Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:49 JoKa Re: molinka
Jestli máš děti, tak látkovou plenu by si doma mít mohla. Namoč jí do vody (stejné teploty jako v akváriu, nebo rovnou v akváriu, to je jedno). Chytni síťkou a polož rybu na tu plenu. Také to jde, jen bacha, ať ti neuskočí na zem...
Výsledek bude stejný, jen si tu rybku "jisti" tou plenkou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:46 Muž Driv3r [236] Re: JoKa, lacewings
co tohle? žábrohlísti (Dactylogyrus, Gyrodactylus) Jsou to velmi malí, tencí červi (motolice) velikosti od 0,2 mm až do 2 mm, napadající převážně žábry ryb, ale také se mohou usazovat na těle a ploutvích ryb. Napadení se projevuje špatným, zrychleným dýcháním, lapáním po vzduchu, žábry jsou silně prokrvené a skřele odstávají. Může se objevit až mléčné zabarvení pokožky (parazit vylučuje lepivý sekret), ryby se otírají o dekoraci. Ryby při silných nákazách přestávají přijímat potravu, slábnou a hynou. Žábrohlísty mohou ryby trpět velmi často, aniž by došlo k vyvolání zřetelného a výraznějšího onemocnění. Při jakémkoliv oslabení ryb dochází k intenzivním opakovaným invazím, u drobných druhů a plůdku pak nastává hromadný úhyn za příznaků dušení. Z mnoha druhů domácích i tropických žábrohlístů jsou některé živorodé, avšak většinou se vyvíjí z vajíček, kdy se po několika minutách vylíhlá larva pomocí přísavky nebo háčků na příchytném disku na konci těla přichytí na hostitele. Larvy, které nenajdou hostitele, odumírají přibližně až po 8 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:44 molinka Re: lacewings
sieťkou, už viem čo je fajfka, ale musím si ju kúpiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:43 molinka Re: JoKa
aha, tak to si musím kúpiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: molinka
-musíš to zkoušet, čím to chytáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:42 JoKa Re: molinka
www.juwelakvarium.cz/… Toto je fajfka.

Vnější je venku...

A nemusíš mu psát, co si psala mě. To nejsou vzkazy, on čte, co tady píšeš... ;-)

OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:42 molinka Re: lacewings
akurát som JoKa písala o fajfce :-) všetky ryby a rastliny mám z akvaristiky... niektoré som pridávala, asi pred mesiacom. Aj som im to bola povedať, ale oni sa aj urazili, že majú všetko v poriadku. No ale neviem, či sedia pri akvarkach a čumia do nich hodinu denne ako ja. Teraz trochu problém s češtinou :-) Vnejší je ten čo je vo vnútri alebo vonku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:38 molinka Re: JoKa
jasné, že nie pinzetou vyberať z akvarka, myslela som toho červíka z ryby ;-)
Čo je to fajfka? Také asi nemám. Inak, keď som pred pár dňami lovila tie ryby, aby som ich na mokrom uteráku odfotila, vždy pri tom červík odpadol, takže nebolo čo fotiť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: molinka
- no to je pak těžké, nech si tu rybu ve fajfce s trochou vody,s tou tyčinkou do uší to sundáš určitě a nemusíš na to šahat, udělej to postupně u všech,jednoho vyfot na černé podložce
-bude to nějaký druh vnějšího parazita, nedávala jsi ryby nebo rostliny z akva prodejny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:33 JoKa Re: molinka
Ne pinzetou, ale fajfkou ji z té síťky vylovit. V té fajfce uděláš fotky, jaké si vzpomeneš i mobilem... Častokrát se červ té ryby i pustí, asi "vycítí", že je ryba ve stresu... A když ne, tak ve fajfce oddělíš červa od ryby už snadno...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:29 molinka Re: lacewings
Zdá sa, že červík je skôr špicatý na konci. Teraz je jeden biely na jednej neonke a jeden hnedočervený na druhej neonke. Včera napríklad boli traja na troch rybách ale do rána odpadli. Voda nie je zo studne, ale z vodovodu Bratislava. S lovením mám hrozný problém, hrozne sú divé a aj keby sa mi to podarilo, ja by som to nedokázala pinzetou vybrať, brrr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: molinka
-na fotky jsem koukal ,ale podle toho vzhledu ti vyjmenuji z hlavy xxxxxxxxxx
-popis ,je to článkovité,konce jsou zaoblené ,špičaté,
-jinak co ti brání to zkoušet odlovit ,dát do fajfky rybu a červa pinzetou sejmout
-kolik těch červů vidíš
-máš studnu?,nebo kde bereš vodu
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:16 molinka Re: lacewings
no, ono to je zložitejšie s tými červami. Pred asi 4 dňami mala 1 neonka hnedočerveného červíka 1-2mm prisatého na oku. Odpadol... včera a dnes sa objavil na jednej biely tenký rovnakej veľkosti a na druhej rybe červenohnedý tenký rovnakej veľkosti. Ráno ich nemajú, večer áno a tak... Skús prosím pozrieť fotky, ktoré som asi pred hod. prikladala. Ďakujem veľmi pekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: molinka
-chvilku tu vydrž a popiš mi toho červa
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:06 molinka Re: JoKa
Ďakujem, soľ je už tam a druhú dávku liečby už nedám. Asi mi nič iné neostáva len každý deň meniť tretinu vody a čakať čo sa bude robiť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 21:52 JoKa Re: molinka
Zasol hned, jak jsem psal... Odeber trochu vody z akva, tu zasol, dobře rozmíchej a do akva vrať... Zitra, až budeš měnit, tak znovu, stejná koncentrace...

Podle fotky vidím větší bestie, než 1-2 mm, ale možná fotka zkresluje... Jak říkám, nevím, nikdy jsem to neviděl... Ale baktopur fakt nepomůže. Okamžitě zastav "léčbu"...!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 21:47 molinka Re: JoKa
Ďakujem za odpoveď. Myslíš, že je to veľké na tie kotevní červy? Má to asi 1-2mm. Hneď zajtra idem meniť polku vody, tak uvidím čo ďalej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 21:40 JoKa Re: molinka
Na kotevní červi je to moc velké. Navíc, ti jsou relativně běžní. Ty by tady poznal tucet lidí... Tohle je něco opravdu jiného, nikdy jsem to neviděl, ani na netu...

Poslechni Romana. Postižené ryby pryč, pokud se nějaký z těch červů pohybuje na dně, tak odsát... Možná by nebylo od věci dno vyluxovat (důkladně odkalit), píšeš že se uvolňují, odpadávají, možná tím nějakého sebereš. Nitrifikace je stejně v kopru, nemáš co ztratit... Měnit půlku vody ob den a doufat...

Tím baktopurem si tomu skutečně nepomohla...

Dodám jen, důsledně desinfikuj veškeré nářadí, se kterým v akváriu pracuješ...!

Edit: ještě mě napadlo, zasolit vodu. Polévková lžíce na 50 l nové vody, dobře rozmíchat bokem, nikoli v akvu... Ta sůl nutí ryby vytvářet větší vrstvu ochranného slizu. Když už nic jiného, tak minimálně znesnadní život čemukoli, co se chce na rybě chytit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 21:28 R Muž romant [27987] Re: molinka
Zlikviduj opostižený jedince a zbytek osádky jenom sleduj, toť moje rada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 21:26 molinka Re: romant
No, asi idem na to, neboj, ja tam statočne nalievam pri výmene vody nitrivec a všetky zázračné vodičky ;-) Len sa bojím, že tam môžu byť vajíčka tej potvory, teda, ak sa tak rozmnožuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 21:19 R Muž romant [27987] Re: molinka
"Výborně" hmm právě jsi odpálila většinu funkčích nitrifikačních bakterií. Proč proboha lidi nečetete ty návody, to je to tak těžký? :-( Vyhoď ty postižemný jedince a začni měnit denně vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 21:15 molinka Re: romant
Ano, je to baktopur direkt, nie obyčajný :-| Ale mám strach, že keď pomaly všetky pokapú a kúpim ďalšie, znovu to chytia. Môže to byť zavlečené v celom akvarku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 21:12 molinka Re: JoKa
Ďakujem za odpoveď, aj ja o Baktopure pochybujem... už som prečítala všetko možné na internete a mám aj tú brožúrku od sery a dosť sa to podobá na tie Lernaea preložené ako kotevný červ. A na to Baktopur je. Ale podobne vyzerajú aj rybie červy na ktoré sa používa zase niečo iné. Už neviem čo s tým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 21:10 R Muž romant [27987] Re: molinka
Tak hlavně že je "léčíš", jsi klasicky ulovena. :-O Co se píše v návodu Bctopuru, tedy máš kliku že to není direct? Přestaň řešit nějaký dvě neonky za 30,- Kč a načínat si stabilitu celýho akvária, nikdy se nikomu neopodaří zachránit všechny živočichy, někteří jsou holt předurčeni k předčasnějšímu skonu a stejně tak bych k těm postiženým jedincům přistoupil a zbavil se jich. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 21:04 JoKa Re: molinka
Opravdu nevím co to je, osobně jsem to nikdy neviděl, ale jestli ti na tohle dali bactopur, tak těm prodejcům postav pomník... Skuteční znalci... tone tone tone

To je snad vidět na první pohled, že to není bakteriálního původu, ne?!?

Edit: povedlo se ti to zachytit vcelku pěkně. Asi by nebylo od věci, až se to jednoznačně identifikuje, dat fotku do zdejšího atlasu. Někomu dalšímu by se to mohlo hodit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 21:00 molinka Re: molinka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer, tak príbeh s červíkmi na neonkach pokračuje... V akvaristike mi dali tabletky baktopur, už ich liečim 3 deň a červíky sa veselo prichytávajú a aj odpadávajú. Teraz sa mi ich podarilo lepšie odfotiť. Jeden je biely a druhý hnedočervený. Ak je to Lernaea, tak Baktopur by mohol zabrať, ale nie som si istá, čo by to mohlo byť. Skúsite pozrieť foto, či vás niečo nenapadne? S vylovením som nemala šancu, lietajú po akvárku ako besné...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 08:25 molinka Re: molinka
Fotka k příspěvku Práve sa mi zaplo svetlo na akvarku, poriadne som pozrela všetky ryby a červíky z nich odpadli a nie je skapatá žiadna ryba, tak teraz neviem čo robiť... Všimla som si ale, že 3-4 neonky sú dosť chudé a práve na tých boli tie červíčky. Aj tak s tými rybami niečo je, lebo už asi pred tromi týždňami sa na jednej neonke spravil biely fliačik, nie krupička, ale skôr ako pleseň, po multimedicale, veľmi malej dávke zmizol, potom sa urobila na ďalšej väčšia bodka tehlovej farby, zase zmizla a jedna mala na papuľke tiež nejakú pleseň, tá nechcela zmiznúť a keď sa na ňu prilepil ten červík skapala. Neviem si rady, čo tam mám nakydať liečivo na plesne a zároveň na parazity? sad
Už sa mi po nitrivci celkom dobre vyčírilo akvarko, prikladám fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 21:40 molinka Re: JoKa
:-) uvidím zajtra, keď sa vyčistí po nitrivci akvarko, či bude dobrá fotka, alebo lovenie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 21:20 JoKa Re: molinka
To co ti radí kluci samozřejmě pomůže, ale stačila by, možná, opravdu kvalitní fotka postižené ryby...
Vidím, jak se na to chytání tváříš, tak zkus fakt pár fotek.... Co fotit, víš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 21:03 molinka Re: JoKa
Aha, ja som to zle pochopila. Takže zajtra ma čaká lovenie ryby. Dúfam, že to zvládnem, lebo keď som ju teraz chytala, tak som chytila skoro všetky okrem postihnutých. Ako som ich naháňala, tak z toho panciernička tá potvora odpadla. Ktovie na ktorú sa zachytí. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.02.2017 20:55 JoKa Re: molinka
Počkej, počkej... Já neřekl, že máš léčit tímhle, nebo tímhle... Já jen vysvětlil, že na hlístici se používá NDX, nikoli GDEX. Neřekl jsem, že máš zahájit léčbu!!!

Musíme nejprve vědět, co je za problém, pak můžeme řešit, čím problém řešit...!

Jestli něco nenávidím, tak je to léčba na slepo!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 20:52 molinka Re: lacewings
skúsim, hádam to prežije ryba aj ja :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.02.2017 20:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: molinka
-udělejte doporučené s odlovením a pinzetou,vezměte první rybu co to má u té hřbetní ploutve
-jinak se nehneme z místa, nebojte se ,
-rybu si zafixujte ukazováčkem a prostředníčkem levé ruky-musí být mokrá,lehce rybu přitlačte a pravou rukou odeberte pinzetou, případně můžete zkusit i setření tyčinkou do uší rovněž namočenou ve vodě
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 20:38 molinka Re: JoKa
ďakujem za odpoveď.Možno je to tá hlística, ale trochu ma mýli, že väčšinou sú biele, a táto je hnedá. No, zajtra skočím do akvaristiky a kúpim tú eshu, ktorú ste mi radili a uvidím...
Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 20:24 JoKa Re: molinka
Z této fotky toho fakt moc nevyčtu. Musíš ty, jestli je to podobné tomu, co píšu...

GDEX proti tomu není, bude neúčinný (pokud je to to, co popisuješ a co si myslím)... Pokud je to hlístice, tak na to je Esha NDX (pak už je jedno která, účinkuje proti oběma). Esha 2000 je širokospektrální, tady se obávám, že nepomůže. Maximálně jako podpora léčby a proti dalším, navazujícím infekcím... Sama o sobě, v tomto případě, nula...

Buď udělej lepší fotku, nebo hledej... Jinou radu nedostaneš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 20:19 molinka Re: MonterMonty
Ja viem, verím ti, ja to ledva vidím voľným okom, nie to na zlej fotke... a teda keď vychádzam z toho že je to nejaký červ, aké liečivo by bolo vhodné použiť, aby dobre zabralo. Mám esha 2000 a esha gdex. Alebo niečo silnejšie od sery?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 20:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: molinka
Odpust , ale z tohohle rozhodně nikdo nedokáže identifikovat dvoumilimetrového parazita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 20:07 molinka Re: JoKa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku už sa mi tú rybku čo to má v oku podarilo odfotiť. Skúste si tie fotky prosím priblížiť a uvidíte na jednej neonke v očku takú "hnedú palička". Idem pozrieť tie hlístice...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:44 JoKa Re: molinka
Kdyby to bylo to, co myslím, tak by jim ty "nitěnky" vycházely z řitního otvoru a tam by tvořily právě tu korunku... Vyhledej na google pojem hlístice a porovnej, jestli je to podobné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:28 molinka Re: molinka
ešte som zabudla dodať, že ak myslíte či to oni vylučujú, tak neviem, ale hovienka to určite niesu, lebo dve to majú na chrbtovej plutne a jedna v strede očka sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:27 molinka Re: JoKa
áno, ako tie nitenky, sú také hnedo-červené, ale veľmi kratučné asi ani 2mm to nemá. Keďže sú také maličké nič na nich nie je vidno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:23 JoKa Re: molinka
Myslíš nitěnky? A jde jim to z řitního otvoru? Nemají tam takovou, jakoby korunku??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:21 molinka Re: MonterMonty
Ďakujem Vám všetkým za odpovede, pokúsim sa ju odloviť, ak sa mi nepodarí aspoň nejako odfotiť, ale s tou pinzetou to asi nepôjde, až mi mráz behá po chrbte, že by som mala urobiť niečo také. Ešte ma napadlo k čomu vám to prirovnať. Má presne takú farbu ako tie živé červíčky, ktoré sa zvyknú kupovať ako potrava, ale sú kratučné a nekrútia sa, fuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:12 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: molinka
napadenou rybku odlovit , položit na mokrý ručník a parazita pinzetou z ryby opatrně sundat a odfotit , jinak bude identifikace a s tím spojené opatření nemožné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.02.2017 19:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: romant
-odlovit rybu do sítky a vyfotit
-pokud to bude v té sítce, tak to zkuste pinzetou odstranit,
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:06 R Muž romant [27987] Re: molinka
Ja by som ozaj chcel vedieť, ako hrozně to vyzerá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:01 molinka Re: JoKa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Práve teraz som vymenila 30% vody a dala nitrivec, takže je trochu zakalené, ale aj tak som ho odfotila. Rybičky sa mi určite nepodarí odfotiť, ledva tie s červíkmi odsledujem okom. Teray pri čistení som si všimla, že toho červíka má aj jeden pancierniček. Na ňom červ, vyzerá ako 1-2mm rybacie hovienko (prepáčte) aj farbu má takú hnedú. Dve ryby ho majú prisatého na hornej plutve a jedna neónka ho má priamo v očku. Nechcite vedieť, ako hrozne to vyzerá. Nič vás nenapadá, čo by to mohlo byť? Pripájam aj foto akvarka, je obojstranné, teda pripájam dve fotky, ale ako som písala, teraz som dala nitrovec...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 17:41 JoKa Re: molinka
Bude nezbytná fotka postižené ryby a celého akva kvůli predikci možných příčin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 17:37 molinka – červeno-hnedý červ prisatý na rybičke
Prosím, mohli by ste mi poradiť, akého parazita majú moje rybky? Pred 2 dňami sa objavili na troch rybičkách maličké červeno-hnedé červíky asi 1-2mm. Postihnuté rybičky sú chudé, včera jedna zomrela. Mám 150l akva, funguje 2 mesiace, čistím každých 10 dní, kupu krásnych rastliniek a zatiaľ len 12 neoniek, 3 gubky a 3 pancierničky drobné. Prečítala som tu aj inde všetko možné o červoch ale červeno-hnedé som nenašla. Ďakujem za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 20:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: meskalinka
-v jakém časovém intervalu se to dostalo do tohoto stádia
-povrch výrustku je celistvě strupovitý,hladký,složený z ostrůvkovitých útvarů
-neměl tento jedinec nejdříve pouze odřeninu,případně jiné poškození tkáně v oblasti výrustku
-stručně popište co vidíte
;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198800x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=2301