Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 21:10 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Podle popisu, tedy podle popisu soudím, že dostává od smečka pořádnou čočku a je dorvaná a možná se to trošku zaplísnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 20:58 Žena Irbis191 [13]
Ahoj nemám tu sice fotku ale napíšu co nejpřesnější popis. Moje samice čichavce zakrslého má roztřepenou ocasní ploutev. Nevím jestli je to tedy rozpad ploutví či jiná nemoc? Také na ni má takové bílé ťuflíky nevypadá to moc jako krupička, ale nešíří se to , jsou to jakoby pupínky.. neumím to popsat. Jinak žere, ale sameček ji moc nedá pokoj rozzureny :-( tak je často zalezlá v kytkách. Poradíte co má za nemoc nebo potřebujete fotku? popřípadě jak se dá ta nemoc léčit?
dík za odpověď :-) :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:42 LadasBVP Re: romant
nene tuhle možnost jsem vyloučil tenhle kožovitý útvar je cca 5 mm nejedná se o otevrěnou ránu povrch je plně pokrytý šupinami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:30 R Muž romant [27987] Re: LadasBVP
Měl bych podezření na rybicky.net/nemoc/lymphocystis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:28 LadasBVP – výrůstek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku mojí živorodce se před nějákou dobou vytvořil výrůstek nad okem vůbec netuším co to může být ani co to způsobilo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2016 21:42 R Muž romant [27987] Re: Matus
Spíš bylo myšleno, že se zabíhá to akvárium, tedy při operování s tím údajem třech týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 21:32 Matus – Vyleceno
Ďakujem za radu premiestniť gupku do akvária zvlášť už po týždni sa vyliečila (nevidno na nej žiadnu pliesen) Zajtra ju idem premiestniť späť do akvária .A v tomto akváriu majú tí prisavniky obidvaja asi tak 1,5 roka takže sa nezabiehaju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2016 21:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Michaela Gécová
-rozumné je se registrovat
-pokud se skutečně jednalo o krupici,tak řádná desinfekce a následně založit,
-postup najdete zde na foru,případně dotazem jak a co,si ušetříte spoustu problemů
-hodně štěstí v akvaristickém světě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 20:39 Michaela Gécová Re: lacewings
Děkuji za cenné rady,avšak sameček bohužel již odpoledne odplul do řeky věčné hojnosti. Pokusím se sehnat chovatele a založit akvarium nové. Ještě jednou díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 16:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Mishpule
-aplikaci doplnil již kolega
-pouze doplním úvahou-pokud léčíte pouze tohoto jedince,náklady přesáhnou cenu druhu ryby,navíc je tu předpoklad úhynu,na druhou stranu ,pokud se budete věnovat akvaristice dále ,dá vám to zkušenost,kterou na netu nenajdete.Google je dobrá věc ,ale ne vždy jsou informace přesné,někdy dokonce i zavádějící. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2016 16:33 R Muž romant [27987] Re: Mishpule
eSHu exit v kombinaci s eSHou 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 16:29 Mishpule Re: lacewings
No hlavním příznakem je krupička po těle, rozpad konců ploutví. V jejich okolí jsou jakoby pavučinky na kterých jsou přichycené bublinky. Nežere, už minimálně třetí den. Mušle vylovím. Tepota vody je 26stupňů, filtr nemáme, zítra poběžím koupit. Ale dnes komplet čistá voda, dle rady pana Googla půl lžíce soli...Obsah je 20l.A je tam sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 16:05 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Mishpule
- Teplota vody? Obsah L,? Příznaky?Příjem potravy?-krátce a výstižně ,žádné romány
-určitě odstrante ty ulity ,pokud se léčí ryba je nejhodnější karantena, bez použití jakýchkoliv doplnkových složek vybavení akvária,kromě filtrace ,vzduchování a topného tělesa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 15:49 Mishpule
Fotka k příspěvku Dobrý den, s malou dcerkou jsme se rozhodly zachránit samecka, tusim mecovky pred zachodem. Zatim to, ale vypada ze nevyhrajeme.Je tu nekdo kdo by mi poradil. Prikladam foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 06:38 Kačes Re: laKatos
To je spíš z krmení, je takové do červena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.09.2016 13:25 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – Molly
-vypadá to skutečně na některou alimentární poruchu,pokud se jedná samici,tak je možná i varianta patologického ztučnění,případně i možnost zanícení vaječníků z důvodu nevytření samice
-zřejmě nevhodné krmení,včetně prostředí ze kterého mohla být ryba pořízena i náslédném chovu
-u jednotlivých zvířat,tohoto typu, se jedná o docela běžný jev
-pestrost kvalitního krmiva,nejednostraného typu,vyloučit uhlohydráty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 12:31 laKatos Re: Kačes
me se nezda barva vody... je jakoby do ruzova... nemuze ti ten pisek nebo ten sutr neco poustet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.09.2016 12:01 R Muž romant [27987] Re: Kačes
Kačes napsala: Měl rybky, které mu vyskakovaly a nemá ještě zařízený poklop,ale prosím zpět k té rybce, je mi jí líto.Z nevhodných podmínek se logicky ryby snaží zdrhnout a nebuď tak fejsbůkově lítostivá, tohle je web pro akvaristy a i nepopulární rozhodnutí se musí umět dělat a kdo to nedokáže, neměl by mít doma akvárium, tak na tom zamakejte. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:59 Kačes Re: romant
Děkuju moc, zkusíme to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:55 Kačes Re: Wendy2
Měl rybky, které mu vyskakovaly a nemá ještě zařízený poklop,ale prosím zpět k té rybce, je mi jí líto.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:55 R Muž romant [27987] Re: Kačes
Kačes napsala: Vypadá to na problém s plynovým měchýřem,protoze když se snaží plavat nahoru, tak po chvilce spadne na dno, jako by byla nějak těžká nebo tak. sad Takže udělej, nebo ten jehož to akvo je jak jsem napsal a když se do několika dní nezlepší, tak bych tu rybu poslal na druhej břeh. Samozřejmě, s tím co píše kolegyně Wendy2 naprostej souhlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.09.2016 11:52 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Kačes
plus dolívat vodu po okraj, já nevím, že všichni začátečníci, co mají pidi akva, tam mají navíc jen půlku vody :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:52 Kačes Re: romant
Vypadá to na problém s plynovým měchýřem,protoze když se snaží plavat nahoru, tak po chvilce spadne na dno, jako by byla nějak těžká nebo tak. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:48 R Muž romant [27987] Re: Kačes
Když ryba(molly) nemůže plavat a dělá jí problém se dostat do horních partií akvária kde se obvykle schánějí po něčem k snědku, klidně luxují svojí uzpůsobenou hubou hladinu, tak to bude, tedy podle mě, ukazovat na problém s plynovým měchýřem, ted mohlo by to na toto ukazovat a to bývá konečná, ovšem alespoň ta fotka by mohla lecos napovědět. No a když nevíme, tak samozřejmě univezzální rada je měnit vodu.
Edit: Měnit tu vodu, teplotu kolem 25st. a narvat tam rostlin co se vejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:47 Kačes – Foto
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku To je ta Molly, takhle je pořád, sem tam trochu plave, ale jen u toho dna.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:43 R Muž afc1886 [14802] Re: Kačes
Tak aspoň foto akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:33 Kačes Re: afc1886
Bavim se o kamaradovem, já už mám akva zrušené,jen jsem to nestihla tady oddělat. Dno má písčité,rostlinky normálně akvarijní, nevím přesně co jsou zač. Vodu mění pravidelně. Rybka tohle dělá už od té doby, co si ji pořídil. Nechceme aby se trápila. prosím poraďte. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:12 R Muž afc1886 [14802] Re: Kačes
Upřímně,nevím,jestli se bavíme o kamarádovém akva,nebo tvém.Tipl bych to na tvé,kde bych tipoval špatné podmínky v akváriu. 1.9. jsi měnila dno a filtr je tzv. honič vody,rostlinky nejsou,a rybičky celkem prasátka.Tady bych hledal problémy.Teď bych začal s častou výměnou vody,ale je třeba s akváriem začít něco dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 10:31 Kačes – Molly
Ahoj, kamarád má Molly, která se pořád drží u dna a jakoby nemůže vyplavat. Nikdy se nedostala výš jak do poloviny akva. Prosím o radu, ať se zbytečně netrápí. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 22:37 JoKa Re: Matus
Jestli tam jsou 3 týdny, tak se tak akorát zabíhají... :-) ;-) pivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 22:14 Matus Re: Urtman
Uvidím ako ďalej ale mám v tomto akváriu teraz 2 filtre asi už tak 3 týždne a dneska som vymenil takmer polovicu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 15:16 JoKa Re: Matus
Nad těmi ancáky se zamysli. Netvrdím, že to nejde, ale je to dost hrana a v kombinaci s gupkama bude tvé akvo vyžadovat fungující a dostatečný filtr a pravidelnou (2x týdně 1/3 objemu) výměnu vody...
Jinak si zaděláváš na větší problémy, než je hloupá plíseň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 13:08 Matus Re: afc1886
Hej vzduchovanie tam mám je pod ohrievacom len to dobré nevidno.A v tomto akváriu gupkariu kde sú tu dvaja prisavniky ,objem je 54l.A len tak pre zaujímavosť stala sa mi taká vec v inom akváriu že mi z neho len tak zmizla 1 neonka nevedel so kde je a tak som to nechal tak ,a keď som išiel meniť vodu tak pozerám a čo nevidim mŕtvu neonku ktorá sa z neviem akých dôvodov dostala na vystuzenie akvária(2 pásy skla po bokoch) Doteraz som nepochopil ako sa jej to podarilo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 06:49 R Muž afc1886 [14802] Re: Urtman
Já bych řekl,že tam vzduchování má.Jde to špatně vidět,ale hadička tam vede a kamínek je pod teploměrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 04:40 R Muž romant [27987] Re: Matus
Tak vidím, že jsem byl včera už opravdu po několika směnách vláčnej a tím, že jsem do mrtě nenapsal, jak že to s tím pokusem o léčbu má bejt, jsem vyvolal lehký pochybnosti, ale jak vidno je zde hodně lidí, kteří to dokáží přečíst tak jak jsem to myslel. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.09.2016 22:47 JoKa Re: Matus
Jako léčebna super... Ale přidej to vzduchování!! A vodu po okraj, není důvod držet hladinu v jedné třetině!!

Tvé tvrzení: "samozřejmě dva přísavníci" mě nenechává klidným... Jak velké je to akvo? Už takhle tam máš gupky-producenty bordelu. Další rozmetači hnoje tomu nepřidají...!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 22:41 Matus Re: Urtman
Fotka k příspěvku Ďakujem za rady už som urobil čiastočnú výmenu vody a pokračovať budem zajtra mám try akvária a jedno čisté gupky (samozrejme 2 prisavniky)tak uvidím ako to ďalej bude v ňom urobím aj testy na vodu.A toto som narýchlo vymyslel uvidím ako bude ďalej.Dakujem zatial za všetky rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2016 22:11 JoKa Re: Matus
Můžeš to zkusit, samozřejmě, pokud máš jiné akvo, i když šanci jí nedávám...

Každopádně se zasoustřeď na ostatní. Tu plíseň nedostala, že měla špatnou náladu...
Výměna poloviny vody co nejdříve a zlepši podmínky, jinak se bude opakovat u ostatních...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 22:08 Matus Re: drvi
Dobré mám k dispozícia 20 l akvarko prázdne dám tam nejakú vodu z akvária kde bola mám aj ohrievač a vzduchovanie natiahnem hneď tak to vyskusam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 22:07 Matus Re: Urtman
Dakujem za radu takže konečná a
a na ostatných rybách to nevidím čiže oni by mali by v poriadku skúsim vase rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2016 22:06 Žena drvi [2894] Re: Matus
Nee, dej rybku zvlast, treba do 10 litroveho kyblu s vodou z akva, pridej vzduchovani, ROZPUST ve sklenici vody 1 lzici soli a pak to nalej do toho kyblu, nech v tom rybu do rana. Pokud mozno s topitkem, at ti neklesne teplota pod 25 stupnu. Takhle to Roman myslel ano teda doufam :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 22:04 JoKa Re: Matus
Malachitová zeleň není léčivo, ale max dezinfekce. Bactopur, jak už z názvu vyplývá, je na bakterie... Ryba má plíseň, nikoli bakterii.
Tuhle rybu bych už neléčil. Má vypouklé skřele a lapá atmosférický kyslík. Můj názor, konečná. Rybu šetrně utratit, vyměnit polovinu vody a zasoustředit se na kvalitu vody. Rostliny v žádném případě nevyndávat (Roman jistě myslel přendat tam, kde nejsou)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 21:57 Matus Re: romant
Diki čiže mám 54 l akvarko tak mám vytiahnuť rastliny zapnúť vzduchového a nasypať tak 4,5 polievkovej lyžice soli a počkať do rána a co potom vymeniť vodu???a môže sa počas soľnej lazne zvýšiť teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 21:54 R Muž romant [27987] Re: Matus
Solná lázeň. Polévkovou lžíci na 10 litrů vody, bez rostlin, pobyt několik hodin, vzduchovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 21:51 Matus Re: romant
Ďakujem za odpoveď dá sa to liečiť aj niečím iným?mám doma malachitovu zeleň a séra baktopur ,a vydrží ťa rybka žiť tak 3 dni kým mi to príde z internetu?alebo existuje iná možnosť liecby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 21:46 R Muž romant [27987] Re: Matus
Plíseň, eSHa 2000 dle návodu by to měla řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 21:44 Matus – Nemocnica v gupkariu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím dnes som sa pozrel na moje akvarko a čo nevidim na jednej gupke bile bodky je to len na tej jednej ostatné rybky v pohode nič na nich nevidim myslím si že je to krupicka ale nie som si istý prosím poraďte ak je to krupicka tak ako to mám riešiť???zvýšenie teploty vôdy?
Vopred ďakujem za odpovede a pridávam aj foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2016 18:48 R Muž romant [27987] Re: Pity
S největší pravděpodobností problém s nějakým vnitřním orgánem, neřešitelné, tedy posláním na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2016 18:36 Pity – tetra cervenousta
Dobry vecer. Jedna tetra cervenousta z hejna ztratila barvu tlamky (uplne vybledla) uz je to par dni a je projevilo se to jen u te jedne. Nevite nekdo o co by mohlo jit? Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 17:56 David – Nevíte co je to za nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nevíte co je to za nemoc? Několik ryb už umřelo, jsou divné, takové apatické, straní se, spíš u hladiny.

Dík David.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198760x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=2751