Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 102 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 22:15 Žena baletka [624]
Zdravím, jedna modrá neonka z hejna se mi dnes jakoby trochu osypala, ale nejde o krupici ani obrněnku (aspoň zatím to tak nevypadá) a má jakoby "uloupnutý" kousek kůže kousek za žábry, vypadá celkově divně. Chvilku jsem si říkala, jestli nejde o následky léčby střevních parazitů, ale to už proběhlo před 14 dny, takže asi ne, nebo je to možné? Mohla se třeba neonka poranit někde v akva? Fotku bych ráda dodala, ale to fakt nejde, ty mršky se hrozně moc hýbou. I snaha o vylovení a přemístění do karantény zatím marná. Ostatní ryby zatím všechny OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 18:06 R Muž romant [27987] Re: ssendy
No není, koupil jsi si je s krupičkou. Takže klasiku, jak se píše v tomto vlákně, ale hlavně ve spec. vlákně o krupici. rybicky.net/forum/2223
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 17:59 Muž ssendy [0]
Fotka k příspěvku Cau.Dneska sem si koupil ve Zline Razbory Hengelove a nejak se mi nezdaj.Muzete mi nekdo poradit jestli je to normalni?Dik
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 13:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
No to nebylo Tobe, ale navazovalo to. Je tezke nekdy rozstipnout, zda to dat jako odpoved tazateli, kdyz lepsi kontext to ma jako odpoved na to, na co to navazuje, ackoli to nepatri autorovi predchoziho.

Tobe bych si napsat abys vymenil vodu neodvolil, ty to udelas i kdyby Ti to zakazali z obecniho uradu smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 12:55 R Muž romant [27987] Re: Designer
Jirko, napsal jsi mě to hezky, jen co je pravda, naprostej souhlas a když bude někdo chtít si dát tu práci, tak si v mých odpovědích, jak vypláchnout akvo i po použití exitu dohledá. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 12:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Podle slozeni v navodu eSHa EXIT obsahuje malachitovou zelen, coz ale tady muze byt fajn, a pomoct i proti necemu dalsimu, nez je samotna krupice.

Mozna ze je to prehnana opatrnost, verim ze eSHa to ma dobre poresene kolik tam ceho ma byt, ale ja bych nejaky cas po pouziti EXITu vodu radeji menil casteji nez obvykle, kdyby se nitrifikace dockala nejake te uhony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 12:38 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: vintorez
filtraci nevypínat, nejdřív musíš vyléčit tu horší nemoc, což je krupice, pak se můžeš zabývat ploutvemi, pokud ti s nima nepomůže už esha 2OOO, doporučil bych ti ji i s exitem dávkovat alespoň 5 dní, není nic horšího, jako když se nemoc nedoléčí. Pokud by se ploutve zhoršovaly, tak po exitové kůře použij baktopur direct od sery, ale zároveň si kup nitrifikační baktérie, jelikož je baktopur zničí. Bude pak lepší před direktem vyčistit filtr, ať ti zbytečně nekazí vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 11:04 R Muž romant [27987] Re: vintorez
Pokud použiješ léčiva jenž zde ode mě, či kolegy zazněly, tak nikoliv a i proto je doporučuji, neb to léčení je nutný i té filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 10:25 Muž vintorez [0] Re: romant
Uvidíme jak se to vyvine, tahle jedna vypadá že to má zasebou, zbytek zatím vypadá dobře, ještě otázka, mám vypnout filtraci??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 10:14 R Muž romant [27987] Re: vintorez
Jasně, parazity v sobě mají všichni a je jenom otázka, jaká se zavdá příčina k jejich nadměrnýmu namnožení, že začnou rybu sužovat, což je v drtivý většině případů daný podmínkama v nádrži, změna vody, jiný chemismus, více dusíků atd. a už to jede.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 10:09 Muž vintorez [0] Re: romant
Dobrá, bakterku už jsem několikrát léčil Bactopur direct a fungoval dobře. Parazity by už museli mít v sobě protože živou nekrmím ale u chovatele vypadali dobře a ve výkalech nic vidět není, zajímavý je že rybičky nehynou najednou ale po jedné postupně jako by si předávali štafetu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 10:08 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: vintorez
Při silnější krupici je tato kombinace více než žádoucí. Jsou to velmi dobře snášená léčiva, která většinou zaberou a to rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 10:05 R Muž romant [27987] Re: vintorez
Ano, teplota udělá svoje, ale tutovka to taky není. Kombinaci lze použít, ale na bakterku to moc není, ovšem ono je otázka zda-li to bakterka skutečně je. Je dost dobře je možný, že to jak vypadají, je jenom následek té krupičky, je to jedno z druhým. Pokud by se měla léčit bakterka, s čímž bych prozatím nebláznil, tak to bude chtít použít třeba bactopur, aloe tam opatrně, neb je dosti agresivní vůči nitrifikačním bakteriím a zde by už nebylo nutné používat ve společenským, ale činit tak v separé nádrži, ovšem to nepředbíhejme. Další stránka věci je, že pokud jsou ryby promořený třeba i parazitama, tak to bude stejně asi jejich konečná, ale tu krupici to řešit chce, proto jsem s tím začal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 10:00 Muž vintorez [0] Re: romant
A já žil v domnění že přisedlé jedince nelze zlikvidovat a volné a cysty zabije ta teplota, je dobré tu eshu nakombinovat s esha 2000 kvůli té bakterce??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 09:47 R Muž romant [27987] Re: vintorez
No, Ty musíš začít léčit, ta sůl a teplota je podpora a na krupici bych použil osvědčenou klasiku v podobě eSHa exit, nebo Costapur, co seženeš, dle návodu a léčit akvo komplet. To že se jim to nelíbí, to ono je to asi svědí a právě ta sůl podporuje torbu slizu, jimiž jsou rybky pokrytý a znemožňuje se tak parazitovi uchytiti se na jejich tělech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 09:44 Muž vintorez [0] Re: romant
Sůl přidána, teplota zvýšena, rybkám se to moc nelíbí tak uvidíme, jak dlouho to takhle ponechat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 07:39 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Tak jasně, bakterka, nějakej ten parazit, všechno možný, ale tu krupici to bude chtít léčit jako první s ohledem na ostatní osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 05:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
S ohledem na tu roztřepanou hřbetní ploutev a propadlé břicho tam toho bude možná ještě více... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 05:02 R Muž romant [27987] Re: vintorez
Ano, vypadá to na krupici, jak jsem pochopil jsou to nově příchozí, takže co nejdříve začni léčit, lehce zasol(pol. lžíci na 50 litrů) a zvedni teplotu ke 30 stupňům. Léčit celý akvo, to že pozoruješ příznaky jenom na mečovkách, neznamená, že parazit již není přítomen v akváriu a je nutný likvidovat všechna jeho stádia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 20:45 Muž vintorez [0]
Fotka k příspěvku začali mi hynout mečovky, postávají u výtoku z filtru, nepřijímají potravu,třepí se jim ploutve, plují trhavě nakloněné hlavou dolů až přestanou plavat, opírají se o vegetaci a hynou. Ostatní původní obsádka přežívá. dneska jsem si všiml bílých teček na těle. Může to být kožovec??
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 07:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Ale mečovka narvaná k prasknutí chcípne někdy taky...ony neví kdy mají dost...Také jsem to s pár kusy zažil... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 20:01 JoKa Re: Viola
Jistě, že je to možné... O tom by mohl fundovaně pohovořit například LiborSprysl, kterak se mu "šprajclo" mladé v samici... I já to zažil s okama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 19:55 Viola
Jeden známý řekl, že mohla umřít při porodu. Je to možné? Bříško měla větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:36 JoKa Re: Viola
Na břichu měla bílý flek
To může značit vícero problému, například útok nějaké hladové dravé ryby. Máš tam takovou?
Nebo plíseň, nebo i vnitřní paraziti... Bez fotky toho moc nevyvěštíme a tu už teď těžko uděláš....

No a ty neonky jsou normál. Oni v noci, bez světla "vyblednou". Po rozsvícení, po chvíli zase získají svojí barvu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:29 Viola
Dnes mi umřela mečovka. Na břichu měla bílý flek, ráno ještě byla fit. Je možné, že jsem ji překrmila? A dále občas ráno jsou neonky na spodní straně těla bílé a ne červené, ale po chvíli jsou ok. Čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 19:57 R Muž romant [27987] Re: oranos
Nikdo nemluví o nějakým zabíjení ryb, to zase prrr. :-O Já chci, aby jsi se podíval do atlasů a zjistil si nároky jednotlivejch ryb jenž tam máš a vyvodil z toho nějaký závěr a ty který tam nepatří třeba někomu daroval, nebo se domluvil ve zverimexu s nima, možnosti zde jsou. Jinak mám na mysli ryby zdravý a v dobrý kondici, ty podarovat ano. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 19:49 Muž oranos [0] - ŽivorodkyRe: romant
Ja viem že v akváriu není vhodná skladba rýb a niektoré tam nemajú čo robiť, ale čo ich mám zabiť? V takomto stave sa mi to dostalo do rúk. Vodu mením každý týžden spolu s odkalovaním dna... Doteraz bolo všetko v poriadku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 16:53 R Muž romant [27987] Re: oranos
Ten problém se jmenuje, nevhodná nádrž a zřejmě i nedostatečná péče, čímž mám na mysli výměny vody, odkalování dna. Nasadil bych vodoléčbu(denní, či obdenní výměny vody) a zamyslel se nad akváriem jako celkem, osádka, velikosti atd. informací je nejen ve zdejším atlasu dost a dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 16:48 Muž oranos [0] - Živorodky – mrenka
Fotka k příspěvku Ahojte, poraďte mi prosím čo je tejto mrenke, žiabre má červené až fialové a je evidentne chorá. Má to len na jednej strane. Nepodarilo sa mi ju moc dobre odfotiť (nechce sa jej zrovna pózovať). Ako jej môžem pomôcť? ďakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 01:49 janyn Re: romant
Díky,díky...začnu tedy postupně čistit :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2013 07:55 R Muž romant [27987] Re: janyn
Vypadá to na hlístice, něco si o nich přečti, ale s FMC a podobnejma drijákama bych neplašil, bude úplně stačit zlepšit hygienu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 07:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: janyn
Ja mám hlbšie v štrku asi to isté už dlhodobo, ale nevšimol som si, že by robili nejaký problém, neradil by som ich medzi choroby. Nazývame ich "hlbinné červy". :) Neviem, kde sa vzali a čo sú zač, rozmýšľal som nad teóriou, že sú to grindaly, ktoré nestihli skonzumovať rybky, ale nezdá sa mi, že by mohli žiť bez vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 01:55 janyn – bílý vetřelec
Fotka k příspěvku Prosím poraďte. Vyskytly se mi převážně u dna, něco jako malé bílé nítěnky. Jsou dlouhé cca 3mm. Nevíte někdo co je to za havěť a jestli na likvidaci stačí FMC, nebo ANTI-ICHTIN? Nebo mám raději vyměnit vodu a celé akva vyčistit? Děkuji za rady..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 22:49 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Anakyel
Že by nějací vnitřní paraziti? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 22:07 Muž Anakyel [3] Re: Anakyel
Fotka k příspěvku Jěště jedna fotka,

horší kvalita, lépe to nevyfotím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 22:06 Muž Anakyel [3] – Co je to za nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den,
může mi někdo poradit?
před třemi měsíci jsem koupil 10 ks parmiček mechových, cca po měsíci se ukázalo, že 1kousek neroste jako ostatní, ale je o něco menší. Následně se rybě propadlo břicho, zvětšily se oční bulvy a páteř se jí divně prohnula. Následovaly další příznaky nemoci. Rybu jsem utratil. Teď po jednom měsíci od utracení předchozí ryby se tyto příznaky objevily na dalších dvou kusech.

Příznaky nemoci:
1) Ryba začne hledat stinná místa akvária, straní se hejna, neplave tolik
2) Rybě se propadne břicho (tam, kde končí žábry až k řitnímu otvoru jako by břicho někdo odstranil - místo krásně kulatého má úplně rovné a s postupem času spíš oblé dovnitř těla)
3) Přestane přijímat potravu
4) Nad rypcem (na hlavě) se jí začne deformovat hřbet(páteř - viz foto), úplně to tu rybu
začne lámat, že pak připomíná tvar letadla concord
5) Zvětší se jí oči
6) Začne nekoordinovaně plavat, neovládaně se přetáčí, zůstává u dna popř. vyplave a
"lapá" po dechu
7) Je malátná, neuniká před síťkou

Jinak než se do mě pustíte s tím, že nečistím a neudržuji akva, tak mám 60litrů, měním čtvrtinu vody + odkalení a běžná údržba každý týden. Filtr čistím také. V akvátiu mám pouze tyto parmičky s ancíkem.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 21:21 Muž wexli [-4] Re: romant
myslel jsem si to...chudinka mala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 21:17 R Muž romant [27987] Re: wexli
Kukat, to je cestovat na druhej břeh, nebo-li úhyn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 21:15 Muž wexli [-4] Re: baletka
sice nevim co je to kukat:-),ale tak uvidime zda se vzpamatuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 00:01 Žena baletka [624] Re: wexli
Viděla jsem jenom tři ryby s odstávajícími šupinkami a všechny šly kukat. Bavila jsem se o tom na burze s Gagalem, velmi zkušeným akvaristou. Žádnou léčbu nenavrhoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 22:07 Muž wexli [-4] Re: romant
uvidime jestli zabere tohle jinak budu zkouset dal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:50 R Muž romant [27987] Re: wexli
Entizol ne, ale spíš bactopur direct, ale v separé nádrži, jenom postižený jedince. Každá ryba jako jednotlivec má svůj imunutní systém a reaguje na daný podmínky rozdílně, jako když já rýmu mít budu a Ty ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:47 Muž wexli [-4] Re: romant
takze entizol?kazdopadne prijde mi divne ze ostatni ryby nic proste, bakterie se siri pomerne rychle...me to prijde jak nejaky druh krupice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:42 R Muž romant [27987] Re: wexli
Myslel bych si, že to bude nějaké bakteriální povahy a na to je eSHa 2000 krátká, ale uvidíme co na to ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:40 Muž wexli [-4] Re: romant
mam pocit ze jsem privezl cca 4 kusy a a meli to postupne vsechny tohle je posledni kousek z tohodle nakupu myslim, na ostatnich to nevidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:38 R Muž romant [27987] Re: wexli
Má to jenom jedna, nebo více rybek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 21:36 Muž wexli [-4]
Fotka k příspěvku zdravim pratele, potrebuju radu, patram a nic nemuzu najit.Priblizim,odchliple, postavene supinky,celkove nevypadaji priliz pekne,sice zadne divne chovani ale neco maji, je videt ze maji za hlavou nejaky asi zanet, obcas se na nich objevi jedna bila tecka,myslel jsem ze jde o krupicku, ale tu jsem mel miloonkrat a takto se nikdy netvarila.prikladam foto.
nasadil jsem ESHA EXIT+2000 teplotu zvysil na 29 .
Ma nekdo zkusenost?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:42 R Muž romant [27987] Re: dudak
Velmi těžko soudit, ale jakmile jde do vývrtky, tak je to otázka dní, někdy i hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:40 Muž dudak [1885] Re: romant
a kdyby to bylo to poškození plynovýho měchýře nebo ledvin, jak dlouho s tím tak může vydržet? osobně si taky myslím, že to nebude nic co by se přenášelo, ale člověk nikdy neví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:13 R Muž romant [27987] Re: dudak
Tak jasně, napsal jsem, že to na to tipuji, už jsem x takových teter červenohlavých s obdobnýma příznakama viděl a dokonce to mám ověřeno veterinárním rozborem a verdikt zněl, poškození ledvin, takže jak jsem koupil tak prodávám. Plíseň by jsi poznal, bakterie už hůř a střevní parazity, to by nepřijímala potravu, takže toliko můj názor.
Edit: Poškození plynovýho měchýře, na to jsem zapomněli.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [102] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198804x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=5051