Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2021 20:07 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: zelwa02
Přidej fotky. Uveď parametry vody v akva a také vody ze zdroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2021 18:57 Žena zelwa02 [188] Co s nimi je?
Ahoj, tak už jsem tu zase s radou o pomoc... sad
Během dnešního dne začala 1 rybka plavat kolmo (je to jedna z těch hodně hubených) a další dvě se drží na kamínkách u dna... Do poslední výměny vody bylo všechno ok včetně, si myslím, úspěšné léčby.
Co jim je A jak jim můžu pomoct?
Děkuji všem za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2021 19:05 Muž Papik [617] – Zánět plynového měchýře?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zánět plynového měchýře? Tetra ohnivá je nafouklá v zadní části na obou stranách, už asi druhý týden. Zatím žere a jakž takž plave, ale zhoršuje se to.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2021 13:37 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: zelwa02
Esha je šetrné léčivo. Postupovat dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2021 11:14 Žena zelwa02 [188] Re: Kawasaki
Jo... plíseň jsem odhadovala, že by asi mohlo být...
a jak mam postupovat, léčit normálně v akvárku? bohužel nemám kam ji separovat.. neškodí to těm ostatním a šnekům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2021 10:49 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: zelwa02
Je to plíseň. Pohublost může být z jednostranné výživy. Doporučuji střídat krmeni. Taky dávat mražené komáři larvy. Na tu plíseň bych použil esha exit v kombinaci s esha 2000. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2021 09:45 Žena zelwa02 [188] – prosba o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím zkušenější o rady, mám dva problémy.
1) při pozorovaní jsem zjistila, že jedna samička je trochu tmavší a hřbet má jakoby zaprášený (viditelné je to hlavně pod světlem), žere podle mě normálně a nevypadá ani pohuble. Občas mi přijde naopak taková roztěkaná a velmi rychle kmitá po akvárku, možná i takové rychlejší mávání ploutvičkama, které ale vypadají normálně.

2) dvě samičky z hejna jsou takové poměrně pohublé, jinak se chovají normálně i behem krmení je vídám oždibovat vločky, ale možná méně než ostatní

Děkuji za rady, občas si v druhém případě říkám, zda je nepozoruji až moc ;-)

PS: o foto prvního případu se snažím, ale zatím se nedaří... nepostojí chvilku na místě
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 17:36 Bezmocný – Zakalené oči, stažené ploutve
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj nemáte s tím někdo zkušenost? Riybyčky jsou bokem od ostatních, mají stažené ploutve zakalené oči. Asi jsou slepé, snaží se občas jíst ale nejde jim se trefit.nemate někdo prosím radu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2021 08:48 Muž Arthas [60] Re: Arthas
Závěrečné shrnutí. Možná se bude někdo inspirovat.
Zkonzultoval jsem to s panem Hakem (spolumajitelem jedné velmi solidní akvaristiky a pěstírny) a potvrzena hmyzomorka rybí. Rybu jsem opět šetrně ihned utratil a sledoval pečlivě akva. Další výskyt se od té doby (2 měsíce) prozatím neobjevil, tak snad dobrý. Ale budu dále bdělý :)
Trochu mě překvapilo, že to odnesly ty razborky a ne neonky modré, které jsem měl za choulostivější....
Ať to všem bez problémů plave.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2021 21:24 Jozef Re: RAP
No veď to :) Bojím sa to liať to tam, len tak.
Vďaka chalani.
Budem ďalej sledovať zatiaľ a uvidím.
Iba rozmýšľam, ak by sa to zhoršilo či to naliať do nádrže (pri tomto by bolo dobre preliečiť celú nádrž - tak píšu v letáku), alebo ju oddeliť (nezaťažovať zvyšok akvária v prípade že ide o niečo iné a v závislosti od aktuálnej imunity konkrétnej ryby sa to aj tak môže vrátiť/nedá sa toho 100% zbaviť). To už bude asi na mne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2021 20:09 Muž RAP [1559] Re: Jozef
Podle trusu na fotce by to mohli být bičíkovci a na ty je Esha hexamita.
Jak už zde bylo napsáno, bez řádného určení je léčení tak trochu loterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2021 18:50 Jozef Re: _ucx_
A dá sa to liečiť niečím z eSHa hexamita, 2000, exit a ako doplnok mam optima. Ta hexamita by mal byť aj na to? Zatiaľ ale neaplikujem. Dnes som robil iba štandardnú výmenu vody. Rybka sa dnes začala správať ako pred tým - nie je zalezená v svojom úkryte, ale už behá okolo neho a okusuje čo môže. Dnes majú diétu (ako vždy po výmene vody raz za týždeň) tak uvidím zajtra ako bude jesť. Možno na podporu tú optimu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2021 15:50 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jozef
No právě, může to být i jiný bičíkovec, například octomitus, spironucleus, capillaria apod. Bez mikroskopu se to určit s jistotou nedá. Mně přijde nejpravděpodobnější spironucleus (ale to je jen můj soukromý tip).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2021 10:25 Žena Beastie [333]
Taky se zeptám, ale nemůžu úplně dodat všechny informace, takže nic extra nečekám. V pondělí jsem přidala do akva všechny ryby, co tam teď jsou, jasně, velká zátěž.
Akva běželo předtím roky, takže se nejedná o novou nádrž. Sekernatky jsou ok, dokonce i žerou, což mě u importu pozitivně překvapilo. Pancéřníčci jsou ok, aktivní, žerou. Z těch dvaceti teter co jsem přidala v pondělí/úterý, jsem jednu vylovila už včera.
Nonstop u hladiny, tlamou ven rychlé otevirani tlamy (ale to teda dělají naprosto všechny tetry teď, akva je dobře rozvířené díky pancéřníčkům). Neplave s ostatními v hejnu, jen u hladiny. Nechala se snadno odlovit. Po noci v zavařovačce s novou/starou vodou 50/50 má zaplísnění oka. Kápla jsem esha 2000.
Jedna další tetra se taktéž nachází u hladiny, ale občas odplave níž, primárně se drží u hladiny. Kouknu na ni odpoledne a kdyžtak ji taky odlovím.
Poslední tetra co se mi nelíbí je extrémně bledá, má jakoby roztaženou tlamu/žábry do šířky, vypadá jak kdyby měla vyhozenou čelist. Ta se ale drží v hejnu a krmení ráno nebyl problém.

Předpokládám že je to stres z přepravy a z toho oslabení imunity, proto ta plíseň. Otázka jestli odlovit, přeléčit a tím víc vystresovat, nebo nechat být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2021 21:49 Jozef Re: _ucx_
Nie nemá. Práveže nič vizuálne na nej nie je. Dnes som kŕmil trochou artemky a opäť niečo pojedla. Výkal zmizol (aspoň dočasne :)). Zatiaľ som nič neaplikoval. Zajtra bude výmena vody. Dnes som do šuflíka dal tu hexamitu a zajtra príde esha 200, esha exit a esha optima. Bude dobré niečo z toho aplikovať ak budú problémy pretrvávať.
Edit: Ale ak správne čítam kade tade. Dierová choroba je už len prejav - pôvodca je bičíkovec hexamita a dalšie...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2021 17:33 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jozef
Má otevřené díry na hlavě nebo alespoň náznaky něčeho takového? Hexamitu sice vyloučit nelze, ale tohle vypadá spíš na nějaké bičíkovce, kapilárie apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2021 07:36 Jozef – Aká je to choroba
Fotka k příspěvku Teraz sa môj problém stal akútnejším a poprosil by som identifikáciu choroby/parazita. Sú to hlístice, hexamita...alebo úplne niečo iné?
Rybka asi 3 týždne dozadu prejavuje nechutenstvo, vybehne za potravou aj okoštuje, ale vypľuje a vráti sa na miesto. Inak žiadne iné podozrivé správanie ani vizuálne zmeny. Nasledovala väčšia výmena vody a stav sa zlepšil. Pred víkendom sa však vrátil a cez víkend sa nažrala iba pri kŕmení mrazenou artémiou. Na ďalší deň zobla iba min vločiek a včera sa hikari červíkov ani nedotkla. Neskôr večer som si všimol podozrivý výkal viď foto. Pred dvoma mesiacmi som si všimol taký u samca (mal to jeden deň), ale bez ďalších príznakov (vtedy som dodal do akvária 5 otíkov). Viac som to nevidel. Je plne vitálny a žravý. Až teraz u samičky.
Výkal nie je dlhý ani ten pred tým nebol.
Edit: Objednávam preventívne eSHa 2000 a eSHa Hexamita, aby som to mal zajtra k dispozícii v prípade potreby. V šuflíku sa nestratí. Počkám s aplikáciou než sa niekto vyjadrí...

Ja viem...no karanténu žiaľ nemám, ale po skúsenosti rozmýšľam ako a kde ju umiestniť, zriadiť...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2021 21:52 Muž Bin993 [19] Další nemocná rybka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Někdo nápady co by to mohlo být ?
Nejdříve neonky teď Ramirezky, tetry císařské jsou úplně vybledlé
Krmím Hikari, nebo mražené krmivo patentky, Koretry, artemie líhnu si sám
Parametry jsou ok 6,5ph
Ppm 110
Dusitany do 20mg
Dusičnany 0
Amoniak 0
Každý týden 1-2x výměna vody
Nechávám poslední dobou i odstát
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2021 23:35 Jozef Re: Tojsouvěci
No ja nespochybňujem, jeho použitie v krmivách ani komerčných prípravkoch. A vlastne ani Fajmenove skúsenosti/vedomosti. Práve naopak, so záujmom som sa ho pýtal na konkrétne použitie - sám mám s jednou rybkou problém - Nestihol reagovať, sa nečudujem :)

Ale aj vďaka vašim linkom, Milošovmu vstupu a ďalších zdrojov, som sa dozvedel, že použitie prináša so sebou riziká aj pri preventívnom skrmovaní - nechutenstvo, poruchy trávenia... (nič sa nemá preháňať) a nie to ešte pri koncentrovanejšom použití samotného cesnaku bez určenia problému ...
Ako sám píšeš informácie chýbajú a riziká existujú - to je tá obozretnosť čo som mal na mysli, keď do toho vstúpil Miloš. Napísať všeobecne, cesnak je všeliek, drb.. ho tam, tiež nie je najzodpovednejšie :). Myslím že našu debatu my mali vymazať, alebo ešte lepšie, presunúť do nejakej novej témy s príslušným názvom, kde by nám Fajmen toho možno povedal viac (ako jediný čo má s tým skúsenosti, z tých ktorý reagovali) ... Tam budem so záujmom sledovať :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2021 16:34 Muž Tojsouvěci [3644] - Kytky s čudlamaRe: Jozef
Natural medicine for Aquarium Fish - Garlic
www.google.com/…
Česnek je pachový a chuťový atraktant podporující imunitu organismu, střevní mikrofloru,působí jako antibiotikum,potlačuje bakterie,viry,plísně a má antihelmické účinky.Drcený,sušený česnek,z vlastní zkušenosti,se používá minimálně čtyři desetiletí,jako příměs krmných směsí (mražené,agar,želatina) pro maso,býlo,všežravé ryby.
O rostlinných krmivech a bylinkách např. zde: : issuu.com/…
Takže si myslím,že Fajmenův srdcařský vztah,s kladnými výsledku chovu a perfektní dokumentací sociálního chování ryb (pro egoisty nezáživnou),by zde neměl být znevažován.Praxí musel dojít na základu osobních zkušeností k poznání,jaké množství česneku je adekvátní k obsahu nádrže a biomasy ryb,které jej zkonzumují,tak aby zbytky nedegradovaly prostředí.
Další možnosti aplikace:syrový česnek rozdrtit v mixeru,vylisovat přes filtrační materiál a čistou šťávou pokapat granulované krmivo (cca 4 kapky na lžíci) takto upravené granule, lze použít i po usušení.
V současnosti doplňkově používám krmivoTropical-discus-d-allio-plus-granulat (Jack Wattley-Santarem discus).
Dostupné jsou i komerční podpůrné a léčivé prostředky Seachem GarlicGuard,AF Garlic oil. Černý česnek - Masstic Fish Care,atd.
Něco málo k jednomu z předcházejících příspěvků o Praziquantelu:
Čistý Praziquantel, je v ČR pro řadového akvaristu legálně nedostupný (v EU je zakázán) ,navíc chybí informace o aplikaci,včetně dávkování a době léčby,době expirace,hygroskopicitě a vhodném rozpouštědle.
Sera nahradila Praziquantel v Sera Med Professional Tremazolu,místo něj přešla na Sera Phyto med Tremazid,kde je účinnou látkou mátový olej.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2021 07:47 Jozef Re: Tojsouvěci
Neviem presne o čo ti ide. To že cesnak je súčasťou mnohých krmív v malom množstve niekoľko desaťročí na podporu imunity nikto nespochybňuje a je to všeobecný fakt. Už to tu písal Miloš. Aj tvoj posledný link je len reklama na krmivo (nadnesene).
Ale to je úplne niečo iné, ako aplikovať cesnak na prejavy choroby...
Ak máš konkrétne skúsenosti, poznatky, odkazy na konkrétnu aplikáciu na akú chorobu a ako aplikovať tak prosím daj. Inak je to točenie v kruhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2021 01:07 Muž Tojsouvěci [3644] - Kytky s čudlamaRe: Jozef
youtu.be/… Jack Wattley to popsal v roce 1999,my jsme česnek používali před čtyřiceti lety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2021 09:16 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaVšem.
Posuňme to správným směrem. Víme všichni, že léčit ryby je dost nesnadné,mnohdy nákladné s nejistým výsledkem. Tak by bylo fajn aby se vyjádřil někdo kdo má nějakou osobní zkušenost s bylinama při léčbě ryb. Trošku podrobně. Co použil,na daný problém,kolik čeho,doba aplikace?A hlavně jaký byl výsledek. Ps.Taky mně tuhle večer rozbolel zub. No tak jsem ho alternativně vyléčil,Hřebíčkem a Slivovicí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2021 09:16 Jozef Re: RAP
Podľa mňa je dobre že do toho vstúpil. Jednak to nie je k téme /čo je to za chorobu/ a aby pripomenul ľuďom ako som ja obozretnosť.
Linky ktoré tu dávate sú zaujímavé, ale stále sú to len štúdie s nejasnými výsledkami - výstupmi pre bežných /obyčajných, neskúsených../ akvaristov. Viditeľné zníženie infekcie, počet parazitov...ale žiadne vyhodnotenie +-

Hneď v prvom čo posielal Tojsouvěci - bakalárska práca - citujem priamo pre cesnak /zázvor nefungoval/:
U všech testovaných ryb byla pozorována
svalová dystrofie. Nejvýraznější byla u ryb krmených krmivem s 20 % česneku (10 z 11
vyšetřených ryb). Méně patrná byla u ryb krmených krmivem s nižší dávkou česneku (7
z 11 ryb) a nejnižší výskyt dystrofie byl pozorován u ryb v koupeli s čerstvým
česnekem (2 z 11 ryb a 3 z 9 ryb) (FRIDMAN et al., 2014).

Neviem čo to znamená u ryby /svalová distorfia/, ale ako človek by si to nechcel...

Rád si počítam aj tieto témy, ale mali by mať samostatnú tému - alternatívna medicína /postupy/ v akvaristike...alebo niečo podobne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2021 08:40 Muž RAP [1559] Re: lacewings
Nechceš se probrat! Ten článek s použitím česneku a dalších bylin při léčení souvisí a pro základní informování je plně dostačující!
To, že šla celá diskuze mimo téma, si zavinil ty svým vystupováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2021 21:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bin993
- teď to trochu váš příspěvek rozšířil
- může zde být i právě ta souvislost s tou změnou pH
- hmyzomorka se léčit nedá, pokud jde o ryby z asijských importu, tak se může jednat o bakteriální formu nemoci(víz. pár příspěvků zpět je tam postup léčby, nebo tedy vnější parazit
- určitě bych v první řadě použil Acriflavin, nebo upravil trochu to pH směrem nahoru na půl cesty
- srovnat souvislosti provedených změn k stavu ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2021 22:30 Muž Bin993 [19] Re: lacewings
Děkuji za reakci moc si vážím pomoci.????
Každopádně jsem si všiml bílé tečky zhruba před měsícem na hřbetu.
To už jsem se ptal na názory ostatních jestli to není příznak něčeho špatného.
Teď když na akvarium koukám musím přiznat, že neonky modré jsou takto odbarvené 2-3 v akva a třeba 2 mají oči více vykulené
A tees mají takto světlejší pruh vzadu na rybce.

Začal jsem tedy měnit vodu častěji a to 2x týdně 50-70l, kterou nechám přes noc odstát a následně přidám dle dávkování do nového barelu easy life cattapa x.
Teplota je konstatní
Včetně nové
Předtím jsem vodu dával přímo z kohoutku.
Jenže voda mi teče z kohoutku v celku slušná a to je 7.6ph a 120ppm
Ebi shrimp soil mi to tahá krásně dolu i ph.
Teď mám úplně super vodu ve větším a to je celkem 110 ppm v akváriu

Má smysl je něčím léčit, když přesně nevím ani na co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2021 20:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bin993
- viděl bych to spíše na vnějšího parazita, než hmyzomorku
- záleží na době, po kterou je uvedený stav ryb
- mají ryby výrazně propadlou břišní dutinu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2021 03:03 Muž Bin993 [19] – Hmyzomorka ????
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přeji hezký den,
Mohlo by se jednat o hmyzomorku?
Několik rybiček ztrácí pruh cca 2-4.
Všiml jsem si i jak jim lezou oči ven a na tetře císařské černé, že přes tělo má příčně dva světlejší pruhy do bílá a to nikdy neměla, byli krásně černé.
Voda je měkká a Kyselá ph 6,5. Ppm 110-120.
No2-0
No3 držím stabilně do 20mg
Ostatní rybičky a krevetky jsou bez problému
Nejvíce mi příznaky sedí právě na hmyzomorku, a zatím jsem si nevšiml žádných ztrát, každopádně se mi nechce nechat tím onemocnět i stávající osádku.


Předtím jsem je měl v menší nádrži, kde se vůbec neschovávali.
Teď ve větší kdykoliv se přiblížím k akva okamžitě zajedou do kytek a jakmile od akva odejdu vyplují zpět.
Vodu jsem použil ze starého akva,
Filtr původní.
Akorát jiný soil.
A přidání víc rostlinek
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.10.2021 22:16 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: VioletBlack
Rybu bych neprodleně odlovil a utratil. Vypadá to jako vředovitost. Pozorně sledovat v následujících týdnech ostatní. Nepřidávat nové ryby do akva. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.10.2021 18:37 Muž vlka [3456] Re: VioletBlack
Já ti moc neporadím, ale jakmile se objeví u některé mojí rybičky ,,nějaký problém,, jde okamžitě pryč. Možná to někdo odsoudí, ale bojím se přenosu na ostatní a na léčení ,,nemám,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2021 11:31 VioletBlack – Parazit?
Fotka k příspěvku Zdravím,
u tetry se mi objevila jakási nemoc. Naštěstí nemám s nemocemi velké zkušenosti, a tak bych chtěla požádat o radu.
Na rybce se nejdřív objevil jeden, dva, jakési bílé výstupky, červeně ohraničené, postupně se množí. Žádná jiná ryba v akváriu na sobě nic nemá. Zkoušela sem aplikovat pravidelně v dávkách preventin, beze změny.
Rybka žere normálně, ale většinu dne je schovaná. Tuší někdo podle fotky o co jde?
Akvárium je zajeté půl roku (stěhovali jsme se), po výměně vody žádné problémy. Nemoc se objevila cca dva týdny zpět. Rybky jsou staré tři, čtyři roky - tetry, čichavci, parmičky, ancistrusi a pancéřníčci. Žádné nové rostliny ani rybičky, takže přinesené z venku to být nemůže.
Budu ráda za každou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 13:51 Muž Arthas [60] Re: lacewings
Tak ještě jednou děkuji. Snad se to zlepší :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 13:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Arthas
- zajímavé je právě to postižení pouze u jednoho druhu
- dost často, se s tímto jevem, lze setkat u ryb právě z importu(Asie), kdy se v řadě případů, jedná především o bakteriální problem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 12:40 Muž Arthas [60] Re: lacewings
Děkuji moc za vyjádření k dané záležitosti. Zkusím takto. A nejde se nezeptat. Na co to tedy tipuješ?
Nikdy jsem nic podobného neřešil. Symptomy mi to připadalo jako ta hmyzomorka (Pleistophora hyphessobryconis). Tady postižen vždy jeden jedinec. Ostatní osádka bez příznaků. Na bocích jakoby vyblednou, ztráta barvy, k tomu jakoby zaplísnění, postupně rybka hubne. Jinak plave s ostatními, přijímá potravu... A za čas se to vyskytne opět na jiném jedinci... Akva běží půl roku, neonky modré a krevetky v pohodě. Fakt nevím....
Chtěl jsem preventivně přeléčit právě celou nádrž. Ale zase vím, že to rozhodí biologickou rovnováhu... Člověk by řekl, že ty modré neonky budou háklivější, než ty razborky... Tak odlovím do nějaké malé nádržky se vzduchováním, zkusím vyléčit. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 12:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Arthas
- pokud by to skutečně byla hmyzomorka, tak účinná léčba není a samotná eSHa 2000 to nevyřeší
- odlovit postižené jedince a použijte Acriflavin, pokud se stav postižených ryb stabilizuje, bude optimální použít kombinaci eSHa 2000 a Exit
- v případě zhoršení stavu i po použití Acriflavinu, postižené ryby utratit a celé akvárium bude třeba preventivně přeléčit baktopur direct, pokud 1 varianta léčby nebude účinná
- osobně bych to na tu hmyzomorku netipoval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 09:13 Muž Arthas [60] Léčba
Je k tomu vhodné přeléčit celé akva? Např. použít eSHa 2000? Pokud má někdo podobnou zkušenost, tak poprosím sem s ní....Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2021 19:01 Muž Arthas [60] – Hmyzomorka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o potvrzení, zda se jedná o hmyzomorku. Příznaky: ryba postupně hubne, postupně ztrácí pigment na bocíh, resp. je přerušen bílým jakoby zaplísněním. Zatím mi to napadá razbory espeho, vždy jeden jedinec a po nějakém čase zas další...Zatím je takto postižen již třetí jedinec. Předchozí dva jsem šetrně utratil. Už fakt nevím, co s tím....Kupodivu neonky modré nic nemají.... Jenom ty razbory. Půl roku zaběhnutá nádrž, voda měněna 1/3 až 1/2 týdně... Standard.... Poprvé se to objevilo po nějaké době při krmení grindalem... Přestal jsem ho již používat. Krevetky se mi množí, neonky modré úplně v pohodě. Jen ty rasborky...
Prosím o pomoc. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2021 21:22 Faba – Nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj.V zaběhlém 30 litrovém akváriu se mě na jedné rasborce udělal býlí vlek za hlavičkou.Co to může prosím být a čím léčit.Asha 2000? Údržba každý týden.Mkx děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2021 09:17 Žena Korny [72] Re: Jo
Kedy tým budes mat vela napadnutych ryb tak im to oslabi imunitu a zdochnu, aj ta co je teraz naoadnuta tak postupne chudne, zvetsi sa jej brucho, nebude zrat a pravdepodobne zdochne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2021 00:29 Jo – Pomoc
a je potreba s tim nějak bojovat ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2021 19:17 Žena Korny [72] Re: Jo
Sú to hlístice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2021 18:52 Jo – Pomoc
Fotka k příspěvku Poradíte mi co to je a stím ??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2021 15:28 Muž Shimi [683] Re: WayneCz
Karle, neber to nějak ve zlém, ale já v podobných případech nechápu jednu věc. I kdybych o akvaristice nevěděl zhola nic, tak přece pokud nemám v hlavě seno, tak mi snad musí být jasné, že takhle to v přírodě nevypadá, ne? Copak je někde v řece modro-bílé dno? Nebo nějaká plastová antická dekorace a podobné nesmysly? Ty ses nikdy nekoupal aspoň v rybníku/řece nebo jsi nikdy neviděl podvodní záběry? To samé před pár dny tu jeden založil prezentaci s akváriem ve stylu New York s hlavou sochy Svobody uprostřed akvária! Tvl to by mě cyp střelil, když tohle vidím. Jak tohle vůbec může někoho napadnout udělat. V Zoo shopu ti poradí cokoliv, jen aby prodali. Selský rozum, nic jiného není potřeba. Omlouvám se, muselo to ze mě ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2021 14:35 WayneCz Re: 4Sima
Moc díky za odpověď. Prezentaci tedy určitě udělám. Řídil jsem se radami v Zoo shopu, ale evidentně to není správná cesta. Asi bude v akváriu víc chyb, ale nicméně to se dovím, až po prezentaci. Děkuji ještě jednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2021 13:37 Muž 4Sima [1897] Re: WayneCz
Jen z té fotky je vidět nevhodné dno, plastové dekorace také nejsou dobré doplňky do akvária. Příčinou by mohly být nevhodné podmínky v nádrži. Nejlíp kdybys založil prezentaci akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2021 09:45 WayneCz – Bílá skrvna na Neonce
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, velmi rychle se mi na Neonce objevila bílá skvrna (viz. fotka) a měl bych na Vás prosbu, zda nevíte o co by mohlo jít, případně jak zaléčit a předejít podobným onemocněním. Předem všem děkuji za reakce a veškeré rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2021 08:01 Muž Filip58 [17] Re: Filip58
Tak jsem googlil na zahraničních fórech a mohla by to být dermosporidia. Co jsem zatím vyčetl, má to být poměrně časté u neonek a teter císařských a nedá se léčit. Je to údajně houba a nákaza by u sladkovodních ryb neměla způsobit úmrtí, ale může se šířit na ostatní jedince těchto teter. Jeden zdroj uvádí, že to i samo mizí a jednou nakažené ryby jsou imunní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2021 18:26 Muž Filip58 [17] – boule a parazit
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, po dovolené jsem objevil tetru císařskou s boulí u tlamky a velkou boulí na boku, která vypadá jako vyplněná nějakým parazitem .... Vypadá to hodně ošklivě, ale ryba je jinak vitální, žere, prohání ostatní ... Poradí někdo, co to je? Případně léčbu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2021 14:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: velký spáč
- vysadit baktopur direkt oslabuje zbytečně rybu
- použijte léčivo obsahující fenbendazol, nebo přímo Praziquantel (v ČR dostupné pouze na veterině, nebo na zahraničních e-shop) ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198762x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=251