Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 134 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 20:57 Andrea
moc děkuji za odpověď ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 20:24 xx Re: romant
Většina těch, co přidávají bezmyšlenkovitě baktopur stejně použijí roztok a ten moc škody ve vodě nenadělá. Nebo tam nalijí Esha 2000. To vyjde nastejno.


Joss24:

Jestli je to začínající bakterka, tak je to pořád vyléčitelné. V případě, že se rybě začne odlupovat kůže budou jak karanténa tak i ten Sera baktopur direct k ničemu. Na začátku vypadá oboje dost podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2012 20:17 Muž micz [132]
Jak říká romant,pokud je to bakterka tam měnit měnit a měnit vodu,léky prakticky nezabírají a ničí se rovnováha akvária....vlastní nedávná zkušenost hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.06.2012 20:08 R Muž romant [27987] Re: xx
Naprostej souhlas, osobně se přikláním k tomu bakteriálnímu napadení a té vody ve společenským bych vyměnil klidně i polovinu, neb takováto nákaza nevznikne jen tak z ničeho nic, ale obvykle má své příčiny v nedostatečný péči o akvárko. To moje doporučení a Tvoje doplnění bylo na základě zkušeností se zdejší tazatelskou obcí. Už jsem se několikrát setkal s okamžitou reakcí(pokud ho tazatel má k dispozici) v podobě aplikace toho bactopuru, takříkajíc bezmyšlenkovitě do společenskýho akvárka, což paradoxně celkovou situaci v nádrži ještě zhorší a komplikace se řetězí, tak proto ta moje jednoduchá odpověď. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.06.2012 20:01 xx Re: romant
Ta ryba by měla jít do karantény hned, nejen kvůli léčbě, ale aby nenakazila ostatní ryby. Jen v případě odřeniny by mohla zůstat tam kde je.

V původním akváriu by to chtělo vyměnit 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2012 19:51 R Muž romant [27987] Re: Joss24
U té případné léčby bactopurem, bych rozhodně doporučil separé nádrž, aby zbytečně nedošlo k likvidaci nitrifikačních bakterií ve společenský nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2012 19:49 xx Re: Joss24
Z té fotky nejde poznat, jestli je to odřenina, fotky nejsou dost ostré.

Odřenina vypadá jako ostré rýhy na kůži. Za pár hodin se v ní obvykle objeví plísně. Na vyléčení stačí obyčejný akriflavin.

Tohle mi ale připomíná bakteriální infekci. V případě, že se to začne rozšiřovat je na místě Sera baktopur direct - tablety.

(Poslední variantou je virová infekce - tam je průběh velmi rychlý a z ryby se za pár hodin začnou odlupovat kusy kůže a pak uhyne. Žádná léčba není.)

Byla do akvária v poslední době přidaná nějaká nově koupená ryba?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 18:05 Muž LisourJr [33] Re: Joss24
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 16:33 Muž Joss24 [0] - Asie
Fotka k příspěvku A ještě jedno:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 16:32 Muž Joss24 [0] - Asie
Fotka k příspěvku Ještě jedno foto:
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 16:31 Muž Joss24 [0] - Asie – Bílé plochy na kůži - Peřovec skvrnitý
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, najde se tu někdo kdo by poradil co se to děje s mým Peřovcem? Dělají se mu bílé plochy na těle a nevím, jestli je jen odřený, nebo jestli je to nějaká nemoc. Přidávám foto.
Jinak je dost střídmý v jídle (což je dost divné) a zrychleně dýchá (to ale dělá snad už tři roky). Děkuji za reakce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 21:52 Muž LisourJr [33] Re: Andrea
Myslím, že by to mohlo být suchým krmivem, že je trvdý a proto tak dělá tlamou (cichliďák mi to tak dělá taky), popřípadně zkusit mražený nebo živý co by na to řekla no..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 20:56 Andrea – skalára-cukání při pozření potravy
Dobrý den, mám problém s mojí skalárkou, mám ji už několik let,ale poslední týdny je pořád schovaná v rohu, nevrhá se na potravu jako kdysy (vločkovou) a mám pocit že i dýchá rychleji. Nevypadá ale nijak pohuble nebo nemocně. Všimla jsem si, že když si náhodou vezme do tlamičky vločku, žačne tak zvláštně škubat tlamičkou, jakoby pusinkuje, ale vypadá to spíš jakoby se nějak dávila. Pak se opět schová a ve večeře nepokračuje...Prosím o radu, pokud máte někdo s tímto podobné zkušenosti a předem moc děkuji. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 20:35 jamajcan Re: bocian
Mohl by to být bakteriální rozpad ploutví.Mrkni na odkaz rybicky.net/nemoc/Flexibacter-columnaris
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 20:29 bocian – Mrenka, neviem co to je za chorobu
Fotka k příspěvku Ahojte, prosím pomôžte mi identifikovať chorobu, ktoré majú moje mrenky štvorpruhe, prikladám foto. Šupiny majú na koncoch vybelavené (neviem či odstávajú) a rozpadávajúce sa plutvy.
Ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 15:33 R Muž romant [27987] Re: Denver
O.K. Taky možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 15:33 Žena Denver [1] Re: romant
ok, díky, odlovila jsem a zkouším eshu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 14:01 R Muž romant [27987] Re: Denver
Pokud máš karanténu, tak to je dobrá volba. Rybku odlovit a aplikovat nějaký ten protiplísňový prostředek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 13:55 Žena Denver [1] Re: romant
Taky mi přijde, že tam část svaloviny chybí, můžu zkusit přeléčit v karanténě na zaplísnění, ale žádnou plíseň jsem tam zblízka nezpozorovala... Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 13:51 R Muž romant [27987] Re: Denver
Tak pokud je tomu tak, bude to zřejmě ta nějaká již zmiňovaná růstová deformace a s tím se toho dělat moc nedá, to je prostě daný. Na mě to z té fotky udělalo dojem, že tam část svaloviny chybí jakoby čerstvě, tak proto ten dotaz na zaplísnění a doporučení toho acriflavinu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 13:47 Žena Denver [1]
jamajcan: Mám je několik měsíců. Aha, tak snad jen růstová vada.
romant: rybka jí a nějak nestandardně se nechová, můžu ji zkusit teď více sledovat, to podivné místo vypadá taky "normálně", až na to, že je takové deformované, ale žádné známky zranění, krve nebo plísně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 13:42 R Muž romant [27987] Re: Denver
Pokud se ta rybka chová normálně, přijímá potravu a nejeví žádný známky nestandardního chování a to postižené místo není nijak zaplísněno, tak bych nasadil vodoléčbu s možným přidáním nějakého protiplísňového prostředku, třeba acriflavin a dal jí šanci se zotavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 13:41 jamajcan Re: Denver
Czescz!Jak dlouho ty Razbory máš?Mohla by to být nějaká růstová vada.Nic,co by mohlo způsobit takové symetrické okousání,mě nenapadá.Možná někdo jiný bude vědět více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 13:27 Žena Denver [1]
Fotka k příspěvku Ahoj, dnes jsem si všimla podivné deformace u ocasu rybky Razborky. Nevíte jestli to je "jen" od pokousání nebo to je nějaká nemoc? Díky moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 22:34 michaelaf Re: LiborSprysl
me to asi udelal taky. dneska uz byla uplne bez ocasu a umrela. pareni to jiste nebylo. ale druha samicka je v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 22:32 michaelaf – co je se zlatou rybkou?
no, sla jsem se na ni ted podivat a je po ni. achjo. ale i tak nevite co to mohlo byt? a vsimla jsem si, ze ma i takovej divnej ocas, takovej odrbanej. chudinka moja, asi tak 3 roky mohla mit. krucinal. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 22:27 michaelaf – co je se zlatou rybkou?
v neděli jsem čistila akvárko se dvěma zlatýma rybkama, jsou zvyklý tak na 18ti stupnovou vodu, ktera se casem vzdy ohreje, ale jen trochu. no v nedeli jsem jim dala, ale myslim studenejsi, docela dost. je mozny ze se mohly nachladit? plavaly u hladiny a jedna porad u dna, ta co u dna dneska umrela, a ta druha se drzi porad jen u te hladiny a neplave, a hrbetni ploutev ma slozenou, ani zrat nechce a to se vzdy zene do jidla dost. co s ni? nechci aby mi umrela. davala jsem jim dnes pulku novy vody, ne moc studene, ale ani ne teple, treba ze meli malo vzduchu, ale i to se potom nezlepsilo. nevite co s nou? poradte prosim. diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 20:00 Žena Ejdriana [0] Re: Ejdriana
Bojovnici to bříško stále nesplasklo:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2012 09:40 Muž micz [132] – Re: lovenka
Takhle u mě vypadal počátek bakter. infekce...Měň tu vodu a přidej kdyžtak trochu soli pomohlo mi to daleko lím než léčiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 20:36 Muž larix [1420] Re: lovenka
Sera Baktopur direct/Aquar Terap AB.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 20:32 Žena lovenka [0] Re: Dwarfy
Díky za radu...a kdyby ani ty výměny nepomohly? Jaký přípravek mám případně koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2012 19:17 Žena Dwarfy [156] Re: lovenka
Vypadá to na počínající plíseň. V tomto stádiu bych řešila výměnami 1/3 vody ob den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 18:50 Žena lovenka [0] – Nemoc čichavec
Fotka k příspěvku Ahoj, potřebovala bych radu co je za nemoc u mého červeného čichavce... Ještě včera byl krásně zbarvený do červena(obrázek vlevo) - dnes má na těle šedé skvrny(vpravo). V jiném fóru jsem četla, že se to lidem stává. Prosím Vás o rady, je to podle Vás normální? Plave pěkně a žere taky dobře...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 09:32 Žena Ejdriana [0] – PROSÍM POMOC!
Fotka k příspěvku Moje Betta má nafouklé bříško jak kdyby měla prasknout. Nevím co na to nasadit aby byla v pořádku. Šupiny zježené nemá, barvu neztrácí a pořád je u hladiny. Děkuju za pomoc.
Mám doma přípravek eSHA 2000 mohla bych ho použít?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 07:57 Muž radecek [4] Re: radecek
Tak jsem dnes rybku utratil. Ona se jí totiž navíc zakřivila páteř a živorodka velkoploutvá do ní furt dorývala. Tak jsem se na to nemohl dívat, že se nedokáže bránit, jen se vždy tak zatřepala a to bylo vše. Tak už je v nebíčku.. Snad to nebylo nic nakažlivého a nechytnou to další rybičky;-) Děkuji vám zase za rady(hl. romantovi -opět a zas;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 07:33 R Muž romant [27987] Re: radecek
Podle toho popisu to vypadá na problémy s plynovým měchýřem a to bych viděl jako konečnou záležitost. Pokud ten stav bude přetrvávat i další dny, tak bych rybku šetrně utratil, třeba v silně perlivý vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 22:14 Muž Hanzy [31] Re: radecek
Je mozny, ze tam je malo rostlin, a ze tam rybi prisli prilis brzo po zalozeni. Ze se jeste nestacila ustalit voda... Ale na zaklade nedostatku informaci je to jen domnenka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 20:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: radecek
Bez fotografie ryb (v lepším případě i akvária), těžko radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 19:31 Muž radecek [4] – Prosím o radu!!
Dobrý den, cca měsíc zpátky jsem si založil akvárko a chvíli po nasazení rybek jsem měl problémy-jedna rybka umřela, další polehávaly po dně,některé měly bílé tečky po těle, ale to se již díky Vaším radám spravilo, rybky se z toho dostaly.
Teď mi ale asi od včera jedna rybka divně plave, je to dalmatinek-živorodka. Jakoby stojí buď hlavou vzhůru nebo dolů a plave na místě nebo se tak divně pohupuje, když plave, tak jakoby měla problém udržet rovnováhu, kymácí se. Drží se většinou nahoře v rohu akvária. Dá se jí nějak pomoct? Co to je? Děkuji. Radek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 20:53 Žena Žabka [387]
Tiež toho mám plné akva, ale vyzerá to celkom pekne a prírode nerozkážeš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 18:58 Žena baletka [624] Re: muťa
Jejda, já bych se neradovala. Zebry mám právě proto, že se nemnoží!! JEstli z nich nic nebude, pak OK. I když mě moc nebaví to čistit... Fotku zkusím dodat. Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 13:48 Muž muťa [554] - RostlinyRe: baletka
Souhlasím s romantem - fotka navíc by bodla, ale jak to popisuješ, tak by to mohly být vajíčka zebry. Já jich mám pořád všude taky plno, na skle, listech i na ampuláriích. Po čase opadnou.
Dopředu říkám aby ses ale neradovala - nic z nich nebude. Množí se ve slané vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 13:30 R Muž romant [27987] Re: baletka
Mám nějakou divnou představivost. Nebyla by fotka? Možná, že to jsou vajíčka šneků, třeba neritiny nechávají pekný památky, urputně se podkladu držící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 13:24 Žena baletka [624] Re: romant
Já vím, pár rybek už jsem taky za život musela utratit. Ale když nemusím, vyhnu se tomu. Mám teď celé to akva nějaké divné. Vrátily se řasy, které se mi podařilo na pár měsíců úplně zlikvidovat, a navíc se mi tam objevily nějaké bílé věci - na kmenech a na ulitě jednoho šneka - vypadá to jako malinké vápenaté schránky, bílé, když se to pokouším sundat, rozbije se to a nevím, jestli se mi tam nerozmnožili nějací plži, mlži. Mám tam dva tygry a dvě zebry, pak jednoho s takovou ostnatou ulitou (nevím, jak se jmenuje), ale ti by se množit neměli. Pak už jen škeble, které mám dvě. Jinak nevím, bude to nějaká zase nemoc??? Poradíte mi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 13:14 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: baletka
nic si z toho nedělej.já jsem na tom podobně.když jsem potřebovala ukončit kdysi trápení u betty,tak jsem to nechala na manželovi,taky je zabít nemůžu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 09:02 R Muž romant [27987] Re: baletka
Pokud je Ti líto šetrně utratit rybku, která nemá před sebou moc dobré životní vyhlídky, tak to není pro praktikování akvaristiky moc dobrá vlatnost, bohužel. Neber to moje vyjádření moc osobně, je to jenom o utrpěných zkušenostech, které člověka formují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 08:45 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
No já si to také myslím, že není až tak častá. Navíc rybka nemá žádné jiné příznaky, žere a má normální barvu. Jen ta páteř, a pak oko, o kterém si nejsem jistá, zda ho měla v pořádku nebo ne. Už jsem domluvená na veterině, že ji pošlu na zjištění tyčinek, ale je mi jí líto. Mám problém zabít i komára.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2012 06:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
No zase tak častá není, jak to vypadá smich U dánií se ta křivice vyskytuje spíše proto, že jsou někteří chovatelé prasátka a do chovu pouští ryby bez ohledu na fyziognomii. No a pak se do výkupu dostanou i takové zmetky, jako je vaše ryba. Protože jedna dvě rybky se do padesátky dají zamíchat... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 22:42 Muž larix [1420] Re: MilanK
SERA Med Professional Nematol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2012 21:20 - Re: MilanK
www.aquar.cz/…
Asi dáke bičíkovce.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [134] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198873x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=6651