Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 75 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 20:28 R Muž romant [27987] Re: baletka
To já nevím, k čemu došlo, tvoje akvo nevidím, ale to že se mohlo jednat o nějaký vnitřní zranění, to se samozřejmě vyloučit nedá, to musíš sama zhodnotit jaký měl možnosti se někde napasovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 20:03 Žena baletka [624] Re: romant
Fotka k příspěvku Už je po něm. Po přemístění to bylo do hodiny. Ta skvrna na boku se zvýraznila a zvětšila, pod tím se rýsovalo něco červeného, přišlo mi to jako podlitina. Zajímalo by mě, k čemu vlastně došlo...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 19:24 R Muž romant [27987] Re: baletka
Dej mu den, dva šanci a bude se vidět, kam se to posune, tedy ke kterýmu břehu. Toliko za mě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 18:19 Žena baletka [624]
Fotka k příspěvku Poradí mi někdo? Tento kluk se ještě včera naparoval před samičkou, dnes dopoledne divně polehával na boku a lapal po dechu. Pak se zašil do tmavého kouta, sotva jsem ho našla. Po přelovení do karantény jsem našla výrazně světlý flek na boku (viz. foto), jinak nic, co by nasvědčovalo nějaké běžné nemoci. Jen jakoby příliš světlé oči, které jsem viděla u ryb, které nedopadly dobře... Mám usuzovat na nějaké mechanické poranění, přimáčknutí nebo tak nebo o co jde? Nevím, jestli ho nemám poslat hned na druhou stranu. Zatím se chystám denně měnit vodu a počkat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 22:03 TomasPerutka Re: Lorennzo
Jestli je to bílý flíček tak to může být bakteriální onemocnění Columnaris, jestli to jsou bílé chomáčky tak to je nálevníkové onemocnění Apiosoma nebo tý skaláře něco chybí např. stopové prvky nebo je to možná tím že jsi tu saláru strčil na 24hodin do karantény a ty léčiva tý skaláře oslabily imunitu. Organismus si zvykne na to že všechny bakterie budou zničeny léčivem a nebude si s nima muset poradit v akváriu žádné léčivo není a tak organismus není zvyklý na to že bakterie budou zničeny imunitou a proto je náchylnější na nemoci. hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 17:11 Muž Lorennzo [5] Re: MichalK
MichalK napsal: Dobrý den, koupil jsem před pár dny skaláru v Hornbachu, a dal ji na 24 hodin do karantény (zvýšil jsem teplotu na 28 stupňů a nalil tam eSha Exit a 2000) a pak ji vypustil do společenské nádrže. Teď se na ni dívám v akváriu a má na horní ploutvi takový bílý flíček a ocasní ploutev má trošku "vyžranou", jako že zůstaly jen ty kosti, co ploutev drží a mezi nima prázdná místa a navíc se mi zdá malá část ocasní ploutve taková trochu méně průhledná. Myslím, že je to tak malé, že ty projevy už mohla mít ve chvíli koupě. Co to je za nemoc? A můžou se jí nakazit i ostatní ryby v akváriu? (novou mám jen ještě jednu bojovnici z jiného zverimexu a ta je v pohodě). Díky

právě řeším stejný problém. Koupil jsem v Hornbachu parmičku duhovou a má na ocasní ploutvi bílé tečky. Ještě to chytly parmičky mechové, ostatní ryby jsou OK. Vyměnil jsem půlku vody, dolil čerstvou a přidal tam torben, tak snad to zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 21:22 MilanMMM
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobrý den chci se zeptat copak je to za nemoc
Gupka bílé chomáčky
Tetra žhavá šedý nebo bílý zákal
a copak s něma
Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 19:57 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Zuzana
Jak vysoke by melo byt,aby je usmrtilo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 09:23 Zuzana Re: kony26
Podle mě je vysoké PH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 09:15 jamajcan Re: kony26
Taky bych tipoval jako nejpravděpodobnější příčinu tu otravu N látkami, jak psal kolega Romant.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:44 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kony26
Hlavne nahádž do akvária rastlinky, rastliny, rastliny a ešte raz rastlinky, to myslím pre budúcnosť, takto sa to robiť nemá sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kony26
Zkus metylenovou modr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:35 R Muž romant [27987] Re: kony26
Ano, výměnu vody, ale pokud jsou načatý, tak je už asi nezachráníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:33 kony26 Re: romant
Děkuji. Takže chce častěji měnit vodu nebo, co se dá dělat, aby se aspoň část rybek zachránila? Dal jsem je okamžitě do jiné vody z vedlejší nádrže, nicméně zřejmě nepomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:23 R Muž romant [27987] Re: kony26
Otrava, N látky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:20 kony26 – neonky červené a tetry krvavé
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím, neporadil by mi někdo, co může způsobovat hromadný úhyn rybek (neonky červené, obecné a tetry červenohlavé), u jiné ryby jsem se s podobným průběhem nesetkal. V podstatě během dne nebo pár dní vymře celá nádrž 20-200 kusů. Rybky mají nekoordinované plavání, zrychlené dýchání, třes...později plavou bříškem nahoru a občas se jakoby zpamatují a ještě pak plavou zase normálně, ale už je znát, že je to špatný. Neví někdo, o co by mohlo jít, co je příčinou a jak se tomu bránit. Budu vděčný za každou radu. Snad někomu něco napoví přiložené fotky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 19:12 R Muž romant [27987] Re: jirtos
Fajn, beru, nejsem žádnej cenzor, ale tyhle stránky jsou nějčtenější, tak ať se tady píše pokud možno ne sprostě a i správně fakticky. ;-)
Edit: Nedělám to často, ale víš proč jsem tě napomenul, tak jsem tvoje vyjádření upravil do přijatelných parametrů. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 19:10 jirtos Re: romant
Za to výrazivo se omlouvám, ujelo mi to. bactopur šel samozřejmě bokem a ne do zajetýho akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 18:50 jirtos Re: Designer
to zní celkem logicky. mám taj někde bactopur direct se kterým mám celkem dobrý zkušenosti - mrsknu to tam a uvidíme - je to holt na houby, prostě taková ta klasická chvíle, kdy si jako vždycky říkám, že se na celou akvaristiku vykašlu a bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 18:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jirtos
Divam se, co muzu z te fotky vykoukat, pokud vubec muzu. Prijde mi to jako zarudle misto s horsim stavem uprostred, a za takovou vec mohou bakterie Aeromonas nebo Pseudomonas. Pak by se tvorila dira do tkane. Ovsem co mohu z takove fotky poznat, ono tohle urcit, hlavne v pocatku, je tezke i primym pohledem.

Muzes zkusit krmit Sera baktotabs, obsahuje nifurpirinol, coz je jedno z mala ucinnych leciv na tyhle nerady, ale ani to nezabere vzdy. Jak je to s citlivosti pancernicku na tato leciva, to opravdu netusim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 17:37 jirtos Re: romant
:) s tím se dá souhlasit. jen je to naprd. tahle mrcha přežila snad všechno. no uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 17:13 R Muž romant [27987] Re: jirtos
To mě taky, já můžu spekulovat, ale neudělám to, jenom prostě vím, že to co vidím je obvykle cesta na druhej břeh. Třeba někdo další příjde s přesným určením. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 17:10 jirtos Re: romant
Hlavně by ti mě zajímalo co je "tohle". každopádně díkes. vodu jsem vyměnil hned jak jsem si toho všiml, tak uvidíme...dám vědět jak to dopadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 16:45 R Muž romant [27987] Re: jirtos
Vyměnit vodu, ale tohle obvykle nedávají, jak se ukažou tyhle skvrny, ryba jde většinou do několika dní kukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 15:08 jirtos – pencéřníček a prokrvení
Fotka k příspěvku Dobrý,
měl bych dotaz, dnes jsem si všiml na jednom pancéřníčkoj (resp. v něm?) zřetelného zarudnutí s tím, že ostatní tím postižení nejsou. Na přiloženém obrázku je to krásně vidět (divnej je ten uprostřed). Nějaký nápad co se může dít, nebo jen stresuju zbytečně?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 19:58 R Muž Silent [5949] Re: sabcha
Taky mi to připadá jako zaplísnění. Jinak podepisuji co už k terapii napsal Roman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 19:53 R Muž romant [27987] Re: sabcha
Podle mě plíseň, ale třeba se pletu, jistě se vyjádří někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 19:44 sabcha Re: romant
a co to je? o akva se celkem starám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 18:30 R Muž romant [27987] Re: sabcha
eSHa 2000 dle návodu a podmínky, podmíky, podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 18:17 sabcha – Něco bílého na žábrách ancistruse
Fotka k příspěvku Dnes jsem objevila na jednom ancistrusovi jakoby vyhřezlou žábru, je to bílé a vypadá jako sasanka, poraďte, co to je nebo jak zaléčit.
Díky
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2015 16:59 R Muž romant [27987] Re: petr
Nebude plastovej? No, abych nevypadal jako škodolibej ignorant, to by mohlo ukazovat na problém s plynovým měchýřem, tedy trápení a pomalé směřování na druhej břeh, tedy podle té jednořádkové informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 16:56 petr – Vrubozubec paví leží!!
4 měsíce mě leží vrubozubec paví bokem ke dnu a nežere co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2015 22:07 R Muž romant [27987] Re: MichalK
To jsou načatý ploutve z nicotných podmínek. Pár dní v kvalitní vodě, třeba s Torbenem a bude chlapík. Jinak karanténovat 24 hodin je pitomost. Buď 14-20 dní a nebo nic a ta eSHa taky ničemu nepomohla. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 22:01 Muž MichalK [16]
Fotka k příspěvku Dobrý den, koupil jsem před pár dny skaláru v Hornbachu, a dal ji na 24 hodin do karantény (zvýšil jsem teplotu na 28 stupňů a nalil tam eSha Exit a 2000) a pak ji vypustil do společenské nádrže. Teď se na ni dívám v akváriu a má na horní ploutvi takový bílý flíček a ocasní ploutev má trošku "vyžranou", jako že zůstaly jen ty kosti, co ploutev drží a mezi nima prázdná místa a navíc se mi zdá malá část ocasní ploutve taková trochu méně průhledná. Myslím, že je to tak malé, že ty projevy už mohla mít ve chvíli koupě. Co to je za nemoc? A můžou se jí nakazit i ostatní ryby v akváriu? (novou mám jen ještě jednu bojovnici z jiného zverimexu a ta je v pohodě). Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:46 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: MonterMonty
Myslel sem že potom co si napsal, že jsi si prohlédl prezentaci, že si fotku s potěrem viděl. Nevím, jestli by kdokoliv z nás, anonymních tazatelů, měl zapotřebí mystifikovat vás hlavy pomazané. To by potom můj dotaz postrádal smysl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Amatértom
Nezdá se mi že by potěr pošel po takové troše soli ,stejně jako se mi nezá že by v jednom akvárku s takhle napadenou rybou byly ostatní vpořádku ,o potěru jsi taky nic nepsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:19 pavel – praví ocka
vodu měním nebo spíš odsavám výkaly ze dna co týden objem 58l rybek mám 25 měřil jsem hodnoty vše ok akorát hodnota KH je zvýšená? nevím co to znamená zítra se zaregistruje a pošlu nějaké foto jsem na mobilu. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2015 19:08 R Muž romant [27987] Re: pavel
Podmínky, podmínky, podmínky. Bez znalostí nádrže, to bude problém, nějak efektivně poradit. Pojďme to udělat tak, že se zaregistruješ, založíš prezenatci předmětnýho akvária a uvedeš co nejvíce informací, aby bylo tzv. z čeho vařit. Jinak obecnou radu mít budou a tou je častější výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:03 pavel – oprava pavi ocko
Ztrácí se supiny zůstává jen světlý povlak
za poslední týden 2 úhyny
děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:02 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: MonterMonty
rozmíchal jsem jsem v litru lžíci a půl soli a pomalu přiléval do nádrže. Pryč jakože ležej v porodničce břichem nahoru. asi jsou nachylnější. Budu to dělat jak radí Romant mírněji a častěji měnit vodu, to je jistotka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 18:37 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Podívej se na to co napsal Motýl, já s tím naprosto souhlasím, na nálevníky jsou razbory velmi citlivý a jak známo, je to o podmínkách, tedy i o tom vhodnějším filtru, jak doporučuje kolega MonterMonty. Ty věci se nedějí ze dne na den, ale postupně mlže docházet k onomu zhoršování a jednou se vymění o trochu míň a trochu dýl voda a už to jede. Jinak mít společně razbory a živorodky, nepovažuji za rozumné, tedy za současného stavu poddimenzované filtrace rozhodně. Přitlač a to výrazněji na výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 18:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Amatértom
Pryč v jakém smyslu ? A jak jsi tu vodu zasolil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 17:36 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: romant
teď jsem zkoušel zasolit jak radil monter a všechen potěr mečovek je pryč :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 17:09 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Při výměně vody, ne vždy, řekněme 1x do měsíce lehoulinký zasolení(pol. lžíci na 100 litrů) té vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 13:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Amatértom
ok , tak pozoruj a pokud se něco objeví tak na to hned reaguj , ne až po týdnu
z té mrtvolky už nikdo nic nepozná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 13:34 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: MonterMonty
teď vlastně není co léčit, protože jediný pacient podlehl. A další jsou bez příznaků, či zvláštního chování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 13:31 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Motýl
Fotka k příspěvku No rybička bohužel podlehla bez mého zásahu. Celý hřbet byl jakoby bez šupin nelesklý a matný. Ostatní ryby jsou bez příznaků alespoň zatím. Přičemž na této rybce to bylo vidět už před týdnem. Vyfotil jsem mrtvolku na suchu.
Edit. No ten povlak byl skutečně jen z jistých úhlů. Vodu jak jsem psal týdně 25l každý čtvrtek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 13:25 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Amatértom
pokud je ten povlak lépe vidět jen pod nějakým úhlem, mohlo by jít o vnější parazity - costia, chilodonella, tetrahymena ... Následek horší kvality vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 13:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Amatértom
No , osobně bych zvedl teplotu o dva stupně , přidal sůl , zarovnanou polévkovou lžíci na 50 litrů vody a co dva dny měnil polovinu vody,
pokud tam máš ale střevní parazity ,lepšit se to moc nebude a léčba toho je pak už trochu jinej levl , je potřeba přesně určit co je to za parazita , protže třeba Hexamita se léčí úplně něčím jiným než třeba Nematoda - a zrovna u těchhle dvou jsou příznaky velmi podobné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 13:08 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: MonterMonty
Kořen je koupen v akvaristice. Teď je ph podle papírku zase pod 7. Filtr a akvacit 10x10x24 mám objednaný. Kvůli dnu odsávám častěji(každý týden). Dlouhých výkalů sem si všiml jen u mečovek. Dusík mám taky pod kontrolou. Největší zlo zřejmě dělá ten filtr. Možná začnu měnit vodu každé 4 dny.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [75] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198762x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=3701