Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 110 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 10:04 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: romant
jasně, zítra končí ten cyklus a tak uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 09:13 Muž lojzalojzovic [327] Re: KarlosS
torben sem sehnal v ostravě v hornbachu, mohli by mít i jinde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 09:01 R Muž romant [27987] Re: KarlosS
Já už bych tam ten direct nepral a nechal to jenom na přírodě, prostě buď a nebo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 08:47 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: romant
Díky.
Když jsem dokončil první kůru a měnil polovinu vody za čerstvou (odstátou) přidal jsem Amazon (Torben už maj u nás doprodanej). Můžu tedy amazon přidat i když jedu druhou kůru? List mandlovníku a olšovou šištičku přidám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.05.2013 08:35 R Muž romant [27987] Re: KarlosS
Tak potom přírodnejší produkty. Huminy, třísloviny. Olšový šištičky, listy mandlovníku, heřmánek, pampelišky, dubovou kůru, rašelinový výluhy atd. Jako nejjednodušší se nabízí použít nějaký již hotový komerční přípravek, třeba Torben, nebo Amazon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2013 08:19 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
TAk jedu už druhou kůru Directem a stále se to nezlepšuje. Naopak si myslím, že se ta rána trochu zaplísňuje. Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 10:48 Muž bulawaio [92] Re: Kájínek
co přihodit fotku, určitě by tipak někdo mohl dobře poradit, cose týká ploutví tak možná rybicky.net/nemoc/Flexibacter-columnaris nebo jednoduše ty ploutve někdo okusuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 21:04 Muž Kájínek [0] – nevím si rady
zdravím všechny ze všeho nejvíce bych chtěl poprosit o radu , zničeho nic se mi začalo u ryb hlavně u neonek a odnesl to i sameček mečovky mexický a nějaké paví očka začali mizet ocasní ploutvičky a začala se křivit páteř nevíte jak to mám lečit nebo co je to za nemoc a jak se toho zbavit předem děkuji za jakekoliv info. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.05.2013 17:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Tak to uz by spis melo byt na nejakeho zverolekare, ja veci resim jen selskou logikou.

Ovsem ta mi ted rika, ze kdyz Ti odejdou postupne vsechny ryby a nebudes ani vedet, co Ti v akvarku zustalo za potvoru, ze obava z antibiotik nebyla uplne to prave, ze uz je Ti to houby platne.

Nektera leciva vypadaji draha, samo ze vim ze lecim ryby za 200 lecivem za velice podobne penize, ze jsem si mohl koupit nove, jenze kdyz se s tim stale patlam a piplam, tak to prece nevzdam kvuli cene, za kterou si mohu dat tak maximalne obed v hospode.

A co vic, kdyz maji ryby uz takovou duveru, ze je musim odstrkovat, kdyz neco delam v akvariu, muzu jim udelat to, ze jim nekoupim lecivo?

A zasoba leciv? Neco mam, ale jen zakladni veci, pro takovouhle specialitu si skocim az ji potrebuju, jako ted.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 17:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: KarlosS
Jasně, nebudu nic vymýšlet a půjdu do directu. Ona ta spotřeba na těch 20l není zas tak velká. Díky K.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 17:19 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
Tak to je vyčerpávající. Díky moc. Jen ta cena. V čínských akvaristických šopech také inzerují antibiotika. je to samozřejmě za příznivější cenu než direct. Myslíš, že do budoucna bych si něco do zásoby mohl pořídít? Negativní účinky antibiotik jsou mi známy, proto se do toho nechci pouštět bez fundovaných rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 16:56 Muž martin386 [17] - Živorodky
Fotka k příspěvku Jezírko
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 16:54 Muž martin386 [17] - Živorodky – Jezírko
Fotka k příspěvku Tak tady je foto ryby a jezírka.
ze spodu má takové červenou vyrážku, vypadá to jako exém.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.05.2013 14:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
www.sera.de/…
www.akvarista.cz/…

www.sera.de/…
www.sera.de/…

Ja myslim, ze uz ze zakladniho popisu u SERA je jasne, co je jak dobre. Jinak ten "direct" ani nebarvi vodu a uz jen v tech letacich, na ktere jsem sem dal linky, je videt, co obsahuji. Klasicky nic zvlastniho, co by se bezne nepouzivalo, ale www.theaquariumwiki.com/… mne zaujal, Direct jsou zkratka antibiotika a obycejny jen smes dezinfekci...

Vliv na rostliny je ohledne desinfekci a antibiotik take jasny.

Takze i muj vyber je jasny ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 13:37 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
Díky moc,
odlovím ho do zaběhlé dvacítky a poléčím. Mám doma jen Bactopur, ten nestačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.05.2013 13:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Tu ranu neumim na fotce moc posoudit, ale bojim se, ze na tohle uz by eSHa 2000 mohla byt malo. Ona funguje na ledacos, ale musi to byt hodne brzy rozpoznano.

Na tom prvnim obrazku se mi zdaji supiny rozjezene a ta dira, kterou bohuzel taky vidim blbe, by mi napovidala na bakterialni nakazu. Jenze takovahle diagnoza, kdyz to ani nevidim zblizka, to je tezke. Nicmene se ryba schovava (psal jsi, ze je vzadu)...

Kdybych nemel vic informaci, jako ze ted nemam, vymenil bych vodu a pouzil Sera Baktopur Direct. To Direct je dulezite, existuje i bez toho a je to neco jineho. To co doporucuji jsou tablety - 1 na 50l. Je to par dni, co jsem o rybu prisel... mam to lecivo zrovna ted v akvariu taky. A co si pamatuji z pred par malo let, je to lecivo hodne ucinne, tedy za predpokladu, ze se jim leci bakterialni nakaza a opravdu o ni jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 10:36 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: KarlosS
nevíte někdo? Asi už to má dýl, byl vzadu a přehlédl jsem ho. Mám strach abych to nezandebal a začal co nejdříve s léčbou. Eshou 2000 asi nic nezkazím, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 21:23 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: KarlosS
Fotka k příspěvku ještě jedno foto. O co se jedná a jak to léčit? Moc díky všem za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 21:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – rájovec - skřele
Fotka k příspěvku Zdravím vespolek,
objevil jsem u samce rájovce jakoby odchlíplou skřeli a je to takové krvavé, ale bez plísně, čisté. Řekl bych, že je i méně aktivní, je jen u hladiny a často se nadechuje. Viz fota
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.05.2013 13:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Martin
On Ti ten postrik nemusel zahubit rovnou ryby, ale mohl Ti zrusit filtr, protoze co ryby jeste preziji, to nitrifikacni bakterie prezit nemusi. A pak se zacne hromadit dusik v jeho jedovatych slouceninach, vsechno se rozhodi a za nejaky casek zacne byt zle...

Ale byt to tak samozrejme muze a nemusi, jen jedna z moznosti, kdyz se ryby neotravi hned.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2013 23:51 - Re: Martin
Vyloviť do čerstvej vody! No obávam sa,že pri stave aký opisuješ už aj to bude neskoro.(pravdepodobne otrava z postreku čo spomínaš)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 20:08 Martin – Jezírko
Zdravím, v jezírku máme Okrasné karasy a Koi kapry a dens začali umírat. Plavou po boku a jsou pokryté celé bílým slizem. Filtraci mám jezírkovou, takže by měli mít i kyslík.. neávno se na dvoře stříkalo, může to být tím? Dá se nějak vyhnout dalším úmrtím ? Děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 18:17 Dyndy Re: Dyndy
tak už vím co rybičce je. je to prý nějaká bakterie, dostala jsem kapky a prý by se to mělo zlepšit. bakterie způsobila roztřepení těch hmatacích ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 09:05 Dyndy Re: KarlosS
Dobře děkuji snad to nic nebude, budu jí pozorovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 21:41 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Dyndy
ulomený většinou doroste, o roztřepeném jsem ještě neslyšel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 21:04 Dyndy – čichavec perleťový
Dobrý den, mám cca 14 dní čichavce perleťového a jednoho medového. obě jsou to samičky. Dnes jsem u toho perleťového vypozorovala, jak mají dole ty fousky tak se mu roztřepili na dvě časti. Na dně máme bílý štěrk tak jestli si to nemohla odřít od něj a nebo jestli to není nemoc děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 20:26 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zab01
Tak jeden torakát dnes z ničeho nic pošel. Nedokážu si vysvětlit proč, po vylovení vypadá v pořádku, ani tečky na něm už nejsou, nebo aspoň nejsou vidět, druhý také nevypadá na první pohled dobře, neustále se zahrabává do písku a schíple tam leží. Netuším co jim je, skaláry ochotně přijímají krmivo, mladí ancistrusi se ve vodě krásně vykulili a rostou, pouze torakáti, kteří do té doby rostli opravdu jak z vody to během posledních několika dní nezvládají :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.05.2013 17:00 - Re: Zab01
Teplotu nezvyšuj pokiaľ nemáš liečivo!
Zvýšením teploty dosiahneš rýchlejšie množenie parazita,čo chceme pri použití liečiva dosiahnuť na účinnejšiu a rýchlejšiu liečbu.Ale ak ešte doma liečivo nemáš mohlo by takéto zvýšenie teploty spôsobiť doslova katastrofu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 15:33 Žena EditHa [91] - TetryRe: Zab01
S Obrněnkou jsem se také potýkala. Pokud to je ona tak si myslím , že je léčba jednodušší než u Kožovce. Tedy u mě tomu tak bylo. Na OOdinium jsem použila s úspěchem od Sera Omnipur. Obrněnka je dlouboučká a začíná hlavně na ploutvích. Krupička je větší a bílá, vystouplá. Každopádně co nejrychleji zvýšit teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 14:47 mhron
Já nevím, ale mně se to jeví jako obyčejná krupička.

Sera rádce: "Při napadení Oodiniem je kůže ryb plná malých, bělavých nebo nažloutlých teček. Tečky na kůži mají maximální velikost 0,3 mm, takže jsou mnohem menší než tečky způsobené ichthyophtiriusem. Rozlišení obou nemocí je proto velmi snadné. Oodinium nejdříve napadá ploutve ryb, potom se rozšíří po celém těle. V pokročilém stádiu nemoci ryby vypadají jako by byly posypány moukou; povrch těla je šedavě opalizující. Šedavý povlak je dobře vidět, podíváme- li se po délce rybího těla. V závěrečném stádiu nemoci se šedivým povlakem potáhnou i oči ryb a odpadávají části ploutví a kůže. Tato nemoc je velmi nakažlivá."
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 14:12 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – Pancéřníčci kropenatí + prsní ploutve u skalár, co to je prosím?
Dobrý den, zhruba před třemi týdny jsem si na akva burze koupil několik skalárů a 2 péřovce, všihcni vypadali na první pohled v pořádku, asi po 2 týdnech v karanténě jsem je vypustil do velkého akvária, kde mám další skaláry, pancéřníčky skvrnité, 2 pancéřníčky kropenaté a ancistrusi, kteří se mi nedávno vytřeli, tudíž tam mám vykulený plůdek, avšak zhruba před týdnem jsem lehce předělával dno, přisypal trochu písku, akva se lehce zkalilo, na několik dní jsem odjel do školy, zhruba po 3-4 dnech co jsem se vrátil byla voda ok, avšak na rybách se začali objevovat bílé, až žluté malinké tečky. Pelaáti jsou ok, pancéřníčci skvrnití jsou postižení nejvíce, mají takové malinké žluté tečky, místy to vypadá že na hřbetě i tenounký průhledný povlak, ne moc, ale přece jen občas je vidět. Jeden se pořád otírá o věci nebo zahrabává hlavu do písku a tak zlstane ležet, dřív to nedělal a teď tak je docela často, jinak jsou stále aktivní a přijímají potravu. Několik teček je občas vidět i na některém z ancistrusů, hlavně hřbet plus ploutve, je to ale asi jen na jednom, myslím si že dřív jsem si ničeho takového na něm nevšimnul, ryby kontoluju často kus od kusu. Dále skaláry, až na několik jedinců jsou velice aktivní a přijímají potravuju, ale na prsních ploutvích se jim začali objevovat také tyto tečky, konce prsních ploutví mají roztřepené, 2 z nich mají čas od času ploutev přilepenou k tělu a hýbou pouze jednou. Ostatní ploutve vypadají zatim ok, ale na prsních to má většina z nich, ne ve velkém počtu, ale ploutve jou roztřepené, minulý týden ještě nic neměli. Mám podezdření na Obrněnku hruškovitou, alespoň u těch torakátů. U skalár si nejsem jist, je možné, že jsem si z burzy dovezl i něco jiného a začalo se to projevovat až teď. Nebo opravdu nevím, s nemocema jsem se až do poslední doby nepotýkal téměř vůbec. Zde posílám několik fotek, na skalárech to není moc vidět, torakáty bylo lehčí vyfotit.

imm.io/… - torakát1
imm.io/… - torakát2
imm.io/… - torakáti
imm.io/… - ancistrus
imm.io/… - ancistrus2
imm.io/… - skalár - omlouvám se za kvalitu, ale na prsní ploutvi je lehce vidět, že není vše v pořádku
imm.io/… - skalár2
imm.io/… - skalár3 - takto dávají občas odpočinout ploutvím, možná se jedná o BRP, ale divím se že to postihlo téměř všechny skaláry a pouze prsní ploutve.

Za všechny nápady či připomínky velice děkuji.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 13:34 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – Piscinoodinióza - Obrněnka hruškovitá nebo něco jiného?
Dobrý den, zhruba před třemi týdny jsem si na akva burze koupil několik skalárů a 2 péřovce, všihcni vypadali na první pohled v pořádku, asi po 2 týdnech v karanténě jsem je vypustil do velkého akvária, kde mám další skaláry, pancéřníčky skvrnité, 2 pancéřníčky kropenaté a ancistrusi, kteří se mi nedávno vytřeli, tudíž tam mám vykulený plůdek, avšak zhruba před týdnem jsem lehce předělával dno, přisypal trochu písku, akva se lehce zkalilo, na několik dní jsem odjel do školy, zhruba po 3-4 dnech co jsem se vrátil byla voda ok, avšak na rybách se začali objevovat bílé, až žluté malinké tečky. Pelaáti jsou ok, pancéřníčci skvrnití jsou postižení nejvíce, mají takové malinké žluté tečky, místy to vypadá že na hřbetě i tenounký průhledný povlak, ne moc, ale přece jen občas je vidět. Jeden se pořád otírá o věci nebo zahrabává hlavu do písku a tak zlstane ležet, dřív to nedělal a teď tak je docela často, jinak jsou stále aktivní a přijímají potravu. Několik teček je občas vidět i na některém z ancistrusů, hlavně hřbet plus ploutve, je to ale asi jen na jednom, myslím si že dřív jsem si ničeho takového na něm nevšimnul, ryby kontoluju často kus od kusu. Dále skaláry, až na několik jedinců jsou velice aktivní a přijímají potravuju, ale na prsních ploutvích se jim začali objevovat také tyto tečky, konce prsních ploutví mají roztřepené, 2 z nich mají čas od času ploutev přilepenou k tělu a hýbou pouze jednou. Ostatní ploutve vypadají zatim ok, ale na prsních to má většina z nich, ne ve velkém počtu, ale ploutve jou roztřepené, minulý týden ještě nic neměli. Mám podezdření na Obrněnku hruškovitou, alespoň u těch torakátů. U skalár si nejsem jist, je možné, že jsem si z burzy dovezl i něco jiného a začalo se to projevovat až teď. Zde posílám několik fotek, na skalárehc to není moc vidět, torakáty bylo lehčí vyfotit.

imm.io/… - torakát1
imm.io/… - torakát2
imm.io/… - torakáti
imm.io/… - ancistrus
imm.io/… - ancistrus2
imm.io/… - skalár - omlouvám se za kvalitu, ale na prsní ploutvi je lehce vidět, že není vše v pořádku
imm.io/… - skalár2
imm.io/… - skalár3 - takto dávají občas odpočinout ploutvím, možná se jedná o BRP, ale divím se že to postihlo téměř všechny skaláry a pouze prsní ploutve.

Za všechny nápady či připomínky velice děkuji.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 18:56 Žena EditHa [91] - TetryRe: Michal
Také jsem nakoupila v únoru ve Sklorexu a dvakrát po sobě léčila vyzdechalo mi celkem 88ryb.Až teď je akvárko zase takové jaké jsem si představovala. Ale ryby už tam nekoupím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:16 R Muž romant [27987] Re: finnnp
finnnp napsal: Tak ůdržbu akvária beru jako samozřejmost u každého akvaristy.I u naprostého amatéra.To možná Ty, ale jako samozřejmost to bohužel není a proto na to neustále poukazuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:08 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Ryba mohla být také oslabená a nezvládla přechod do nových podmínek vlivem stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:07 finnnp Re: romant
Tak ůdržbu akvária beru jako samozřejmost u každého akvaristy.I u naprostého amatéra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:04 R Muž romant [27987] Re: finnnp
finnnp napsal: Dám ti jednu radu.Příště jsi rybičky kup od akvaristy nebo na Burze.Odpadne ti mnoho problémů.Obchod z živorodkami dnes drtí dovoz.Který je velmi nekvalitní.Nebyl bych tak kategoricky přísný. Je v tom co píšeš svoje pravda, ale taky to je o těch podmínkách v daným akváriu a tazateli, jako neregistrovanému účastníku bez prezenatce se takto dá radit jenom v těch obecných tezích, toť můj názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 12:00 finnnp Re: Michal
Dám ti jednu radu.Příště jsi rybičky kup od akvaristy nebo na Burze.Odpadne ti mnoho problémů.Obchod z živorodkami dnes drtí dovoz.Který je velmi nekvalitní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 11:51 Michal Re: finnnp
Rybku jsem koupil v Brněnském sklorexu, ti se na to specializují. Koupil jsem ji společně s dalším 5 ks gold molly, 6 ks plat, a 3 ks ancitrusů. Máme je od 21. břžezna. Ostatní jsou v pořádku, týká se to jen této jediné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 11:24 finnnp Re: Michal
Počítám,že rybu jsi koupil tak maximálně před třemi týdny.Jako zverimex bych to tipnul na Benji Shop nebo ZOO Shop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 11:16 R Muž romant [27987] Re: Michal
Měl jsem za to, že tento pojem je již dostatečně zdomácnělý, asi není, nu což. ;-) Je to intenzivnější výměna vody, denně, či obden 1/3 objemu akvária. To akvárium neznám, radím univerzální nic nekazící radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 11:08 Michal Re: romant
Vodoléčba - jak tomu mám rozumět? Co se pod tím skrývá? Jedná se ale jen o jednu jedinou rybku, všechny ostatní jsou zdravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 07:06 R Muž romant [27987] Re: Michal
Tipoval bych na N látky, tedy na nic moc prostředí ve kterým se pohybuje a tudíž radím univerzální radu a tou je, vodoléčba, což možná bude spíš pro ostatní obyvatele, ale kdo ví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 23:10 Michal – Gold molly
Fotka k příspěvku Nevíte někdo co je to za nemoc? Gold Molly má černou skvrnu na těle a vyboulené jedno oko. Díky za radu. Michal
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   09.05.2013 13:29 R Muž romant [27987] Re: Nikol
To není o tom hrát si na boha, to je o tom, že když je to potřeba, tak utratit rybu by každý akvarista(ka) měl(a) umět. Emoce sem nepatří a onen přístup "aby se chudinka tolik neptrápila, odlovíme jí a budeme sledovat", ten nelze aplikovat vždycky. Někdy je prostě nutný sáhnout k tomu konečnýmu řešení, tak to chodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 12:44 Žena Nikol [14] Re: Edit
Děkuji za rychlé odpovědi. V podstatě souhlasím s vámi oběma, jen si nerada hraju na boha. Hlavně, aby to byl ojedinělý případ.
Jdu studovat choroby. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 12:25 Žena EditHa [91] - TetryRe: jamajcan
nechtěla jsem to napsat takhle na tvrdo, nejefektivnější a rychlé zbavení se starostí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.05.2013 12:16 jamajcan Re: Nikol
Myslím,že tady bude eutanasie asi to nejlepší řešení.Zkus se podívat na www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 12:08 Žena EditHa [91] - TetryRe: Nikol
já bych ho odlovila a sledovala v karanténě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 11:56 Žena Nikol [14]
Fotka k příspěvku a ještě jedna fotka
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [110] ...... 227 228

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198806x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc?od=5451