Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 220 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 19:17 Muž včelař [44] – málo informací
Napiš víc. velikost aqva, počet ryb, rostlinstvo, filtr, teplota, PH, vzduchování. co2 atd. Pak se dá něco poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 19:14 Žena petrys [107]
no musíš to trochu upřesnit, jak velké je akva, kolik ryb, kolik rostlin-jak se jim daří, co filtrace, jaká je teplota vody, čím a jak často krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 19:09 dan – Pomóóóc
Prosím vás poraťte mi všechny ryby lapají po vzduchu ale nejsou u hladiny a mají trochu rarudlé žádry na první pohled se chovají normalné.PORAŤTE PROSÍM :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2007 15:46 šebis
mám takový problem mam v akvarku jesetera sibiřského je docela nafouknutý pořad plave s hlavou nad hladinou když přestane plavat zustane ležet na hladině jako by byl plný vzduchu nevím co sním mam dělat prosím poradte za radu moc děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2007 15:02 Sandra – bojovnice
Já bych se chtěla zeptat na něco podobného,mám doma holku bojovnice a všimla jsem si,žese schovává,obrací na bok je pomalá atd. Nevím co s ní je.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2007 17:58 Muž Onďa [32]
V jezírku jich mám plno. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2007 12:10 Muž hanz [27]
rybkam velmi pochutna palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2007 11:29 Sidonius
Ničemu nevadí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2007 11:07 filo
nojo ale mi astacusove to nejak nepapaji tone
EDIT: raci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2007 11:01 R Muž Mrakoplash [1776]
me se objevily v kyblicku na okne a prckum Bett chutnaj ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2007 10:50 Sidonius
Buchanka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2007 10:48 filo – co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku palve mi to v akva a fakt netusim co to je. ma to kolem milimetru a pohybuje se to zmatenymi pohyby.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2007 08:02 edie
no ona to určitě měla v sobě, bo se to u ní projevilo za 2 dny po nákupu.A ve zveráku byla v pořádku, určitě se to spustilo tim stresem. Ale zatím žije a na umření ještě nevypadá, tak uvidím :-) Aspoň že ten samec je v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2007 01:12 Muž AmorFati [37] - Amerika
I na tom něco bude. Tuhle jsem na ně koukal v Hornbachu a zhrozil jsem se. Jelikož mám Hornbach pár kroků od kanceláře, chodím tam nakukovat dost často a na jejich rybí koncentráky jsem už zvyklý. Sem tam mrtvé ryba nebo karanténované nádrže (jedna v průtočném sloupci, hehe) mě už z míry nevyvádí. Ale ta hrůza, co jsem viděl mezi Veliferami předminulý týden mi vzala dech. Ryby v zuboženém stavu (takhle Živorodka vypadá pár hodin před smrtí), složené ploutve, zmatený pomalý pohyb, bílé fleky, kalná voda. Bylo mi jich líto a po zkušenosti s hornbachovými krupicovatými neonkami si tam už koupím nejvýš mražené patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2007 20:32 Muž Malapa [494] - Afrika
Velifery jsou standartně z dovozu, někde z Asie. Obvykle už v akva je na nich vidět, že mají na kahánku. Přijde mi, že dovozci nemají moc zájem, aby rybky dlouho žily, pak by měli houby obchod, pokud by rybičky žily několik let. Takže si neklaď vinu, prostě to tak je a velifery jsou choulostivé a už v sobě mají zárodky spousty nemocí. Všimě te si, že v akvaristice obvykle plavou ve vodě zbarvené dezinfekcí, případně už s staženýma ploutvema... :-( rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2007 16:07 Muž AmorFati [37] - Amerika
Pokud máš jednu samičku Živorodky a jednoho samečka, nemusí to být vůbec nemoc. Sameci jsou pořád nadržení, takže prakticky jakmile samička porodí, je hned znovu oplodněná. K otmu si navíc ještě přidává vlastní schopnost uschovávání spermatických buněk na horší časy uvnitř svého těla... Dvě, někdy tři březosti po sobě a samička vypadá tak, jak popisuješ. Ztráta zabarvení, prohnutá páteř, stažené ploutve, polehávání, nekoordinované plavání. Během pár dní tě opustí. Řešením je, pokud na to máš místo, mít samiček víc, cca 3 - 4 na jednoho samečka, pak se jeho pozornost rozděluje. Pokud na to místo nemáš, samičku mu už nekupuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2007 10:04 edie
dík,už jsem ji dala zvlášt a solim a topim :-) .utrácet ji ještě nechcu, protože je docela čilá a žere, jen ta kůže...a to solení nebude to vaditi těm všem "suměčkům"??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2007 20:07 Žena ufinka [28] - Asie
Zježené šupiny jsou často příznak vodnatelnosti, může to být z výměny vody chladnou, či z ochlazení, zkus přitopit, samotné divné chování může být před porodem...
Jinak já osobně jsem ryby s vodnatelností nikdy neléčila...a utratila je ((
Přisolení živorodkám vůbec nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2007 20:03 edie
navíc jsem si všimla že má šupiny na žábrech zježené a narůžovělé. pár takových okrsků má i navíc na těle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2007 10:39 edie – problém s veliferou
ahoj, mám páreček velifer a samička je už třetí den nějaká "divná". Sice pořád normálně žerea je čilá, ale plave tak, že se moc "vrtí" do stran a má staženou hřbetní i ocasní ploutevvůbec nevím co s ní je...sameček je (zatím) úplně normální.a taky bych jim chtěla přisolit vodu, ale nevím jestli to nebude vadit ostatním rybám??? mám ještě gupky, mečovky, panceříčka, ancistruse a keříčkovce.Dík za radu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2007 23:01 Muž matrix069 [79]
Možno mu tá samička dala v noci poriadne zabrať. :-D love ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2007 18:25 Lenka
teď ho mám v karanténě s eshou 2000 a 28 stupni celsia a vypadá líp, ale v akvaristice mi řekli, že to bude nejspíš zánět měchýře a že stejně chcípne :-( to s těma parazitama se mi zdá divný - večer je fit a lítá po akvárku jak divej za samičkou a ráno je na umření - to u ryb propukají nemoci tak hrozně rychle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2007 15:58 ((o-MAILA-o)) – možná...
Poruchy v pohybu ryb
Pohyb ryb je trhavý a často stojí hlavou šikmo vzhůru

Další příznaky
Ryby jsou zpočátku neklidné, lekavé a později pomalé,apatické, snadno se dají odlovit síťkou.

Možný původce
Trypanosoma,Cryptobia, Sanguinicola, Ichthyosporidium,Mycobakterium, Sporozoa

Stanovení Diagnóza
Parazitologické vyšetření krve a orgánů ryb

viz: www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2007 12:25 Lenka – podivné plavání
včera byl sameček skalárky zcela v pořádku a ráno jsem ho našla zapíchnutého v kytkách, myslela jsem, že se tam zaklínil, ale po vyproštění plave jako omámený, stále to stáčí hlavou kolmo dolů a snaží se vrátit do těch kytek a zaklínit se tam (v šílené ploze hlavou kolmo vzhůru), když jsem ho chtěla odlovit, plaval normálně, ale po ponechání v klidu - opět to úsilí o polohu hlavou kolmo dolů, taky se všelijak zmítá - no, je mi z toho smutno, nechápu, co se do rána stalo - včera byl úplně fit a pokoušel se o tření se samičkou....ostatní ryby jsou zatím ok, takže otravu vylučuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2007 14:28 athaya
tym som cela povedat ze sa aj ta voda v akvaria drca zo strany na stranu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2007 14:27 athaya
nemohlo by ich stresovat hybanie policky z boka na bok? ked sa do nej drgne tak sa par krat pokyve :) ale inak je pevna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2007 10:09 Muž filipsi [1297]
taky myslim, zabry jsou dost cervene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2007 09:57 Štěpán
Athaya, měřila jsi někdy dusitany (NO2) v akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2007 09:54 Muž filipsi [1297]
Uplne ukazkovy rozpad ploutvi, je to uz dost hodne. Asi neprezije. Ale zamer se vic na podminky v akva, tohle nastava vetsinou, kdyz neco neni v poradku a neco treba ryby neustale stresuje nebo otravuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2007 09:36 Sidonius
Nic nekapat, rychle utratit. To je konečná...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2007 09:13 athaya
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj. zase som si dnes vsimla ako plata (samcek) cudne plava. sad co to zas ma byt?! :-| zda sa mi ze sa mu rozpadaju plutvicku. mam zase nakapat tu malachitovu zelen? predvcerom alebo predpredvcerom som ju davala.
ta rybka je stale bud na hladine pri stene alebo na dne akvaria a lezi tam. pridavam aj foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2007 00:30 Muž Roman [100] - Cichlidy
Micus nekecá.Jinak je to učebnicový snímek vodnatelnosti.Léčit to nemá smysl.Jednak je to drahé a za druhé úspěšnost vyléčení vesměs nulová.
co se týče toho odrození.Zkušení chovatelé živorodek při těchto a podobných onemocněních samičku utratí při pitvě, kdy vymáčknou mladé rybky z těla samičky.Jde to ale pouze u ryb v pokročilém stádiu gravidity, kdy vidíme jasně černou skvrnu na zadečku (paví očka,mečovky, platy.Jako nástroj bych použil skalpel, či z nouze odlomený střep z nové žiletky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2007 00:13 ►MICUS◄
Já jsem měla zdravý potěr i z nemocných rybek.. jestli ti jde, Athy, o mladé a jestli to stará vydrží, nech ji porodit a pak ji utrať. To je můj názor. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 20:34 ondra
taky se přiklánim k názoru utratit, ty malí jestli se narodí tak budou nakažený a chvilku budou plavat a zemřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 18:13 Muž matrix069 [79]
Jej už naozaj nič nepomôže. Kedysi dávno sa to stalo aj mne a vždy iba keď mali čakať malé. A i keď je to infekčná vodnatenka,myslím že ryba ju chytí v nevhodnej vode(malá údržba,veľa rýb,prípadne a to si myslím najviac pri strese(prudká zmena teploty,alebo niečo iné). Nikdy sa mi žiadna nevyliečila!!! so žiadnymi prípravkami. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 18:00 Žena petrys [107]
utrať jí, jen jí tím ulehčíš, má orgány zaplněný tekutinou a to určitě není příjemný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 17:51 bilabonk
Uz ta nemoc se správně jmenuje INFEKČNÍ vodnatelnost takže při léčbě nejde jen o podmínky v akváriu.A přikláním se k názoru že rybka mele z posledního. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 17:50 Žena petrys [107]
týhle už nic nepomůže, jedině ty, když jí utratíš sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 16:02 athaya
a nepomohla by sol?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 11:07 athaya
vodu som vymenila a dala ohrievac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 10:18 Žena petrys [107]
tím hůř, že bude mít mladý, porod jí vysílí natolik, že stejně umře :-(
jinak vodnatelnost znamená, že se jí břišní dutina zaplní tekutinou, orgány nefungují tak jak mají a rybka strádá, častou příčinou vodnatelnosti jsou nevhodné podmínky v akva, vyměň 1/3 vody v akva za odstátou a snaž se udržovat vodu v akva v dobrém stavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 09:52 athaya
coze! coze ale ta rybicka je tehotna sad na kolko mam zvysit teplotu v akva?- teraz tam je okolo 27°C mam zvysit? mam ohrivac mozem ho tam dat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 09:28 Žena petrys [107]
jestli je v hlavním akva teplota nad 20 stupnů tak by se to šířit nemělo, jde o vodnatelnost a z toh se už pravděpodobně nedostane, zlepšit by se to mohlo snad jen ve velmi dobrých podmínkách, ale myslím, že jí bude lépe utratit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 09:26 LukyPalu
Já to léčil příravkem Sera ale bez dobrého konce nepomohlo to a tak je po ni sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 08:57 Štěpán
Postup správný, v nemocech a léčivech se bohužel nevyznám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2007 08:52 athaya – prosim pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobry den! potrebujem pomoc. rano som sa pozerala na rybky a na gupky tak vycnievaju supinky-zrejme to bude odnatelnost ale co s tym?! ihned som ju odlovila do ineho akvaria a do akvaria, karanteny, odchovnicky som dala "malachitovu zelen"
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2007 16:06 Muž Jestr64 [8]
roman: ne díky, už jsem jedl, ale jestli chceš pošlu ti to :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2007 15:04 Muž Roman [100] - Cichlidy
opepřit a šup s tím do huby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2007 13:25 Muž Jestr64 [8]
xx: no fakt koukám na to na googlu, díky moc, hned jde do záchodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2007 12:06 LuXy
:-D :-D :-D :-D
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [220] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198806x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=10951