Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 06:48 - Re: DeathRock
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 23:58 JoKa Re: DeathRock
Deja Vu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 23:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: DeathRock
-pokračující důsledek vašeho zásahu, který byl i příčinou úhyny ryb ,na které jste se dotazoval v jiném vlákně
-fotografie lze vkládat do příspěvku
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 23:29 Muž DeathRock [2] – Ancitrus bílý flek okolo oka
Ahoj,

nenapadá vás co by to mohlo být? Objevilo se to tam před 2 dny. Myslel jsem si, že je to první znak stresu.
s28.postimg.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 10:44 R Muž romant [27987] Re: Palino
S největší pravděpodobností nějaká možnost vnitřních parazitů, tedy těžko takto bez ničeho radit, snad eSHu hexamita, ale s rezervou, je to na základě toho minima informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 10:33 Palino – Stiahnuté a rozpadnuté chvostíky, chudnúce rybky a škrvny
Dobrý deň prajem, v akváriu mám chorobu pri ktorej majú rybky poškodené plutvy, rozpadávajú sa im(nie sú ohryzené)majú ich stiahnuté, vrátane chvostov... Rybky chudnú, sú utiahnuté pri dne a majú tiež rôzne škvrny... Vyskúšal som Baktopur direct, esha 2000, esha exit, esha gdex, malachytovú zeleň ale nič nepomohlo.. v akváriu mám najviac postihnuté gubky... Viem presne, že chorobu som dostal od nových rybiek z chovproduktu, ktoré už zdochli.. príznaky majú všetky rybky v danom chovprodukte, no myslel som, že sa ľahko vyliečia ale nestalo sa tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 10:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: molinka
-ano-
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 08:23 molinka Re: lacewings
ale dnes to mám tak skúsiť s tou eshou ndx ako mi včera písal JoKa, podľa vášho návodu, však?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2017 23:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
-Levamisol je jistota , vše ostatní jsou prostě možné alternativní způsoby možné léčby
v některých případech aplikace ,nevhodné pro celou řadu ryb, nebo s nejasně možným účinkem
-postupy jsem již zde uvedl
-odlovit ryby a nechat akva 28 dní -přerušit rozmnožovací cyklus
-odlovit postupně populaci parazita
-aplikace levamisolu,(ověřena dostupnost u dvou dodavatelů ,třetí nabízí s expirací do 31.12.2017 v ČR)
-přípravek je možné internetově objednat ,ale lze ho vyzvednou pouze v kamenné lékárně v ČR, zaslání není možné
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2017 22:54 JoKa Re: Maq
Však toto nadhodil už Dr3ver. Pokud sleduješ, tak víš...

Tuto možnost má v záloze. Nicméně léčiva nakoupila ještě předtím, než tato možnost zazněla... (toliko k té ekonomické alternativě) Takže, proč to nezkusit?!? Radikální může být kdykoli, jinými slovy, už nemá co ztratit...

A slyšel si sám, osobní výzva, to chápu zcela. Mívám to podobně... Jak si něco vezmu do hlavy, tak potřebuješ bagr, lépe dva, aby mě odtáhly...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 22:31 molinka Re: Maq
:-) ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 22:30 Maq Re: Motýl, molinka
Motýl: Tohle nevypadá na "sebemenší problém". A akvárium je mladé, pár běžných rybek... nadhodil jsem k úvaze určitou ekonomickou alternativu.

molinka: Vybrala sis boj, a já to docela chápu. Tak držím palce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 22:25 molinka Re: Maq
áno, možno by to bolo jednoduhšie, ale tých "pár" liečiv čo som kúpila nebolo až tak drahých. Do toho akvarka som investovala dosť, kopu rastlín, veľké drevo a je aj celkom pekné. Bolo by mi ľúto, keby som ho celé robila nanovo. Nejde mi už ani tak o tých pár neoniek... už to skôr beriem ako výzvu a chcem to dokázať, proste sa ich chcem zbaviť. Podľa toho čo som všade možne čítala dosť ľudí s tým bojovalo a ja by som bola rada, keby som tu za pár týždňov mohla napísať, že som sa ich zbavila a toto a toto pomohlo, aj ako radu pre iných :-) A okrem toho som sa tu strašne veľa naučila o tom ako nepchať do akvarka bez dezinfekcie a karantény, rastliny, rybičky... toto forum mi veľmi pomohlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 22:24 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Maq
Ryby není potřeba posílat do sodovky,protože kokony s vajíčky jsou na rostlinách a po akváriu.Proto se léčba několikrát opakuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 22:23 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Maq
na druhou stranu, kdyby to tak udělal každý, budeme všichni při sebemenším problému jen znovuzakládat akvária, občas je potřeba jít hlavou proti zdi a přijít na to, co pomůže a co ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 22:18 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: molinka
přeji ti, ať levamisol zabere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 22:13 Maq Re: molinka
S léčením či hubením parazitů si netroufám radit, ale... sleduji tuhle diskusi už pár dní, a ten problém a způsoby jeho řešení se košatí, rozpočet určitě narůstá...
Nebylo by jednodušší vyházet všechno kromě akvárka a filtru, ty vydezinfikovat, a založit akvárko nanovo?
Je to cynické? Možná. Ale ta léčba, ať bude jakákoli, těm rybkám asi moc dobře neudělá. V sodovce to mají za sebou než řeknou švec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 22:04 molinka Re: Motýl
:-) uvidím, skúsim ndx čo mi poradil JoKa v tom prispôsobenom dávkovaní a ak nepomôže, môžem vyskúšať aj niečo iné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:48 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: molinka
jemné bývá bohužel příliš jemné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:45 molinka Re: Motýl
dobre vedieť, dúfam, že pomôžu aj jemnejšie varianty liečiv ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:43 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: molinka
diflubenzuron se používá jako postřik rostlin proti žravému hmyzu, ve vodě likviduje téměř vše mimo ryb. používá ho firma JBL v léčivu Aradol
prazikvantel je na motolice, tasemnice,... na pijavici asi nezabere, na oblé červy je spíš to, co jsem psal předtím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:37 JoKa Re: molinka
V této koncentraci chlor určitě ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:36 molinka Re: rriki
ako som pred chvíľkou písala, podarilo sa mi jednu pijavicu dať do litra vody s kvapkou stop hydrinu a už je definitívne po nej, ale ako som písala, dala som ju do vody z kohútika. Nemohol ju zabiť ten chlór a nie liek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:33 molinka Re: JoKa
veľmi som vám všetkým vďačná za všetky rady. Myslím, že to bude užitočné aj pre iných, ktorí budú mať niekedy taký problém. Áno, otázka je, čo na to ryby a rastliny :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:28 Muž rriki [818] - CichlidyRe: molinka
Ten stop hydrin obsahuje síran mednatý
To je modrá skalice .Určitě agresivní je ,ale 0,04mg/l je doporučená dávka při léčení ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:24 JoKa Re: rriki
Všechno co tady píšu jsem prvně konzultoval s Milošem (lacewings). Momentálně mimo net, ale je to spíš jeho pole působnosti. Já až takové zkušenosti nemám. Nicméně podle toho, co jsem našel, by to fungovat mělo... ano

Molinka: je toho tuna, co to pozabíjí spolehlivě, otázka je, co na to ryby a akva jako takové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:23 molinka Re: rriki
áno, neguvon som tiež našla, to je vlastne trichlorfon, ale ja nie som taký skúsený akvarista, neviem, či by som to vedela nejako správne dať a musela by som to asi kúpiť na veterine. Tá modrá skalica nie je veľmi agresívna? Prežili by po nej rastliny a rybičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:17 molinka Re: JoKa
čiže za tie dva týždne vôbec nebudem odkalovať? nechám to tak?
Inak, neuveríte, pred chvíľou som išla dezinfikovať odkalovaciu trubicu a hadicu a našla som tam prilepenú pijavicu hurááá a pokus č. 2 sa začal. Dala som ju do litra vody a pridala 1 kvapku toho stop hydrinu. Je to úplne lacný liek, ktorý som kúpila už zo zúfalstva, ale nepoužila. Teraz som pijavicu pozriela po 5 min a zdá sa, že sa nemá dobre :-)
Nechám ju do rána, uvidím, možno prídeme na novú alternatívu zabíjania pijavíc. Jedného sa však obávam, či to že asi skape jej nespôsobilo to, že som jej dala vodu z vodovodu a nie akvarka. Na jednom angl. fóre som čítala, že ich niekto skúsil dať do obyčajnej chlórovej vody a vraj skapali, no neviem... Ten stop hydrin obsahuje síran mednatý, síran zinečnatý, methylenová modř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:15 Muž rriki [818] - CichlidyRe: molinka
Já si nejsem jistej jestli Ndx je to pravý ,levamisol zabírá poměrně dlouho ,to bych raději zkusil cyprinopur ten likviduje kapřivce a podobnou havěť.Jinak chytrá kniha říká ,že na pijavky kromě Neguvonu se úspěšně používá modrá skalice a to 0,05 mg /l, 3-4 opakovat v průběhu 2-4 týdnů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:09 JoKa Re: molinka
Přesně tak to udělej.
Nevadí, naopak...
Tu výměnu vody nahradíš právě tím, že doliješ vodu a dodatečně koncentraci naředíš...

Ten 14 den dle návodu ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:06 molinka Re: JoKa
čiže to urobí ten efekt, že 3 hodiny budú v dvojnásobnej dávke a po troch hodinách, keď doplním vodu, budú v takej dávke ako som dávala pôvodne podľa návodu. Ale nevadí, že tam to liečivo zostane? Lebo tam píšu, že po 24 hod. sa má vymeniť 50% vody a tým sa vlastne zruší pôsobenie lieku a na 14 deň zopakovať. Neotrávim ich keď to tam budú mať dlhšie? a potom za aký čas môžem odkaliť tých 30% čo teraz robím každý druhý deň? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: JoKa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 20:59 JoKa Re: molinka
Tak to je stejné, jako jsem našel. Jenom ujištění, nezdálo se mi to...

V tvém případě tedy na 150 litrů dej těch 150 kapek a druhý den nic neměň. To vyřeší to dolití vody po třech hodinách... Jinak vše, jak jsem psal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 20:56 molinka Re: molinka
presne takto je to aj v príbalovom letáku. Aj som to tak pred týždňom aplikovala:
Dávkování:
(100 kapek = 4,4 ml)

1. den: 1 kapka na 1 litrů vody
2. den: vyměnit 20 až 50% litrů akvarijní vody
14. den: 1 kapka na 1 litrů vody
15. den: vyměnit 20 až 50% litrů akvarijní vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 20:53 molinka Re: Motýl
áno, prečítala som už všetko možné a našla som, že by mohol zabrať diflubenzuron, budete sa mi tu smiať, ale prechádzala som všetky možné zahraničné akvashopy a pozerala zloženia liečiv a na čo sú a diflubenzuron mi vyšiel ako veľkmi vhodný. Potom sa mi podarilo nájsť, že túto zložku má aj liek Tetra Medica cesto nema Ex a majú ho v akvaobchod.sk a mohol by fungovať aj Praziquantel, tiež sa dá nájsť na našich eshopoch. Levamisol je zrejme úplne top, ale okrem lieku Kata expara ho obsahuje len esha ndx. Skúsim popozerať aj tie ostatné, čo si mi napísal. JoKa mi poradil ešte jeden spôsob ako použiť esha ndx, tak zajtra idem na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 20:45 molinka Re: JoKa
:-) máš pravdu, chvíľu mi trvalo to odkaľovanie :-) idem to pohľadať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 20:20 JoKa Re: molinka
Si psala, že budeš celý den sledovat... ;-) :-)

Můžeš vyfotit, nebo lépe naskenovat návod? Nějak ho na netu nemůžu najít a ty postupy co vidím na netu se mi nezdají...!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 20:08 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: molinka
Zajímavé téma. Asi budeš muset vyzkoušet, co na ně zabere. Já bych zkusil něco s flubendazolem (léčivo flimabend u veterináře). Ten ti ale zlikviduje šneky, mohlo by zabrat něco s mebendazolem, fenbendazolem, možná diflubenzuron. Zkus hledat v zahraničních fórech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 20:06 molinka Re: JoKa
hneď zajtra to urobím. Práve som totiž odkalovala a teraz som skončila...
Takže tam mám do napoly naplneného akvarka dať toľko esha ndx ako keby bolo celkom plné. V mojom prípade 150l však? a potom mám zrejme urobiť tú 50% výmenu vody za 24 hod. tak ako to je v návode. Inak dnes som urobila pokus. Podarilo sa mi pri odkalovaní chytiť 2 pijavice a dve mi ušly. Dala som ich do pohárika s asi 1dl vody a dala som 1 kvapku stop hydrinu, to je tiež na také potvory. (Ja už mám doma asi polovicu predávaných liečiv na ryby :) a pijavice hneď skapali. Škoda, že tá jedna kvapka má ísť na liter vody a nie na 1dl. Tie čo som chcela dať do litra vody s kvapkou toho stop hydrinu mi samozrejme ušli... Zajtra to skúsim s ndx budem písať, čo sa stalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 17:13 JoKa Re: molinka
Udělej to jinak, následující radu jsem konzultoval s odborníkem...
Stáhni vodu na polovinu, vypni filtraci (pozor na topítko, pokud je, ať zůstane ponořené) a nadávkuj léčivo jako na celé akvo... Za tři hodiny dolej odstátou vodu, stejné teploty a zapni filtraci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 08:26 molinka Re: JoKa
myslíš, že môžem dať dvojnásobnú, ak keď sú tam ryby, slimáky a rastliny? nie je karanténne akvarko, lebo ich potrebujem pozabíjať v štrku a na rastlinách a neviem kde ešte sú. Dobre počkám ešte a budem celý deň sledovať fórum ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 08:16 JoKa Re: molinka
Siporax nevadí. Zkusil bych zdvojnásobit dávku toho ndx, fakt by to na to fungovat mělo... Ale počkej na názor ostatních, s ndx jsem pracoval zatím jen jednou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 08:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: molinka
Siporax je keramika, neměla by pohlcovat léčivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 07:23 molinka Re: prasan
jaj, ja som sa pomýlila, nie zeolit tam mám, ale siporax, tie keramické valčeky, prepáč prosím ťa. Myslíš, že aj ten má vplyv na zníženie účinku liečiva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 07:00 molinka Re: prasan
Ďakujem za radu. Tak ho vyberiem a dnes im skúsim zase dať eshu ndx a uvidím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 06:52 - Re: molinka
Zeolit vo filtrácii chybou je!
Zeolit dokáže zachytávať i molekulu čpavku,takže i liečivo nebude problém.Kľudne si si účinok liečiva mohla znížiť zeolitom vo filtrácii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 22:07 molinka Re: Jitka66
a nemôžem tým zabiť rastliny a všetko ostatné? aby som tú koncentráciu neprehnala :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 22:04 molinka Re: JoKa
áno, esha ndx som dala presne podľa návodu, ale ako som písala, nechala som vo filtri tie keramické valčeky. Neviem, presne teraz ako sa to volá a nie som si istá, či to neznížilo účinok lieku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 21:28 JoKa Re: molinka
Ne ne, nezkoušej. Moje chyba... Jsem se spletl... Čtu těch vláken víc a pomíchalo se mi to... Myslel jsem ten ndx...

Kolik si ho dala, respektive podle návodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 21:18 Žena Jitka66 [8] Re: molinka
Na pijavice má působit esha ndx. Při použití No planaria se dopručuje trochu silnější koncentrace a aplikovat ji injekční stříkačkou přímo do substrátu....
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198760x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=2101