Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 203 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 14:53 Žena Imii [46] – Re: ustavprochore
Já se parmičkám bránila ... nechtěla jsem je tam ... ale přítelův otec je tam dal a "prostě tam budou"

Ty parmičky sou potvory ... pořád otravují jen neonky ... neonek tam bylo 6 ale parmičky je pořád naháněly až zaplavaly za filtr a mám jen 3 neonky ... a ty rybičky tam nebyly doopravdy dány najednou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 14:15 Kahan – Re: Imii
Já bych řekl, že tvrdá voda je pořád lepší než zamořená odpadními látkami. Tedy zařiďte se dle rad Sidových....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 13:38 Žena ustavprochore [567] – Re: Imii
Připojuji se k názoru Sida

Těch rybek je tam podle mého názoru opravdu hodně, nelíbí se mi ani ty 3 neonky (jsou to hejnové rybky). S parmičkou čtyřpruhou osobně mám špatnou zkušenost, terorizovala mi snad všechny rybky, a to ve 120 l akvárku, takže jestli máte problém s dusíkem, ostatním rybkám stres od parmičky také nepřidá...
S tou tvrdou vodou,no ať se vyjádří někdo zkušenější, jestli by třeba nepomohlo převaření nebo tak...
Držím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 11:14 Žena Imii [46] – Re: Sid
Jenže u nás je tvrdá voda ... musí se dovážet ... navíc rybky nebyly všechny koupeny ... jen některé ... poslední koupeny byli Parmičky (týden po osázení) a 3 samci gupek (minulý týden). Rostliny tam byly už dříve ... jen se trochu probrali aby jich nebylo tolik a včera se jen přidali liliovníčky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 10:46 Muž Sid [6652] - Rostliny – Re: Imii
Jde nejspíš o otravu dusíkatými látkami.
Akva založeno 4.8., objem cca 30 l, ihned nasazeny rybky, (cca 20 ks)...
Rychle si něco nastudujte o otravě dusitany a o nitrifikaci. A začněte urychleně měnit každý den tak 1/3 vody za čistou, hodinku odstátou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 10:14 Žena Imii [46]
A ještě neonky maj ten modrej proužek úplně vybledlej ... nevím co s nima je ... i Parmička je nějaká divná ... má trošku větší bříško než ostatní ... chjo ... ono mi to snad všechno pochcípá :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 10:04 Žena Imii [46]
Fotka k příspěvku Dneska mi umřel Krunýřovec mnohoostný ... jen tak ležel na dně ... nejevil známky žádné nemoci .. starý nebyl ... byl ještě mladý ... kupovali sme ho tak před měsícem ... ostatní rybky sou v pořádku jen gupky plavou pořád v horní části akva ... dřív plavali všude a hlavně ve střední části ... v akva sem nic neměnila jen jsem včera koupila 2 liliovníčky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 09:24 Johan – Re: Kahan
Ne, začal jsem ho dávkovat včera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 08:07 Kahan – Re: @
No vida, možná dobrý návod. a skutečně Vám rybky přežily 12ti denní nálož FMC ? Přeci jen ten formaldehyd....ale jak říkám, já lepší nápad prozatím nemám, tak rozhodnutí nechávám na ostatních a především johanovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 22:47 @ – Re: johan
me to ryby nikdy nezabilo..:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 22:39 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: @
A co sinergie? Není blbé dávat dvě léčiva? Mě to totiž příde jako dát si brufen a panáka. Oboje léčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 22:36 @ – Re: johan
No to FMC taky dokaze kytky slusne potrapit.... ale mas jeste sanci,podle me....to FMC jsi dal plnou porci?? vypral a vypnul filtr pred nadavkovanim FMC??? skoc si zejtra veterinari at ti da a nebo predepise Entizol(20 tablet 35 korun) a nadavkuj jednu tabletu na 20 litru vody....druhej den udelej to same ,treti den vymen tretinu vody,pridej FMC a zase Entizol....ctvrtej den nic,a patej zase Entizol....sestej vymen pulku vody a dodej pulku FMC + entizol ale uz davej jenom 1 tabletu na 30 litru...sedmej den nic,osmej den taky ne a devatej zase vymen pulku vody + FMC a entizol....12 den vymen pulku vody a zapni naplno filtr...melo by to zabrat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 22:14 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: @
Aspoň budu mít rostlinné akvárium. :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 22:13 @ – Re: Kahan
s tou tuberou nemusite byt daleko od pravdy...kor kdyz sem videl ty cerveny oci,ale to by mohli byt i motolice,coz by byl taky konec....Johane tohle nedopadne dobre...:((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 22:06 @ – Re: johan
no ten pancernicek chcipne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 21:03 Kahan – Re: johan
Paví očka? No to by ale mohlo původně začít bakteriálním rozpadem ploutví...na to jsou očka háklivá. Četl jsem, že k bakteriálnímu rozpadu se mnohdy přidruží další mršky, většinou paraziti, nebo plísně, případně obojí. prostě multinákaza. Snad to FMC pomůže. Stává se ale, že ve finále nadělá více škody než užitku. Snad to nebude Váš případ. Kdyby se přesto nedařilo, tak datlujte, třeba někdo přijde s jinou spásou. Hlavní účinnou složkou FMC je formaldehyd a malachytová zeleň tuším?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 20:48 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kahan
Jedná se o většinu pavích oček + mrtvá razbora a ztratilo se mi minulém týdnu pár ryb (čichavec zakrslý a pancéřníček). Světlo jsem vypnul (je to v návodu). A když koukám na pancéřníčka, tak se nechce moc hejbat a má vykulený oči, ale to je asi tím léčivem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 20:40 Kahan – Re: johan
Aha, nevěděl jsem, že nákaza postupuje. že bych nečetl některé příspěvky pořádně? Každopádně za ten nápad o odstraněním rybek se omlouvám, ale myslel jsem, že jde jen o toho pavoočáka a již zesnulou rasboru. Tedy je pravda, že FMC je celkem mocná zbraň, když se to s ním umí. Pancéřníčci ho prý špatně snášejí, ale jinak je sice dost nebezpečné i pro rybky, ale se správným dávkováním bývá výsledek dobrý. No snad to již brzo zažehnáte. Pokud se rybky, alespoň na pohled cítí lépe, tak to snad spěje k záchraně jejich životů. No - čas ukáže, zda bude FMC spasitelem. Eh - také nevím, jak působí na složky FMC světlo. Myslím, jestli by nebylo lepší nesvítit po dobu léčby. Raději někde mrkněte, nejsem si jist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 20:21 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kahan
"čpavek" nemám čím měři, ale dusitany jsou "neměřitelné" a dusičnany ca 10mg/l. Usmrtil jsem tu razboru s vodnatelnností a jednu gupku, která byla hodně vyhublá a s hodně roztřepeným ocasem. Jinak přidal jsem FMC ("univerzální dezinfekční prostředek".. nebo tak něco) a rybky už nemaj ploutve u sebe a plavou dobře. Každopádně je pár samců s rozřepenýma ploutvema někde schováno.. Kdybych jen hubyl napadené rybky, tak to můžu postupně vybít celou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 20:10 Kahan – Re: johan
Hmm, na pohled se akva zdá v pohodě. Každopádně silněji napadené rybky by asi bylo lepší šetrně usmrtit a sledovat stav ostatních. O tuberkulóze a vodnatelnosti nemá asi moc cenu přemýšlet, oba víme, jak končí. Chm, ta tlamka....to mi snad ani nedá spát...nevim ,jestli to nebylo nějaké bakteriální onemocnění....JÁ bych nejspíš odstranil napadené rybky. Myslím, že rozhodnutí o případné léčbě celého akvária rozhodne další průběh. Pokud budou napadáni i další jedinci, bude zřejmě nutné zakročit. Pokud máte tu možnost, změřte odpadní látky ve vodě. Tedy NH3/NH4, NO2 a NO3. Snad se vše v dobré obrátí a ostatní rybky se ubrání....zítra každopádně dejte vědět, jelikož s Vámi cítím a s napětím budu očekávat dobré zprávy !!! Jak jsem již řekl : držim palce !
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 19:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kahan
Ano, v té nádrži. Pařazy byly přidány z paludária (asi rok se nepotkaly s rybou). Rybky byly koupeny a bez karantény..(nebylo kde bych je v karanténě držel), ale ty sou, až na tu jednu razboru, zatím "zdravé" a kdyby sem si s nimy něco přinesl, tak by onemocněli první, ne? Ale je pravda, že jedna razbora už je mrtvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 19:00 Kahan – Re: johan
A ta nákaza probíhá v ,,Akváriu lenocha"? pokud ano, mohl by být klíčový Váš zápis v akvaristickém deníku z tušim 30.7. ,,Přidán pařes s hnědovkou a jedna větev s hnědovkou "narow". Koupeny parmičky čtyřpruhé (5) a pár dní před tím razbory." Žeby bez karantény?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 18:50 Muž Johan [4945] - Rostliny
A jinak díky za pomoc. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 18:49 Kahan – Re: johan
Hmm...skoro bych tipoval tuberkulózu. Podle propadlých bříšek a nafouknutí + zježení. Jen mě mate ta tlamka. Určitě jsem o nějakém onemocnění četl, že bývá postižena nejprve tlamka, ale u čeho to sakra bylo? Nevím samozřejmě přesně, zda se jedná skutečně o tuberkulózu. Bude asi lepší, když počkáte na příspěvek někoho opravdu zkušeného. HODNĚ STĚSTÍ !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 18:47 Muž Johan [4945] - Rostliny
Je v tu v tom nějaký zmatek, tak abych to schrnul:
Razbora měla Infekční vodnatelnost (první a druhé foto), z akva zmizelo pár ryb, samice gupky měli stažené ploutve a plavali "vlnitě", samci mají poškožené ocasní a hřbetní ploutve (na konci jakkoby roztřepené, ocasní ploutve bývají různě hluboko vykrojené)(třetí a čtvrté foto), samci jsou ještě pohublí a mívají vypouklé krvavé oči(třetí, pátá, šestá a sedmá fotografie). U jednoho jsem viděl bílý útvar na tlamce(čtvrté foto).

vždy se jedná jen o některé ryby a zatím to sou jen paví očka.

Ryby se nelapají po dechu, nemají nijak zdeformované tělo, ploutve zatím nejsou slepené, a jsou při chuti (nevšim sem si, že by nějaká nežrala).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 18:25 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: @
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pliseň sem myslel jen to, co je na tlamce. Fotky jiných ryb je podle mě asi zbytečné, jak sem psal, krom té jedné /utracené/ razbory problémy nemají. Teď jde jen o gupky. Když se některé drželi stranou a měli u sebe ploutve, tak ty ploutve byly většinou v pořádku, jen je měli stažené a plavaly jakkoby hadovitě. Co se týká špatných ocasních ploutví, tak vypadaj jak na obrázku, akorát jí mají jakoby vytrženou (domyslete si to, co je vidět u první fotky pavího očka). Samice mají ploutve v pořádku, akorát je drželi u sebe... nebavilo mě na ně koukat, tak sem tam nalil FMC a asi se jim ulevilo :-O . Jinak co se týká očí, tak některé gupky mají oči jakkoby podlité krví.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 17:25 @ – Re: johan
omg co to je?:)) se to sem zkopirovalo tolikrat..:)) snad to nekdo smaze..ale hlavne sem chtel neco dodat...ja se spatne podival na tu fotku hlavy a tu bilou tecku sem vydaval za plisen a ty jsi me sam mystifikoval..:)) tak sorry..ale kdyz pises o plisni,videls ji nekde??......to co jsi popsal je proste Spironucleus nebo Hexamita ..."drzej se stranou , plavou tak často spíš vlnitým pohybem a ploutve mívají u sebe"...to vsechno jsou priznaky jedny nemoci...to nafoknuti bude tim zivym krmenim...ale pockej co ti napisou ostatni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 17:16 @ – Re: johan
kamo nechci byt spatnym prorokem ale jde ti to tam do kopru...:( asi to bude vic nemoci ze zanedbani..dle meho to zacal vnitrni bicikovec(to jsou ty rovna briska u zivorodek) a ted se pridal jinej zmetek..asi ta bakterka ,kdyz se ti ted nafoukla ryba..ta plisen to je vzdycky jenom bonus...na to se vykasli...na ty druhy fotce na detajlu oko ,vidim neco v tom oku...spatna fotka??jak to vypada z jinych uhlu??ty ploutve se zuzujou do spicky a nebo se trepej a uhnivaj odzadu??mas tam bilej opar uprostred ploutvi,nebo to bile je jenom na okraji tam kde to je roztrepeny ???kazdopadne vymen pulku vody a nekrm max trosicku granuli nebo ideal nejaka spirulina,taky mozna pockej jestli ti k tomu tady nekdo zkusenej neco napise a jeste pridej foto jiny ryby nez ty gupky ...cuz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 14:09 Muž Johan [4945] - Rostliny
Razbory, tetry, parmičky a pancéřníček se zdají v pořádku. (zatím=()
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 14:07 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: @
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Výkaly opravdu nenajdu ;-) . Myslím, že se za chvíli rozpadnou. Ale jak si tak stále prohlížím rybky (dlouho sem nebyl doma), tak zjišťuju, že mi min. dvě chyběj (pancéřníček a čichavec zakrslý) a snad každá gupka je "divná". některé jsou pohublé, někteří samci mají roztřepené ocasní ploutve (viz. foto), některé samice jsou jakkoby stranou a když plavou tak často spíš vlnitým pohybem a ploutve mívají u sebe (ale nejsou slepené, možná zatím :-O )
2) stejný samec, detaj tlamky=(. Takže v akva mám něco asi fakt špatně=(. nejvíc mi to pasuje na rybicky.net/nemoc/chilodonella-piscicola plus plíseň=(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 13:07 @ – Re: johan
a drolej se hned i zadku a nebo jsou to takovy sisticky co zustavaj dyl na dne??Ono totiz dokud clovek krmi hodne tak vykaly nejsou bile(to je uz posledni stadium a vetsinou konec)....proste se mi nezda ze by ryba mela Infekcni vodnatelnost protoze ty mas hezky a zajety akvarka ...nebo se pletu??.)jak si tu rybu mel dlouho??Zije furt??jinak pokud by to byla bakterka,tak me se osvedcil Kanamicin,ten je na tohle super...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 08:38 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: @
Bílé výkaly nemají. Žádná z mých ryb. (prostě takové jaké je mají mít)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 02:32 @ – Re: johan
ahoj...hele jednu otazku....maj tvoje ryby bile vykaly??prohlidni si vsechny chvili po krmeni(jak kterej druh,nekdy i par hodin)...podle me mas strevni parazity a tohle posledni faze zpusobena tim zivim krmenim(po patentkach se mi takhle nafoukli Ramirezky co meli Spironucleus)...bakterka to dle meho nebude a nebo se pridala ale primarni problem bude ve strevnich parazitech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 13:36 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Snofrev
Tak dík. rybka už je z akva pryč... a budu doufat, že se u mě nelíbilo jen tejdle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 13:31 Muž Snofrev [54] – Re: johan
napadenou okamžitě odstranit, ukončit trápení a doufat, že se nenakazily ostatní
léčit by se to mělo myslím penicilinem, ale moc úspěchů s vyléčením není

k odstartování mohlo dojít právě třeba transportem a následným stresem, nebo se do akva mohl dostat nějaký vir, s kterým si rybky obyčejně poradí, ale tahle mohla být vystresovaná a projevilo se to takto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 13:21 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Snofrev
Zatím jen jedna. No, v akvaristice byli tak půl roku, takže to by se spíš projevilo tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 13:17 Muž Snofrev [54] – Re: johan
jestli se nepletu, tak není známo co přesně jí způsobuje, ale většinou kombinace faktorů
stres, parazit, plíseň nebo nějaký vir
údajně se objevuje nejčastěji s vysokými dusitany

a to tu vodnatelnost maj všechny?

edit: chyba nemusí být u tebe, mohly být něčím nakaženy, pak transport, karanténa a pozvolna se to začlo projevovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 12:59 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Snofrev
A jak to taková ryba dostane.. Když tady čtu v sekci nemoce co to zapříčiňuje: Nemoc propuká u ryb, které mají špatné podmínky v akváriu, jsou stresované z transportu či z nízké teploty a jsou nesprávně živeny. Mám je víc jak měsíc, takže stres moc ne, voda v akva 25C, Živeny převážně živým, a pohublé ani překrmené nejsou, dusitany neměřitelné :-O . No, snad to nedostanou další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 12:54 Muž Snofrev [54] – Re: johan
podle mne jasná volba, jak z učebnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 12:53 oldkiwinka – Re: johan
Zježené šupiny, nafouknuté bříško. Jasná vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 12:45 Muž Johan [4945] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je toto vodnatelnost? :-( Nebo co by to mohlo být, případně co s tím? (V sekci nemoci a ve foru se to docela různí :-O )
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 21:43 Nobody – Re: Sid
Takto určit nemoc je dost těžké.Chtělo by to rozbor.Dost často se vyskytuje souběh nemocí,které se projevují velmi různě - jedině hádat,když jich bude víc.
Faktem je,že dnes jsou rybky"doslova"promořeny různými chorobami,parazity atd. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 21:31 Muž Sid [6652] - Rostliny – Re: Nobody
...Pomáha pravidelná údržba akva (častější) a držet hodnotu pH nad 7...
Nevím, jestli jde o hmyzomorku, (mám zafixovánu jinou podobu této nemoci), ale pokud by skutečně šlo o tuto nemoc, pak bych hlavně doporučoval včas likvidovat napadené jedince. Parazit se do vody uvolňuje po uhynutí hostitele. No a zásadně se vyhnout krmení nítěnkami. Ty jsou častým zdrojem nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 21:22 Nobody – Re: Tereza i cilkanol
Může se jednat o tzv.neonkovou nemoc,kterou způsobuje prvok Pleistophora hyphessobryconis.
Jedná se o nevylečitelné onemocnění(mikrosporiózu).Pomáha pravidelná údržba akva(častější)a držet hodnotu pH nad 7.
Bohužel je dost chovů těchto rybek u nás tímto"zamořeno". :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 18:19 cilkanol – for tereza
takhle mi ubyly uz dve tetry :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 10:54 Muž Lucky005 [197] – Re: oldkiwinka
vlocky lion-mix nebo jak se to jmenuje a pak tablety od SERY pro ancitruse a pancernicky a nekdy kolecko okurky, nekdy i mrazene nitenky ale naposledy co sem krmil mrazenym to uz je dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 10:53 Muž Lucky005 [197] – Re: Sandpiper
mam tam uz jen 3 mecovky, 4 pancernicky a 5 ancitrusu a zabehle je to uz nekolik let, neni to nove zalozene jestli se ptas na tohle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 10:49 oldkiwinka – Re: Lucky005
Čím jsi je krmil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 10:42 Muž Lucky005 [197] – nevite co to muze byt
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vcera vecer jsem krmil ryby a niceho jsem si nevsiml a dnes rano rybicka na hladine brichem vzhuru, pred tydnem to bylo to same, zadne predchozi priznaky, normalni chovani i prijmani potravy
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 13:13 Muž Miras [111]
jj, vypadá to tak uvídíme snad už to bude v poho :-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [203] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198763x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=10101