Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 169 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 12:37 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Darec
Tak k filtru, pokud je nový přibližně 2-3 týdny, tak teprve začíná biologicky fungovat. ( jde o "bublifuk" a vyhovuje)
Čistit vyždímáním ve vodě z akvária.
Výměnu vody klidně častěji, nikdy ne všechnu, stačí 2 litry, vodu dolévat odstátou, pokud možno stejné teploty.
Neonky potřebují větší a delší akvárium, chovají se v hejnu a patří mezi zdatné plavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 12:33 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Darec
na to kdy je akvárium přerybněné nebo ne je asi tolik názorů co je akvaristů. Dost zajímavý je na toto téma tenhle článek horacovoakvarium.cz/… (je tam i plno jiných zajímavých článků).
Ale musí se brát ohled i na minimální velikost nádrže a vhodné rozměry, některé ryby hodné znečšťují vodu, jiné jsou agresivní a potřebují své teritorium, další potřebují dlouhou nádrž na plavání, jiné zase vysokou (jako třeba skaláry). Pravidlo 1cm ryby na 1 litr vody je hodně zavádející a neplatí vždy ;-)
V akvaristice je dobré dát i na názory druhých, zkušenějších, nejhorší je když si někdo pořád myslí svoje a nenechá si poradit. A protože takových "akvaristů" je dost, tak to může mít někdy až příliš hrubé odezvy. Takže záleží na tobě jestli si necháš poradit nebo ne.
Jak je napsané v tom článku, pravidel na přerybnění nádrže je plno, a nedá se používat jen jedno bez vyjímek. A vždy lepší míň ryb než se tak tak vejít do nějakého pravidla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 12:33 Žena Linduš [166] – Re: Darec
darec, ten 1cm=1l je velmi zhruba orientační. jak už jsem psala, přečti si tady minimální! nároky ryb
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena

pak možná pochopíš, proč se tu lidi rozčilují, neb to tu je dnes a denně.
jde o to udělat vhodné podmínky, ne obhajovat ty špatné, pak je problémů minimum a ryby v zajetí spokojené.
ono je toho podstatně víc, na co by měl člověk myslet a dokud nepřipustí možnost zlepšení podmínek, těžko cokoliv vysvětlovat.
vodu bych doporučila měnit jednou týdně asi třetinu, hlavně musí mít správnou teplotu. betta se nesmí nadýchnout chladnějšího vzduchu...je toho fakt víc
zkus to příteli vysvětlit.
neonky už ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 12:14 Darec – Re: NASREDDIN
nikdo ze dřívějších sedmi reakcí, se mě nezeptal na bližší info, chtěla jsem radu pro přítele. Ale jak vidím, můj dotaz je považován za dementní, takže asi nemá smysl nic dalšího psát.
Rybě už se daří lépe. Mimochodem co jsem se tady dočetla, tak akva a ryby do ní se mají vybírat podle 1cm= 1l vody, jestli to není pravda, tak nevím proč to tady každý píše. Dotčená se necítím, jen jsem se z několika odpovědí prakticky nic nedozvěděla, jen samé výčitky. Výměnu vody jsem doporučovala i já, a mění se nyní tak, jak má - nejpozději co 10 dní. Krycí sklo je, teplota vody bývá většinou 24 - 25 stupňů.
Re: Deathbull: na stáří se mě nikdo neptal, zapomněla jsem napsat - asi proto už jsem hned dementní, opravdu zajímavé úsudky a jednání s lidmi. Stáří - přítel jí má od začátku září, kolik měsíců byla v akvaristice netuším, neřekli, neví. Fotku nemám, rybu totiž nevlastním. Kdyby se opět někdo zeptal dřív, než začne vyčítat, tak bych se snažila dodat. Filtr je koupený nový, běžný co prodávají v akvaristice - na malé akvárium s molitanem, vylešený hadičkou (můžu zjistit značku, jestli je to tak důležité). Já další rybky nedokupovala nikomu, takže nechápu vaše mylné a nepatřičné útoky na mou osobu a nejspíš dementní dotaz. Asi jsem se spletla ve fóru, a příště budu hledat radu někde, kde se hned nesežene vlna nepříjemných reakcí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 11:27 Žena Linduš [166]
občas nechápu některé myšlenky. jak už tu psali ostatní: ano podmínky = nemoci.
neonky jsou plavci a hejnovky, vám taky stačí pokoj 2x2 metry, proč se v něm nezavřete? nadosmrti... a nejlépe se dvěma kamarádkami ne
50cm kapra taky strčíme do 50l asi...
projděte si tady některé nádrže, určitě najdete DOBRÝ příklad, jak má akvárko pro bettu vypadat a další info najdete v atlase, pokud tedy na rybě záleží, že...

jaký je ten filtr, teplota vody, krycí sklo/kryt je? fotka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2010 10:54 Muž NASREDDIN [1383]
Darec napsala: akva má tolik litrů co max. může dorůst bojovnice v cm, dvě malé neonky zas tolik místa nezaberou

Jaká je souvislost mezi tím, kolik zaberou místa a objemem akvária?
Chcete snad tvrdit, že lze chovat ryby v akváriích, do kterých se vejdou?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 10:52 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Darec
Předložíte naprosto dementní popis nemoci : "Ahojky, přítel má nějakou churavou Bojovnici pestrou. Nejspíš má nějakého parazita - má trhavé pohyby a od začátku koupení je taková bídná. Nevíte, kteří paraziti by to mohli být, a co by na to mohlo pomoci?"

Nedodáte fotku ryby ani její stáří a ještě se cítíte dotčená? Nebo aspoň další příznaky nemoci než jen trhavé pohyby a že je "taková bídná"? Tak s tím jděte, vážená, tam kde slunce nesvítí. Možná Vám to přijde zvláštní, ale tohle je akvaristické fórum, ne fórum klubu jasnovidců no

Jo a btw, to že je neonka malá rybka ještě neznamená že jí můžete mít 7mi litrech..to se přítel naběhá jak bude bettě nosit pořád nové kamarádky....ale aspoň si ty vaše hrají a jsou čilé, i když jsou jenom 2 (ROFL).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2010 10:48 Muž NASREDDIN [1383]
Darec napsala: a pro informaci, má otázka se týkala nemoci,
A naše odpovědi se týkaly možných příčin nemoci, to jen pro informaci.

Když máte ryby v louži výkalů může to být cokoli, z popisu, že je "bídná" se nemoc určit nedá, třeba ji to v tom akvárku nebaví.
Mimochodem co teplota vody ? Znáte ji? A co krycí sklo, máte ho?
Co výměna vody? Probíhá tak, jak tu bylo psáno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.10.2010 10:34 Darec – Re: NASREDDIN
v akva je rostlina, filtr, skrýše a normální akva štěrk, nevím proč by měla na to zdechnout, akva má tolik litrů co max. může dorůst bojovnice v cm, dvě malé neonky zas tolik místa nezaberou a navíc si hrajou a jsou čilé, a lepší než mít celý život ve vězení na samotce. Znám horší případy jako mít v jedné pidi kouli jednu pidi rybku, to je teprv chudák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 13:19 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Darec
To bude určitě nějaký moribundus.
A pokud jde o akvárko, tak dle popisu a vašeho přístupu jde o perfektní ukázku, co to znamená, když někdo něco chce jen proto, aby to měl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 12:50 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Darec
Je úplně jedno, co je to za nemoc, ve výše popsaných podmínkách je zázrak, že rybka stále žije. I kdyby se z této nemoci nakrásně vyléčila, dlouhý život ji za stávajících podmínek nečeká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 12:46 R Muž romant [27987] – Re: Darec
A vtom je právě ten názor. Nevhodné podmínky pro rybky = problém. V tomto případě nemoc. Je třeba odstranit příčinu, ne léčit následek. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 23:16 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Darec
Koupil bettě 2 neonky...2 neonky...do 7 litrů. Občas je to skutečné peklo co se tady člověk dočte. Tak po stošedesáté osmé : neonka je hejnová ryby která by měla mít alespon 50l nádrž a měla by se chovat minimálně o 8, ale lépe 10+ kusech. Nehledě na to že měnit v 7 litrovém akvárku vodu jednou na 3 týdny...a počítám že najednou..to je taky paráda, vsadím boty že to nemá filtraci atd. Přítel by měl číst a kupovat až potom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:43 Darec – Re: Sid
při koupi byla čilá, měla dvě společnice v akvárku. Po přínosu domů pak začala být postupně nečilá, tak jí koupil dvě neonky, ale spíš se to nezlepšilo. Dvě neonky už umřely, ale má tam nové dvě neonky, jedna z nich měla bílou tečku na puse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:35 Darec – Re: katterinecka
myslím, že 7 litrů, a teď po 3 týdnech měnil vodu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 17:16 Muž Sid [6654] - Rostliny – Re: Darec
...od začátku koupení je taková bídná...
Co vede přítele k nákupu bídných ryb? Samaritán?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2010 17:14 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Darec
jak ma velke akvarko a jak casto meni vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 16:32 Darec – špatná Betty
Ahojky, přítel má nějakou churavou Bojovnici pestrou. Nejspíš má nějakého parazita - má trhavé pohyby a od začátku koupení je taková bídná. Nevíte, kteří paraziti by to mohli být, a co by na to mohlo pomoci? Dává ji Preventin už několik dní, ale asi se to nezlepšuje. Díky moc za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 17:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: DaNiEl
Zabírá na to i Acriflavin ten je za cca 20kč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 17:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: DaNiEl
Co to stojí si můžeš najít ve vyhledávači hmm Je lepší ji přendat do karantény a tam léčit X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 17:03 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
jj dik, co to stoji?? neudela to neco ostatnim rybam?? a mam ju davat bokem od ostatnich ryb??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 16:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: DaNiEl
Bakteriální infekce, stačí Sera baktopur a za pár dny má oko zase normální X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 16:27 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
Fotka k příspěvku ahoj
nevite co je to za nemoc?? ma to uz dva dny :-(
sorry za kvalitu fotky, nechce se nachat fotit...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 11:39 Hannah – Re: Haimdol
Tak jsem ho prohlédla a v tlamce nic nemá, rukou jde tlamka zavřít, není ztuhlá. Ale žábry jsou jakoby zvednuté, prohlédla jsem je, jsou čisté a normální barvy.
Já fakt nevím co by to bylo, ještě včera ráno byl normální,odpoledne už vypadal takhle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 11:22 Hannah – Re: Haimdol
Ahoj.
Ještě jsem ho podrobně neprohlížela, ale takhle to nevypadá že by tam něco bylo.Zkusím ho odlovit a podívám se.
Je z chovného páru a byla by to docela škoda.
Jdu na to a dám vědět výsledek.
Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 09:41 R Muž Silent [5949] – Re: Hannah
Nemá v tlamce něco vzpříčeného? Třeba kamínek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 09:35 Hannah – nemoci
Ahoj lidi.
Jsem tu poprvé a prosím o radu.
Chovám kančíky perleťové a od včerejška jedna z rybek má trvale do široka otevřenou tlamku jako v křeči. Nevíte náhodou někdo co to je?
Nikdy jsem se s tím nesetkalla ani u jiných druhů ryb.
Díky Hannah
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 20:49 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: vořech
Vyměň část vody a změř NO2 a NO3 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 20:46 vořech – neonka černá
co je za nemoc když má neonka černá roztažené žábry ze vnitř růžové a je pusou na hladině a ocáskem dole? :-(

PROSÍM O POMOC SPĚCHÁ!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 19:57 Iva
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím o pomoc. Nevíte co mému očku může být? Je při hladině jakoby lapá po dechu a je v páteři prohlý, nerozpíná už svou zadní ploutev :( Děkuju
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 08:50 jankaskodka
Ichtyosporidióza-dušnost, hubnutí, zvrásnění kůže, potíže s plaváním...aj ked dusnost som nespozorovala, a ostatné rybky v akva su stale cule..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 08:47 jankaskodka
mala som podobný problém, akurát to boli dve mečovky, začali polihovať po dne, sledovali sme ich tak asi 2 týždne, prímali potravu normálne, ale po krmení si išli lahnúť a tak na boku ležali, som si všimla že sa akokeby zmenšujú...a nakoniec jedna už prestávala ovládať svoje telo..a už sa tým polihovaním len trápili, skovávali sa pred ostatnými tu som našla že je to neliečitelná plieseň, ktorá vzniká aj stále z rovnakej stravy napr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 07:31 Žena stetinka [270]
Věkem to není, spíš bych to viděla na to, že si vyházela velké odčerpávače rostliných živin, které jsou ale pro ryby toxické. Vyměň tu vodu! Ale brzo nebo bude opavdu pozdě, pozoruješ už pokročilé příznaky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 22:07 Žena Nerina [7] – Re: basa1313
Hm...tak to mě nenapadlo, ale to snad ne, kupovala jsem je v květnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 21:44 Žena basa1313 [18] - Parmičky
ozaj a kolko zije taka plata? nie su stare? teda ja neviem nikdy som to nechovala :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 21:38 Žena Nerina [7] – Re: basa1313
Ta jedna žere, normálně plava s ostatním, pak zase zaparkovala na dně, druhá si nepřiplavala pro nic, ale nevím, šupiny zježené nemají, ani vypouklé oči...zkusím vyměnit část vody, i když podle testů by mělo být všechno v normě. Žádné nové ryby tam nejsou, že by něco chytili od nově příchozích, nic zásadního se nezměnilo, akorát jsem vyházela egerie a podobný plevel, tak se akva dost prosvětlilo, ostatní rybky ale vypadají, že to spíš vítají, mají prostor na plavání a tak. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 20:55 Žena basa1313 [18] - Parmičky
nechcem strasit ale mne ked zacali polehavat ryby tak sa jednalo o vodnatelnost, ale vymena vody prospeje...mozno by to chcelo vediet ake maju vykaly a este jedna vec zeru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 20:48 Žena stetinka [270] – Re: Nerina
zkusila bych vyměnit půlku vody a pak koukat, zda se o lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 20:02 Žena Nerina [7] – Re: stetinka
Ploutve mají normální, občas si poplavou a zase ulehnou, ani se mi nezdá, že by nějak lapali po dechu, vodu jsem měnila naposledy minulý týden. NO2 neměřitelné, ostatní jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 19:44 Žena stetinka [270] – Re: Nerina
Jaké mají ploutve, když je zdvihneš ze dna? Jaké máš dusitany? Kdy jsi naposledy měnila vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 19:39 Žena Nerina [7]
Ahoj, nechci zakládat nové téma, název je vcelku výstižný. Dvě z mých pěti plat skvrnitých (wagtail) se od včerejška válejí po dně, nevypadají jinak nijak nemocně, nafoukle, flekatě, prostě si je tak leží na boku, obě na místech, kde jsou dobře chráněné před zbytkem osazenstva. Ostatní ryby, skaláry, pandíci atd. se chovají úplně normálně. Tušíte někdo? Nádrž je založená od března, vcelku bez větších problémů, ryby prosperují, kytky rostou.... Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:50 Žena andykrataska [0] – Re: Bob66
Jinak snižovala jsem pouze chlór.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:45 Žena andykrataska [0] – Re: Bob66
OK :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:40 Žena Linduš [166] – Re: andykrataska
souhlasím s bobem.
pokud nejsou opravdu náročné ryby, je lepší je přivyknout na "naší" vodu, než jim jí nějak upravovat. zvlášť jako začátečník bych rybám víc ublížila, než pomohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: andykrataska
CO2 bych taky vynechal, pro jeho úspěšné použití by bylo třeba silnější osvětlení X-) A řešil bych spíš ten filtr, měnit každý měsíc náplně není ideální jak to vše už napsal NASREDDIN X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:34 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: andykrataska
Nevíš přesně a upravuješ to coze Není vůbec třeba ho upravovat Ph 7 je vhodné pro většinu ryb a rostlin X-) Přestaň lít zbytečně do akva veškerou chemii a rybám bude daleko lépe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:31 Žena andykrataska [0] – Re: Bob66
Měřím to tímhle:
www.zbozi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:29 Žena andykrataska [0] – Re: Bob66
asi 7, nevím přesně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:28 Žena andykrataska [0] – Re: Bob66
Něco z Flájí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 10:27 Žena andykrataska [0] – Re: NASREDDIN
Nevím, jak se to jmenuje. Až přijdu domů, tak to sem napíšu. :-O
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [169] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198872x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=8401