Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2016 18:36 Pity – tetra cervenousta
Dobry vecer. Jedna tetra cervenousta z hejna ztratila barvu tlamky (uplne vybledla) uz je to par dni a je projevilo se to jen u te jedne. Nevite nekdo o co by mohlo jit? Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 17:56 David – Nevíte co je to za nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nevíte co je to za nemoc? Několik ryb už umřelo, jsou divné, takové apatické, straní se, spíš u hladiny.

Dík David.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2016 04:39 R Muž romant [27987] Re: kocmim
Ta ryba rozhodně nevypadá normálně, co nejdříve poslat na druhej břeh, možností co jí trápí je povícero, nebudu spekulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 22:37 kocmim – Je to nemoc nebo "těhotenství"?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, v mém akvarku mám dvě žluté rybky (nevím jaké). Jedna vypadá normálně a druhá je taková divná... nafouklá. Původně jsem myslel, že je v "jiném stavu" ale už je to přes 2 měsíce a pořád je nafouknutá... nevíte jestli je to nemoc? A pokud ano, jak to léčit?

Ryba je vypadá spokojené, normálně plave, normálně žere.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 16:23 Lukáš123
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím Vás mohl by mi někdo poradit, jsem mírně zoufalej (začátečník) a nevím si rady co se to tomu sumečkovi děje... :-( Udělalo se mu něco bílého u žábra a u ploutvičky viz. foto. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.09.2016 15:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Jukla
Přidám se k ostaním , utratit , z takového stavu se mi Ramku podařilo dostat jen jednou a nebyla to levná záležitost , tvůj problém je jinde , mícháš jabka s hruškama , Raminy rozhodně nedaj soužití s prasákama jako jsou ancáci a živorodky , potřebují podstatně kvalitnější(čistší) vodu , krapet vyšší teplotu aspon 27 -aspon třikrát týdně živou nebo mraženou potravu (to zas není tak úplně podmínka- může být i umělé ale kvalitní) jinak to bude pořád dokolečka dokola , max do dvou měsíců nastane tento stav - do pár dní úmrtí , pokud nakupuješ ramky v akvaristikách , doporučuji přeléčit na hexamitu a nematoda , ve většině případů jsou ryby napadené už tam , pokud je budeš pořizovat do stávajícího akva , taktéž doporučím celé přeléčit , ale ne že tam jednou něco naleješ a budeš mít klid , kompletní a účinná léčba trvá 5 týdnů , každé se musí zvlášt , nejde dohromady míchat oboje léčiva , to co jiné ryby dávaj celkem bez obtíží , ramky klátí během pár dní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 11:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jukla
Bude to léčení dražší než nová rybka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2016 09:23 R Muž afc1886 [14834] Re: Jukla
Ano doporučuje utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 08:14 Jukla Re: Jukla
Zde jsem našel galerii fotek, která přesně sedí čím trpí moje ramiréz:
badmanstropicalfish.com/…

bohužel jsou to jen fotky bez diagnózy. Nenapadá Vás někoho. Parazit? Který?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 07:34 Jukla Re: romant
Chápu dobře, že doporučujete raději hned utratit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 07:15 Jukla Re: LiborSprysl
Díky. Konkrétněji nevíte...? Po dalším dni má rybka jakoby nateklou celou jednu stranu hlavy. Jako by ji bolel zub. Dnes jsem chtěl koupit karanténu a zkusit nasadit nějaký lék, ale moc nevím co koupit (za lék)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2016 15:57 R Muž romant [27987] Re: Jukla
Budu reagovat obdobně jako na kolegu, ramirézy dovedou vyškolit, bejvají to importy a jsou náchylnější na choroby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2016 15:55 R Muž romant [27987] Re: Spike
Já bych neléčil a rovnou poslal na druhej břeh, ale ono si každej musí tu svojí cestičku prošlapat a třeba to i několikrát zkusit a zjistit jak se věci mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2016 15:16 Spike Re: romant
dakujem, vyzera to na hexamita
co som sa docital tak liecit v celom akvarku, nie v karantene, plus pridat aj esha optima,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2016 10:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jukla
Dle druhé fotky nespíš vnitřní paraziti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2016 09:32 Jukla – Ramirézka - vypouklé oko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, cca. 14 dní se nenápadně jedné z ramirézek zvětšuje oko. Nyní už dost nápadné. Zatím byla ve všech ostatních směrech ok, až poslední tak dva dny pozoruju trošku sníženou aktivitu a trochu udýchanost. Napadá Vás nějaká diagnóza? Velké oko co googlím může být cokoli...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2016 08:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
To je člověče zajímavý, ale já to u malých cichlid nikdy nezažil....a vůbec mne nenapadá, proč tomu tak je, když u velkých několikrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.09.2016 16:29 R Muž romant [27987] Re: Spike
Děrovka jak prase, bohužel tohle ramky nepřežívají.
Edit: Vyhledej si pojem Hexamita, ale jak mě moje zkušenosti říkají, to co vidím bude mít stejně konečnou v podobě úhynu utrápený ryby případnou léčbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 14:27 Spike – ramirezka
Fotka k příspěvku zdravim

nevideli ste nieco niekto?

ma biele bodky na hlave, iba na hlave a iba tato jedna rybka, dalsie dve ramirezky bez priznakov, ako aj cele osadenstvo,

hodnoty vody v zelenom, nic naviac, nic nechyba,

Vdaka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 16:49 R Muž romant [27987] Re: Pity
Tak podle mě tam jsou už rozjetý bakterie a kvůli jedný rybce bych si akvo nerozhazoval a vyřešil to posláním na druhej břeh.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 16:45 Pity Re: romant
měla by mít teprve něco málo přes rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 16:41 R Muž romant [27987] Re: Pity
Tipuji stáří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 16:37 Pity – Prosím o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu ohledně nemoci, která se vyskytla v již dlouho zaběhnuté společenské nádrži.Údržba je pravidelná a zatím to pozoruji jen na jedné tetře měděné. Má zarudlý prostor za žábry a nějakou tečku nahoře na hlavě. Napadá mě krupička či plíseň. Dokládám foto a prosím o radu jak postupovat dále. Bohužel v lepší kvalitě se mi nedaří vyfotit. Děkuji moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 08:50 Žena Beastie [333]
Můj alfa cyprichromis leptosoma uz podruhe pri krmení vystřelil čelist a asi 30minut ji měl otevřenou.překvapivě mu to ani nebránilo v krmení.nějaká zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2016 22:22 Muž Slaviak [19] – Ahoj.
Zla vec sa stala. Dnes s hodiny na hodinu mi umrel prisavnik (panciernicek sietovany cca 20cm) nemam sajnu co sa stalo. Culy,mal fajn farbu,zral,cistil lietal,behal. A zrazu som ho nasiel mierne skruteneho na dne a uz sa nehybal. Dychal iba plytko a potom amen. Co sa mohlo stat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 20:18 Muž TRULY [164] Re: romant
tak už je na druhom svete,,, :( aj manželka to tak zhodnotila že vyzera hrozne a už dýchal všelijako a ukryval sa do anbiasu a kadejako dolehlavou, do rana by asi neprežil. Nechcem byť morbídny ale zabiť tak velku rybu tak to nieje len tak,,,, chudak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 19:56 Muž TRULY [164] Re: romant
ani nie dva tyzdne dozadu som pisal ake su to krasne ryby a ako si pekne lezia a dotykaju sa jedna druhej. Za dva tyzdne z ryb trosky. S tym filtrom udrzat podmienky je nemozna vec. Staci par dni viac zakrmit alebo nevymenit vodu pravidelne a je vymalovane. Len nechaoem ze ryb mam menej ako som mal, krmim ako som krmil a zrazu tie rybky odisli. A lritom ten fikter a posmienky su v pkdstate rovnake uz 18 mesiacov. Skoda bude mi ich luto. Hned ako dam dokopy stojan a amfikter tak po nejakom mesiaci ked sa to zabehne si kupim novy par. Teda ak nebudem menit este to dno ak to doporucujete
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 19:35 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Pošli ho na druhej břeh, to bych viděl jako nejlepší způsob "léčby". Je hodně zuboženej, ten stav nevznikl ze dne na den, postupně se to muselo zhoršovat, jak zde již zazanělo a ostatně to i přiznáváš, na vině budou nejspíše nicotnější podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 19:30 Muž TRULY [164] Re: NHKG
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku pridavam este foto ma aj prepadnute oci a cely sa kyve...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 17:56 Muž TRULY [164] Re: NHKG
to ze ma tlamku som si vsimol uz davno. Len som to neodborne pripisal veku rybky a mozno nejakemu stresu. Ten chvost je des no..
S fuzami nemali nic to sa zhuplo za 2 dni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 17:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TRULY
Já měl s hrubším dnem u nich problémy s fousky. U písku problém nebyl.
Sůl přidat můžeš, pokud to je plíseň pomůže. Ale taky to může být bakteriálního původu a pak ti sůl nepomůže. Podle fotek mi tlamka přijde na bakterie a ocas na plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 17:23 Muž TRULY [164] Re: NHKG
ok dneska dam 50% zase dole. Mandlovnik zial nemam ale uz ho kuoim nech je doma.
Nepridat spon sol a nedvihnut teplotu na 26,27?
Tak ten strk mam od zaciatku cca rok a pol a nebol problem nikdy zeby mali plesen alebo nejake odreniny. Ale mozno by to vysvetlovalo to oreco stale lezali na listoch tesne nad dnom alebo na vyssych miestach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 17:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TRULY
Vyměň zase vodu, klidně 50% každý den. Je to způsobeno těmi špatnými podmínkami. Léčivem bych ho netrápil. Navíc ty co máš doma jsou ti nanic. Pokud máš, dej do akvária listí mandlovníku, nebo rašelinový výluh. Ale souhlasím s tím, že to asi nedá.
A příště bych dal pancéřníčkům jemnější dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 16:56 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte. apred tyzdnom mi uhynul panciernik trindadsky a vsimol som si to az na druhy den. Vods pekne smrdela tak som okamzite vymenil polovicu vody. Pocas tyzdna este 20l a vcera dalsich 40l.
Za tri dni som si vsimol u samca trindaka zhorsujuci zdravotny stav.
Zadna plutva ako keby mala plesen, za tie 3 dni trosku pochudol a prepadli sa mu ziabre a navyse ma okolo ziabri nejaku bielu plesen. Ide to snim rapidne dole.
Ostatne ryby su relativne vporiadku. Ziadne plesne ziadna krupicka nic.

Filter uz riesim. Cez vikend idem zvarst novu konstrukciu a o dasli tyzden kupu jbl e1501. Je mi jasne ze ten pickup 160 proste totalne nestiha co sa orejavuje uz dlhsiu dobu len neboli financie na nieco drahsie a navyse uz vacsie a komplexnejsie riesenie s pripravou na vacsie akva.
S filtraciou som sa neponahlal nakolko je v akva planaria a tak musim akva najskor preliecit.
Foto je v prilohe.
teplota 25 sol som nedal. Doma mam len flagelol, esha exit a v sobotu entizol.

Nemam zial nejake rezervne akva jedine ze z pivnice prinesiem 60l ale nemam ho naco polozit a nemam doma ani polystyren nic. Navyse mam pocit ze to pancernik do rana vzda. Rychlo dycha a zacina byt apaticky na dotyk.
(Ospravedlnujem sa za kvalitu fotiek ak chcete fotit mobilom nekupujte si huawei honor x3, je to sice 8jadro dvojsimka ale fotky robi.....)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2016 18:36 R Muž romant [27987] Re: Hanast
Myslel bych si že jde o normální jev jak ryba stárne a zároveň bych si myslel, že ty podmínky ve kterých se nachází jsou nicotný. Takže bych rozhodně doporučil intenzivnější výměnu vody a to několikrát týdně polovinu akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2016 18:28 Hanast – Co je to?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, mám doma černou závojnatku 7 měsíců a před třemi dny jsem si všimla, že má oči olemované oranžovou barvou a od břicha bělá jak kdyby se jí odlupovaly ty černé šupiny nebo měnila barvu. Nevíte někdo co by to mohlo být? Předem díky za odpovědi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 16:05 R Muž afc1886 [14834] Re: Marky.,
Špatně to na telefonu vidím,ale chtělo by to celé překopat.Osobně bych dal jiné dno,lepší filtr a hlavně hodně živých(zdůrazňuji živých) rostlinek. ahoj
PS-koukni na ty odkazy,co ti dal Romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 13:54 Marky., Re: romant
Porad nám jak jim to máme více zpříjemnit. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 20:49 Marky.. Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Díky moc jsme si toho vědomi něco málo jsme si nastudovaly Ale Chybička se vždycky najde. Jen opravim vyměnily jsem 2/3 vody.
Jinak foto akvária
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2016 20:17 R Muž romant [27987] Re: Marky.
Denně měnit min. tu 1/3 objemu vody, nikoho ničím 5 dní nekrmit a příště si před pořízením akvária něco přečíst, ten začátek je klasicky podrtrženej, uspěchanej a sklízíš poldy svojí nedočkavosti. ;-)
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 20:14 Marky. Re: romant
Akvárium máme 14 dní. Bettu 7dni. Akvarko 54 l je s filtrací bublinkami(vzduchem) má světlo jen topitko nemá. V akváriu je 25-27°. Bette se zakalilo ocicko pres noc do bílá jinak žádné jiné příznaky nesledujeme, normálně papa a plave V akváriu máme este platy, sumecka a neonky těm nic není jsou zatím v pořádku. Děkujeme za pripadne rady jak ji vyléčit . Zatím jsem vyčistil a 1/3vody vyměnily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 12:50 R Muž romant [27987] Re: Marky
S největší pravděpodobností již nadlimitně přemnožený bakterie, tedy vznik bych hledal v kvalitě prostředí, ale to je na tobě, nikdo o tvojí nádrži neví vůbec nic a i z toho důvodu bych doporučil se zde zaregistrovat, zřídit prezenatci předmětný nádrže, uvedl co nejvíce pravdivých údajů, aby bylo tzv. z čeho vařit. Léčba těchto věcí možná je, třeba bactopurem direct(použít v separé nádrži), výsledek předjímat nelze, ale prvotně je to o té kvalitě prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 12:48 Marky Re: Marky
Fotka k příspěvku Dobrý den chtěla bych se zeptat naší rybicce se vyboulilo a zakalilo oko nevím co stim poradite mi prosím dekuju předem :)
Tady este přidávám fotku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 13:55 Kevin
ahoj,chtěl bych se zeptat co může být za nemoc když má jedna neonka jako by naježené šupinky,odřené to není ale připomíná to jako by ji někdo sem tam odřel proti šupinkám a další co mě zaráží je že jedna mřenka se stále tře bokem o kamen nebo štěrk na dně,lítá po akváriu a sem tam se dost otře bokem o dno a z toho zaleze do rohu lehne břichem úplně na dno a několik min nehybně leží... moc díky za radu a snad nebude vadit že nemám té neonky fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2016 17:31 R Muž romant [27987] Re: Adrenek
Tak napsal bych to asi jedno z druhým. Tedy když se vrátíme v čase, tak základní chyba byla v tom kamarádovi, prostě v zájmu zachování osádky krmil, krmil, krmil až překrmil a dorazil jsi to ty, tím rozvrtáním(tedy v zájmu záchrany). Takže poučení pro příště, nedávat nikomu kdo nemá doba funkční akvárko do ruky klíče vod krmení a při odjezdu na 7-14 dní klidně nekrmit nikoho ničím, je to daleko bezpečnější, tedy to až příště. ;-) Teď bych tam pořádně zatopil, klidně přes 30st. počítal s tím že to mlže mít neblahý vliv na některý rostliny, toto držel týden, potom teplotu do normálu, řekněme někde kolem 25st. dořešit případné ztrát na rostlinstvu, čím víc rostlin tím lépe, nechat akvo běžet 2-3 týdny bez osádky, možno nějaký šneky a posléze za pravidelných výměn vody pomalu zarybňovat, odpovídající osádkou, prostě den před a den po vpuštění nových ryb vyměnit obligátní 1/3 objemu vody. Tak asi tak bych to s tím restartem viděl a když si zřídíš prezentaci daný nádrže, jistě přibyde nejedna věcná připomínka stran vylepšení. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2016 10:35 Adrenek Re: Renek
Ahoj, tak mi to postupně lehlo všechno, buď otrava, nebo nějaká nákaza dovlečená s novyma rybkama. Chci se zeptat co teď s akva. Nějak desinfikovat než nakoupím nějaké nové osazenstvo??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 13:46 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
díky za rychlou reakci. Povlak na těle nemají všechny rybky, ale jen některé. Domnívám se, že to je druhá nemoc, která napadá až ty oslabené rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 13:35 R Muž romant [27987] Re: sikula
Tipoval bych vnitřní parazity a ten povlak na těle nějaký druh nálevníka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 13:23 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetky – nemoc rasbora galaxy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den všem,
prosím o určení nemoci u mých galaxy rasbor.
Rybky se drží u hladiny, v klidné části nádrže nad sáním filtru, nežerou, zdá se že rychleji dýchají, jsou hubené, ploutve slepené (začíná to ocasní ploutví), někdy na sobě mají šedomodrý povlak (plíseň?)
Ostatní ryby (kardinálky, otíci, gavůnci diamantoví, pancéřníčci) tím netrpí. AQ 1800 litrů, teplota 25°C, pH 7,5 , NO3 10 , NO2 0, voda tvrdá

Předem děkuji za každou reakci.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 21:15 Adrenek Re: Wendy2
No u té skaláry to moc zjistit nešlo, každopádně od neděle se jim jakoby rozpadaly ploutvičky. Nebo to ožírala ta dania. V neděli byla beta taky už apatická a polehávala, těch bílých teček jsem si všiml až dnes. Tem daniam se taky začínají třepit ty loutve.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198806x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=2801