Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 223 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2007 15:15 BARRY 2
Může to být jenom odřenina,nebo kousnutí. Nejlepší by byla fotka na lepší posouzení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2007 15:36 lukasek – Co to je za nemoc???
Prosím pomozte ted sem našel jednu rybu v akvárku jak má něco bílího na boku ale na povlak to nevypadá.Prosím poradte co to může bít a jak to léčit děkuji předem :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| sad sad sad sad sad sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2007 13:59 Muž Hugo [8] - Cichlidy – ....
neritina to nenni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2007 00:06 nigule
to nase se taky nehybe...
ale mozna clunici jsem tam objevila taky, i kdyz sme ji neporizovali, je to snecek cca 1cm, ma stocenou ulitku, ale placatou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 22:31 Žena yama [25]
4vaclav : myslim, ze clunice to vazne neni, vubec se to nehybe;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 16:14 zoo – to nigule
jo, jo, neceho se neboj, jsou to vajicka neritiny. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 16:10 Usine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 14:28 Dussy
Jediná ryba u které mě mrzelo její umrtí, i když sem ho původně nechtěl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 13:43 Tereza – Barva
No a mě světlají, nechápu to...Myslela jsem, že jim je zima ale není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 12:41 Žena yama [25]
Me se to taky nedavno objevilo, ale bala jsem se ze to to bude zase nejakej problem, tak jsem se po tom radeji nepidila. Tak jsem rada ze jsou to vajicka,jupi:) potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 12:19 nigule
tak jsem se jeste pidila dal a 100% jsou to jeji vajicka...ufff...a taky jsem zjistila, ze nema sanci se v akva rozmnozit, takze mi je zase krapet lip .-)))
diiiiiiiiky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 12:11 nigule
vazne? tak to by byla ta nejidealnejsi varianta! potlesk
mame neritky 2 a je fakt, ze tady na tech korenech je dost casto vidavam...
sneci by byli to nejmensi zlo, i kdyz asi taky neni uplne 100%, ze se jim podari vyklubat, co?
zatim mooooc diky za pozitivni zpravu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 11:47 Anonym
vajíčka plže Neritina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 11:43 nigule – co je zas tohle? bile dubky na korenech
Fotka k příspěvku ahoj, prosim poradite? protoze se v nasem akva posledni dobou porad dejou nejaky nepelchy, tak ho v kuse pozoruju. dneska jsem objevila na korenech takovy maly "dubky" ovalneho tvaru. je to jen na jedne strane akva a jen na korenech (a na kytce, co je na korenu). pochybuju, ze by se jednalo neci vajicko, protoze je vzdy jen jedna "dupka" a pak o kus dal zase dalsi. spis se teda obavam, ze se jedna o nejakou svini, ktera tam nema co delat...
prikladam foto, ale nevim, jestli se z toho da poznat, ktera bije.
mame kava uplne zamoreny, nebo co? budeme ho muset cele predelat a vydezinfikovat? odkalovat budeme az v ndeli, tak koreny vyndame a zkusim to lip vyfotit, pripadne pridat nejake info, jako jestli je to pevny, mekky, atd...
zatim diky n.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 11:20 R Muž Mrakoplash [1776]
me zmeni barvu ale celeho tela kdyz se chteji vytirat (tmavnou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2007 11:10 Tereza – Barva
je to asi dva dny co pozoruju u čichavců dost výrazně změnu barvy, Hlavy mají stále jakoby tmavé, ale tělo je skoro bíle. Neví to co může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2007 22:34 Sidonius
Někdy musí zvítězit rozum nad citem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2007 21:58 Dussy
.....byl pěknej sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2007 21:57 Sidonius
Šetrně usmrtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2007 20:28 Dussy – Určení nemoci...
Před chvilkou jsem si všiml, že samec Bojovnice pestré(má tak 2 roky) má roztřepené, zaplísněné ploutve, vřed u hlavy, trošku nafouklé břicho a zježené šupiny + asi trochu vyboulené oči. Je furt na čerpací hlavou u hladiny a skoro nedýchá... Podle příznaků mě vychází jen Aeromonas salmonicida, možná je to jiná nemoc a tak bych potřeboval poradit co a jak...Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2007 13:00 Baset
Tropheuse do 200 l vůbec nedávej, snad jen nějaké menší a klidnější Malawi, např. Ps.saulosi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2007 12:03 Muž []
Skupina tropheusů se dá chovat od 200l,ale musí se jednat o klidnější formu.Na výběr je toho dnes u chovatelů velice hodně.jak bylo výše zmíněno je třeba o tom něco počíst, jinak dojde ke zklamání.Hlavně potranvně je to trošku jiné než u většiny cichlid. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2007 11:19 Baset
Hlavně si teď o těchto rybách něco zjisti a pravděpodobně dojdeš k závěru, že jsi udělal pitomost.
Tanganika vyžaduje kvalitu vody, Ph atd. atd. a hlavně velké akva, pro Tropheuse nejméně kolem 500 l a hejno od 15ti kusů. Tlamovci nejsou pro začátečníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2007 09:25 Muž Jammes [72] - Afrika
je to mladý Tropheus duboisi, takle jsou zbarvený mladý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2007 22:54 Anonym
Asi máte skutečně pravdu. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2007 22:40 Marccello
Vypadá to na Tropheus duboisi, mladé bývají takhle vybarvené, ale já je nemám, tak s jistotou to nemůžu říct ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2007 21:58 blek – co to
myslím, že to je mladý Tropheus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2007 21:44 Poppy
nebude to nejaka akar(k)a??? ahoj
PS:byl to jen tip!!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2007 21:25 Martin Dočekal – CO TO PROSÍM JE?
Fotka k příspěvku Již několik let sleduji tyto internetové stránky, které osobně kvalifikuji za jedny z nejlepších, co se týče akvaristiky. Rozhodl jsem se proto i já napsat o dotaz, jelikož mám doma čtyři rybičky, o kterých vůbec nic nevím a nenalezl jsem na internetu nic tak podobného. Prosím Vás všechny přítomné a milé o informaci co chovám tedy za rybičky? Ty modré tečky jim občas zmizí a za chvíli opět vyraší. Děkuji za odpovědi. Martin Dočekal
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2007 15:54 Sidonius – Souhlas s Basetem
Nějak mi uniklo, že se tu problematika koloběhu dusíku po vydání 4. čísla časopisu řešila... :-)
Takže aspoň dodatečně můj názor:
Výborný materiál. Pevně věřím, že na téma akvarijní chemie zdaleka ne poslední... palec


"...velikost filtračního objemu není pro osídlení nitrifikačními bakteriemi až tak moc podstatná, jak se dříve myslelo..." (Zdenek.a)

Nepochybně. Podmínek rozhodujících o velikosti a aktivitě kolonií nitrifikačních bakterií je mnohem více. (Dostatečně je popisuje zmíněný článek - pH, teplo, množství kyslíku, množství potravy pro bakterie, diskutuje se schopnost rostlin být úspěšnější v soutěži s bakteriemi o získávání dusíku v první fázi rozkladu organické hmoty atd...). :-)

Ovšem s ohledem na skutečnost, že tyto stránky navštěvuje značný počet začátečníků, určitě bych byl při používání podobných argumentů opatrnější - nezkušené může svádět k domněnce, že je vlastně jedno, jak velký objem filtrační hmoty má filtr v jejich nádrži.
Ale tak tomu přeci není! X-)

Obvyklými nešvary u začátečníků bývá přeplnění nádrže rybami, překrmování rybek, nedostatečné osázení rostlinami či jejich nefunkčnost vinou špatných podmínek. Jednoduše řečeno - obrovské zatížení odpadními látkami.
A v takovýchto podmínkách může být větší objem filtrační hmoty alespoň jakousi šancí, že se vytvoří dostatečné množství bakterií, schopných rychle přeměnit amoniak přes dusitany na dusičnany. (Struktura moderních filtračních materiálů poskytuje vhodnější podmínky pro osídlení bakteriemi, než ostatní prostředí akvária. Navíc zabezpečují tyto filtrační materiály další důležitou podmínku nitrifikace - dostatečné zásobení kyslíkem.)

V opačném případě, tedy při malé kapacitě filtrační hmoty, se zvyšuje riziko nedostatečné nitrifikace a tudíž nárůstu koncentrace pro ryby nebezpečného amoniaku (se zvyšujícím se pH) či dusitanů.

V podobných případech by se navíc nemělo opomenout zdůraznit význam pravidelné (a včasné) výměny části vody za čerstvou. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2007 14:43 Baset
Nevidím zásadní rozpor v mých příspěvcích s článkem. Nejsem vodní zahrádkář, takže mě některé pasáže článku tolik neberou. Pro mě jsou na prvním místě ryby a s nima má Bobo problém. Něco jiného je holandské akvarium a běžné začátečnické akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2007 11:43 Žena azalka [38]
Zdenek asi myslí tohle číslo www.klub.akva.sk/… a stránky 12-23.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2007 11:43 Zdenek.a
Pro Baset: je to klubový časopis Akvárium, jsou už tam 4 čísla,je to to čtvrté. Do debaty? To ani nemusíš, už se to tu po vydání čtvrtého čísla párkrát řešilo a spoustu lidí to docela zaujalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2007 09:09 Baset
Prošel jsem stránky, ale článek jsem nenašel. Nechci se pouštět do debaty zda to tak je nebo není. Co člověk, to jiný názor a jiná zkušenost. Snažil jsem se poradit tazateli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 21:52 Zdenek.a
Pro Baset: velikost filtračního objemu není pro osídlení nitrifikačními bakteriemi až tak moc podstatná, jak se dříve myslelo. Více na www.klub.akva.sk v článku o koloběhu dusíku v aqua.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 15:24 Baset
Mohla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 15:01 Žena azalka [38] – 2 Baset
Takže pokud by byla příčina zvýšený výskyt dusičnanů, tak by mohla pomoci výměna 1/3 vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 14:35 Baset
U filtru je podstatný filtrační objem, kde jsou usídleny nitrifikační bakterie, které odbourávají škodlivé látky. Také mám akva 112 l, měním 30 litrů vody týdně, filtr je molitanová kostka 10x10x24 cm a čerpací hlava. Tebou uváděný filtr bude asi Aqua el Fan 1. No mohl by stačit, pokud není akva přerybněno, pokud nepřekrmuješ a máš dostatek rostlin a měníš pravidelně dostatečné množství vody. Těžko říct v čem konkrétně máš problém, zkusil bych vyměnit 1/3 vody. (pozn. - náplň filtru se propírá ve vodě odčerpané z akva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 14:17 bobo
Akva čistím raz za10dní-odkolovanie.Filter je od firmi aqua el max. 350l za hodinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 12:56 Baset
Občas se ryby potřebujou taky podrbat, ale pokud to dělají ve zvýšené míře, něco není v pořádku. Nejeví-li prozatím žádné vnější příznaky, může být příčinou zvýšení dusičnanů. Nepíšeš nic o tom jak často a kolik měníš vody, jaká je filtrace, kak je akva celkově zarybněno. No viděl bych to pravděpodobně na zvýšené hodnoty dusičnanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2007 11:23 miro03
je to tak nie je nad entizol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2007 21:17 Lojza
Může se jednat o bičíkovce,ryby normálně přijímají potravu,ale vylučují býlé lejno delšího tvaru. Je k dostání léčivo na Hexamitu.Já dávám Entizol 1 tableta na 30l vody,po třech dnech dát polovinu dávky a před podáním odsát 1/3vody.A po 3 dnech to opakovat.Vypustit filtraci a silně vzduchovat.Chovám terčovce a vždy to zabralo.Entizol předeoíše každý zvěrolékař.Přeji brzké uzdravení vašim rybám. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2007 13:42 bobo
Ryby na tele nemaju žiadne znaky,všetky jedia plavaju pekne okrem 1 mečúňa,ktorý sem tam pláva ako by ho niečo škriabalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2007 13:34 Zdenek.a
Pořádně prohlédní ryby, otírání o předměty bývá jeden z prvních příznaků krupičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2007 13:31 bobo – Ryby sa mi obtieraju o predmety.
Mam 112l akva mam v ňom prisavníkov,kardinálky,razbory,platy,gupky,mečúne.U tých je to asi najhoršie samička sa stále obtiera o predmety,platy a gupky po menej.Asi pred týždňom som si kúpil 2 nových mečúňov a taktiež sa obtierali.Po 4 dňoch som ich vyhodil,aby nenakazili iné ryby.Prosím pomôžte,čo mám robiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2007 11:45 Zdenek.a – Torben
Při dávkování bych se řídil dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2007 00:59 nigule
mikroskop bohuzel nemam :-(
clanek mam rozectenej vypada zajimave, ale mam maly mimi, tak ho asi budu mit na etapy...
torben mame, ted pri posledni vymene vody jsme ho pridavali. pisou tam vicko/50l, mela bych dat v tomhle pripade vic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2007 00:07 Zdenek.a
Kožovec to podle fotek nebude, ty skvrny jsou moc velké. Spíš plíseň nebo bakteriální infekt (nebo obojí...). Mikroskop doma asi nemáš?
A ten článek o dusíku taktéž doporučuji, vyvrací některá "dogmata" o koloběhu dusíku v akvaristice.
P.S. huminové látky obsahuje i Amazon od Dajany nebo Torben (aspoň doufám, že se tak jmenuje...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 23:21 nigule
katu, diky moc, jdu na to! mimino mi spi na kline, tak snad me necha to prostudovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2007 21:58 Žena katunka [158]
nig zkus si přečíst článek v časopise na klub.akva.sk...problematika dusíku je tam rozebraná naprosto detailně a srozumitelně ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [223] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=11101