Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 195 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 20:21 Polux – Re: jojto
No tak pokad se to zapaluje asi bych ji prelovil a zkousel to lecit v jinem akva asi nejakou desinfekci ale jak rikam cim lecit vam bouzel neporadim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 20:14 jojto
Keby to bolo iba zranenie, to by ma tak netrapilo. Horsie je, ze sa to zapaluje, zacina hnisat a nekrotizovat.Ono je mozne, ze som to prehliadol. Mam v akvariu 6 ks a ma to iba jedna, na jednej strane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 20:06 Polux – Re: jojto
Sam pisete ze se to objevilo ze dne na den takze podle toho soudim ze se ryba zranila o neco v akva ( koren , kamen ,....)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 20:02 jojto
Vdaka za reakciu. Sae chovam spolocne s tetrami konzskymi a mecovkami. Doposial k ziadnej, ani najmensej potycke nedoslo. Ta rana bola velmi hlboka, akoby vyrezana. Naviac sa zacala po okrajoch zapalovat, rozsirovat a z casti nekrotizovat, miestami sa objavuje i krv. Tiez netusim ci sa jedna o zranenie, virovu ci bakterialnu nakazu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 19:45 Polux – Re: jojto
No to nebude nemoc ja si myslim ze ji jiny obyvatel akva napadl nebo se nestastne zranila.Nechal bych ji byt pokad je cila atd ... pozorujte ji a uvidite myslim ze se ji rana zaceli sama ale bude tam vyditelna jizva.Pokud se rana zhorsi radsi bych ji odlovil a lecil nejakym pripravkem v samotnem akva bouzel nevim jakym nikdy jsem toto neresil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 18:56 jojto – hnisava, otvorena rana
Fotka k příspěvku Dobry den. Chcel by som poprosit o urcenie choroby. Nic podobne som este nevidel. Rana na SAE sa objavila zo dna na den. Objavila sa hned v tejto velkosti, sprvu to vyzeralo ako odrenina. Casom vsak viac nekrotizuje a zacina sa objavovat i krvavy zapal. Rybka je cula, prijima potravu, ukryt nevykladava, plava normalne, neobtiera sa, nie je agresivna. Aplikoval som Bactopur a kuch. sol (3 pol. lyzice na 260L).

Dakujem za prispevky.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 08:34 Muž TomášB [12]
čichavci medový mají nějakou nemoc, jsou naboku, u začátku mají ze stran takový boule (možná kosti) a přes noc umřou, už umřeli dva. co stím a cotoje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 20:18 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Parada. Panda plave v roztoku jen par hodin a plisen viditelne ustoupila. Pouzity byl Anti-Mykotin (učinna latka: acriflavin) od firmy Hu-Ben a sul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 19:47 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Noo, tak doufej, že to zabere. Kdyžtak se poohlédni po nějakém přípravku proti plísním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 19:44 R Muž Silent [5949]
Taky bych se podle fotky přiklonil spíše k plísni. Na takovéhle problémy se mi osvědčil přípravek eSHa 2000. A to i u choulostivých ryb jako jsou hlavačky zlatopásé.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 18:49 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Killer88
Tak aspon nekdo me utvrdil, ze krupicka to neni. Mno panda uz plave v osolene vode s acriflavinem, tak uvidim mno :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 18:26 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
O krupičku se skutečně nejedná, spíše nějaký druh plísně....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 17:10 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Ahojte. Mam 2 dny Pancericky panda ane jedinem se mi udelalo toto (viz foto). Vypada to jako male chuchvalce vaty, na krupicku bych to nevidel :/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 22:37 Sarka – mlecna ploutev cervene platy
Ahojky, prosím o radu. Okraj ocasni ploutve nasi cervene platy vypada jako mlecne zakaleny (jedna se o zadni polovinu ploutve, predni cast ocasni ploutve je normalni, roztrepena ploutev neni vubec). Dalsim projevem onemocneni je, ze se obcas (tak dvakrat, trikrat za den) otira o listy. Basti normalne, plave s ostatnima rybkama, nevyhledava ukryty, neplave nijak vyrazne u hladiny. Protoze jsem mela podezreni na napadeni parazity, tak jsem uz pred jedenacti dny jsem aplikovala lecivo Contralck od TetraMedica. Bohuzel nepozoruji nijake zlepseni a ba naopak jsem mlecny flek vzadu na konci ocasku dneska zahledla i u dvou cca 3 mes. starych pavich ocek, ktere se taktez obcas otrou o list. Druha plata, dve molly balonove a ctyri mlade pavi ocka nevykazuji zadne zmeny. Zacinam mit podezreni na plisen, jen nevim, zda muzu pouzit Preventin (obsahuje metylenovou modr) a zda jej muzu pridat k tomu Contralcku? Puvodne jsem mela v akvarku i tri ancistrusy, ale ty jsem pro jistotu po prvni davce Contralcku prelovila do karanteni nadrze, protoze jsem cetla, ze byvaji citlivi na malachytovou zelen. Muzete mi nekdo poradit, o co se jedna a jak lecit? A jak taky pripadne prelecit odseparovane ancistrusy? Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2009 21:07 Žena Bledule [0] – Vypouklé oko, rybky na dně, othané ploutve
Prosím o pomoc. Vím, že to co ted napíšu bude hodně bídné. Předem žádám o radu na konkrétní a rychlou pomoc, nikoli rady jak správně založit nové akva atd. Jelikož se jedná o akvárium tříleté, mírně rozmazlené holčičky...také podle toho vypadá (JE zajeté. No2 neměřitelné). 30litrů a v tom 10 neonek a 5 pavích oček a pancéřníček (ano, vím, že je to týrání rybiček, ale tím, že mi to ted sem napíšete mi nepomůže. A zároven musím říci, ež s tím nemohu nic dělat. akva není moje a zkuste mrněti sebrat rybičky :-( ) . Už padáte ze židle? Minulý týden jsem si všimla, že mají neonky mírně otrhané ploutve. Nutno říci, že ta malá rybky hrozným způsobem překrmuje. Také že tam má spousty levatek. Ale ještě nejsme u toho nejhoršího. NA pár týdnů jsem si k ní dala cichlidky, abych mohlo zrekonstruovat akva a rybky se měli lépe. Dnes jsem je šla zkontrolovat. A JEdna cichlida, samička měla vypouklé oko, paví očka ležely na dně. Co s tím? Respektive, zítra odpoledne je bude přesouvat o svého 60l zajetého akva (konečně půjdou pryč dvě rybky, které jsem měla kvůli nespolehlivosti jednoho chovatele o tři týdny déle v akva) a nejspíše nasadím sůl + bactopur. Myslíte, že do zítřka vydrží, nebo to mám akutně začít řešit ted?

Děkuju moc. Předem děkuji za objektivní rady a bez andávek za týrání rybek. To mi v tuto chvíli moc nepomůže.

PS: nebojte, po té, co budu mít všechny rybky u mě v akva se všechny neonky pokusím rozdat (přeléčené)a vyměnit za pár pavích oček. Cichlidky budou ve velkém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 22:25 yanilishka – Re: Romiš
Diky moc za radupalec, ale obavam se, ze sousedku k necemu takovemu nepremluvim - no on ji nedavno umrel manzel hmm a ackoliv karantenni nadrz nema, tohle by asi nerozdychala. Treba ta ryba fakt jenom zarli...treba by pomohlo koupit dalsiho samce, ale to by bylo dva na dva a doporucuje se prevaha samic, tak nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 20:37 Romiš – Re: yanilishka
Hlavně neléčit celé akvárium pokaždé, když se nějaká rybka začne užírat žárlivostí! ;-)
Nemá-li sousedka k dispozici karanténní nádrž, je na řadě otázka, jestli takové rybce v zájmu ostatních nezkrátit život... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 14:11 yanilishka – Nemocna plata
Moje sousedka ma spolecenska akva, ktere dobre prosperuje (i podle toho, co jsem nacetla jsou parametry zarybneni, osazeni atd. vporadku). Vsem se ocividne dari, ale ma trio plat skvrnitych (1 samec, 2 samice), u nichz se ukazal problem. Jedna samice a samec se porad promenadujou po akvarku, cas od casu samice porodi, ale poter osazenstvo slupne (coz je ok, sousedka potomstvo nechce), proste je to zdravy rostouci vitalitou kypici par. Druha samice, ale uz asi tyden jenom polehava v rostlinach, skoro nezere, hubne, a ocasni ploutev nema slepenou, ale jakoby stazenou - proste je uzsi, nez u tech dvou. Nehraje si s nimi, je apaticka. Krome pohublosti a nechutenstvi nema zadne jine priznaky - zdrave vypadajici kuze i zabra, zadna krupicka, blednui ani vredy, proste jenom vypada hrozne smutne a moc neji. Netusime, cim by to mohlo byt - sousedka projistoutu prelecila tri dny esha 2000 a esha exit dle navodu, ale bez vysledku, furt je smutna. vody, ostatni ryby vcetne zbylych dvou plat evidentne prosperuji. Nekde jsem cetla, ze stazena ploutev je znak bakterial. onemocneni zpusobeného vysokym mnozstvim detritu ve vode, ale pani sousedka poctive kazdy tyden odklauje a meni cast vody, ostatni ryby vcetne zbylych dvou plat evidentne prosperuji.Uz jsme si i rikaly, jestli to proste neni psychickeho razu, jestli treba netrpi tim, ze si samec vzdycky vic vsimal te druhe samice. Nevite, co s tim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 11:10 Muž isamik [180] – Re: Leitlik
Kolega Isamik, si nemysli, ze kdo ma male akvarko ma rybi polevku. Ale myslel, ze mit 20ryb v akvarku, ktere je jen velmi malo zarostle rostlinami s mizernou filtraci je nebezpecne. Prtze staci parkrat zanedbat udrzbu a muze dojit k umrti ryb. Myslim, si ze jen ta pravidelna vymena vody to zachranovala.

EDIT: odkazy ktere se hodi
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 11:01 msts – Re: PentueR
Tak jsme si docela podiskutovali, ale to rybkám asi nepomůže. Takže štěrk je dobrý, dno odkalené, voda dolitá, ale samička Gavúnka diamantového má mírně propadlé břicho a zdá se mi že těžce dýchá. Co s tím? tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 10:16 Muž PentueR [256]
msts napsala: Vždy když jdu do akv. kupovat rybku, tak řeknu co tam mám a ať mi poradí s výběrem. Spoléhám se, že jsou lidi na správném místě.

Jsou to prodavači a tudíž jejich zájmem je hlavně prodávat. Jsou opravdu jen vyjímky, které i rozumí tomu co prodávají, ale většina prodavačů v akvaristikách by ti dokázala prodat i žraloka a tvrdit, že je vhodný do 10l akvárka k pavím okům...

Nejlěpe je vědět sám co potřebuji a po nich to jen chtít. Spoléhat na jejich rady je nejlepší cesta k rybí polévce a posléze k rybímu hřbitovu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 09:36 Romiš – Re: stanovsky
...taky mám ve vodě vápenec... Rybam to nevadí.
Rybám možná ne, ale na rostlinách je vidět, že z toho zrovna dvakrát nadšené nejsou... :-O :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 09:36 msts – Re: Leitlik
Ja to beru že nějaká 50 není nic moc, ale každý někdy začínal. ;-) Ale nechápu, proč to fungovalo 3 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 09:06 Muž Leitlik [9] – Re: msts
Kolega Isamik si myslí, že asi každej kdo má menší akva než 200l, tak je to rybí polévka ! hmm To bych úplně vypustil z hlavy ! I když pravda je ta, že v 50 litrech se jen horkotěžko udržuje ta správná rovnováha, zvlášt s 20ti rybama.:-P A to, že se spoléháte na prodavače není někdy až tak na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 09:03 Muž isamik [180] – Re: msts
20ryb v cca 40l ti neprijde hodne? To ja jich tolik nemam ve 200 ci 300l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 08:45 msts – Re: isamik
V jaké rybí polévce? ne Vždy když jdu do akv. kupovat rybku, tak řeknu co tam mám a ať mi poradí s výběrem. Spoléhám se, že jsou lidi na správném místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 08:25 msts – Re: Polux
V akvar. jsem ten štěrk kupovala jako říční- pranný. Zkoušela jsem ho polít a nepění. Stejný štěrk mám v malém akvárku s vylíhlíma živorodkama a ještě mi ani jedno neumřelo. :-O (Živorodky v porodničce porodili a pak uhynuli)Takže zkusím vytáhnout ty větší kameny a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 08:25 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Polux
Bude to znít divně ale taky mám ve vodě vápenec .. je to z korálového útesu a asi 20 let staré. Rybam to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 00:35 Muž isamik [180] – Re: msts
Asi prirozena selekce... v takove "rybi polevce" kdo by chtel zit...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 00:28 Polux – Re: msts
No pro zacatek bych zkusil polejt ty kameny (vsechny druhy co tam mas) octe kdyz budou penit tak tam byt nemuzou.Za druhe dolej vodu !! mas ji tam nejako malo.A dosazej kytky.No a ty hodnoty vody jako je (kyselost,tvrdost,...)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 00:05 Muž Leitlik [9]
Polux tím chtěl říct, že na diagnózu a následnou radu je zapotřeba založit prezentaci akvárka se vším vyplněným textem. To natírání bylo zřejmě jen příklad. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 00:01 msts – Re: Polux
Žádnou barvou jsem akva nenatírala. Natáhla jsem fotky ať nemusím moc popisovat. No a z ryb mi zůstali pouze pár Gavúnků diamantových, pár Dánií pruhovaných, Cichlidka kakadu a ancitrus. Jak jsem studovala nemoci ryb, tak mi připadalo že mají snad všechny příznaky z každé nemoci. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 23:17 Polux – Re: msts
No chtelo by to nako popsat akvarko co v nem mate a namerene hodnoty vody.jestli jste treba pozadi ne natirala nejako zavadnou barvou nebo tak neco.Spousta veci ktery to muzou ovlivnovat takze dodat popis akva a nejake ty hodnoty vody palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 23:06 msts – Poraďte proč umírají!?
Ahoj v září min. roku jsem si pořídila 54l akvárko a koupila si rybky. Po třech měsících mi postupně začali rybky umírat. Ale nevím čím! Filtr nám pořád běží, čistím 1xtýdně i s odkalováním 1/3 nádrže. Starám se o ně pořád stejně! V akvar. mi poradili pouze Acriflavin, ale ten nezabral. K dnešnímu dni mám z 20 rybiček pouze 5 + jeden ancitrus. První uhynuli živorodky, ale včera mi umřela i cichlidka. Tak prosím poraďte. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 08:13 Žena Amy01 [39]
thaaak nič teda, snad sa jej nic nestane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2009 19:59 Žena Amy01 [39] – Gupka-pávie očko
Dnes som si všimla ze samička gupky má na ustach taku malu bielu dobku, vyzera to mozno trochu ako plesen, vazne neviem, proste biela bodka, neviete nahodou čo by to mohlo byt? foto by som rada dala ale nemam sancu ju odfotit je strasne rychla
dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 22:31 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Matty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 21:02 Muž Yirka [9141] – Re: Matty
Na tak neurčitou otázku ti těžko někdo konkrétně odpoví. Jinak tam rybky jsou nebo asi brzy budou jako sardinky v konzervě. Zamysli se nad tou skladbou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 20:19 Matty
haloo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2009 18:54 Matty – nemoc
nevíte co to je když ryby sebou pořád škubou ???????? pls tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 21:28 Muž Misho258 [10] – Re: Bambi
skus to este raz odfotit neje tam nic vidno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 21:18 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: Bambi
Skus ju odfotit este raz a popisat ako sa sprava, ako plave, ci sa itiera o predmety, ci dycha z hladiny a ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 20:16 Petr – Re: Bambi
Je špatně vidět, může být rybka pokousaná, nebo kapřivec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 20:06 Muž Yirka [9141] – Re: Bambi
Na tom fotu opravdu není nic vidět, pokud nemáš lepší,přidej alespoň popis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 20:03 Sandpiper – Re: Bambi
Ja na té fotce fakt nic nevidim..co je s ni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:19 Bambi – prosim kdo poradi co je to za nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim poradte nekdo co je to za nemoc a jak na ni viz foto tetra cisarska neni to moc videt ale aspon neco diky .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: DavidDizzer
Máš to ve vzkazníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:27 Muž DavidDizzer [26] – Re: Romy
nemohu ho tam najít, dej mi jeho ICQ e-mail(nebo profil), dík...!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:23 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: DavidDizzer
Třeba Entizol,Flubenol,nebo Flagellol,ale bylo by třeba to spíš prodiskutovat s živorodkářem,já takto léčím terčovce.Zkus se obrátit na Avarista.cz na Romana Slabocha(nick-Sorex),je to profík,tak snad poradí víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:19 Muž DavidDizzer [26]
a jaký přípravek na vyléčení doporučujete??
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [195] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198800x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=9701