Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2016 10:26 Žena Xlienka [276] - Amerika
pokud tam budou jenom tyhle tři druhy, tak bych klidně dala pancíčků 10 (samozřejmě nějakých menších ne kropenáčů) a teter a dánií cca 15-20 kousků, ale navyšuj postupně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 10:21 fotozyka Re: Xlienka
Ok, takhle nějak jsem si to představoval. Jak jsem psal výše, nechám dánia a tetry a přidám k nim ještě pár kousků abych měl cca 12 - 14 Teter, 10 - 12 dánií a nevím asi 6 - 8 pancéřníčků? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 09:31 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: fotozyka
Já myslela 1 hejno a vybrat si jeden druh z daných co se ti nejvíce líbí.
Neboli 1 druh rybek do sloupce, 1 druh rybek na dno a 1 druh rybek k hladině, možno doplnit o dominantní pár něčeho většího. Ne guláš do sloupce v podobě cca 3-4 "hejn" které se ti zmydlí dohromady a vůbec nevyniknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2016 18:55 R Muž romant [27987] Re: fotozyka
U hejnový ryby, což jsou všechny jmenované platí, čím víc, tím líp, tedy co se tzv. vejde a tobě bych řekl, vejde se i víc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 17:46 fotozyka Re: romant
Děkuji, také mě napadlo, že by to bylo nejlepší. Jen dotaz píše se 8 a více teter černých a dánio pruhované 5 někdy 6 ks a více. mám od každého 8. Když budu mít od každého 12 nebo třeba dánií 13 - 14 a Teter 12 + 6 pancéřníčků. To už by mohlo být ok? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 17:28 R Muž romant [27987] Re: fotozyka
Asi nejplatnější a podle mě i nejpraktičtější bude ta tvoje dosavadní poslední věta. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 17:16 fotozyka Re: Xlienka
Děkuji za radu, ale nebylo by to v podstatě stejné? V případě jak mi píšeš Ty? Možná jsem to zle pochopil. cituji:"...hejno do sloupce (dániá, tetry, razborky...) hejno na dno (pancéřníčci, otíci...)...". V tomto případě by to bylo víceméně stejné jako to mám teď: Dánia, tetry a mám 3 krunýřovce. K tomu bych přikoupil tetry žhavé a pancéřníčky. Píšeš dánia, tetry razborky a já dánia, terty, tetry :-D na dno píšeš pancéřníčci, otíci a já pancéřníčci. Tak buď jsem to špatně pochopil, nebo to jen špatně chápu smich A další možnost je, přikoupit k tomu co mám to samé aby bylo větší hejno dánií a těch teter a k tomu ještě nějaké pancéřníčky. Uf :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.05.2016 12:14 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: fotozyka
Přerybněno by nemělo být ani po přidání obou druhů, ale bude to působit jako guláš, z každého kousek a rybky se nebudou cítit dobře, když je v každém z hejn pouze minimální počet. Mnohem hezčí by bylo se rozhodnout pro hejno do sloupce (dániá, tetry, razborky...) hejno na dno (pancéřníčci, otíci...) a v nemším počtu v případě že chceš nějakého velikostně odpovídajícího krunýřovce (třeba v páru), nějaké dominantní rybky (cichlidky, čichavce...), případně hladinové rybky (třeba sekernatky..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2016 15:54 fotozyka
Dobrý den, mám cca 250 litrů akvárium, délka 110 cm výška 50 cm a hloubka 45 cm. V něm 8 danií pruhovaných, 8 teter černých a 4 krunýřovce obyčejný (1 černý a 3 zlatý). Rád bych si k nim pořídil ještě tetry žhavé alespoň 10 ks a buď ještě tak 6 ks zelené pancéřníčky a nebo jen ty tetry nebo jen ty pancéřníčky. Nerad bych měl přerybněno. Bylo by to možné? Líbí se mi když mají rybičky prostor. Díky Tom ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2016 16:48 RAP Re: malinkej
malinkej napsal: Me se proste tento druh nelibí.
Druh nebo tetry všeobecně? Jsou tetry tvarem podobné tebou zmiňovaným parmičkám např. rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna .
A nebo vynech skaláry a dej si tam ty parmičky. Pokud jich bude alespoň 12, budou se škádlit mezi sebou a můžeš přidat pár čichavců.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 16:39 RAP Re: romant
romant napsal: Přírodní nevíš a dáváš příkladem ve stejný nádrži? ;-)
On je to takový přiklad -nepříklad. Já ti mám z téhle nádrže poslední dobou rozporuplné pocity. Karmen nelze po pečovatelské stránce nic vytknout, ale po vyhození kořenu je evidentní, že je pro ně 200 malá. Jestli se vytvoří pár, bude to masakr.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 16:39 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: malinkej
Treba si pozrieť rôzne druhy tetier, napr tu v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 16:35 malinkej Re: romant
A co misto teter k tem skalarum.Moc se mi nelíbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 16:30 malinkej Re: karmen1976
Me se proste tento druh nelibí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 14:18 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: malinkej
Místo teter ke skalarum ?
Mysliš tetry všeobecně všechny druhy nebo jen ty co se tu už zmiñovali...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 14:15 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: romant
Jâ s nima krmim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 13:54 malinkej Re: romant
A co misto teter,me se moc nelibi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2016 12:40 R Muž romant [27987] Re: malinkej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 12:38 malinkej Re: romant
U tech parmicek prave pisou,ze se hodi ke skakarum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 12:22 R Muž romant [27987] Re: karmen1976
No a to je třeba ten důvod, proč je tazatel chce, velmi rád tuto kombinaci taktéž používám, ale jak jsem psal, ne do každý nádrže. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 12:20 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: malinkej
Pavý oka sou zbytečný. Stejně bys nic neodchoval. Potěr by ti hned sezobaly skalary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 11:55 R Muž romant [27987] Re: malinkej
Ne, místo parmiček čtyřpruhých hejno, ne méně než 15 těch navržených teter, pancéřníčky taky hejno, to nejsou ryby párový, ale hejnový. Oka ti nepotvrdím, neznám akvárium, jako celek, ono už samotný skaláry jsou velmi, velmi zdatný producenti odpadních látek a chce to mít posichrovaný účinnou filtrací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 11:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: malinkej
Parmičky ne, nemuselo by to dělat dobrotu se skalárama, drž se teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 11:36 malinkej Re: romant
Ok tak dam 6,pak hejno parmicek ctyrpruhych,hejno neonek,tak pet ses pavych ocejk.Adva panciky. Vyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 11:08 R Muž romant [27987] Re: malinkej
Skaláry jsou hejnový ryby a pár se ti sestaví, tedy ty to budeš definitivně vědět až půjdou do tření, takže za mě 6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 11:07 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: malinkej
A ty už ho máš ?
Pokud né, tak tam dej hejno co koupiš a uvidiš co z toho bude. Nechej to na přirozenem vyběru. A ikdyž pár bude v akvu sám, potyčka může nastat taky... Tomu se uplne nevyhnes.. výmena názorů jako všude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 10:59 malinkej Re: karmen1976
A kdybych dal jen par,tak by se nervaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 10:38 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: malinkej
Ćichavce ani jinou větší rybu už tam nedavej .
Přidej jedno hejno menších teter, klidně neonky cca nad 12ks a na dno panciky 6 až 8 , nebo jednoho ancistruse obyč. Z mých zkušeností může být klidně jeden.

Počítej ale s tím ,že až skalary budou dospívat, budou litat šupiny. Jestli se ti utvoří pár, tak to pro zbytek skalar bude vojna ..




 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 10:21 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: malinkej
Tetru čtyřpruhou sice neznám, ale parmičku čtyřpruhou bych k nim určitě nedával a jako dominantu budeš mít skaláry, tak proč ještě čichavce? Živorodkám se vyhni, to jsou čuníci, drž se toho co napsal romant, chybu rozhoděn neuděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 09:54 malinkej Re: romant
k tem skalarum mohu mit,tetru ctyrpruhou?Parek Cichavcu,a nejake zivorotky? Prosim pocet a druh.Dekuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 18:46 R Muž romant [27987] Re: RAP
Přírodní nevíš a dáváš příkladem ve stejný nádrži? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2016 18:40 RAP Re: romant
Ono záleží na tom, jaké skaláry. Chovné formy možná, přírodní nevím.........
Názorná ukázka rybicky.net/nadrze/20244 . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2016 18:27 R Muž romant [27987] Re: malinkej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 13:02 malinkej – skalar
Ahojky chtel bych se zeptat mam akva 200l delka 100 hloubka 40 vyska 50cm.Kolik skalaru muzu mi,a jake rybky k nim a pocet.Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2016 07:37 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: dieu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 07:16 Žena dieu [18] - malawiRe: Wendy2
Už jsem přidala foto zboku a zepředu...moc kamenů tam zatím nemám, nebyla jsem si jistá, zda více nebo méně, ale určitě si ráda nechám poradit co a jak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 21:31 Muž martinCA [33] Re: malinkej
tak co sa velkosti tyka, je to sprehladom kompatibilne, zial s povahou tejto ryby nemam ziadne skusenosti, ale podla atlasu to nie je ziadny zurivec, urcite by sa to dalo spravit ako spolocenske akvarium s 1 parikom tychto akar a dalsimi rybami [ktore druhy ti neporadim, k cichlidam okrem beznych prisavnikov/parmiciek/prisaviek a spol nedavam ine ryby] Ak chces 2 pary, tak nie rovnakeho druhu a v tom pripade k tomu pripajam to, co som spominal uz v prispevku nizsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 19:33 malinkej – akara
akaru pruhovanou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 19:12 martin Re: malinkej
vyjadri sa na prvykrat presne, potom ti tu nemusia ludia odpovedat 10x a k nicomu sa neposuvame :)

akych akar? , je tam viac druhov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 18:50 R Muž romant [27987] Re: malinkej
Stále stejnej vyjadřovací problém. :) Takhle ze široka položenej dotaz jenom těžko uchopit za tu správnou stranu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 18:45 malinkej – akara
Dobrý den,stačilo by mi 200l akvárko délka 100,hloubka40 výška 50cm na chov akar a snesou se s jinýma rybkama,popripade z jakýma.Dekuji za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 18:12 martin Re: malinkej
ak mas akva dlhe 120cm , tak mozes skusit 2 pary roznych kancikov, mensich druhov. rovnaky druh by som nedaval urcite. Ak mas akva dlzku 100cm, tak z kratkodobejsieho hladiska by ti tiez 2 pary mohli fungovat, z dlhodobeho pohladu je to otazne, asi by si sa 1 paru musel zbavit. Za mlada sa da chovat spolu kadeco, ako zacnu ryby dospievat a naberat na velkosti, pridu problemy. Je dobre mat zadne dvierka a moct ich zaniest naspat do akvaristiky ako najhorsie riesenie a inak mat v rukave paletu "trikov" ako vhodne rozmiestnovanie dekoracie, prestavat ked je treba, oddelovat teritoria volnym priestorom, pouzivat dekoraciu na narusenie vizualneho kontaktu ryb atd. S dvoma parmi pestrencov si tiez nie som uplne isty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 16:29 Muž Daewyds [-24] Re: malinkej
No s Kančíky moc nepočítej jen opravdu s některými druhy např.: Kančík červenohrdlý nebo Kančík panamský ostatní potřebují daleko větší prostor a to alespoň o objemu 500L. V případě těchto druhů dávej pozor na agresivitu v době tření. Obecně bych ty kančíky moc nedoporučoval spíše se koukni po nějakých Cichlidkách nebo po Čichavcích ;-) . Čichavci dokážou celkem dost vyrůst a hlavně ti odpadá starost se vzduchováním, protože to jsou ryby s labyrintem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 16:19 R Muž romant [27987] Re: malinkej
Chtělo by to prezentaci, jak je akvo poskládaný, chtělo by se to vyjádřit jaký kance máš v hledáčku, prostě ten dotaz konkretizovat, aby se bylo o čem bavit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 09:46 malinkej – kancik
Dobry den,chtel jsem se zeptat,mam 200l akvarko.Chtel bych chovat kanciky nebo pestrence.Kolik jich muzu mit,a snesou se i s jinymi rybami?Dik za od.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2016 20:17 Muž Shimamoto [492] Re: Wendy2
Jen drobná technická - Aulonocary jsou někde opravdu označovány jako "Haps", ale většinou jsou řazeny do specifické "přechodné" skupiny zvané "Peacock Cichlids".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 13:35 Žena dieu [18] - malawiRe: Wendy2
Děkuji za odpověď love
Dřív ten silnější toho mladšího hodně honil, ale co jsou v tomhle "velkém" akva, celkem mu dal klid a zkouší se taky třít s těmi Pseudotropheusy smich
Dneska zkusím udělat nějakou lepší fotku a hodit jí sem...ono stejně ty yellowky budou asi až tak za dva měsíce, protože zatím mají u chovatele jen 3cm a to už je dost malinké a bojím se, aby je samci yellow, co mají cca 6-8 cm nesežrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 12:32 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: dieu
no já taky žádný odborník nejsem, ale těch 20 ryb celkově bych se nebála, takže 8 ryb klidně doplň, netroufám si totiž odhadnout jak se budou chovat 2 osamocení samci, to by ti řekl někdo kovanější (taky nemáš v prezentaci foto celého akva, aby bylo vidět jak jsou rozloženy kameny apod. mbuny jich mají mít více), ono stejně počet 2 samci je blbý, dominantní toho slabšího nejspíš umlátí
btw jsem zjistila, že k mbunám jdou Aulonocary (haps) v pohodě nakombinovat...
a s těmi šneky - třeba se ty tvé ryby jen nudí nebo jsou zvědavé, moje potvory si šneků vůbec nevšímají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 10:38 Žena dieu [18] - malawiRe: Wendy2
Wendy2 napsala: nesežerou, mám jich pět (šneků) u dospělých tlamek a v poho, tyhle tlamky dávají přednost zelenýmu, i když pravda masem rozhodně nepohrdnou ;)
Ahoj Wendy, Ancáky už mám hozené na prodej a půjdou pryč, mám ty šneky, ale narazila jsem na problém, kterého jsem se obávala, a to, že mi ty mrňavý mrchy ty šneky okusujou tone
Kančík již zdárně odputoval do nového domova, nyní mám 10x Pseudotropheus saulosi a zbylé 2x samce Labidochromis caeruleus, bohužel tu tvoji odpověď nemohu najít, ale při hrubém objemu 250 l (viz prezentace) je toto již dostačující nebo mohu k těm 2 samcům žluťáků doopatřit samice (6-8 ks)? Mě to totiž už takhle přijde dostačující, ale já o tom vím jako začátečník prdlajs :)
Děkuju ti moc moc X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2016 19:27 Muž Shimamoto [492] Re: malinkej
Tohle nastuduj, najdeš tam své odpovědi. A také další věci, které pro začátek potřebuješ vědět.

www.google.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 61 62

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67956x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648?od=1101