Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2019 19:15 Muž larix [1420] Re: ctibum
No, podľa tvojho popisu je to buď mechanické poškodenie - úraz, možno opakovaný (túto možnosť najlepšie zhodnotíš ty) alebo nákaza Aeromonas punctata, prípadne Pseudomonas fluorescens. Tieto baktérky sú bežne prítomné v akváriách a ich patogénne účinky sa prejavujú väčšinou až pri oslabení imunity rýb, takže pred prípadnou liečbou (nevyzerá to na agresívny kmeň) by som najprv vyskúšal liečbu á la romant (nemyslím eutanáziu) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 19:01 R Muž ctibum [6945] Re: larix
Zvětšuje. Druhá ryba to má cca poloviční. Vystouplé to není, naopak, je to prohlubeň. Prostě jak když jí odrbeš šupiny... Jde mi hlavně o to, jestli hrozí nějaká hromadná nákaza na zbytek osádky, když to mají dvě ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 18:58 Muž larix [1420] Re: ctibum
Nevyzerá to veľmi nebezpečne. Ako sa to vyvíja v čase? Ryby to majú už dlhšie? Mení to svoju (plošnú) veľkosť? Pri bočnom pohľade je tá problematická plocha vystúpená nad okolím alebo naopak je ten "reliéf" znížený, prípadne ani jedna možnosť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 18:36 R Muž ctibum [6945] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hm, tak nějak jí tam chybí šupiny...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2019 18:31 Muž larix [1420] Re: romant
Ja zas samozrejme rozumiem tomu tvojmu prístupu. Liečba baktérky je vždy (bez adekvátnej laboratórnej analýzy účinnosti antibiotík) s otáznikom a riziko nákazy ostatných rýb veľké. Takže najviac racionálne a najjednoduchšie je samozrejme to tvoje riešenie. No niekto rieši ryby aj emocionálne, tak som napísal, že sú aj iné (neisté) možnosti. Je to na každom, aby zvážil, či je ochotný riskovať zdravie ostatných rýb (ak nie je možnosť okamžitej izolácie), kvôli snahe o liečbu jednej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 18:23 R Muž romant [27987] Re: ctibum
Možná nějaký druh plísně, možná eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2019 18:22 R Muž romant [27987] Re: larix
Já tam vidím to načervenalý bříško a to je podle mě už opravdu konečná, ale já jsem v těchto věcech někdy moc radikální a bohužel musím napsat, že se mě to vyplácí, ono už jeneom ten fakt, že se bude den, dva čekat na léčivo a ryba zůstane v tom akváriu, no já bych to ukončil, není to zase tak vzácnej druh, ale rozumím té snaze, nemám s tím sebemenší problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 18:17 R Muž ctibum [6945]
Fotka k příspěvku Zdravím. Prosím o radu, jestli je to příznak nějaké choroby. Mají to dvě ryby, jen na jednom boku. Žerou a plavou normálně, ostatních se nestraní. Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 18:10 Muž larix [1420] Re: Rennee, romant
Áno, to je ten správny. No úspešnosť nešpecifickej liečby je vždy otázna a navyše tá infekcia je podľa fotky v dosť pokročilom štádiu, takže na zváženie je stále aj možnosť, o ktorej píše Roman. Je to na tvojom uvážení.

Romane, mne sa podarilo vyliečiť C. habrosus z podobného štádia choroby, žili ďalšie cca 3 roky, takže úplne márne to nie je. Aj keď šance samozrejme nie sú veľké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 18:05 Žena Rennee [21] Re: Maq
Maq napsal: Rennee napsala: Mám je od založení akvárka a jsou moje srdcovka :(
Týden? Nebo snad deset dnů? ;-)

Akvárko mám rok a půl
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 18:05 R Muž romant [27987] Re: Rennee
Netrap tu rybu pokusem o léčbu, jak je bez vousků, je to konec, tu už nezachráníš, tak to prostě chodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 18:05 Žena Rennee [21] Re: larix
larix napsal: A čo konkrétne si objednala? Pýtam sa preto, že občas sa zamieňajú prípravky Sera Baktopur a Sera Baktopur Direct a pri tom FMC je na zabezpečenie účinnosti potrebné zvoliť trochu iný postup, ako uvádzajú výrobcovia.

Objednala jsem ten Sera Baktopur Direct, je to ten správný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 18:03 R Muž romant [27987] Re: Maq
Do rána je po něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 18:02 Muž larix [1420] Re: Rennee
A čo konkrétne si objednala? Pýtam sa preto, že občas sa zamieňajú prípravky Sera Baktopur a Sera Baktopur Direct a pri tom FMC je na zabezpečenie účinnosti potrebné zvoliť trochu iný postup, ako uvádzajú výrobcovia.

Edit: Ešte ma napadlo, že za účinný pokladám aj prípravok Aquar Terap AB, ale tam je tiež potrebné modifikovať postup liečby oproti návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 18:02 Maq Re: Rennee
Rennee napsala: Mám je od založení akvárka a jsou moje srdcovka :(
Týden? Nebo snad deset dnů? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 17:42 Žena Rennee [21] Re: larix
Děkuji, už objednáno, tak snad to pomůže :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 17:21 Muž larix [1420] Re: Rennee
Súhlasím s Romanom.
No ak máš voľnú separátnu nádrž a vieš v nej zabezpečiť vzduchovanie a primeranú teplotu, možno by stálo za pokus skúsiť liečbu jedným z prípravkov: Sera Baktopur Direct, JBL Furanol Plus alebo FMC. To sú podľa mňa (ak niekto pozná niečo ďalšie, nech ma prosím doplní) jediné hobby prípravky s reálnym účinkom proti bakteriálnym infekciám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 17:13 Žena Rennee [21] Re: romant
Ach jo, to jste mě nepotěšil. Mám je od založení akvárka a jsou moje srdcovka :( Ale děkuji za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 17:06 R Muž romant [27987] Re: Rennee
Konečná, jak příjde pancéřníček o vousky a je tam bakterka, je konec, je to otázka dní, kdy poplave ke druhýmu břehu, osobně bych to ukončil. Zaměřit se na hygienu akvária, pravidelný výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2019 17:00 Žena Rennee [21] – pancéřníček - zranění v oblasti fousků
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, všimla jsem si, že můj pancéřníček má nějak poraněnou oblast kolem fousků, jeden fousek je jakoby ulomený a vypadá jako by mu chybělo kus "pusy". Má to asi 4 dny a jinak se projevuje normálně, i žere, ale je více plachý. Myslíte, že je to nějaké zranění nebo nemoc? Díky za postřehy. P.S. Ten binec v akvárku to je krmení, jen pro upozornění. Jinak v akvárku jsou dva čichavci, dvě živorodky, dva pancéřníčci a ancitrus, má 50L.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 14:20 Muž Marian400 [1] – Koliza,cichavec zakrsly
Pri kolizach sa stava,ze niektora trochu stmavne,je niekde v kute,ma stiahnute plutvy,potravu prijima ale za par dni uhynie.Nebolo to po prvy krat.Neviem pricinu,dusikate latky tam niesu,voda je cerstva.Potrava:mrazene dafnie,ziabronozky(artemia),koretry.Stava sa to len jednotlivom,ostatne jedince su cule,stavavuju penove hniezda.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2019 18:06 Muž Driv3r [236] Re: Ema5
Ema5 napsala: Ahoj,poradite,prosim? Vcera jsem menila vodu,vse ok,dnes ma betta na hlave maly flek,dle me to vypada jako odrenina? Akvarko je zabehle,vodu menim po 5ti dnech,mam filtr,topeni 28C,v akvarku s ni jsou jen snecci,plave,ji normalne.Co by to mohlo zpusobit? Dekuju za rady

Vzhledem k popsanemu a nekvalitním fotkam (příště je před vložením otoč!at si nevykroutime krk.) smich při vyměne se mohla zranit.pokud se o akva staráš jak píšeš,a ryba je zdrava samo se to stratí,ale radši ji sleduj.Při zhoršení budeš muset dodat lepší foto.a info o nadrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2019 00:05 Žena wolavka [48] - LabyrintkyRe: Ema5
Chtělo by to lepší foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2019 18:07 Ema5
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,poradite,prosim? Vcera jsem menila vodu,vse ok,dnes ma betta na hlave maly flek,dle me to vypada jako odrenina? Akvarko je zabehle,vodu menim po 5ti dnech,mam filtr,topeni 28C,v akvarku s ni jsou jen snecci,plave,ji normalne.Co by to mohlo zpusobit? Dekuju za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 17:51 R Muž romant [27987] Re: janci82
No, spekuloval bych a možná i věštil, tak asi tak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2019 16:14 janci82 Re: Vojtěch Flídr
Mým neodborným okem bych řekl že by to mohla být krupička, jenže již docela pokročilá. Takhle se to za den, nebo dva nerozvine. A tahle to již jistě nerozdýchá. Ven s ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 16:10 janci82 Re: romant
Tak to nejspíš nepřežila, už ji nikde nemůžu najít. Než šla do akvária byla jistě v pořádku. Je možné, že ji druhá přísavka takhle zranila? Přece jen jsou teritoriální a u jiných nádrží jsem viděl co dovedou udělat s terčovci atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 15:41 Muž Vojtěch Flídr [-1] – Bílý povlak
Fotka k příspěvku Dobrý den,
nedávno jsem si všiml, že jedna z mečovek berlínských má na sobě tento bílý povlak. Příliš se nehýbe a přijde mi, že zhubla. Jiná rybička takto netrpí. O nic se neotírá, jak je uvedeno v některých popisech nemocí. Netuší někdo o co by mohlo jít? Zákl. info v prezentaci, pokud bude třeba dokáži detaily upřesnit.
Děkuji!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 09:00 R Muž romant [27987] Re: janci82
Podle mě by se mohlo jednat o následek nějakého přimáčknutí, zmáčkutí a to co vidíš, je jakoby modřina a je otázkou do jaké míry jde o nějaké vnitřní zranění, tedy je to buď a nebo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 08:50 janci82 – Je to bakterialni zanet?
Fotka k příspěvku Zdravim a prosim o radu. Je to bakterialni zanet? Nebo neco jineho? Ma takovou nacervenalou zdureninu u zadecku. Rybky mam vsechny nove a putovali postou pres 24h. Presto se ne zdala i tato pomerne v poradku. Nemyslim ze je to jen stresem. Dnes rano jsem ji nasel polehavat a je apatictejsi nez ostatni. Dychani, plavani a obcasne ocucavani ras se zda byt v poradku.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 17:35 Muž Fid0 [2] Re: MonterMonty
Ryb je tak 40 asi... Dneska uz bolo lepsie tak snad iba prezrate... Dal som im dneska hladovku tak uvidim zajtra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2018 12:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Fid0
Penicilin bych rozhodně bez mikroskopického vyšetření a určení druhu bakterií nepoužíval , párkrát jsem uspěl při podobných problémech s Bakto-tabs od Sery - problém je že jej některé ryby nechtějí žrát - tak je potřeba nechat ryby dva tři dny bez krmení - tablety lehce podrtit - jsou celkem měkké - krmit třikrát denně trošku spolu s denní vodoléčbou do vymizení příznaků ničím jiným nekrmit.
Tak nějak se ale obávám že se to bez následků na životech ryb neobejde, na cca 140 litrů vody 60 ryb už je dost hodně i přes to že jde o menší druhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.12.2018 07:19 R Muž afc1886 [14833] Re: Fid0
Do modrého rámečku ses díval?
Ale já bych chtěl mít jistotu o jakou nemoc jde, než bych začal léčit. Určitě ale začni s vodoléčbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 23:05 Muž Fid0 [2] – Otazka
Ahojte. 90% ryb maju velke brucha a jedna ma aj supiny postavene. Pravdepodobne pojde o vodnatelnost ako chorobu. Existuje konkretny liek na tuto chorobu?? Dakujem za radu. Dočítal som sa ze penicilin ale radsej by som nieco kupil s jasnym davkovanin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 13:20 Muž vlka [3456] – Tříměsíční ,,ranka,,
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přeji hezký den, při koupi Skalár jsem si po vpuštění do akvária u jedné všiml, že má u hřbetní ploutvičky malou bílou ,nevímco, teda nevím jestli je to ranka, ale doufal jsem, že se to ,zahojí,. Jenže je to pořád stejné. Poradí prosím někdo co by to mohlo být a co s tím. fotky nejsou nic moc, ale snad napoví. Děkujiěkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2018 14:02 Alexyy – Co je to?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry, nevíte co by tahle bílá tečka mohla být? Zatim to je jenom na hřbetu .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 21:37 Milan Re: Provpe
Vypadá to jako pevný útvar nemá to žádné chomáčky, přirovnal bych to jako u člověka k mílie nebo akné. Po týdnu to samo zmizí nebo odpadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2018 07:00 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Milan
jak to vypadá? Nejni to nějaká plíseň? Podle téhle fotky je to těžko rozeznatelné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2018 20:56 Milan – útvar
Fotka k příspěvku Ahoj,
Netušíte co by toto mohlo být za nemoc? Je to bílý útvar který po týdnu odpadne nebo zmizí a je pak 14 dní klid. Následně se objeví na jiném místě na těle ale pouze u této jedné duhovky. Zkoušel jsem eSHa 2000 6dní léčby vypadalo to, že je to pryč ale po 3x týdnech se znovu objevilo.Rybku to nijak nelimituje, standardně žere a chová se normálně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2018 15:41 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: MichalV
To mohlo být opravdu úmrtí stářím. Měl jsi ji pět let, kdoví kde byla a čím prošla, než se k tobě dostala... Akvária máš hezká a fungující, já bych to neřešil a bral jako koloběh života.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 15:35 Muž MichalV [327]
Fotka k příspěvku Dnes pri bežnej údržbe sa mi stala zvláštna vec. Vymieňal som asi 40-50% vody a prísavka thajská bola až nezvyčajne krotká, dovolila mi, aby som sa jej dotkol a vôbec sa neplašila. Inak veľmi teritoriálna a aktívna ryba. V poslednom období som ju veľmi nevídal. Po napustení vody ostala ležať na dne na boku. Na tele žiadne poradenie. Napravil som ju na dno pre fotku. Prizrel som sa k nej a bolo vidno ešte zvyšky pokusov o dýchanie, teraz už je KO.
Ostatné ryby v pohode, množia sa. Myslím, že podmienky mala veľmi dobré, ale už ju mám 5 rokov, možno viac. Myslíte, že bola stará?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 00:04 Maq Re: Filip10
Filip10 napsal: Krmim spíš méně než více.
Neznám nikoho, kdo by to dělal jinak. Přesto je případů překrmování dvanáct do tuctu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2018 20:17 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: formanek
Podľa môjho neodborneho oka to vyzerá na krupicku. Väčšinou sa to lieči esha exit a esha 2000. Môžem sa ale aj mýliť, počkal by som na skúsenejších ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 20:13 formanek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, potřeboval bych poradit. Jedna neonka má na sobě tři lehce nažloutlé, vypouklé tečky. Co to je?
Děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 09:37 Muž Filip10 [1] Re: Tojsouvěci
Údržba akva je pravidelna,krmeni taky. Krmim spíš méně než více. Filtraci čistím také pravidelně. Pravda,hodnoty vody jsem naposledy měřil,jak je uvedeno v prezentaci. Pripravky koupím,to není problém. Vymenim vodu, ale někde musí být pricina. Že bych se chtěl zbavit.Jde o to,aby i ostatní ryby neonemocnely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 23:59 Muž Tojsouvěci [3644] - Kytky s čudlamaRe: Filip10
Opětovně můžeš změřit hodnoty vody,jestli nedošlo k nějakému zlomu,např.překrmení,nebo zanešená filtrace,případně zanešené dno,přesto by byla vhodná její výměna a použít Esha 2000,Esha Exit,nebo jejich kombinaci,dle návodu,dá se použít i malachitová zeleň a Acriflavin,dostupné jsou v lékárně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 21:36 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Groni
On klidně může časem nastat problém i s neonkami, protože pro ně to je taky malé. Holt to chce prvně číst a až potom kupovat ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 20:33 Muž Filip10 [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pěkný večer, vážení. Mám dotaz ohledně onemocnění, které se objevilo na jednom z jedinců (Kongo Tetra). Poměrně rychle se zvětšuje a malá ložiska jsou i na dalších. Vypadá to jako plíseň, ale nikdy jsem se s tím nesetkal a nevím, co s tím.Léčit (čím a jak) či neléčit a zbavit se postižených ryb. Je-li to však plíseň, tak se zbavením nemocných rych asi nezbavim příčiny?!Nerad bych měl celou nádrž nemocnou.Dík moc za info.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 17:25 Muž FishMan59 [-4] - Sumci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Foto
ale asi vyřešeno že??
je jich málo a málo prostoru docela mě mrzí že jsem svojí hloupostí odsoudil ryby k záhubě :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2018 17:11 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Groni
Chytrému napověz........ :-(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198800x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=1151