Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 186 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 12:39 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Skanky
Souhlas, já to tak měl s kančíkama. Je lepší mít víc ryb, kteří si mezi sebou vyberou vhodnější protějšek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2009 11:46 Muž Skanky [26] – Re: kalcas
Nejsem až takový znalec, taky s akvaristikou jen začínam. Je však dost možné že sameček a samička nejsou schopni vytvořit pár. Třeba se jeden druhému nelíbí.
Cca před 3 měsíci jsem si psal několik mailů s chovatelem, který má navíc i internetové stránky. Vypadá to na firmu se znalostma. Právě od něj mi bylo doporučeno koupit si 2 páry i když mám malé akva. Ze dvou páru je větší pravděbodobnost že se některý do sebe zamiluje. U párových rybiček je prý lepší koupit na začátek víc a pak si nechat jen ty co vytvoří harmonický pár.
Pokud oblbovali mně tak oblbuju taky.
Co na to zkušenější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 18:58 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Maka
Já tam pořádně nevidím ani tu rybu,natož kulovitý útvar na tlamce... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 18:56 Maka – Skalára - bílý kulovitý útvar
Fotka k příspěvku Ahoj. Potřebovala bych poradit ohledně útvaru, který se objevil jedné z našich skalár z boku vedle ústního otvoru. Jedná se o bílý kulovitý útvar o velikosti cca 1 mm, ze kterého je občas vylučována bílá hmota. Určitě nejde o krupičku, protože se to nešíří. Poprvé jsem tento útvar na rybě zaznamenala už před několika měsíci, v poslední době se však zvětšil. Ryba normálně přijímá potravu, je aktivní a pravidelně se rozmnožuje. Nevím, jestli je to vřídek nebo parazit, každopádně to odolává léčbě širokospektrálními léčevi proti bakteriálním onemocněním, které byly v akváriu v průběhu minulých měsíců aplikovány k léčbě jiných nemocí ostatních ryb (Baktopur - Sera,Furanol - JBL, eSHa 2000 - které dle návodu působí i proti parazitům).Díky. m.sloufova@email.cz
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 19:34 Muž Yirka [9141] – Re: Hatomi
Díval jsem se do tvého profilu a opravdu bych se zamyslel nad nadbytečnou chemií. Provedl bych testy základních parametrů vody. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 19:22 Žena Hatomi [27] – Re: Yirka
Takže je něco špatně z mé strany? Pokusím se to nějak vyřešit a budu doufat(a kontrolovat),že ostatní rybky (tetry rebertosovi a paví očka) budou v pořádku... Děkuju moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 19:17 Muž Yirka [9141] – Re: Hatomi
Nepovažoval bych to za bílou čáru, ale za obvyklou pigmentační (či jak to nazvat) poruchu u A. sp běžnou v případech stresu či nějakého nesouladu v AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 19:13 Žena Hatomi [27] – Re: Yirka
Dobře,děkuju,ale mě se na té rybce právě nezdá ta bílá čára nad očima. Napadl mě columnaris,ale nejsem si jistá :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 19:09 Muž Yirka [9141] – Re: Hatomi
To že občas uhyne rybka se může stát. Na to jak čerstvě založenou máš nádrž do ní dáváš zbytečně moc chemie a hnojiv. Ony všelijaké ty stabilizátory nejsou pro krunýřovce (zejména mladé) žádným požehnáním. Ono někdy méně znamená více. Pokud neznáš příčinu úhynu není moudré něčím preventivně přeléčovat (včetně soli).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 18:29 Žena Hatomi [27] – Ancitrus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,dnes mi zemřel mladý ancík,kterého jsem koupila cca před 2 měsícema-v karanténě byl asi měsíc a kus... Je zřejmé,že mu něco bylo, nevíte co to mohlo být? A hlavně jak přeléčit nádrž,preventivně jsem přidala sůl
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 06:45 kalcas – Re: bluedream
Ahoj jenze ja tam mam stary fotky protoze ted mi to akva uz zarostlo takze tam mam hodne ukrytu a nez jsem si ji koupil tak jsem si o nich cetl celkem hodne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 22:46 Žena bluedream [245]
Ono by občas než se koupí nějaká rybka stačilo si o ní aspoň něco přečíst nebo se zeptat .... V akváriu vyžadují prostředí plné úkrytů, jeskyněk, kořenů, množství dobře rostoucích rostlin .... a pokud ji člověk opravdu chce, přizpůsobit jí akva. Ve Tvém akvárku se opravdu zatím nemá kde schovat, je tam málo úkrytů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 22:40 Žena Ambra [7]
Ta velikost akva by mohla být problém, někdy tyto naháněčky mohou mít až tragické následky, ale ty rostlinky pomáhaj hodně, hlavně nějaké bohaté trsy třeba rotaly nebo limnophyly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2009 20:49 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Myslím, že si to moc bereš u těchto ryb to je docela normální, pomáhá větší akva či více úlrytu v kytkách atd, X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 20:46 kalcas – Pomooc prosim !!!
Ahoj ,
Hele mam takovy broblem, mam dve cichlidky ramirezovy samecku a samecka jenze ten samecek stale tu samecku honi a nenechaji ani poradne najist zazene ji vzdy za filtr a kdyz vypluje tak ji zase honi nwm co s tim takhle uz to bylo minuly tyden pak to ptrestalo a ted uz zase to tu je, poradis mi prosim.... :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 20:42 TVK
Mečúnek mi dnes začal stát hlavou dolu ani neplaval,ale prsními plutvami hýbe furt ale ocasní nic. Co to može byt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 19:39 makky – nemocné rybky?achjo asi jo
Fotka k příspěvku Zdravim.Moje dvě platy mají červené ploutve a sou hyperaktivní.Ničeho dalšího sem si nevšimla.Neotírají se o dekoraci nebo tak.Přikládám foto,snad je to dobře vidět.
A ještě něco.Další jedna platy má na boku takou bouly,něco jako hrb.Je to vidět jen zvrchu,nemá to jinou barvu,není to otevřené,jen vyboulené.Ale nepodařilo se mi ji vyfotit.
Už fakt nevim,mám je jen asi měsíc,takže si asi něco přinesly z obchodu,už mě to štve,těšim se až to bude všechno v pohodě a už nebudu muset pořad něco řešit :-O díky moc za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 18:18 Muž Yirka [9141] – Re: TVK
V tom případě si uprav údaje v prezentaci, máš tam založení 22.05.09... Je tam hodně živorodek, ty testy bych si udělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 18:14 TVK – Re: Yirka
Akvárko mám už asi 10 mes. len sem menil 1/3 vody a ostatní rybky sú v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 18:08 Muž Yirka [9141] – Re: TVK
Změř si vodu-hlavně testy na N-látky. Na cca měsíc založenou náídrž mi připadně těch rybek až dost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 15:45 TVK
No tak poradí mi nekdo? tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 07:46 TVK
Poraďte! Samice Mečovky je kolmo dole hlvou .dnes ráno sem si všimnol a doteť to žádná nedelala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 21:18 Muž Yirka [9141] – Re: katkuspixla
Bohužel je toho o tvé nádrži známo velmi málo. Čtu-li však pozorně tvé příspěvky rozumím jim tak, že sice nějakým způsobem měníš vodu či čistíš filtr, ale nikde nevidím zmínku o odkalování. Tam pak může po delší době nastat kámen úrazu počínaje nekontrolovatelným růstem řas a konče úhyny rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 21:07 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: katkuspixla
S tou přestavbou to mít souvislost nebude když jsi to předělala před půl rokem, nebo ty problémy máš už tak dlouho? Budeš muset udělat ty testy vody, to je základ X-) Ten filtr čistit tak často taky neni dobré i to může s tím souviset ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 20:39 katkus
asi před půl rokem jsem akvárko komplet předělávala, nové rostlinky, vypraný štěrk a výměna vody. Od té doby tak jednou za dva týdny měním trochu vody a proplachuju filtrační motorek a houby. Mohly by tyhle problémy souviset s přestavbou akvárka? Bylo to už nutné, protože na všem (i ve štěrku) jsem měla řasy a nemohla jsem se jich vůbec zbavit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 20:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: katkuspixla
Kup si testy na NO2 a NO3 ;-) Můžeš zatim zkusit častější výměnu vody X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 20:13 R Muž Silent [5949] – Re: katkuspixla
Změř hodnotu NO2. Možná tam bude příčina. Nedělala jsi v poslední době nějaké větší zásahy v nádrži- větší úklid, výměna filtračních hmot a podobně? Preventivně bych vyměnil alespoň 30% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 20:10 katkus
mno... akvárko mám už dva a půl let, rybky byly umístěny asi 3 týdny po založení a filtr byl u akvária v balení už od začátku ( mám Juwel record 110L). Taky mám v akváriu vzduchovací kamínek. Dneska mi umřela další rybička... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 18:39 R Muž Silent [5949] – Re: katkuspixla
Taky si myslím, že to vypadá na zvýšené množství dusitanů.Jak dlouho je založená nádrž? Jak brzo po založení byly umístěny ryby a jaká je filtrace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 18:33 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: katkuspixla
Máš parametry vody? Tipoval bych že nebude v pořádku obsah N látek ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 18:26 katkus – Podivná nemoc
Mám v akvárku asi nějakou nemoc. Už delší dobu mi stále umírají rybky a ty živé jsou dost apatické. Neonky a tetry často plavou u hladiny a mají vybledlé barvy, potom někdy i umřou. Nevím co s tím, prosím pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2009 01:24 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Petr931122
Podobný problém jsem právě řešil. Necelý měsíc založené akvárium mimo jiné také se 20 ks Neonky červené. Lehkovážně jsem si vzal několik rybek od dcery z jejího zrušeného akvária (byla jistota, že jsou rybky ve zdravé kondici) a po krátké aklimatizaci je vypustil do nádrže. Pouze rybky - vodu vždy vylévám do odpadu. Po několika dnech mi začalo osazenstvo hynout - nejprve Tetry krvavé od dcery, postupně téměř všechny co jsem přidal od dcery. Na řadu nastoupily moje Neonky červené - každý den tak 2 kusy. Neobjevil jsem na jejich těle žádné patologické změny, byly nádherně vybarvené, jasné oči, nezježené šupiny, prostě vše O.K. Nechal jsem si udělat laboratorní rozbor vody snad úplně na všechno - výsledek byl negativní s verdiktem "voda jako zvon". Bylo mi doporučeno přinést namátkově živou rybku na stěr a vyšetření pod mikroskopem. Vyřešil jsem to po svém a aplikoval některými akvaristy zavrhovaný PREVENTIN v dávce 5 kapek na litr vody. Druhý den jsem nezpozoroval žádný úhyn, ryby bez známky nějaké nemoci, krásně vybarvené se zájmem o potravu. Přidal jsem ještě 1 kapku na 2 litry, v tomto dávkování budu pokračovat preventivně každý den. V současné době nemohu říkat "HOP" dokud jsem nepřeskočil, ale mám pocit, že je po problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 08:38 Muž Yirka [9141] – Re: Verča
To jsi toho o té své nádrži moc nenapsala. Jak je velká, co v ní je, jak je technicky vybavená, jak provádíš údržbu, jaké máš k dispozici měření.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 08:21 Verča
Ani žádná léčba neproběhla a rybka žádná mi taky neumřela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 08:19 Verča
Potravu přijímal normálně. Mám ho 2 roky a během týdne mi už umřeli dva. Ani se nestranil, normálně se proháněli po akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 21:25 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: Verča
Yirka ma pravdu, na to aby jste se dozvědělo co se mohlo stát, tak jste uvedla jen jen všeobecné informace. U ancistruse může probíhat nemoc, nebo otrava aniž by jste něco spozorovala. Jak byl starý, stranil se, příjimal potravu, byla v poslední době prováděná nějaká léčba, nebo bylo nějaké úmrtí jiné rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 20:15 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: katterinecka
nevypadá to spíše jako vřídek?nebo boulička?Podle fotky to nepoznám,ale můžu napsat,s čím mám zkušenost já.Objevila jsem bílý vřídek na hlavě neonky červené,plavala bez obtíží,přijímala potravu.Taky jsem nenašla nic v chorobách,co by tomu odpovídalo,tak jsem rybku dala do karantény asi na 14 dní.Vřídek jí zmizel,nebo praskl a rybka se dál chovala naprosto normálně.Ted už se mi prohání mezi ostatníma v hejnu a já bych už ani nepoznala,která to vlastně je.Ten vřídek se mi objevil jen u jedné neonky.Třeba máš to samé,v tom případě bych doporučila rybku neutrácet-mě všichni radili,at ji utratím.
tak snad jsem trochu pomohla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 20:01 Muž Yirka [9141] – Re: Verča
Zřejmě nějaká otrava, na více dáváš k dispozici příliš málo informací o nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 18:59 Verča – Ancistrus zlatý
Dobrý den, potřebovala bych poradit.Už druhý ancistrus mi umřel...nejdříve měl úplně černý trup a pak za pár hodin umřel...vůbec nevím, co to může být.Nikdy se mi to nestalo. Předem děkuji za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 10:51 Maajdulaa – Nemocnice pro rybky
Ahoj :-) nejspíš budu zakládat nemocnici, pro rybičky, ale nevím jak.... teda jako máme akvárko, menší než teď mám, a dám do něj upravenou vodu a asi nějaký rostliny.... ale nemám kamínky.. musí být nutně v nemocničce pro ryby kamínky? co by všechno měla nemocnička obsahovat? dík za radu moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 16:54 Žena Hatomi [27] – Re: Yirka
ano,kontrolovaně. Kolem 10 bublin za minutu (orientační výpočet vyšel 15 bublin)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 08:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: katterinecka
Fotka k příspěvku Posilam fotku, je to spatna kvalita ale jde to videt, maji proste jen bilej flek na nose. Jakoby se nekde odrely, je to divny.
Ploutve se nerozpadavaji a zbytek tela je v poradku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 08:31 Muž Sid [6652] - Rostliny – Re: Hatomi
...pak jí to chytne, natočí se zhruba pod úhlem 60° hlavou ke dnu a má strašně rychlé pohyby ploutví (i když všechny rybky spěj, tak ona dělá tohle)...
Asi jí vadí, že ji v noci šmírujete. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 08:19 Muž Yirka [9141] – Re: Hatomi
CO2 přidáváš kontrolovaně? Zkus si změřit NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 07:22 Žena Hatomi [27] – zvláštní chování
Dobrý den, mám takový problém s platou. Už zhruba týden se chová zvláštně. Chvílema je naprosto normální a pak jí to chytne, natočí se zhruba pod úhlem 60° hlavou ke dnu a má strašně rychlé pohyby ploutví (ikdyž všechny rybky spěj,tak ona dělá tohle) Do vody přidávám CO2,ostatní rybky jsou v pořádku,na těle nejsou žádné znatelné nedostatky, rybka plave a žere...
nevíte,co to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 00:02 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: katterinecka
Chtělo by to foto, to je složitý střílet od boku ale z 50 procent bych typoval na Columnaris, nebo na nějaké plísňové onemocnění. Určitě se to na foru několikrát probíralo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 19:25 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
Prosim poradte mi, mam modre tetry, u jedne z nich jsem si vsimla ze nema leskly supiny a vypada opravdu spatne (ale zadny bily fleky nema) ale plave jako by nic a ji normalne. Uz je tak dlouho a porad stejny. Nemohlo by to byt treba starim?
A ted nedavno sem si na jine tetre modre vsimla ze ma divnej bilej flek na nose a dneska jsem zjistila ze ten bilej flek na nose ma i dalsi. Ostatni rybky v akvarku jsou v poradku. Poradte mi co s nima mam udelat, prijde mi lito je utratit, maji jeste sanci? Prijde mi ze kdyz je dam do malickyho akvarka aby se uzdravily tak se budou stresovat a stejne jim to nepomuze.
Dekuji za radu. Btw: akvarko odkaluju kazdy tyden a zadny novy rybky za posledni dobu nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 19:08 Muž jajaapaja [174] – Re: matlala
No pravě chce to popis nebo tu fotku.nejsme jasnovidci že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 19:06 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: jajaapaja
souhlas.
není náhodou těhotná? je dost tlustá co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 19:05 Muž jajaapaja [174] – Re: jjj
Chybý tu.V jakém akvárku je ,kolik dalších ryb vněm žije.jak je stará.možná by neškodilo foto.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [186] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198806x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=9251