Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2017 21:10 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jedna má ryba má u hřbetní ploutve na trupu bílé tečky. Vypadá to jak krupička, ale ty tečky má už víc jak měsíc stále stejné. Chová se naprosto normálně, žere normálně (to znamená strašně moc). Napadá vás co by to mohlo být?
Ostatní ryby jsou v pořádku a chovají se normálně až na plašení, ale v bytě kde bydlím mi plašily ryby vždycky.
EDIT: Více o akváriu zde: rybicky.net/nadrze/6396-rio-ostrava
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 14:29 Stranoch Re: NHKG
Fotka k příspěvku Na ploutvich bile tečky. Zkusil jsem vyfotit znovu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 10:48 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Stranoch
Fotka je špatně zaostřená (je zaostřené pozadí). Zkus vyfotit lepší.
Z běžných nemocí připadá v úvahu plíseň nebo krupička. Pokud se ti nepodaří vyfotit nic lepšího, dohledej si fotky těchto onemocnění. Vypadají úplně jinak, tak to snad poznáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 10:32 Stranoch – Nemoc?
Fotka k příspěvku Ahoj všem. Je jednodušší se zeptat než hledat. Na ploutvych se objevily bílé tečky. Co to je a co s tim.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.04.2017 14:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: domik420
-to by ta fotka té ryby musela být ostrá s detailem na postižené místo
-nemusí to být parazit
-jak dlouho to ta ryba má?
-jsou příznaky i u jiných ryb?
-povrch postiženého místa? - popis povrchu
-barva je bílá ,nebo spíše šedá?
-teplota je?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 12:03 Muž domik420 [1]
A nevíte co by to mohlo být za parazita? Je to nakažlivé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 21:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: domik420
Filter to určite nebol, to by sme všetci mali tento problém. Je to parazit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 20:14 JoKa Re: domik420
Spíš spálená od topítka... Se tam zasekla. Můj názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 12:51 Muž domik420 [1]
Fotka k příspěvku Nevíte co to může být? Myslíte že jí mohl nasát filtr, který je vidět v pozadí?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 08:56 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: lestath
Tuhle uz stejne nic nevzkrisi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 06:51 Muž lestath [0] Re: romant
Fotka k příspěvku Zde jeste aktuální fotka jedné akary. Zajímavý, ze ta druhá byla Ok a pak se přidala k te druhé. Mam pokračovat každy den výměna vody a čekat? :-( Ostatní ryby bez známky nemoci
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.04.2017 06:35 R Muž romant [27987] Re: lestath
Ten poměr jsi měl otočit, tedy ze začátku po výměně více a častěji, to že teď měříš to co měříš, to je sice hezký, ale bezprostředně po výměně to bylo jiný, tam to lítalo jak na horský dráze a slabší jedinec tuto situaci prostě nemusí dát. Tedy to si myslím já, uvidíš co k tomu bude mít někdo jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 06:31 Muž lestath [0] Re: romant
Ahoj, ano měnil jsem dno, půlku vody sem použil původní pak jsem měnil co 3 dny 30 %. Včera 50 %. Vodu dle testu mam tvrdou a ph kolem 7.5. Dusitany 0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 06:27 R Muž romant [27987] Re: lestath
No, jsou načatý, tedy již zřejmě nevratně a to přesněji jejich plynový měchýře, tedy můj tip. 29.3.17 byla provedena komplet výměna dna, nikde jsem nezaznamenal údaje o intenzitě výměn vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2017 06:22 Muž lestath [0] Re: Kapr
Ahoj Kapře, prezentaci mam zde v profilu, předtim jsem si nevšiml, ze nejsem přihlášený. Děkuji předem za jakoukoliv radu. Aktuálně 1 Akara leží v rostlině a druhá u dna mezi rostlinama cely den :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 22:39 Muž Kapr [9] Re: Daniel
Ahoj Danieli. Tezko se pomaha kdyz mame jen informaci ze s Akarami neco je. Jestli ti ma nekdo pomoct, tak to budes nejspis ty sam. Jestli se tu opravdu nekdo najde a bude schopny ti poradit, tak tu napis co nejvic informaci (dulezitych). Ja za sebe ti muzu poradit a to ze by sis mel udelat zde prezentaci sve nadrze a tim tak v budoucnu bude mozne ti poskytnout pomoc v pripade nouze jakou mas ted. Hodne stesti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2017 18:56 Daniel – Akara hnědá leží na dně, neplave
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu, pomoc. Mám pár Akar hnědých, dva dny už se obě chovají divně, na první fotce samice u které jsem dostal podezření na krupici a na druhé taky ta samice, která uz jen drží u dna a neplave. Samec je schovaný v rostlinách, vůbec nevylezá. Všechny ostatní ryby (tetry neonove, ramirezky a tetry černé ) bez žádného podezření plavou v pohodě po celém akva. Děkuji moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 12:03 Muž Gringo63 [626] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: lacewings
Díky, to bílé je jak na fotkách. Lepší asi nedám. No a chytit ji jsem zkoušel, marně. Všechny ostatní druhy snad, ty mi lezou pomalu do síťky, ale p.pětipruhou, ne a ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2017 11:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Gringo63
-nelze přesněji určit, z důvodu nekvalitního fota
-Piscinoodinium pillulare to určitě není, neodpovídající příznaky a velikost
-rybu izolovat, do doby případně možného určení
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 10:30 Muž Gringo63 [626] - Spíš Asie, i když ? . . .
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu. Na parmičce pětipruhé se objevily dva bílé jakoby výstupky(nevím jak to nazvat). Jediné, co jsem našel a mohlo by tomu odpovídat, je orběnka hruškovitá. Rybka žere, neotírá se, nestraní se. Může se to dostat na ostatní ryby? Děkuji.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 17:42 Muž Fuchs [169] Re: romant
No ale na vstupní vodu mám 7,5ph a v tanganice je to aj žádoucí takové Ph tak nevím. Počkám co ostatní jsem z toho vyřízený... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 17:36 R Muž romant [27987] Re: Fuchs
Nevím, nejsem vševěd, ale místo toho "preventivního" léčení bych znovu vyměnil vodu, tedy to bych uděl já a rád si počkám na názor dalších. Můj osobní názor je dočasně zhoupnutá voda, to vyšší Ph mlže podpořit tvorbu škodlivých N látek, ale jak píšu, počkám si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 17:26 Muž Fuchs [169] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přidám ti jednu fotku cichlidy a moby co se drží stranou a nežerou. Sice nekvalitní ale aspoň něco. Voda je do zelena pač jsem nevydržel a po přečtení příbalového letáku k hexamita kde píší, že léčí většinu bežných nemocí jako žábrohlísty, plísně atd. Jo mám hnědou řasu na šutrech pač mám nedostatek svělo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 17:11 Muž Fuchs [169] Re: romant
Ahoj Romane, voda je včera vyměná, odkaleno, očištěny skla. Odkaluji každý týden, bordel nemám s tím jsem si jist. Jsem vycvičen od terčovců. Cichlidy žlutoocasé se staví kolmo. To taky nedělali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 17:06 R Muž romant [27987] Re: Fuchs
Vyměnit polovinu vody a sledovat chování ryb, pokud se bude vracet do normálu, máš bordel vodu, pokud ne, řešit dále konkrétní onemocnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 15:48 Muž Fuchs [169]
Přátelé ve středu jsem si dovezl nové ryby viz. Tanganika dneska ráno jsem si všiml, že dvě moby se drží stranou a nežerou. Teď jsem vztal po odpoledním dýchánku a zjistil, že jedna moba plave břichem nahoru. Hodnoty vody jsou ok. Až na tvrdost ta je 19dgh to by jim ale nemělo vadit ph7,5 myslím si, že něco jsem si dotáhl s novýmy rybami. Dýchají zrychleně, plavou pomaleji. Prosím o radu mám tu teď hexamitu v záloze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 08:55 Žena Beastie [333]
Ještě jedna věc, v té 360l mám několik dánií, začínala jsem na 15ti, uznávám, byl to asi špatný tah, už několik v průběhu času nemělo skřele, alespoň tři umřely (ty bez těch skřelí, postupně, předpokládám potyčky). Buď si nesedí mezi sebou nebo je multíci ubíjí, opravdu netuším.

Jedno z těch dánií je ale opravdu ošklivě nafouklé, člověk by řekl "těhotné" protože jen kulaté a na všechny strany nafouklé bříško. Co jsem tak četla tak předpokládám že zastydlé jikry, ale. Má to takhle už třeba měsíc, možná víc. Odlovila jsem dánio do vedlejší 54l, pomalá aklimatizace, je tam samo. Pozoruji, jestli vše ok či se to zlepší/zhorší, ale co jsem tak četla o jikrách, má to být smrtelné a rychlé.

Může to být ještě něco jiného?

A otázka, teď, když je ta 54l volná, mám tam odlovit všechna Dánia? Je jich cca 10, špatně se počítají, ale skvěle se loví, když neožírají ruce, lezou mi do síťky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 22:48 Veronika Re: Driv3r
Díky za radu, prezentaci si určitě založím, ale až s novým akvárkem, které by mělo tento týden dorazit. Tohle akvárko je 60l, je lehce přerybněné, ale co se týče NO2, to dle testů nezlobí, akvárko funguje bez problémů přes rok. S ničím jiným než s těmito ancíky zatím problém nebyl, proto se ptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 22:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Veronika
-zřejmě důsledek narušení třecí fáze
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 22:37 Muž Driv3r [236] Re: Veronika
Bohužel na rady co jim je, tu nemáme křišťálovou kouli. :) .Založ prezentaci nádrže uveď co nejvíce pravdivých údajů,a foto nádrže.Pak se ti tu zajisté dostane kvalitních rad.Podle fotek bych tipoval na otravu v akva na pozadi je málo rostlin a malé,tak tipuji čerstvou nádrž.a otravu no2.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 21:38 Veronika – Náhlé uhynutí ancistrusů
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
Nedávno jsem si přivezla tři ancistrusy. Dva z nich mi najednou uhynuli, první měl jikry na půli cesty ven, z druhého jsem je posmrtně vytlačila (viz foto) Jinak mi předtím žádný neuhynul a tihle vypadali také ještě 8 hodin před úhynem normálně. Protože nechci přijít o další, zajímalo by mě, zda s tímto máte nějaké zkušenosti a jak se tomu dá předcházet.
Předem děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 10:42 Maq Re: drvi
Ano, neměl jsem používat termín "nemoc z ozáření", který se zde nehodí. Myslel jsem to vlastně tak, že poškození buněk vlivem UV záření je zřejmě často nevratné. ... A samozřejmě bych čekal navazující komplikace, tj. infekce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 10:21 R Muž ctibum [6945] Re: Karnal
Sám napsal, že ji tam dal. Pravda, nenapsal, že ji zapnul...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   31.03.2017 10:15 Žena drvi [2894] Re: Maq
Nemoc z ozáření dělá pouze ionizující záření, tohle budou jen popáleniny od UV. Ovšem možnost sekundární infekce popálených ploch nebo trvalé následky v podobě jizev, poškození očí apod. - to ty ryby mohou samozřejmě mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 10:03 Maq Re: Karnal
Nerad šířím pesimismus, ale obávám se, že nemoc z ozáření se jen tak nerozchodí. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2017 10:00 Žena Karnal [196] Re: Motýl Re:ctibum
Jisté to není, pořád to nemusel Fazol dát do akvária přímo k rybám, ale bohužel některé ty popisované příznaky (zarudlé oči, zarudlé ploutve) by v zásadě popáleniny od UV mohli být.

Ale pokud tam to UV světlo skutečně bylo, tak to ty ryby předpokládám nepřežijí bez následků. Snad je to aspoň už vypnuté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2017 23:08 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Fazol
uv lampa zabíjí, při dostatečném výkonu a délce osvitu zabije i tebe, zlikvidoval jsi si akvárko, čti, hledej informace, nebo se zeptej a dlouho přemýšlej, než něco podobného uděláš. Čím myslíš, že se sterilizují operační sály ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2017 22:56 R Muž ctibum [6945] Re: Fazol
Chlape!!!
Pod tím obrázkem, kde je lampa v akvárku, je ČERVENĚ napsáno WRONG WAY TO USE. V překladu TAKHLE NEPOUŽÍVAT.
A nad tím obrázkem je ČERVENĚ napsáno:
"Warning: sterilization lamp can only be placed in the filter tank, can not be used directly in the fish tank, or the fish will be injured or killed because of a long time exposure to ultraviolet radiation!"
Přeloženo Googlem:
"Upozornění: sterilizace lampy lze umístit pouze do filtrační nádoby, nemůže být použit přímo v akváriu, nebo ryby budou zraněni nebo zabiti, protože dlouhou dobu vystavení ultrafialovému záření!"
Co k tomu dodat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2017 22:49 Žena Karnal [196] Re: Fazol
Já se jen zeptám - jedná se o tuto či podobnou UV lampu?
www.ebay.com/…

A je přímo v akváriu s rybami? Pokud ano, tak sis právě pěkně "upekl" ryby UV zářením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 21:09 Muž Kapr [9] Re: Bára
Baro udelaj si prezentaci, napis tam co nejvice informaci a pak se tu snad nekdo najde, kdo bude vedet v cem je problem. Takhle bez informaci ti snad nikdo nevycaruje zazracny lek na nemocnou rybu. Sumecka uz mas pres rok, ale az jak jsou problemy zavitas jsem? Uz tenkrat pri nakupu sis mela zde udelat prezentaci a hned by zkuseni vedeli o co jde. Takhle nevime v jakem je sumecek prostredi, cim ho krmis, co jsi v posledni dobe pridavala do akvaria atd.. faktoru ovlivnujici zdravi je velmi hodne ale informaci zase temer zadne. Jestli tu rybku mas rada a zalezi ti na ni, tak neotalej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 20:56 R Muž romant [27987] Re: caprfild
A stále dokolečka dokola, mám akvárko, 14 dní všechno v pohodě a po přidání tiho či onoho problééém. Kdo za to jenom může, co mě to v tomk obchodě prodali? No kdo za to může, ty za to můžeš, jenom ty. Co jsi se dočetl v těch doporučených článcích? Nic? no to nevadí, ty jsi je nečetl, viď?. ;-) Protože jinak by jsi začal chápat souvislosti a začal taky měnit vodu jako o život, protože ono o život tvým chovancům taky jde. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 20:50 caprfild Re: Maq
Kořen mám přímo z obchodu a předtím týden namočen v kýbli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 20:33 R Muž romant [27987] Re: Fazol
Polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 20:31 Fazol Re: romant
A kolik te vody denne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 20:09 R Muž romant [27987] Re: Bára
Jako tohle máš v kubíkovým akváriu? rybicky.net/atlasryb/pangas_dolnooky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 20:07 Bára – sumeček žraločí
Mám v akváriu sumečka žraločího, kterému se na ocase a později i na ploutvích oblevily skvrny. Skvrny jsou narůžovělé a narozdíl od normální krupičky nejsou na ploutvích, ale jsou jakoby prorostlé dovnitř. sad Zkusila jsem léčivo "multi-medical kombinované léčivo typu FCM, s širokým spektrem účinnosti". Nevím co dělat dál ani co je to za nemoc. :-( Tohoto sumečka už mám rok a pár měsíců a nikdy s ním nebyly žádné problémy. Předem děkuji všem kteří poradí! :-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 20:05 R Muž romant [27987] Re: Fazol
Fazol napsal: Ano vrazil to jsem nemel ? Mam ji poprve a na ebay byla na obrazku primo ve vode Nitrifikace v oprdí, měnit, měnit, měnit, měnit, měnit. Nekrmit, nikoho ničím po dobu týdne, tedy po dobu kdy bude nutné měnit tu vodu denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 20:02 Fazol Re: Motýl
Ano vrazil to jsem nemel ? Mam ji poprve a na ebay byla na obrazku primo ve vode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 19:59 Fazol Re: romant
nezkousim nic proste rikam tak jak to je vcera krom te tecky bylo vse ok dnes odpoledne sem prisel a vypada to tak jak to vypada 1 mrtva samicka bety a cichavcy a ancitrus taky nevypadaji dobre chemyji nepouzivam jen sem dodal tu sul a vymnenim tu vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 19:55 R Muž romant [27987] Re: Motýl
Přesně, v akváriu je bordel voda a i když by to mělo být tím léčivem, tak stejně se to sveze na ty N látky, neb to léčivo mohlo a asi i načalo rovnováhu, jinak by ryby nevykazovaly příznaky otravy. ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198804x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=1901