Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 18:30 Žena Crywolfka [0] - Biotopy neřeším, ale hlavně Asie a to co se Líbí :D
Doufám že byla opravdu dost nemocná sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 17:29 Pitris Re: romant
Díky moc :-) i když teda netuším z čeho by měli mít stress, do akva hrabu jen v nutnosti a skrýše mají taky :). Nicméně jinak jsou v pohybu pořád, žerou a jsou v pohodě, tak to asi vážně bude stres.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 17:28 R Muž romant [27987] Re: Crywolfka
Souhlas s kolegou, druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 17:26 R Muž afc1886 [14834] Re: Crywolfka
Poslat na druhý břeh,aspoň podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 17:23 Žena Crywolfka [0] - Biotopy neřeším, ale hlavně Asie a to co se Líbí :D – Prosím o určení nemoci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, předevčírem jsme si všimli že jedna z rbek má hodně velké bříško a vypadá to na jikry. Včera to vypadalo jako by jí začali lézt ven.. a dnes to vypadá takto? Máme jí utratit? Jinak se chová normáně. nemohou to mít i ostatní(pokud se jedná o nemoc)...Děkuji sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2016 16:48 Muž patamatix [408] Re: Pitris
Jak říka romant,taky my to dělali. Pozoruji to i na jiných rybách,speciálně u mých parmiček černopruhých,ty když se jim něco nelíbí,když se perou,nebo při delším hrabání se v akváriu,tak jim skoro zmizne černý pruh,jak se uklidní tak zase ztmavne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 16:42 R Muž romant [27987] Re: Pitris
Tipuji to na stresový zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 15:13 Pitris – Ancistrus
Dobrý den, rád bych se zeptal, zdali někdo neví, proč mi ancistrusi mění barvy. Je to obyč ancistrus a jde o to, že občas téměř úplně vybledne a zesvětlá a po pár dnes zase ztmavne. Druhý už to začíná pomalu dělat taky, ale spíše flekatí. Voda měněná 1x týdně a zbytek rybek je v pohodě. Jedná se o společenské akva a především jsou v něm živorodky a pár teter. Akva staré cca půl roku, veškeré kameny atd byly převařeny a v záběhu bylo kolem 3 týdnů. Děkuji za názory. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2016 15:24 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: adamkuuun
Tvůj problém se jmenuje - nevhodné podmínky - žádná neonka nepatří do 20ti litrového akvária,
nejdříve si o rybách které si chceš pořídit něco načti ,pak jim podle toho zařiď vhodnej bydlákov , opačně je to vždycky katastrofa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 13:49 adamkuuun – Tetra neónová
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Viete mi poradiť, čo je s touto neónkou? Rybke sa dnes takto nafúklo bruško, no ja neviem o čo ide. Zdržiava sa pri dne a nezdá sa mi, že by mala vypuklené oči alebo odstávajúce šupiny. S plávaním nemá problém ale čas trávi v rohu akvária. Ide o vodnateľnosť?

EDIT: fotku som nahrával otočenú
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2016 18:20 Žena Turbínka [2558] Re: danyss94
Já budu hodná, kolega myslel to lovení, nahánění ryby a dáváné do pytlíku nebo do nádoby, to je jedno. Když je ryba hodně živá a opravdu nejde vyfotit, foť ji v té síťce v akváriu, tímhle přelovováním ji stresuješ ještě víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2016 18:10 R Muž romant [27987] Re: danyss94
Tak prvně, tohle, tedy to igelitový focení s nemocným čichavcem už nikdy nedělej. :-O A ano plíseň to je, třeba Mycopur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 17:56 danyss94 – co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku už delší dobu pozoruji na ploutvích čichavce chomáčky bílých teček,ale léky na plísen nezabírají...a ten druhý čichavec od něj nic nechytl...rosím o radu co by to mohlo být...díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 23:54 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: blegon
infekční vodnatelnost nebo nějaký kožní parazit na toho to spíše na 90% tipuju začal bych karanténu a léčbu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 19:16 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím.
Na jedné z mých ryb se mi objevily za prsní ploutví nějaké jakoby výrůstky...nevím přesně jak to popsat viz foto (pokusím se rybu nafotit ještě lépe).
Ryba se jinak chová úplně normálně...
Časté výměny vody...přidávání výluhů nezabírají.
Nevím jestli se náhodou nejedná o nějakého vnějšího parazita.
Mám doma sera Omnipur,Tremazol,ale nechci rybě popř. rybám pokud bude třeba přeléčit celou nádrž nic dávat dokud nebudu vědět o co přesně jde.
Nevíte někdo o co se jedná a co s tím?



 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2016 20:07 R Muž romant [27987] Re: fricita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 19:58 fricita
Dobrý večer, mám obavy, že můj krunýřovec má hlístice. Přivezla jsem si ho asi před třema nedělema a všimla jsem si, že za sebou tahá průhledný dlouhý výkal (místy hnědý). Fotku nemám, protože je pořád schovaný mezi kameny (vypluje jen občas).Také jsem si při převozu všimla že má trošku nafouklé bříško.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 18:22 Muž TProkop [1] Re: Karnal
Spina to neni je to na ploutvich i na tele na te druhe fotce by to melo jit videt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 18:20 Žena Karnal [196] Re: TProkop
Mají to na těle a nebo na ploutvích? Vidím jednu tečku na ocasní ploutvi, ale to může být třeba nějaká špína na objektivu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 18:01 Muž TProkop [1] Re: afc1886
Jen tečky...aspoň myslím...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:59 R Muž afc1886 [14834] Re: TProkop
Mají na sobě takové jakoby puchýřky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:57 R Muž romant [27987] Re: TProkop
Buť to bude takto nejednozančný a nebo budou pěkně obsypaný, tedy mít tu krupičku. Ovšem vyčkej co na to ostatní, třeba budeš mít rozhřešení již teď. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:55 Muž TProkop [1] Re: romant
A co ráno poznám?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:53 R Muž romant [27987] Re: TProkop
Tak za mě, ráno moudřejší večera. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:42 Muž TProkop [1] Re: TProkop
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:41 Muž TProkop [1] Re: romant
Fotka k příspěvku Sorry za to natoceni, davam to z mobilu a nejde otocit...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:27 R Muž romant [27987] Re: TProkop
Bohužel, podle mě jde o jinej, tedy větší problém a tím je doposud stále moc nepopsaná nemoc, která má možná přezdívku "moribundus neonkový" a prozatím se na to nedaří efektovně nalézt vhodnou léčbu, tedy krom toho, že se rybky pošlou na druhej břeh. Ovšem třeba plaším zcela zbytečně a někdo další bude mít pro tebe lepší zprávy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:23 Muž TProkop [1] Re: romant
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:20 R Muž romant [27987] Re: TProkop
Nestačí. Dvě věci, fotku, ať máme jistotu a potom když se to potvrdí, tak eSHu exit, tu 2000 v kombinaci jako podporu použít můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:19 Žena Turbínka [2558] Re: TProkop
Může být, dej fotku a bude jasno. ESHa 2000 nestačí, musíš mít exit. Jsou to šetrná léčiva, krevety je zvládají přehledem, rak by měl také.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2016 17:15 Muž TProkop [1] – Krupička?
Všiml jsem si tečky na ocásku neonky plus to maji i ostatní po těle, je to krupička že? Stačí na vyléčení esha 2000? A mám tam i raka floridského bude mu esha vadit? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 21:40 Lucia Re: afc1886
To jsem chtěla, no nejde to už se snažím 2 den, akvarko zarostlý a ryba je rychlejší než Já. Našla jsem to v nemocech no nevím co s tím přece nepřijdu i o tyhle ryby. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 21:30 R Muž afc1886 [14834] Re: Lucia
Nevím,co to je,ale jak říkáš,já kvůli tomu přišel taky o moc neonek a nikdo nebyl schopen poradit.Moje rada je vylovit a utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 21:28 Lucia – bubliny na rybickach
Fotka k příspěvku Prosím co to je s rybou? Má na sobe něco jako bublinky průhledné, jinak ji nic není, no loni mi kuli tomu umřeli všechny neonky. Hledala jsem to na netu a jedné co jsem našla že by to mohlo byt z presyceni vody plyny, no nic víc. Víte co by to mohlo byt. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 11:12 corela – Nafouklý čichavec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím, co je to za nemoc, nafoukl se mi čichavec. Asi po týdnu od zakoupení se na něm objevili, na ploutvých, bílé tečky a po pár dnech se nafoukl. Nemá nafouklé břicho, ale spíš boky. Vypadá to jako vzduchová bublina jen pod kůži. Jinak plave a žere celkem normálně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 20:17 Žena baletka [624]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vidíte někdo něco v nepořádku na této rybě? Něco, co by mé méně zkušené oko přehlédlo? Podle mě umírá. Dva poslední dny přestala žrát, teď jen plave na jednom místě u dna a namáhavě dýchá. Žábra má, podle mě, čisté, barvu normální, jen má takovou divnou barvu očí, kterou já viděla u ryb, které šly záhy kukat. V akvu je i ramireza, která by v případě nějakých parazitů nebo tak, šla, podle mě, první. Netuším, co se stalo... Akvárium Zátoka cichlidek na mém profilu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 18:19 R Muž romant [27987] Re: TProkop
Nevadí, ale obvykle to není nutný, vnitřní se dají posunout směrem dolů a posléze vrátit a nebo to ani není nutný, to si musíš odladit. Prostě odsaješ vodu a v momentě kdy by se filtr začl chovat divně, rachotit, vodu jenom pivat, tak ho vypneš a víš, že to je ta hloubka, kterou už nezkousne, ale to krátkodobý vypnutí ničemu nevadí, jenom ti možná hodí do akva trochu bordelu, ale to opět ničemu nevadí, tedy snad jenom esteticky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 18:09 Muž TProkop [1] Re: romant
Tak prvni vymena za mnou, teplota zvedla...nevadi filtru kdyz ho na tu chvilku budu vzdy vypinat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2016 17:34 R Muž romant [27987] Re: TProkop
Na to se nedá jednoznačně odpovědět, když nebude voda v richtiku, ryba se třeba někdě přidře, klidně se může plíseň ukázat. Nespekuluj a makej na tom prostředí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 17:30 Muž TProkop [1] Re: romant
Dobre, a ostatni ryby to mohou chytit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 17:20 R Muž romant [27987] Re: TProkop
Tak jasně, žalostně málo na importovaný zhejčkaný čichouny. Vodoléčbu týden denně a teplotu ještě výš, až na 28 st. Odkalovat nemusíš, jenom měnit. S krmením moc nebláznit, krmit spíš méně a to jenom obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 17:16 Muž TProkop [1] Re: TProkop
akvarium je stare cca 15 dni to je asi malo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 17:13 Muž TProkop [1] Re: romant
Dobre budu tedy menit vodu, je potreba i odkalovat dno u te vymeny? A po jak dlouhou dobu abych mel jistotu by vodolecba mela probihat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 17:04 JoKa Re: TProkop
Jaká tečka? Ať koukám jak koukám, tak na těch fotkách nic nevidím. Ta ryby je podle mě v kondici, ale je to jen můj názor, zakrsláky jsem nikdy neměl, tak se třeba pletu...
Jako prevenci, zmiňovanou vodoléčbou vůbec nic nezkazíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 17:03 R Muž romant [27987] Re: TProkop
To co doporučuji je pro všechny obyvatele bezpečné. Jinak plíseň e ukáže v momentě kdy nejsou košér podmínky, takže ruku na srdce, jak je to akvo starý, že je to nějakej čerstváček, několik dní starej. ;-) Další možnost je, přinést si načatou rybu z obchodu, ale zase se tam budeme motat kolem těch podmínek, jak nebudou v richtiku, místo toho, aby se ryba zotavila, ještě se to zhorší. U čichavců, samozřejmě to platí obecně, bude základním stavebním kamenem úspěchu v chovu kvalita vody, tedy nízká hladina N látek, což je právě v akváriích čerstvě založených někdy jak na houpačce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 16:58 Muž TProkop [1] Re: TProkop
A urcite to tedy neco je normalni ta tecka neni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 16:55 Muž TProkop [1] Re: romant
To uz mi v akvaristice nererkli, nevadi. Takze menit kazdy den vodu a po jak dluhou dobu? Toho pripravku se trosku bojim, mam tam i maleho racka tak aby mu to nejak neublizilo a ostatni ryby to budou mit casem nejspis taky nebo to prenosne neni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2016 16:46 R Muž romant [27987] Re: TProkop
Nevím hochu, nejsem věštec. :) Co, ale vím, že v dnešní době udržet pěkný čichavce zakrský, to dokáže vyškolit i vorezlejší borce. Tu vodoléčbu(denní výměnu min. 1/3 vody), na té trvám. Udělej jak jsem ti napsal, max. tu eSHu 2000 dle návodu a když se nezadaří, tak budeš mít prostě zkušenost, s tím nic nenaděláš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 16:41 Muž TProkop [1] Re: romant
Jsem zacatecnik nemam s timto moc zkusenosti, ryby mam kupovane vcera, byly uz nakazene z obchodu nebi se nakazili az v akvariu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 16:36 Muž TProkop [1] Re: romant
Fotka k příspěvku Jeste jedna fotka
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198806x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=3201