Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 14:18 Tuyetcz – Krvácející vřídek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim poradi mi nekdo? Rybicce se udelal nadurek u ocicika a pred chvili zacal pomerne dost krvacet. Nevyfotila jsem to kdyz to teklo nejvic, mela sem uslzeny oci a prd jsem videla.
Trvalo to jen chvili ted uz z toho netece tolik, kazdopadne nadurek je porad.
Mame nejakou sanci? Ma nekdo zkusenosti?
Ps, rybicka je dana v male nadobce protoze jsem dukladne cistila akvarko, nemame ji v takovym mrnavym prosturku..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 14:14 molinka Re: lacewings
No, tak už som zase tu. Podľa toho obrázku, čo ste mi dali link by to mohla byť tá chobotnatka. A aký je rozdiel medzi chobotnatkou a pijavicou a ešte tou bahennou potvorou. Prvé dve majú latinský názov Piscicola. Inak, až sa bojím strčiť do akvarka ruku, že si to prichytí :-( chytá sa to totiž všade, na kýbel, na trubicu. Inak v angličtine som našla niečo čo sa volá detritové červy, take ešte aj to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 14:11 JoKa Re: lacewings
Hmmm, tak ta to také není. Je na popis moc velká... Koukám na video hltanovky a to by tu neonku vcuclo celou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 14:01 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: JoKa
- hltanovka bahenní je tím myšlena
-taky možné je zde přísavka i špičaté zakončení,jen si nejsem jist tím pohybem hltanovky,taky nevím vše
-pohyb neonek by byl nepřirozený ,takově začervenalé misto,u hřbetní ploutve je to vždy dobře viditelné
-to je těžké
-přeci jenom to má něco do sebe ,pokud píší ,,popište krátce ,výstížně,to co vidíte,žádné slohové práce,, pak je to moc matoucí
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 13:42 JoKa Re: lacewings
Pijavice (ta klasická, nevím jak se jmenuje) určitě ne, ale co pijavka bahenní?
Abych byl upřímný, tak pijavka mě napadla už podle fotky a popisu, hned jako první...

Edit: teď zpětně, sedí popis, fotka, pohyb a konečně i chování. Jen nevím, jak by na rybě vypadal "kousanec", ale vzhledem k velikosti, nemusí být dobře viditelný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2017 13:16 lenkalor Re: lacewings
Teď to necháme na Molince, ta si to může prohlédnout zblízka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 13:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: lenkalor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 13:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: lenkalor
-nevidím video ,odvozoval jsem z veškerého popisu tazatelky,který zde zazněl, proto jsem ji vyloučil, nic tomu nenasvědčovalo tak jak to bylo tazatelkou prezentováno,zakončení bylo původně špičaté dle uváděného
-pokud je na videu jasně zřetelná přísavka ,kulatého tvaru, a i zbarvéní odpovídá
klidně může ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 13:07 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: Karnal
Potvrzuji, podle pohybu to ploštěnka rozhodně není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 13:03 lenkalor Re: lacewings
Proč myslíš,že to není chobotnatka- piscicola ? Podle tvaru těla, přísavek i pohybu mi ji nejvíc připomíná. Video nevidíš- pohybuje se jako píďalka, má přísavku na obou koncích.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 12:59 Žena Karnal [196] Re: molinka
Na videu to vypadá jako ta chobotnatka, ale na živo jsem chobotnatku nikdy neviděla, soudím jen dle fotek. Za sebe můžu jen říct, že to rozhodně nevypadá jako ploštenka. Edit: tedy to co vidím na videu není ploštenka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 12:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: molinka
-no video neuvidím ,to bych musel někam ,kde je silnější signál a rychlejší net
-žábrohlísty jsme vyřadili,dále se vyřadí tasemnice,chobotnatka,hlístice(tam chybí přísavka)
-zbývá ploštěnka a pijavice
- u pijavice mi nesedí, tam by byla viditelná přítomnost pijavice v narušení kůže u ryby, zbarvení, velikostní poměr stažitelnosti,početnost výskytu a rovněž by tak lehce by neodpadly při odlovení, jak zde bylo uvedeno.I samotná možnost zavlečení je nepravděpodobná.
-u ploštěnek odpovídá doba vývoje,přísavka,stažitelnost,rychlost a početnost výskytu,zbarvení i popisované chování - keď sa prichytia o štrk, tak si veselo plápolajú ako koraly -

-diagnostiku určení, ponechávám otevřenou ,pouze jsem uvedl náhled k možnosti určení
-zapojte se i další ,nekoukejte pouze na mé poznatky a postřehy které tu uvádím
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 12:23 molinka Re: molinka
konečne...
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 12:05 molinka Re: lacewings
no keď sú to tie pijavice, tak to nie je veľmi dobré, len tak rýchlo som preletela tú diskusiu. Musím si poobede na to sadnúť. Už by tam o chvíľu malo byť v prezentácii video, napísalo, že čaká na schválenie redakcie. Teraz musím preč, poobede som tu ako na koni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 12:05 Žena Karnal [196] Re: molinka
Zkus jich co nejvíc odsát, mám dojem že na ty pijavice a chobotnatky nic moc asi ani neexistuje - kromě mechanického odstranění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 12:01 molinka Re: lacewings
stále sa pokúšam o nahratie videa, aby to nebolo málo, ešte nám aj na pol hod vyrazilo prúd a ja mám rozbabrané akvárko, nahrávam červy na YT aj do prezentácie :-|
dúfam, že sa mi to dnes aj podarí. Inak je ich tam fakt kopa a sú veľmi zvedavé, stále sa mi prichytávajú na odkalovaciu trubicu a keď sa prichytia o štrk, tak si veselo plápolajú ako koraly ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Legioix
-zde je určením diagnostikována zmíněná Piscicola geometra, domníváte se podobnosti se zde uváděným případem
- rybicky.net/forum/712-pijavice
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:44 Žena Karnal [196] Re: lacewings
Ježiš, to bych si vůbec netroufla... :-) Vše co jsem tam psala je rovněž jen má interpretace či překlad toho, co zde molinka o tom parazitovi napsala. Chtěla bych jí pomoci se dobrat co to tam vlastně má, jsem na to už taky docela zvědavá. Prostě - z toho co molinka napsala a z těch fotek mi přišlo, že ta věc asi i plave, ale je to jen a jen moje interpretace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Karnal
Karnal napsala: Ploštěnka se plazí a neplave, nepřichytává se hlavou - ten popisovaný způsob pohybu neodpovídá. Není to nějaký druh pijavice?
-můžete mi prosím ukázat pasáž ,kde uvádím ,že ploštěnka plave
-případně ,že jsem dagnostikoval v uvedeném případu ploštěnku jako parazita nacházejícího se u tazatelky,pouze pokláděm souvisle případné možné souvislosti a příznaky k určení samotnému, kdy tazatelka jednou uvádí to a podruhé zas je to jiné
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:19 Muž Legioix [574] Re: molinka
molinka napsala: Ale ako Vám mám to video priložiť? nejde mi to len fotky

Tak to dej na YT a sem vlož link. Vypadá to jako malá chobotnatka: www.biolib.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:03 Žena Karnal [196] Re: molinka
Video jde vložit do prezentace, někde tam bude odkaz (to jsem ještě nedělala, tak nevím).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:01 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: molinka
normální pijavice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:01 molinka Re: Karnal
Podarilo sa mi tú odchytenú nafilmovať. Nevidím, či má trojuholníkovú hlavu, je strašne maličká. A mám ich evidentne dosť.... Keď sa pozriete na to video tak okrem tej veľkej je tam aj taká úplne maličká, ktorá sa tam dostala náhodou. Dúfam, že vás niečo napadne. Ale ako Vám mám to video priložiť? nejde mi to len fotky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 10:53 Žena Karnal [196] Re: lacewings
Nechci moc odporovat odborníkovi, třeba mám jen jiný druh ploštěnky :-) Ale moje ploštenky se nepohybují jako píďalka - viz popis - ocas k hlavě, tělo do oblouku...

Molinka - mají výrazně trojúhelníkovou hlavu? Jsou opravdu placaté - jako list papíru, jen ve středu těla velmi mírně vyklenuté nebo mají oválný tvar těla?
Možná zkus tu chycenou nafilmovat, ten způsob pohybu, kdyby to šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 10:44 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: molinka
-mají přesně to co uvádíš,pohyb, velikost a i chování ,kdy je jejich aktivita navečer
-ploštěnky jsou dle druhu až 2cm
-vem si lupu,pokud máš a podívej se na konce
-kolik jich tak máš v tom akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 10:38 molinka Re: lacewings
Dosť ťažko to odhadnúť, ale tie ploštenky na obrázkoch sa mi zdajú dosť veľké, ja neviem, koľko mm majú v skutočnosti, lebo tieto dosť zväčšené. Vyzerá to ako pijavica, ale to je pohľad úplného laika...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 10:34 molinka Re: Karnal
pohybuje sa to presne ako červík, ktorý prisúva chvost k hlave a vyhrbí sa a tak ďalej. Tú prísavku má asi iba na hlave, nevidno, či je článkovaná. chodí po kameňoch aj po odkalovacej trubici. Inak, je ich tam asi pekne veľa, lebo už som zbadal 5 ale vždy mi ujú, keď ich chcem nafilmovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 10:23 Žena Karnal [196] Re: molinka
Jak ten červ vypadá? Má článkované nebo hladké tělo? Jaký mají tvary konce - jsou trojúhelníkově rozšířené nebo je tam nějaká přísavka, či končí špičkou? Jak se pohybuje ve vodě a na podložce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 10:20 Žena Karnal [196] Re: lacewings
Ploštěnka se plazí a neplave, nepřichytává se hlavou - ten popisovaný způsob pohybu neodpovídá. Není to nějaký druh pijavice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 10:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: molinka
- www.krevetkus.cz/…
- www.google.cz/…

-Podívej se na ty odkazy a napiš zda mají něco společného s podobou těch u tebe,nebo jsou identické - stejní
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 10:05 molinka Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak sa mi to podarilo! Na rybách žiadne červy ráno neboli...Začala som odkalovať a na trubici vidím pohyb. Bol to tenučký biely červík, ktorý sa presne tak pohyboval ako tie červíky čo žerú listy na stromoch. Teda "vyklenul" chrbát a zadná časť sa pritlačila k hlave, potom sa dvihla hlava do výšky a natiahol sa dopredu prichytil... ledva som ho z trubice odlepila, hrozne sa drží hlavou. Mám ho odfoteného na papieri! Zvláštne, že keď bol na na trubici v akvarku a pohyboval sa, bol biely skoro priesvitný a keď som ho dala na papier, alebo aj do pohára s vodou je hnedý, dokonca sa zdá, že je trochu plochý. Keď sa naťahoval mal aj 1cm, teraz keď je zľaknutý má asi 2mm. Prosím, skúste pozrieť ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2017 23:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: molinka
-nic nevymýšlej ,ulov červa , nad ničím jiným neuvažuj,
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 23:27 Muž Driv3r [236] Re: molinka
Na bakterie se těd vyprdni. Měn vodu denně´ nebo se nedoplatíš až zjistíš co to je a vyléčíš to můžeš řešit bakterie.A sůl jak psal JoKa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 23:22 molinka Re: JoKa
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 23:21 JoKa Re: molinka
Osobně ani ten nitrivec moc nemusím. A neříkám mu zázračná vodička...
Nic proti němu nemám, ale VŽDY jsem se obešel bez něj... Pokud ho ale už máš, tak proč ne... Zase tím nic nezkazíš...
Bohužel, taková vodička neexistuje. Kdyby ano, byla by vyprodaná... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 23:17 molinka Re: JoKa
áno, ja viem, nitrivec... a neexistuje nejaká šikovná vodička, ktorá by zaberala na vonkajšie parazity všeobecne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2017 23:16 JoKa Re: molinka
Sůl rozhodně neuškodí, tady spíš naopak. Vodu měň. Baktopurem si načala nitrifikaci. Budeš jí muset suplovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 23:14 molinka Re: lacewings
Dobre, už tam nič nedám, budem čakať či pomôže soľ a výmeny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 23:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Driv3r
-stačí název ,nekopíruj text ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 23:12 molinka Re: molinka
Tak vám zatiaľ všetkým ďakujem a uvidím čo bude zajtra. Martina :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 23:11 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: molinka
-hlavně tam už nic nedávej a rady z prodejen si vždy můžeš zde ověřit ,

-cca.měsíc co byl nákup, tedy zhruba inkubační doba od cca 18 dne, asi tak bych začal, pokud se chce někdo další zapojit
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 23:06 molinka Re: Driv3r
Ploštenky to nebudú asi, nie sú ploché. Ale farby by zodpovedali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 23:04 molinka Re: JoKa
ach jaj, ale aj tak som sa aspoň niekam dostala, aspoň niečo sme vylúčili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 23:02 Muž Driv3r [236] Re: lacewings JoKa
ok jen hádam, Nepředpokládám že měla možnost živého krmeni (pijavky) nebo Ploštěnky

Různé druhy ploštěnek (Turbellaria) si do akvária zaneseme s nedostatečně propranou živou potravou, případně i s novými rostlinami. Ploštěnky jsou červi s plochým tělem, velcí do 1 cm, barvu mohou mít šedou, bílou, hnědou i načernalou. V akváriu se množí velmi rychle a často o jejich přítomnosti nemáme ani tušení, neboť se shlukují v substrátu pod kořeny rostlin i pod kameny, odkud vylézají až navečer a za tmy. Pohybují se lezením po podkladu a po skle. Živí se různými zbytky i živou potravou, kterou k sobě přilepí, čímž mohou být v noci nebezpečné i pro potěr a malé rybky. Jen nahazuju návrhy Tak na mě hned nekřičte:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:59 JoKa Re: molinka
Ti ani omylem. Na to si můžeš vsadit... Kotevní zřejmě také ne, maximálně nějaký kmen, který jsem ještě neviděl. To ale neznamená, že to být nemůže... Kdybych měl dnešek shrnout, tak můžeme jednoznačně vyloučit léčbu baktopurem a žábrohlísty... Bohužel i tunu dalších a další tuna zůstává...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:59 molinka Re: lacewings
No, to je dobrý nápad, skúsim to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: molinka
-pokud propadávají sítkou ,vem punčocháče silonky ,rozstříhni je a dej dovnitř sítky,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:54 molinka Re: JoKa
Zhaslo mi akvarko, ale zajtra sa o to pokúsim, dúfam, že zase červík neodpadne. Takže myslíš, že žiabrové červy to nie su?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:52 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Driv3r
-NE zcela určitě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 22:50 JoKa Re: Driv3r
Ani omylem!!!
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198800x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=2251