včera, vypláchla som ho a dala tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2013 18:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: simona
Mimochodem, ze doporucuji tak masivni vymenu vody, mozna mi nekdo napise, ze je to zbytecne (a treba ne, fakt netusim), ale jak nejsem chemik, vymena vody je rana na jistotu a kdyz nevim jestli musim (a neznam ani presne slozeni toho bioicht), proste ji radeji vymenim. A ono se to i vyplati, protoze ji mas na zacatku lecby cistou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 18:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: simona
Prima. Bioicht vypumpuj ven. Vymen pulku vody, pockej hodku, zase vymen pulku, a pak muzes jeste jednou. Bude kbelikova brigada. A az to bude, je to popsano i zde na serveru: "Entizol - tablety 250 mg: 1 tableta na 62,5 litrů vody; tablety 500 mg: 1 tableta na 125 litrů vody; lázeň trvá 3 - 5 dnů" - i kdyz videl jsem i mnohem silnejsi davkovani, tak mne treba nekdo doplni/opravi...

EDIT: romant diky, fakt se toho dava vic, takze davkovani jak pise romant zde: rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2013 18:12 R Muž romant [27987] Re: simona
Dole v tomto článku je dávkování a postup při léčbě Entizolem popsaný. rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 18:10 simona Re: Designer
mám entizol 250mg tablety čo teraz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 18:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: EPluribusUnum
Bylo mi podezrele to, ze je Skalara jak Otesanek, druha ryba nezere, a krupicka se nesiri. Takze mne zajimala ta krupicka, jestli to je, protoze kdyz ne, a je to co jsem napsal, bezna sirokospektralni leciva jsou naprosto k nicemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 18:06 simona Re: Designer
no paráda...a telefon je doma a manžel je preč....entizol som niekde doma mala ako sa má použiť teraz ked tam mám ten zatracený bioicht.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 18:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: simona
Hexamita je to, co Ti napadlo ty ryby.
A leciva jsou prikladem tato:
www.levnaakvaristika.cz/…
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 18:04 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové ryby
Výměnou vody (teplotně stejné a odstáté) nemůže nic pokazit a nasazením léčiv...řekl bych nejšetrnějších také ne.. Zeleň a podobné... zvyšování teploty..vypínání filtrace.. to povede akorát ..špatným směrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2013 18:03 simona Re: Designer
hexamita je léčivo, alebo čo? už manžel jel kúpiť eSHa exit
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [112] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198760x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=5551