Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 175 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 09:21 Žena zdenulka2910 [1] – Re: Kerze
A můžu se zeptat, co za akva byste mi doporučovali :-)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 07:52 Žena Kerze [14]
Zdenulko, a ať neuděláš další začátečnickou chybu, tak si nekupuj žádnou sadu 54l ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 21:38 Žena zdenulka2910 [1] – Re: Verča.D
To už vím taky.. Udělala jsem chybu jako všichni ostatní . Teď už budu nejdříve číst vše potřebné a pak zakládat akva. Ne naopak. Každopádně akvárko větší plánuju. Toto zruším. Jak se říká, chybama se člověk učí. Jen mě mrzí, že to odnesly zrovna rybky. Moc děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 20:18 Eva – Re: zdenulka2910
Traktorysta má pravdu. Problém mohl pocházet už od samotného stresu. Jak můžeš dát dohromady rybu, co má v dospělosti 25 cm (i s ploutvema) a 24 l akva? Jak chceš zvednout dostatečně teplotu u závojnatky a neonek dohromady? V první řadě je potřeba říct, že většina závojnatek pocházejících ze zveráku je asijský import = cizokrajné nemoci a parazité. Závojnatka je vůbec problematická ryba pro začínající akvaristy. Alespoň jsem ráda, že nebyla v kouli!
Moje rada je podobná té již zmíněné, jen bych dodala: nech si tu čtyřiadvacítku jako karanténu a kup si větší. V tohle můžeš chovat akorát tak dvě gupky :-) Navíc se to špatně udržuje.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 20:30 Muž traktorysta [28] - Labyrintky – Re: zdenulka2910
no, vzhledem k napsanému doporučuju: utratit zbylou závojnatku. řádně vydensifikovat akva...přečíst si nějaké informace o chovu ryb (např. jaké se hodí do takto malé nádrže) a celé to založit znova - lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 20:21 Žena zdenulka2910 [1] – Závojnatka
Fotka k příspěvku Zdravím všechny. Potřebovala bych poradit ohledně mé závojnatky :-( . Jsem začínající akvarista, takže abych řekla pravdu, moc se v tom ještě nevyznám. Mám akvárko jen 24 litrů. Čtu na internetu a stále se přiučuji. Přišla jsem na to, že zřejmě můj výběr rybek nebyl zrovna vhodný :-(. No ale k věci. Ve čtvrtek se u mě v akvárku objevila krupička (na neonkách jsem spozorovala bílé tečky). Hned jsem zvedla teplotu a dala do vody sůl. Jenže jsem večer odjížděla pryč na víkend a nezačla jsem žádnou léčbu. V neděli ráno mi švagr psal, že 3 neonky umřely. Ani ne za hodinu mi umřela závojnatka. Takže mi zbyli 2 ancitrusy a závojnatka. I tak jsem zahájila léčbu. Nejbližší obchod byl pro mě baumax (vím, že to není nic extra :-( ). Koupila jsem tam kapky proti všem rybím nemocem (jako je napadení bakteriemi, snětí, houbám atd.) Začla jsem 2ma kapkama a pokračuju denně jednou kapkou. No ale včera mi umřel ancitrus a dneska druhý sad . Takže mi zbyla jen jedna závojnatka. Jenže už včera jsem si všimla, že má něco na zadní ploutvičce (jako by ji něco užíralo). A já vůbec nevím co teď :-(. Žádné tečky po těle nemá, jen takovou jakoby vyžranou díru na zadní ploutvi. Vyfotila jsem ji. Budu ráda za každou radu. Zdeňka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 19:37 Žena swatty [0] - Cichlidy – Copak máme za nemoc ?
Fotka k příspěvku Roztřepené ploutve a takový povlak na těle, viz. foto. Děkuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 18:07 anulina – Black molly kakáá
db chtěla bych poprosit o radu jestli nahodou nevite co mam s rybkou...
včera večer sem se koukala na rybky a všimla si u jedne z black molly docela veliky vykal u ritniho otvoru tak sem to přešla a řekla si že asi ,,kaká´´:) ale ono to nepřešlo dnes odpo jsem se znova koukla a má to tam furt .. je to takové ornažovo hnéde obalený slizem.. poradte pls co mám dělat :) dyžtak na mail mailto:anulinka.13@seznam.cz :) a ještě se rybka strani ostatnich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 18:01 anulina – Black molly kakáá
db chtěla bych poprosit o radu jestli nahodou nevite co mam s rybkou...
včera večer sem se koukala na rybky a všimla si u jedne z black molly docela veliky vykal u ritniho otvoru tak sem to přešla a řekla si že asi ,,kaká´´:) ale ono to nepřešlo dnes odpo jsem se znova koukla a má to tam furt .. je to takové ornažovo hnéde obalený slizem.. poradte pls co mám dělat :) dyžtak na mail mailto:anulinka.13@seznam.cz :) a ještě se rybky straní ostatních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 17:39 anulina – Black molly
Prosím poradte ..včera večer jsem se koukala na rybičky a všimla si že u jedný z black molly je u ritniho otvoru jakoby vykal ale mnohem vetsi tak sem si rekla že to bude nejspis ,,kadeni´´ ale dnes odpo jsem se znovu podivala a ma to tam furt :( co mam delat ? je to v poradku bo je to nejaka nemoc?prosim poradte dyztak na mail mailto:anulinka.13@seznam.cz
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 12:11 R Muž Silent [5949]
Nebo kombinace bakterie a počínající zaplísnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 11:48 kreten – Re: BouTex
Dá se jen odhadovat - bakterie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 11:30 BouTex
Jinak by mě zajímalo zda to je parazit,bakterie nebo plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 11:28 BouTex
Haimdol napsal: Nejsem sice jezírkář, ale kolega měl něco podobného a úspěšně aplikoval Sera omnisan. Je to přímo určeno pro jezírka.

Aplikoval jsem tam asi 250ml malachytové zeleně a asi 1 kg sole pomalu se to lepší ale jen u těch málo napadenejch.Ty co to mají viz. obrázek nic moc zatim ale naštestí těch hodně napadenejch tam moc není.Jinak díky za radu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 11:26 kreten – Re: Haimdol
Podobně funguje TetraPond MediFin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 11:16 R Muž Silent [5949] – Re: BouTex
Nejsem sice jezírkář, ale kolega měl něco podobného a úspěšně aplikoval Sera omnisan. Je to přímo určeno pro jezírka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 11:12 BouTex
Toddik1 napsal: Máme asi stejný problém, to samý se mi stalo u platy. Bílý vřídek u pusy, asi jako opar u člověka. Platu jsem přemístil do karantény a používám akriflavin (asi 15 kapek denně). Vypadá to, že ta plíseň je na ústupu, takže zkuš to ;-) . Jen jestli můžu poradit, dej ji rychle pryč od ostatních rybek, můžou to chytnout také.

Já mám v jezírku cca 70 závojnatek a karasů a maj to skoro všichni a jezírko má cca 12m3 takže bych potřeboval hodně kapek a ryby nejdou odlovit.Tak je musím léčit v jezírku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 11:02 Toddik1 – Re: Adriana
Máme asi stejný problém, to samý se mi stalo u platy. Bílý vřídek u pusy, asi jako opar u člověka. Platu jsem přemístil do karantény a používám akriflavin (asi 15 kapek denně). Vypadá to, že ta plíseň je na ústupu, takže zkuš to ;-) . Jen jestli můžu poradit, dej ji rychle pryč od ostatních rybek, můžou to chytnout také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 22:28 Žena basa1313 [18] - Parmičky
kolko davate soli? mam 219litrove akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 20:30 pouluss
Tak u mých Razbor to jsou opravdu pouze teritoriální projevy.
Třesou ocasní ploutví a stojí namístě, dost často to dělají těsně u sebe a končí tím, že se plácnou ocasní ploutví a rozplavou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 20:25 BouTex – Co je to za nemoc?
Fotka k příspěvku Dobrý den,
moje závojnatka má na sobě něco jako vřídky je to nemoc nebo co to je ? Díky za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 19:45 Žena Kerze [14]
EXIT asi zabral. :-) Po bílých boulích ani památky...ještě budu dva dny pokračovat v léčbě, pak to pořádně vyčistím a snad už bude pokoj...akorát by mě fakt zajímalo, odkud se to vzalo... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2010 14:10 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Kerze
Exit ti na tohle asi nepomůže to není krupička X-) Už jsem se s tím setkal, nezjistil jsem sice co je to přesně, ale zabral Acriflavin :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 09:45 Žena Kerze [14] – Re: PaDa
Já, vím, s tou cenou, ale přece nevyhodím všechny ryby - živé navíc...Pokud je to parazit nebo plíseň, tak stejně musím přeléčit celé akvárko. Zatím dávám ten EXIT, dočetla jsem se, že je potřeba léčit alespoň 8 dní, ne jen 3, jak je v návodu, pak uvidím...Ne té jedné Neonce se ta boula tak nějak zbortila a rozplizla, tak snad je to na dobré cestě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 06:35 Muž karelpavel [18] – Re: Toddik1
myslím že máš stejnej problém jako tu : rybicky.net/forum/13994… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2010 06:28 Toddik1 – Re: Toddik1
Ahoj všem,

mohli byste se někdo podívat jestli máte s něčím podobným zkušenosti? Plata má bílý pupínek u pusy, fotky jsou nic moc, ale třeba se najde někdo, kdo by mi poradil.

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 22:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Kerze
Těžko radit.
Zkus se podívat třeba na těchto stránkách, jestli nebude něco odpovídat:
web.archive.org/…
www.akvarijni.cz/…
www.akvastranky.com/…

Já bych spíš než pátrání po příčině nemoci doporučil karanténu nemocných rybek a v případě zhoršování jejich stavu bez dalšího trápení rybky utratit. Je to pro ně daleko šetrnější, než je s nejistým výsledkem máchat v různých chemických koupelích a po pár měsících být stejně donucen k jejich utracení.
Bez nějakého odborného rozboru je snaha o léčbu méně obvyklých chorob stejně jen hokus pokus.
Jinak u těhle malých běžně dostupných rybek se za cenu tebou nakoupených dvou léků dá zarybnit středně velké akvárium (i když je mi jasné, že ne vždy cena rozhoduje). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 21:15 Muž karelpavel [18] – Re: Kerze
ale je - u Verče ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 14:20 Žena Kerze [14]
Tam žádné video není... :-) Tak nikdo neví, co je to za nemoc ? Jedna vystouplá bílá boule na každé rybě ? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 19:35 Muž deCORF.OBRAEN [220] – Re: Verča.D
Keď som dobre videl tak na tom videu ta rybka na ľavo má tiež nejaké stiahnuté plutvy a ten pohyb vyzerá nejako nemocne ano (19 sekunda)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 19:26 Žena Kerze [14]
Trčí to ven jako boule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 17:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Kerze
Z té fotky člověk pozná akorát tak velikost a barvu :-O
Je to jen na povrchu ryby (jako plíseň, odřenina apod.) nebo to trčí ven (jako boule)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:13 Žena Kerze [14]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu, co je tohle za nemoc ? Parazit ? Objevilo se to před týdnem během dvou dnů na dvou Neonkách, ostatní ryby jsou OK. Po pročtení diskuzí jsem vyčistila akvárko, vyměnila vodu, přidala sůl a zvýšila teplotu. Pak zakoupila EXIT a tři dny dle návodu dávala EXIT. Následně zakoupila ESHA 2000 a tři dny dle návodu zkoušela ESHU. Nevidím žádné výsledky, obě ryby mají stále stejně velkou bílou tečku. Dnes jsem teda opět vyčistila akvárko, vyměnila část vody a co teď ? Poradíte, prosím, někdo ?
Edit: Ještě podotýkám, že obě nemocné ryby mají právě jednu velkou tečku, jiné chorobné příznaky nejeví, dobře žerou, plavou, žádná jiná poškození kůže ani ploutví.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 12:49 Toddik1 – Re: Toddik1
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku je to malý vřídek pod pusou a nejde na těch fotkách pořádně vidět...byl bych vděčný za každou radu jak se toho zkusit zbavit, zatím tuplatu mám ve společný nádrží a nikdo jiný takovýhle známky nejeví. Je to prostě jak bílý pupínek u člověka (akné). Má na těle jenom jeden...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 21:01 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Toddik1
muze to byt klidne plisen, chce to foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 19:15 miso21
no odfot to a uvidime co sa stim da robit moze to bit cokolve tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 18:56 Toddik1 – Re: miso21
je to takový lehce vystouplý vříde, asi jak klasický bílý jebák smich zní to divně, ale je to tak...jak se to dá léčit?? s akvaristikou začínám tak pořádně ještě nevím co a jak....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 18:55 miso21
mozna krupicky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 17:13 Toddik1 – Bílý vřídek u platy
Ahoj všem,

zpozoroval sem, že jedna z mých plat má takový bílý vřídek u tlamy. Je docela malý, asi jako když má člověk akně v obličeji, něco podobného teď má ona u pusy. Nevíte co by to mohlo být, popřípadě co se proti tomu dá použít? Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 23:54 Muž roper [10] - Cichlidy – parmička mechová
Ahoj
Je pravda že parm. mechové ožírají rostlinky? Něco mi je žere a nemůžu ty potvory chytit při činu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:55 Muž gunji [4] - Cichlidy – Re: Verča.D
pošli mi vzkaz až to doděláš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:54 Žena Verča.D [3] – Re: gunji
děkuju ;-) koncem týdne mi budou kytí přibývat takže do dovu týdnů budou fotky a můžeš přijít a ohodnotit :-) hodně zdaru palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:52 Muž gunji [4] - Cichlidy – Re: Verča.D
Nejsem odborník na mečovky ani na nemoci. Na tohle bych použil "Esha 2000" rybicky.net/vyrobky/1045
jestli si chceš počíst tak www.akvarijni.cz/…
HODNĚ štěstí
ps: kup si živý rostlinky ;-) jinak hezká nádrž ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:45 Žena Verča.D [3] – Re: gunji
koukám na to a ty šupiny jsou takové mléčně bílé a řekla bych, že se malinko odlupují a místy jsou maličko rudé :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:43 Muž gunji [4] - Cichlidy – Re: Verča.D
Ahoj, zkus líp popsat jak to vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:36 Žena Verča.D [3] – Co je to za nemoc ? =(
Zdravím všechny,
nejsem moc odborník na nemoce (setkala jsem se zatím jen s jednou),
ale ode dneška, co pozoruji svého samečka mečovky se mi vůbec nelíbí,
vypadá to jako by měl nějak ''odrbaný'' hřbet před ploutví, snažila jsem
fotit a nedařilo se, tak posílám odkaz na video : mohl by někdo poradit,
co je to za nemoc a jak to vyléčit ? :-O Předem díky hmm

Video: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 20:06 Jalinar – Re: pibor
to je mi líto :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 15:50 Muž pibor [9] - Parmičky
mě už zemřela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 09:02 Jalinar – Re: pibor
Ahoj, asi mě potkalo právě to samé. Moje parma zlatá má zkřivenou páteř když plave. Jinak v klidu vypadá normálně, ale asi nežere. Barvu má normální, zatím asi nehubne, nebo jen minimálně. Prohlížela jsem net, co to může být a obávám se, že je to tuberkulóza. Ryba se teda musí izolovat - na netu píšou rovnou vyhodit - a musí se dávat pozor na hygienu - je to přenosné na člověka :( Jsem zvědavá jestli ostatní rybky přežijou :-( chjo. Je na to lék Streptomycin 50g-300ml/l během 3 dní, ale prý se dá použít jen v raném stádiu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 07:05 Muž pibor [9] - Parmičky
oostatní ryby jsou v pořádku voda:24 co2:nedávám
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [175] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198806x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=8701