Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 18:11 Jakub Re: Yirka
Chová se zcela normálně. Tak teď nevím co s ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2017 17:41 Muž Jifi [675] Re: Yirka
Mně připadá, že má taky divný tvar hlavy (přechod z hlavy na hřbet).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 17:28 Muž Yirka [9141] Re: Jakub
Jestli to trvá takto dlouho tak to může být vážnější, něco vnitřního - bakterie, parazité - a to nekončívá dobře. Trochu by to mělo být rozpoznatelné dle pohybu rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 14:44 Jakub Re: Yirka
Děkuji za reakci. Takhle vypadá už asi dva měsíce. Máte pravdu, že krmím pouze vločkami takže je možné, že to má z toho. Zkusím změnit krmivo. Jen se mi zdá divné, že je takhle vypadá jen jedna neonka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2017 11:59 Muž Yirka [9141] Re: Jakub
Pokud je focena chvíli po krmení vločkovým či granulovým krmivem může to být normální. Neonky se rády přecpou a pak když vlhkem výše zmiňované krmivo nabobtná, takhle je dokáže znetvořit. Velmi často, a jsou u někde fotky, má bříško až tvar trojúhelníku. Takže pokud je příčinou mnou popsané, zítra bude zase normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2017 10:46 Jakub – Neonka
Fotka k příspěvku Dobrý den,

rád bych se zeptal jestli tato Neonka je v pořádku. Popřípadě proč má tak nafouklé břicho.
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 16:43 Muž Driv3r [236] Re: Stevemaister44
si opět nerozumíme jestli to dobře chapu tak nitrifikace běží za (špinavou vodou) když nechaš čisty akva chvilku bez ryb a vyčistíš tak tam nezbude nic čím by se bakterie živyli postupně umirají a jejich množství se sníží! a než doženou (dorostou) vzrustající množství odpadních latek tak se tam přechodně zvýši množstvi.a stčí aby ses spravně nepotkal s vyměnou vody a slabši kusi to odnesou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 14:50 Muž Stevemaister44 [5] Re: Driv3r
Pár jsou dva :-D to je hezký :-D ...já nevim jak ty, ale viděl jsi někdy u chovatele v chovných akvárijích, že by je měl jako rostlinné? Maximálně jeden květináč s jednou kytkou, jinak by byla údržba nemožná...jinak ano, není moc zanesený, jak říkám 15 ryb ten filtr tak nezadělá, navíc pravidelně odkaluju a čistím. Jak říkám, běží mi to tam 8 měsíců bez potíží, tak se mi skoro nezdá, že by nebyl zaběhlý filtr nebo že by to až teď začaly ryby vnímat. Akvárií tam mám aktivních asi 35, všechny bez potíží, běží na stejné bázi jako u dalších chovatelů, kteří pěstují ryby 30 let, osobně jsem to viděl. Mám x druhů ryb i náročnějších a vše v pořádků, úmrtí naprosto minimální, tak mi přijde právě divné, že by neměly dost nitrifikačních bakterií apod., ale samozřejmě možné to je :) Akorát si myslím, že by se to mělo projevit u všech, nikoli u jednoho akva. Navíc k čemu bude prezentace, když tam bude vyfocené prázdné akva o 150 litrech, jednom molitanovém filtru poháněném vzduchovými motory a 15 rybkách jednoho druhu? To nikomu moc neřekne :(...zkusím na Vaše rady změřit to NO3 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 14:01 Muž Driv3r [236] Re: Stevemaister44
Stevemaister44 napsal: filtr je zaběhnutý již pár měsíců (biomolitan) - průtok parádní,

psal:-) pár jsou dva.ted aspon vydíš proč tu prezentaci.

filtr nech dokud se nezpomali prutok.nebo nebude vyditelně zaneseny.
furt soudim malo funkcní nitrifikace tzn vysoke hodnoty No.
to akvo beželo 8 měsicu prazdne? nebo jak to bylo?
tak zkus plovoučky.

Edit: drvi mě předběhla.

Edit: 2 po 8 měsicích paradní prutok? a bez častečného zanesení nějak se mi to nezda.pokud není filtr ani po 8 mesícich vyditelne použity tak tam je malo bakteriji a po přidaní ryb se kvalita vody rychle změní a filtr na to nestačí reagovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2017 13:44 Žena drvi [2894] Re: Stevemaister44
Stevemaister44 napsal: Takže ten filtr tam běží teď osmý měsíc (měl bych ho stále nechat bez čištění a čistit až bude řádně zanesený?)

Filtr nechej, až bude opravdu pořádně zahumusený a sníží se průtok, jak říkám, čím špinavější, tím pro akvárko lepší ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 13:39 Muž Stevemaister44 [5] Re: Anthrax
Přiznám se, že ta cryptocoryna to nedala, měl jsem jednu chycenou na kameni, druhou na dřevu a rozpadly se postupně - uhnily. NO3 teď aktuálně nevím, podívám se hned jak budu mít chvilku a změřím hodnoty, abych to dal případně do pucu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2017 13:07 R Muž Anthrax [4798] Re: Stevemaister44
Anubias roste hodně pomalu, ten z vody nic moc nevycucne... Zkusil bych vallisnerku nebo rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_aponogetifolia , ty by mohly takovou vodu zvládnout.

Kolik má ta zdrojová voda NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 13:02 Muž Stevemaister44 [5] Re: Driv3r
Myslím, že jsem nepsal nic o 2 měsících, jestli jsem si to po sobě dobře přečetl :) Filtr tam mám od března a zatím jsem ho nepral, neboť mi právě přišlo, že nebylo třeba, není nijak extra zanesený, v jiných akvárijích jsem jej třeba pral a čistil, ale to proto, že jsou tam jiné ryby, které víc zadělají vodu. Takže ten filtr tam běží teď osmý měsíc (měl bych ho stále nechat bez čištění a čistit až bude řádně zanesený?)

Jinak NO3 zkusím změřit kapkovým testem, bude jistě přesnější, abych věděl jestli je voda OK a případně přidám nějakou rostlinu v květináči pro lepší zpracování, horší je, že moje voda má tvrodst 27°dGh, takže mi tam moc kytek neroste, max nějaký anubias.

Všem děkuji za rady! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 12:16 Muž Driv3r [236] Re: Stevemaister44
to jsme si nerozuměli jak pise drvi tak filtr nech,
ja mam na mysli to ze ten filtr bit'po dvou měsícich nema dost nitrifikačních bakteriji. (apropo kolikrat jsi ho čistil za ty 2 měsice?)
Neměli se z čeho udělat a co spotřebovávat a tim padem ma malou učinost.a tou výměnou vody si dosahl jen naředěnim koncentrace No 2 3. ktera postupně stoupá , dochazí k otravě a odnesou to prvně nejslabsi kusi .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2017 12:01 R Muž Anthrax [4798] Re: Stevemaister44
Já myslím, že nitrifikace ti funguje. Ale jelikož tam nejsou žádné kytky, tak NO3 nemá kdo spotřebovávat. A je otázka, jestli ty výměny vody zvládají snížit NO3 na patřičnou úroveň.

Měřil jsi dusičnany? Jestli ano, tak jak ti vyšly (mimochodem na papírkové testy bych taky moc nespoléhal)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2017 11:54 Žena drvi [2894] Re: Stevemaister44
Ten filtr nech být, říkáš správně, že klidně 6 měsíců bez čištění vydrží, naopak, čím bude špinavější, tím víc v něm bude bakterií, které budou pomáhat s denitrifikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 11:51 Muž Stevemaister44 [5] Re: Driv3r
Děkuju za reakci a předem se omlouvám za pozdě doplněné info :-D...každopádně ten filtr (biomolitan) je dost veliká filtrační plocha, má cca 60x20 cm, takže 15 takových ryb ho snad ani zadělat tak rychle nemůže, obvykle poznám takový filtr na vyprání, když začíná být modrá houba spíše dohněda, načež je tam usazeno hodně bakterií, ale samozřejmě i detritu, já si myslím, že takový biomolitan by se mohl čistit i 1x za 6 měsíců stejně jako externí filtrace (funguje na podobné bázi přeci), ale ano, vyzkouším houbu řádně a správně přeprat a zkusit se tak vyhnout případné otravě :-) Co se týče stáří, tak je to opravdu jen tip, mohou být i 3 roky staré, někteří samci jsou velcí řekl bych 6-7 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 11:33 Muž Driv3r [236] Re: Stevemaister44
no vydíš to že je to čiste sklo jen s filtrem vime az těd. na papírky je spoleh jak na českou poštu před vanocemi :) .

k tomu filtru bych se vratil 2 měsice a není špinavy? u čistych nadrží vydim problém v malem množstvi nitrifikacnich bakteriji jsou jen ve filtru .proto ty info v prezentaci. pak hodís 15 ryb a filtr se teprve rozjiždi.
samozdřejmě muže hrat roli i staří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 10:03 Muž Stevemaister44 [5] Re: Driv3r
Tak pokud vím, tak filtr si vytváří správné bakterie, není zadělaný, pravidelně odkaluju. Nádrž je chovná, tudíž jsou tam pouze ryby (asi 15 ks tetry císařské) ve 150 litrech, voda měněna co dva týdny, podle lakmusových papírků jsem nezaznamenal zvýšené dusitany a jiné látky, obsah chloru = 0. Pravda, voda je tvrdá, ale ryby v ní už vegetují 8 měsíců, takže si jednoznačně zvykly. Ryby jsem dostal už dospělé, takže počítám, že mohou být staré klidně 1,5 - 2 roky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 09:41 Muž Driv3r [236] Re: Stevemaister44
fotku nadrže a informace o nadrži. filtr zaběhnuty par měsicu? předpokladam nějake otravy. stari těch ryb? bez těch info je to věštěni z koule.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 08:31 Muž Stevemaister44 [5] – Hypovitaminóza nebo něco jiného?
Zdravím všechny zkušené akvaristy, potřebuji se poradit ohledně nemoci tetry císařské. Tahle je již druhá v pořadí za týden, která v akváriu ,,rotuje" a nekoordinovaně plave, měl jsem to samé nedávno v jiném akváriu u tetry měděné. Je pravda, že jsou ryby už starší, mám je celkem dlouho, ale podmínky mají pořád stejné, pravidelně měním vodu (bez chloru), filtr je zaběhnutý již pár měsíců (biomolitan) - průtok parádní, krmení různorodě, na střídačku 6 druhů kvalitních vločkových krmiv + občas mražené. Běžně jsou rybky pěkně vybarvené, takže video, na které odkazuji je ráno po rozsvícení (led zářivky bez blikání - takže šok by to být neměl). Děkuju za rady! :)

youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 18:56 R Muž romant [27987] Re: Martina
S největší pravděpodobností problém s plynovým měchýřem, tedy cesta ke druhýmu břehu, ale jak zaznělo, informačně nás zahltit by se šiklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 13:35 ragus Re: Martina
Jak píše Tudy a Anthrax - prezentace nádrže a maximum informací. Každopádně platí (vlastní zkušenost), že za propuknutím řady nemocí stojí stres jedince (ryby, někdy i akvaristy :-D ), vyvolaný nevhodnými podmínkami v akváriu (velikost nádrže, přerybnění, kvalita vody, teplota, nevhodná skladba ryb, překrmování atd.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 10:35 R Muž Anthrax [4798] Re: Martina
A taky nějaké další informace by se hodily. Jak je tam ten skalár dlouho, kdo jsou jeho spolubydlící, jak stará je ta nádrž, jak probíhá údržba, čím krmíš, atd., atd. Ideální by bylo registrovat se zde a nahrát sem prezentaci s maximem informací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 10:29 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Martina
Dej sem prosím fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 10:17 Martina – Točící se skalár
Dobrý den, od dnešního rána nám skalar plave dokola. Neplave přímo a jakoby se pořád točí za ocasní ploutví. Žádné jiné příznaky nepozoruji. Ostatní ryby se chovají normálně. A začal se takto chovat až od dnešního rána. Nežere. Prosím poraďte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.12.2017 10:51 ragus Re: Pavel88
Rychle poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2017 10:08 Muž Pavel88 [0] – Nemoc Blackmolly
Fotka k příspěvku Zdravím. Mám dotaz co s moji blackmollou? Stáří necelý rok a půl. Před nějakou dobou se ji udělala takova boule na hlavě a na boku a teď se ji na boku udělala jakoby bublina z té boule. Jinak ryba je aktivní...plave...žere pořád.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 23:41 Muž MichalK [16] Re: romant
Takže se s tím nedá nic dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 07:39 ragus – Nemoci sladkovodních ryb
Může se hodit kzr.agrobiologie.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 06:41 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: MichalK
Souhlas s romant, to oko na fotce hovoří za vše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2017 06:15 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2017 00:39 Muž MichalK [16] – Co je to za nemoc?
Fotka k příspěvku Dobrý den, rád bych se zeptal, co je mé mečovce a jak to vyléčit? Chováním je taková plašší, pro jídlo se vydává dost opatrně a spíš se drží u dna schovaná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 13:19 ragus Re: bob
OT - sem byl pomalej. A co třeba tohle www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2017 13:18 R Muž romant [27987] Re: bob
Vyhledej si pojem Oodinium, to je to co tvoje ryby trápí. Jinak s příspěvky o nevhodnosti dané kombinace jsem ve shodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 13:09 Muž Kubaa [718] Re: Driv3r
Tak tak, naprosto nekompatibilní ryby, které nelze udržet v dobré kondici v jednom akváriu. Ať je to co je to (koukám na to z mobilu, tak to moc nevidím, ale skoro mi to přijde jako krupice), základem léčby bude přemístit ryby do jim vyhovujících podmínek. Teď máš tučňáky a žirafy v jednom výběhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.12.2017 12:59 Muž Driv3r [236] Re: bob
hm zajimave typnu si rozdily v ph pro tlamovce ph 7.3-8.8 to je ten co ti tam plave ne? rybicky.net/atlasryb/tlamovec_cernoploutvy

a heros.ph 5-6.5 rybicky.net/atlasryb/kancik_cervenooky

porovnej v atlasu! tak tipuju tohle trochu rozdilné podminky.ale třeba někdo zkušenejší bude vědet vic.asi jim to viší ph ničí oslizeni a zpusobuje plísen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 12:14 bob
Fotka k příspěvku Mám 2ks Heroes severum. Včera jsem zjistil, že jsou napadeny nějakou plísní nebo co to je (viz foto). Nevíte někdo co to je? Jsou ve společné nádrži s tlamovci už 4 měsíce a teprve teď se to projevilo, ale pouze u nich. Akvárko čistí pravidelně každých 7 dní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 18:44 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: romant
Netvrdím, že ten Pancík má vodnatelnost, nic takového jsem nepsal, ale je pravdou, že to tak mohlo vyznít, byl jsem moc stručný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.12.2017 18:38 R Muž romant [27987] Re: Tudy
Ten pancéřníček má problém s bakteriema, který jsou nadlimitně namnožený a tlačí tak na oko které je takto vystouplý, dá se to řešit nějakým antibakteriálním přípravkem, tedy v separé, řešit to formou utracení je samozřejmě možné, ale rozhodně se nejedná o infekční vodnatelnost, kterou vidíš za každým rohem. Tedy alespoň tak na mě tvoje současný příspěvky působí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 18:28 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: romant
Rada k utracení směřovala na tu rybu s nateklým okem (Pancík-Pítik), u Bojovnice jsem napsal možná a k utracení jsem nenaváděl. Jinak mám mnohokrát ověřeno , že s takto nateklým okem ryba dlouho nepřežije (až na vzácné výjimky), oko praskne a je stejně konec, je lepší jí zkrátit utrpení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2017 18:26 R Muž romant [27987] Re: Tudy
Budu tentokráte již reagovat. Není to prvně, co se zde dopuštíš velmi unáhlených soudů a zbytečně uživatele děsíš, když si nejseš jistej že se jedná o infekkční vodnatelnost, tak hned neraď aby uživatel rybu utratil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.12.2017 13:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tudy
-ale no tak no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 12:45 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: O.Tom, Pítik
Možná vředovitá forma infekční vodnatelnosti.
Pítik: šetrně utratit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 20:46 Muž Pítik [14] - Amerika – nemoc oka
Fotka k příspěvku přátelé poradíte? mému coridoras nateklo oko a po třech dnech už ho nemá, je to skoro největší ryba v akva, navíc tam nejsou žádné teritoriální ani agresivní ryby. Co myslíte?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 15:17 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chci se zeptat, co by to mohlo být za nemoc... ryby jsou běžné bojovnice, betty.

Na počátku to vypadalo, že má samec drobnou odřeninku, jakoby po šarvátce apod. takové vybledlé místo.
V další fázi se místo zvětší, zbělá, objeví se otevřená rána, která je bílá s jakoby nabobtnanými okraji.
Ryba šla do karantény, ale než byla nasazena léčba, tak pošla.

Druhá ryba, samice, začalo to stejně, vybledlým místem na těle.
Myslel jsem si že je to nějaké bakteriální onemocnění a nasadil SERA Omnipur.
Bílé nabobtnalé okraje rány zmizely, zhruba do dvou dnů se rána jakoby vyčistila a do dalších dvou zacelila.
Už jsem si myslel že mám vyhráno, ale na druhé straně ryby se začaly objevovat bílé boláky, něco jako beďary... tedy rovnou bílá místa bez předchozího vyblednutí.

Ryby byly, nebo jsou po celou dobu nemoci aktivní a schopné bez problému žrát.

Co by to mohlo být ?

Ještě dodám nějaké nekvalitní fotky z fajfky...
Na prvních dvou je vidět nová rána, která se vytvořila dnes, na poslední je vidět před ocasní ploutví hojící se místo.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 21:00 R Muž ctibum [6945] Re: Jano
Zaregistruj se a založ prezentaci - maximum informací, aktuální celková fotka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 19:57 Jano – Nádor na čuchovom orgáne
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu. Videl už niekto takýto nádor na čuchovom orgáne u cichlid? Majú to dve ryby, ale iba tento druh. Rástlo to pomaly, postupne sa to zväčšuje. Ryby sa správajú úplne normálne. Žerú, naháňajú sa.... Vodu mením každé dva týždne cca 50%. Nám veľký externý filter. Pred časom som zapojil aj UV lampu. Ryby som niekoľko rokov nekupoval, mám len vlastný prírastok. Takže ani privlečená infekcia to nebude. Vodu chladím a udržujeme na 23-26 stupňoch. Okrem toho sa u rýb často objavuje poškodenie plutiev, akoby bakteriálne. Ale neviem , či to nejako súvisí. Neviem čo by to mohlo byť.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 14:08 romanmacha Re: Tudy
Také si to myslím, ale nevím jestli se nepletu. děkuji za příspěvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 13:53 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: romanmacha
Nevypadají nemocně, jen staře, ale třeba se mýlím.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198800x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=1651