Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená přisedlá řasa (GSA)

 

NápovědaFórum » Řasy » Zelené řasy 

Přejít na předchozí stránku 5 Žádná další stránka   1  
Zelená přisedlá řasa (GSA)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 16:35 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Marcel G
Tohle ja neresim,davkovani CO2 (pres reaktory)u me ridi centralni controller,asi jsem to bral z teto pozice,sorry za nedorozumeni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 16:12 Muž Miso [470] Re: Marcel G
ak ti CO2 neustale pocas svietenia stupa, pridavas ho proste moc. Cerenim hladiny (a asi aj vzduchovanim) napomahas k vymene plynov medzi hladinov a okolitym prostredim, takze tym mozes urychlit uvolnovanie CO2 z vody. Rozumne by bolo CO2 ubrat a hladinu cerit natolko aby sa voda dostatocne prevzdusnovala.
Nemysim ze samotne prevzdusnovanie (je jedno akym sposobom) ma nieco spolocne so stabilitou CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 15:37 Marcel G Re: Kamilstrom
Pro stabilní hladinu CO2 není důležité ani tak to, kolik hodin před světly se CO2 zapíná, jako spíše úroveň provzdušňování vody. Když se do akvária pouští velké množství CO2 (např. 4 b/s v 60L nádrži), tak se optimální hladina CO2 dosáhne obvykle už za 1 hodinu po zapnutí CO2. Když se do akvária pouští malé množství CO2 (např. 1 b/s v 60L nádrži), tak se optimální hodnota CO2 dosáhne třeba až za 4 hodiny od zapnutí přísunu CO2. ALE abyste dosáhli stabilní úrovně CO2, je potřeba ještě dobře provzdušňovat vodu, tak aby se CO2 ustálilo na konstantní úrovni. Pokud nebudete vodu dobře provzdušňovat, tak dojde s největší pravděpodobností k tomu, že vám bude koncentrace CO2 postupně stoupat třeba až k 80 nebo 100 mg/L, a klesat začne až po vypnutí jeho přísunu! Bez provzdušňování vám navíc koncentrace CO2 přes noc neklesne moc nízko (max. tak na 10 mg/L). Netvrdím, že to tak musí být ve všech případech, ale ve svých dvou akváriích jsem to měřil => viz www.prirodni-akvarium.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 15:12 Martin71 Re: Kamilstrom
PO4 0.6 je celkem nic,muzes jit klidne na 2-3 mg/l
Blázen, proč se snažit nedosahovat doporučeného horního limitu PO4 do 1 mg/l, já ho ještě několikrát překročím. :) Výsledek www.priroda.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 14:49 Muž Miso [470] Re: maculak
NO3 mas kolko? skus si tie testy skalibrovat nech mas istotu. 0,6 PO4 nicomu vadit nebude, 0,3 by malo tiez stacit pro tom svetle.
Ale myslim si ze asi bude problem CO2, hlavne stabilne (bud nechat nonstop alebo zacat pustat min 2hod pred svetlom) a pH by si mal dostat min na 7. pri kH 8 sa urcite da ist aj nizsie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 14:48 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: maculak
Syceni nonstop neni nutne,ty potrebujes konstantni hodnotu CO2 kdyz svitis(i kdyz vim,ze ne moc)CO2 by si mel zapnout(selenoid+timer)tak dve hodiny pred zapnutim svetla a vypnout tak hodinu pred vypnutim svetel a taky pridat na PO4 0.6 je celkem nic,muzes jit klidne na 2-3 mg/l. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 14:25 Martin71 Re: maculak
Myslíte že máte málo fosfátu pro rostlinky máte PO4 O,3 ? Já si myslím že pokud stačí pro růst a stavbu těla u velké ryby i neměřitelné množství tak pro stavbu těla rostlinky bude fosfátu v množství O,3 až,až stejně tak to bude stačit i nižším řasám. Už jen nakrmit 120 ryb je dost slušná denní dávka fosforečnanů + výkal 120 ryb + vodovodní voda.

Zkuste si přečíst úvod k testu na PO4 od Sery

www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 12:54 Muž maculak [43] Re: Kamilstrom
Ahoj, vím že by mohlo CO2 být více,ale při těch světlech si myslím, že by mělo stačit, dneska jsem přivezl velkou bombu a chci zkusit sycení nonstop, tak jsem zvědavý co to bude dělat a jak bude vypadat pH, teď tam určitě byly velké výkyvy, podle barvy dropcheckeru. Dnešní měření je trochu zkreslené cca 1,5 hod. před měřením jsem vypínal CO2 abych to mohl předělat. Dnešní hodnoty jsou následující pH 7,5, KH 8, NO2 0,01, NO3 40, PO4 0,3, Fe 0,6 - ráno bylo pohnojeno Feroxem - 25 ml, CO2 dle tabulky by mělo být zhruba někde kolem 12mg. Přidal jsem 24ml PO4, tzn. že by výsledná hodnota měla být 0,6 - odpoledne , no nebo spíše navečer změřím zase všechny parametry, ale mám zjištěno, že pokud vše probíhá standartně, tak spotřeba PO4 je za den 0,1 - 0,2. Nechám tomu zatím volný průběh, nebudu měnit zatím ani hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 02:57 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: maculak
Kdyz pridavas Co2 do vody(jak rikas)tak Ph 7,Kh 8 jestli tem testum duverujes tak toho CO2 tam moc nemas a PO4 mas taky malo(to ma GSA rada)kolik mas toho PO4 ted po pridani hnojiva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 22:38 Muž maculak [43] Re: Kamilstrom
parametry měřím, podle mne jsou ok a udržet to v rovnováze není až tak těžké, chce to jen pravidelnou údržbu, GSA je sice potvora a nelíbí se mi, ale jinak je akva v pohodě. Tady jsou poslední parametry - pH 7, KH 8, NO2 0,01, NO3 20, PO4 0,2,FE 0,4 - přidal jsem trochu fosforečnanů, jinak hnojím Feroxem, předtím PMDD a z mého pohledu bylo asi lepší PMDD, přemýšlím, že se vrátím zpět... Jinak dropcheckery mám dva, jeden s Dennerle náplní a jeden s roztokem 4dKH a činidlo a celkem se i shodují...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 22:31 Muž maculak [43] Re: vaaclav
počítáš dobře :-) tedy vlastně 119 přesně... já se nesnažím o rostlinné akva ale o akva pro potěchu a aby to fungovalo jakž takž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 21:23 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: maculak
Akva z tolika rybama a druhy pujde velice tezko udrzovat v rovnovaze.U toho CO2 mereni 25 bublin za deset sekund,to ma byt malo,nebo hodne(nejspise malo)? Ten dropchecker ti ukazuje jakou barvu(pouzivas 4 dkh + cinidlo)? Meris nejake parametry vody? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 20:49 R Muž vaclav [14631] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: maculak
Nevím jestli to ještě platí ale napočítal jsem 120 ryb na 400 l a to poměrně hodně na rostlinné akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 19:41 Muž maculak [43] Re: Miso
no nevím, svítím teď pouze 2x49W na 450l, CO2 pouštím zhruba 25 bublin za 10 sekund a žádné zlepšení nevidím, předtím bylo světlo 2x80W a C02 stejné. Začínám zjišťovat, že čím více to sleduji, tak se to nijak nelepší, teď se mi spíše zdá že začala více i ruducha...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 13:03 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: baletka
Zkus asi nejakou jinou znacku,treba co ti tady radi,Salifert je lepsi prumer(i kdyz nevim jestli neni zrovna specialne na saltwater),na orientacni mereni to staci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 09:22 Muž kofejn [963] Re: baletka
Já mám test od Sery a taky výsledky odpovídají. Ale je za tři stovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 09:20 Muž Miso [470] Re: baletka
pripajam sa k tomu ze tej JBL meria relativne presne, takze ak ti nevadi cena kup ten.
Inak GSA okrem zleho pomeru N:P moze vznikat aj zo zleho pomeru CO2:svetlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 08:48 Žena baletka [624] Re: Kamilstrom
OK. Bleskově jsem si prošla Tvůj článek o přípravě kalibračního roztoku. To můžu zvládnou až tak o prázdninách, až na to budu mít trochu času. Teď nemám šanci, ani propriety ani čas... Takže nějaké provizorní řešení není?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 02:10 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: baletka
Naprosta vetsina testu se musi kalibrovat,takze usetri penize(ne v pripade,ze ho mas prosly)a radsi si zhotov kalibracni roztok z KH2P04,nekupuj radsi nic dalsiho,presne testy(ty opravdu presne) jsou cenove uplne nekde jinde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 18:34 Muž maculak [43] Re: baletka
používám ten od JBL a je funkční, po přidání fosforečnanů odpovídá hodnota zvýšení...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 17:29 Muž kus [200] - RostlinyRe: baletka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 16:05 Žena baletka [624]
Zdravím, zaujalo mě v diskusi téma fosforu. Hnojím podle jednoho článku na akvarko.cz (www.akvarko.cz/…), tedy snažím se... a černá řasa pomalu, ale jistě ustupuje, zato se objevila zelená. Na rostlinách i na skle. Přemýšlím o tom, že jde o nepoměr NO3 a PO4 resp. dusíku a fosforu, ale nemůžu se dopátrat testu na fosfor. Mám doma test PO4 od Salifert a ukazuje mi to neustále stejnou velmi nízkou hodnotu a to i těsně po hnojení. Je to možné? Anebo by mi někdo doporučil jiný test?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 16:46 R Muž vaclav [14631] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: milosak
Trochu by mě zajímala ta rychlá reakce. Je to docela pomalu rostoucí řasa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 21:57 Muž milosak [66] - RostlinyRe: maculak
GSA by měla reagovat na zvýšení fosforu během 2 dnů skoro okamžitě.

S ruduchou je to podstatně složitější.

Z mojí zkušenosti pomáhá trochu ubrat světlo a CO2, zajímavé je, že kolegové z rostlinných
akvárií doporučují přidat na CO2, ale nevim jestli to neplatí pro hnojení EI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 16:13 Muž maculak [43] GSA
Tak dneska dorazil testovací combiset test od JBL - pH, KH, Fe, NO2, NO3,a tabulkově CO2 - Hodnoty mám následující - pH-6,8, KH-7°, Fe-0,8, NO2-0,01, NO3-40, CO2 dle tabulky cca 35mg, PO4 1,2. Železa celkem hodně, dusičnany také, fosforečnany jsem zvýšil sám - zatím to nechám a v pátek vyměním 1/3 vody. Co se týká GSA tak zatím si myslím že stagnuje, ale koukal jsem že na pár listech přímo pod světly je místy ruducha...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 20:44 Muž maculak [43] Re: maculak
dneska přidáno dalších 40 ml - výsledný 1,6 mg PO4/ml, tak uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 00:32 Muž maculak [43] Re: kofejn
tak jsem přidal jednorázově 40 ml - koncentrace PO4 mezi 0,7 - 0,8, zítra přidám další, vlastně dneska...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:38 Muž kofejn [963] Re: maculak
Koukal jsem se do deníku a koncentraci jsem zvyšoval o cca 0.1mg/l (vody mám asi 190l) tři dny po sobě, a další dva dny jsem dávku zdvojnásobil. Pak jsem teprve koupil testy a byl jsem na 1mg/l, takže PO4 bylo na minimu. Nalití najednou se mi moc nepozdávalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:21 Muž maculak [43] Re: kofejn
Tzn. že když mám NO3 zhruba 25 mg, tak PO4, by se měl pohybovat na 2,5 mg/l? A teď ještě přidávat postupně, nebo jednorázově zvýšit? PO4 dle testu JBL mám 0,2 mg/l, tak bych měl zvýšit PO4 na 2,5 mg/l. Takže bych měl do 400l akva nalít 184 ml? Není to nějaká divočina?
Díky Pavel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 21:34 Muž kofejn [963] Re: maculak
Přežívá na anubiasu, na sklo a dál teď neleze. Snažím se držet doporučení, aby množství PO4 bylo 1/10 NO3 a NO3 kolem držím kolem 15-25mg/l, protože při 10mg/ mi stagnuje Ludwigie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 21:18 Muž maculak [43] Re: kofejn
Ahoj, jaký je vývoj, já jsem zakoupil NO3, ale ještě nemám test mimo proužkového, ale tomu moc nevěřím, mám objednány testy JBL přes ebay. Zkuím dle Tvých zkušeností a uvidím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2013 13:58 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvku Konečně jsem koupil testy od Sery a dnes mám NO3 lehce přes 10mg/l, PO4 asi 1mg/l (rozeznat odstíny modré mám docela problém, ale tak nějak to vychází při vodě 10ml i 5+5ml). Od pondělka jsem přidával KH2PO4, pondělí až středa 0.1mg/l, čtvrtek a pátek 0.2mg/l. Od čtvrtka snad řasa na skle nepřibývá a na anubiasu se někde zmenšuje, jinde jsou nová ložiska. Fotka je na stejné listy jako v prvním příspěvku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 23:41 Muž kofejn [963] Re: milosak
Tak jsem dneska konečně začal s přihnojením fosforem. Koupil jsem Fosfo Plus z rostlinna-akvaria.cz a přidal 4ml (mám cca 200l čistého objemu). Tak jsem na to zvědavý, řasa dosud mírně postupovala, ale pořád se drží jen na anubiasu a skle.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 16:41 Martin71 Re: milosak
Všechno můžeš trochu ošidit, mikro prvky, fosfor, draslík ( i když ten dodáváš s KNO3),jenom NO3 NIKDY!!!
Jste si opravdu tak jistý? Nádrž kde je dusičnanů neměřitelně O až max. 5mg/l.
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 19:08 Muž milosak [66] - RostlinyRe: kofejn
Mám to vyzkoušené v rostlinných nádržích kde se hodně svítí, CO2 taky více.

U mě to fungovalo do 5 dnů, potom jsem dávkování trochu stáhnul, takže nějaký
ten flíček na skle dorazil, ale AK bez řas nemá nikdo.

Je to taková kontrola ,,vyhladovění fosforem,, tušim MCI.

A vymyšleno je to pro potlačení všech ostatních řas, kterých se těžce zbavujeme,
zbavení GSA je tímto vlastně pouze třešnička na dortu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 19:00 Muž kofejn [963] Re: milosak
Díky, od toho se dá odpíchnout. Ještě dotaz: To jako řasa do týdne fakt zmizí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2013 18:57 Muž milosak [66] - RostlinyRe: kofejn
V 90 L nádrži to praktikuji takto.

1. den oškrábu GSA a přidám 2 ml fosforu
2. den zase 2 ml fosforu
3. den kontrola GSA - GSA se tvoří stále, takže přidám 4 ml fosforu
4. den přidání 4 ml fosforu
5. den kontrola GSA - GSA se tvoří stále, ale v menší míře, přidám 6 ml fosforu
6. kontrola skla bez GSA

Výsledná dávka je 6 ml fosforu a AK je v rovnováze.

Pozor vše závisí na konst. dávkách světla a CO2(pokud používáš)a samozřejmě se
dávkování liší v závislosti na velikosti AK a použitém makro prvku (fosforu)

Já začínal s E.Life Fosfo a teď jedu s fosforem již namíchaným od Planta Grow.

Mnou doporučované je souběžná hladina NO3 je 20 - 30 mg/l , jinak se nemáš šanci
ničeho chytit. Všechno můžeš trochu ošidit, mikro prvky, fosfor, draslík ( i když ten dodáváš s KNO3),jenom NO3 NIKDY !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 18:38 Muž kofejn [963] Re: milosak
Měl jsem ze začátku hnědou na Anubiasu, tu sežrali otíci, trochu zelené přisedlé na listech Ludwigie, o tu se postarali otíci a šneci a pak se kytkám začlo dařit. Teď jsem asi probírkou liliovníčku a přesazováním Alternathery dostal ze dna moc "dusíku". Mám přidat fosforečnany (jakým přípravkem), nebo si to sedne samo?
To sonetka: S hygienou nádrže už asi víc neudělám, v trávníku neodkalím a volného dna mám minimum. Článek jsem četl, ale zároveň podle tohodle: www.rostlinna-akvaria.cz/… měním vodu až moc. Výjímkou je to rejpání ve dně, ale to už teď vím, jen mi to tehdy mi nedošlo a ani jsem ho v té době ještě nečetl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 17:09 Muž milosak [66] - RostlinyRe: markopolo
GSA je řasa, která je u mě nejvíce vítaná. :-)

Signalizuje nedostatek fosforu.

Většinou s příchodem GSA přestanou růst všechny ostatní řasy, takže za předpokladu, že máte dost
dusičnanů NO3 stačí trochu zvednout fosfor a nastáva očekávaná rovnováha v akváriu.
Toto funguje perfektně ve všech AK s neobohacenými substráty. Např. s ADA substráty to je z mé
zkušenosti složitější.

Takže vážení bez nadsázky milujte GSA !!! Protože s GSA se dá perfektně kontrolovat Vaše AK. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 13:14 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: kofejn
Hygiena nádrže především!:
www.rostlinna-akvaria.cz/… tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 08:32 Muž kofejn [963] Re: markopolo
Zkusím zase udělat rozbor nebo si koupím testy. Takže to rejpání ve dně je opravdu příčina. Dřív jsem si při udržbě kytek odpustil tři kýble (50l), minule už jen dva, abych s posledním kýblem aspoň nějaký bordel vypustil. U mě je to s výměnou vody trochu složitější, protože pro ni jezdím a kanystry mám jen na 50l.
Taky jsem udělal přídavný vatový filtr na vzášející se bordýlek a filtr vyčistím dva dny po výměně. Pak už se tolik nezanese.
Snažím se mít nádrž čistou, odstraňuju staré listy, ale neodkaluju - v liaporu se to skoro nedá a navíc nezarostlého dna mám minimálně. Mám odstranit napadené listy či mám vydržet, jestli řasa nezmizí? O GSA toho tady moc není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 07:47 Muž markopolo [2] Re: kofejn
Malo by to byt nedostatok, alebo nepomer PO4.
Pomer madzi NO3 a PO4 by mal byt 10:1.
Pokial nevies ake hodnoty ma tvoja voda, je velmi tazke zasahovat.
Ale pravdepodobne to vsetko spustilo presadzovanie a nasledne zla hygiena a udrzba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 22:45 Muž kofejn [963] – GSA - zelená flekovitá řasa
Fotka k příspěvku Zdravím ve spolek, s dotazem: jak bojovat se zelenou flekovitou řasou? Mám ji na Anubiasu kopinatém (viz foto) a i trochu na skle. Dočetl jsem se, že spouštěčem je málo fosforečnannů při hnojení metodou EI či nepoměr mezi fosforečnanány a dusičnanany. Hnojím jen do dna a svítím 8 hodiny denně a akvárko provozuju bez CO2.
Asi jsem ji probudil přesazováním a probírkou kytek, bez markantní výměny vody, měnil jsem jen obvyklých 20% před 14ti dny. Co dělat dál? Zda se mi, že na anubiasu pokračuje dál...
Další foto řasy: rybicky.net/fotogalerie.php…
Rozbor vody před čtyřmy měsíci: rybicky.net/fotogalerie.php…
Žerou šneci GSA? Mám v akváriu trošinku levatek, trochu víc okružáků a něco piskořek. Nikdy jsem se nedopočítal najednou víc jak pěti kousků od každého druhu :-(. Možná mám na šneky moc měkkou vodu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2013 18:41 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: Srpenec
Fotky rostlin máš parádní, savo bych neriskovala. Taky se trápím s GSA, začala jsem hnojit s PMDD s přídavkem KH2PO4. 14 dní je krátká doba, navíc, všude se píše, že se zlepšení dá poznat jen na nových listech. Bude to chtít trpělivost, tu tedy taky marně hledám... :-| Zázračnému zmizení GSA po přidání fosforu během pár dní nevěřím...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.04.2010 19:59 zrada Re: swatty
Každej, kdo má v "Malawi" řasu na kamenech si mne ruce, protože je to důležitá součást jídelníčku místních ryb a protože to do toho akváriu jaksi patří. Malawi bez řas je jak pěst na oko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 19:46 Žena swatty [0] - Cichlidy – Jak řešit zelenou řasu u tlamovců v akva?
Kdybych měla zelenou řasu v rostlinném akva, tak se s tím něco dělat dá, ale co když máme řasu na rostlinách a na kamenech u malawi akva? Rostliny nemají cenu, protože většinu by sežrali, jsem rádi, že se nám tam ohledně rostlin drží to, co tam je. Jenže když tam nasadím okružáky, tak by mi je ryby asi žraly taky takovou rychlostí, že by se nestihly množit. Když jsem zkoušela většího šneka, chudák tři dny nevystrčil hlavu z krunýře, jak ho pořád okusovaly. Co tedy v tomto akva s řasou? Kdyby to bylo v menším množství, tak , ale rostou rychlostí blesku

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [5]

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 12778x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18605?od=201