Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nitrifikační bakterie

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nitrifikační bakterie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2024 05:06 Muž Richo [14] Re: vaclav
Je to 100% spirulina z lékárny www.fitness007.cz/…. Krmím tím moinu. Do prezentace Galaxya jsem přidal takový malý časosběr (no není to moc ostré). By to i mohlo vypadat, že se z té spiruliny něco vyluhuje. Ale co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2024 19:52 R Muž vaclav [14631] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Richo
Spíš bych se zaměřil na složení té spirulíny. Té to krmivo obsahuje 6% a jak se u něj uvádí že podporuje vybarvení ryb tak to asi někdo s těmi karotenoidy přehnal. :-) Jinak Maq když jsem od něho chtěl nějaký odkaz na ten bezkyslíkatý substrát tak z něj vypadlo jezerní dno v několikametrové hloubce kde se tvoří usazenina která je nepropustná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2024 17:10 Muž Richo [14] Re: Sid
Podle Maqa pár milimetrů pod povrchem substrátu už žádný kyslík není. Pokud substrát není prokořeněn rostlinama. Pod těma šutrama moc kořenů asi nebude. Co jiného by to mohlo být? Ty fotky se spíš snažím barevně tlumit, ať to vypadá, jak to vidím. A ono to fakt bylo, jako když v substrátu něco žhne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2024 13:27 Muž skypi [252] Re: Sid
Určitě ne na povrchu šutru ve volné vodě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2024 12:04 Muž Sid [6654] - RostlinyRe: Richo
Myslíte, že v té vaší nádrži panují natolik anoxické podmínky, že může docházet k redukci síranů na sulfan? To se mi nezdá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2024 17:12 Muž Richo [14] Re: Richo - jako offtopic označil Anthrax
Offtopic
A konečně tady is.muni.cz/… jsou tyto baktérie podrobně popsány. Nepomáhají odstraňovat organický odpad, ale odstraňují z vody sirovodík. Pohybují se. Jediné co mi tam nesedí je PH. Kyselé prostředí s PH 6,6 - 6,9 vyžadují zelené sirné bakterie. Purpurové potřebují PH 7,2 - 7,4. Invital Japanese soil udržuje (a já mu PHAcidem pomáhám) PH na 6,5. A taky tam není, proč je tak láká Spirulina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2024 18:58 Muž Richo [14] Re: vaclav
Jako anaerobní jsou označeny v tom druhém odkazu - výukový materiál profesora Jánského. Ve Wikipédii už to není. Dobře. Zkrátím to na "Purpurové baktérie". Třeba se o tom ještě někde dočtu víc.

Tak třeba tady www.bc.cas.cz/… "Většině lidí přijde těžko na mysl, že kyslík je pro život velmi nebezpečná molekula. Své o tom ví například purpurové fotosyntetické bakterie, které běžně žijí v prostředí bez kyslíku (jsou tzv. anaerobní), a aby přežily v kyslíkatém prostředí, musí aktivovat ochranné mechanismy."

Edit: A konečně tady is.muni.cz/… jsou tyto baktérie podrobně popsány. Nepomáhají odstraňovat organický odpad, ale odstraňují z vody sirovodík. Pohybují se. Jediné co mi tam nesedí je PH. Kyselé prostředí s PH 6,6 - 6,9 vyžadují zelené sirné bakterie. Purpurové potřebují PH 7,2 - 7,4. Invital Japanese soil udržuje (a já mu PHAcidem pomáhám) PH na 6,5. A taky tam není, proč je tak láká Spirulina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2024 08:45 R Muž vaclav [14631] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Richo
Purpurové sirné anaerobní bakterie? Co to anaerobní prostředí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2024 16:08 Muž DokyMichal [44] Re: ctibum - jako offtopic označil Anthrax
Offtopic
Děkuji, pro mě naprosto dostačující odpověď palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.05.2024 13:18 R Muž ctibum [6961] Re: DokyMichal
S tím chlórem bych to moc nedramatizoval, pokud ti to v koupelně nesrmrdí jak v bazénu... Běžně se nádrže doplňují hadicí přímo z kohoutku...

Cituji z jiného vlákna, ale tam to bylo v souvislosti s rybami...

rybicky.net/forum/14604

lacewings napsal: Nicky napsala: ještě bych tu zapátrala po informacích o chlóru ve vodě. jestli máš vodu z řádu (napojenou na městský vodovod), je chlórovaná a to rybkám nedělá dobře. proto se nechává odstát, aby chlór vyprchal
-již jsem zde váděl info ohledně chloru ve vodovodním řádu
-rozdělím to na tři stupně, aby to bylo srozumitelné
-zbytkové množství chloru nacházející ve vodě ve vodovodním řádu, není při současné normě pro ryby škodlivé,působí jako antiseptikum,

-odstávkou nebo dodatečnou úpravou může sice vzniknou ve vodovodním řádu i silnější zbytkové zachlorování vody ,které lze vnímat jak chutově tak i čichově, ale ani zde se většinou nemusíme obávat,ale je třeba se mít na pozoru, protože se uvolnuje pomaleji,je to tedy odvislé od poměru množství vyměněné vody, opět antisepticky pozitivní účinek,

-pak je tu silné, až pačlivé zapáchající zachlorování,známé z uzavřených plaveckých bazénů. tento typ použití chloru je již pro většinu akva. ryb smrtelný

-záměrně zde nepoužívám jednotky ,aby nedošlo k experimentům s chlorem,jako antiseptického přípravku k bakteriální léčbě, desinfekci nebo použití, k odstranění řas

- v dřívější době byla úprava vody nejednotná na základě použité technologie, proto přetrvává názor o nutnosti odstáté vody pro použití. Jedná se setrvalost,která je převzatá , skutečnost v dnešní době zcela jiná. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2024 09:14 Muž DokyMichal [44] Re: skypi
Někde jsem četl že ano, pak jsem zese četl že chlór ve většině se vypaří už během pár minut čeřením vody při doplňování akvária. Nikdy jsem tada u rostlinného neměl problém, bakterie jsem dodával pro jistotu jednou za půl roku, ale tam jsem doléval pouze odpar, akvárko jelo svým životem a bez problémů (viz. Zrušena prezentace). Ale tady si tolik jistý nejsem proto jsem rád za každý názor.
Děkuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2024 07:06 Muž skypi [252] Re: DokyMichal
Bakterie ve filtru to nezabije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2024 22:44 Muž DokyMichal [44] – Bakterie ve filtru
Zdravím, mám takový technický dotaz. Každý týden měním 1/2 vody + během týdne ( úterý, čtvrtek) dolévam odpar, cca 5-15l v závislosti na teplotě. Každý týden po výměně 1/2 vody přidávám Seachem Stability, Seachem Pristine bakterie a potravu pro bakterie Femanga Easy Repair Aquarium. Zatím to tak dělám, protože s Malawi nejsem tak zkušený, u rostlinného to bylo něco jiného. Vodu dávám rovnou z kohoutku, nemám možnost nechat odstát tolik vody. Nemám problém s řasou, parametry vody jsou taky stabilní a rybky vypadají zdravě, Nicméně dodávám stále tolik bakterií po výměně, protože mám obavy jestli ty stávající ve filtru nezabije chlór. Otázkou je zda se nepletu? Je potřeba vždy po výměně nasazovat? Není to nejlevnější záležitost při spotřebovaném množství ;-) Pokud už jsou oba filtry zaběhlé nestačila by po výměně 1/2vody pouze udrzovačka? Tím myšleno např. Poloviční dávka nových bakterií? Víc hlav víc vymyslí..... děkuji za názory palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.05.2024 16:05 Muž Richo [14] Re: Richo
Purpurové sirné anaerobní bakterie? Vypadá to, že pomáhají v rozkladu odpadu. Je to tak?
cs.wikipedia.org/…
data.alej.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.05.2024 22:42 Muž Sid [6654] - RostlinyRe: vaclav
Není to případ tohoto akvária, ale pro pořádek - existují nejen bakterie, ale i sinice a řasy, které snášejí pH pod 3...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2024 20:33 Muž Richo [14] Re: vaclav
Samozřejmě,že jsem to zkoušel v kelímku mimo akvarium, jestli se ze spiruliny něco nevyluhuje ;-) . A zároveň jsem dal kousek do toho akvarka, kde mam PH kolem 6,7. V kelímku nic a v akvárku sice slaběji než včera, ale zase to červenalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2024 19:50 R Muž vaclav [14631] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Richo
Jestli máš pH 2-3 tak to už není kyselá voda ale kyselina a tam už žádné bakterie nejsou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2024 16:11 Muž Richo [14] Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem zkoušel dát Spirulinu do kyselé vody (PH asi 2-3) přidal i KNO3 (v akvárku mám kolem 20mg/l NO3) a nic. Dal jsem kousek na ten kámen a do pěti minut to začlo rudnout. Dneska je to teda slabší. Po založení byl ten šutr obalený nějakou hnědou řasou, nebo sinicí. Žeby se tou Spirulinou zbytky té řasy nějak aktivovaly?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2024 20:56 R Muž vaclav [14631] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Richo
Že by se něco takhle rychle namnožilo to asi ne ale může se ti s té spirulíny něco louhovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2024 19:25 Muž Richo [14] – červené baktérie
Fotka k příspěvku Zdravím, máte někdo zkušenost s červenými bakteriemi? Dal jsem na kámen kousek tablety spiruliny a za chvíli se na tom kameni objevil takový rudý povlak. Vypadalo to až hrůzostrašně. Když jsem spirulinu z kamene sundal, tak za chvíli zas byl čistý. Jenom na dně, kde mi kousek upad je ještě rudo. Vzpoměl jsem si na můj boj se sinicí. Když jsem jednou nerozmíchal pořádně PHAcid a ten se dostal přímo na sinici tak ta taky tak zrudla. Že by nějaké kyselomilné baktérie?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2023 00:25 Muž Rovano [241] - RostlinyRe: lubo2302
Použil jsem do 10L akva jetou vodu asi 6L+čerstvá a akva šlape parádně. Žádná řasa. Už je po nejhorší části záběhu.
Ale ten odpad z filtru je lépe skladný.
Potřebné bakterie se nacházejí běžně kolem nás, takže je není třeba přidávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2023 21:02 Muž Lojza007 [1212] Re: lubo2302
Je to jedno, když je tam nedáš, tak se akva zaběhne, když je dáš, tak taky, možná o týden rychleji. Po měsíci je nemá smysl dávat vůbec, nepřinese to vůbec nic. Značka je taky jedno. Lepší služby udělá, když ti někdo do sklinky vyždímá svůj molitan ze zaběhnutýho akvária a to si k sobě vyliješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2023 20:03 Muž lubo2302 [0] – bacti AK
Zdravim. Neskusal niekto tieto bakterie pridavat do akva? Pripadne s akymi ste najviac spokojny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2021 01:13 Muž Tojsouvěci [3644] - Kytky s čudlamaRe: Vladimír Hynek
Text příspěvku mi nedává jakýkoliv smysl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2021 00:57 Vladimír Hynek – nutrifikační reaktor
Reaktor byl sestrojen na podnět bývalého ředitele safari Dvůr Králové nad Labem doktora Ivana Pojara jako modelový první stupeň.
Po konzultaci na EMPLA AG (Akreditované zkušební laboratoře), do akvária byly nasazeny v solném rostoku nitrifikační bakterie, dochází k mírnému bílému zakalení celého akvária, aktivita ryb se po tomto zakalení zvyšuje.
Zakalení trvá asi 24 hodin, potom dochází k prudkému až křišťálovému vyjasnění vody.
Problém této soustavy je, že se vyčerpá asi za 7-10 dnů, potom musíme bakterie znovu přidat, což je docela za jeden rok nákladné.
Z tohoto důvodu byl instalován do akvária oxidační nitrffikční reaktor , který nám tyto bakterie udržuje na přijatelné úrovni, což se projevuje stálou průzračností vody.
Bližší informace : článek pro rybicky.net se připravuje, v provádění diskuzi vůbec nebyl pochopen nitrifikační a denitrifikační proces
ingvladimirhynekcsc@gmail.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2021 12:32 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: dandy95
Tady je to těžké.... Prezentace samozřejmě nikde???? A na každou odpověď argument....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2021 05:15 Muž nekdo [355] Re: dandy75
vyhoda toho vaseho vireni je ta, ze pak musite take casteji cistit filtr...takze zase zbytecna prace proti rovnovaze v akvariu
no a samozrejme je otazka "z ceho se tam ten bordel dela"
zkracena verze:
X lidi vam tady rika nevirit, odsavat - definujte prosim, cemu presne na tom nerozumite ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2021 22:02 Muž dandy75 [6] Re: patka
no to jsem si taky myslel, ale kytky nerostly a přitom bylo celý dno zadělaný, ale to sem i málo topil, jen na 20 stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.03.2021 17:36 Žena patka [112] Re: dandy75
Ale ty rostniny potřebují z něčeho žít..je to zbytečnä práce,jen odkaluj a neviř to..je to zbytečná a neprospěšná práce..Narušuješ rovnováhu akvária,takhle se nikdy nestabilizuje..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2021 17:32 Muž dandy75 [6] Re: vlka
právě že to co rozvířím, tak skoro všechno vysaje filtr mám sání ode dna + skimr, ale je to potřeba vířit naněkolikrát, jednou to nestačí
výhoda toho vodního proudu je, že to vyžene i z pod rostlin
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2021 17:15 Muž vlka [3459] Re: dandy75
Zdarec, to co rozvíříš by jsi měl v poho odkalit. Zbytečná práce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2021 00:58 Muž dandy75 [6] Re: patka
odkalil sem, ale stejně to není úplně ono, tak jsem pustil naplno čerpadlo, hadicí tam pustil vodu, taková lehká wapka a docela se to spláchlo bordel do filtru
výhoda je, že se to dalo vymést i zpod rostlin
příště budu asi nejdřív vířit a pak odkalovat, ale už se těším, až pořádně porostou rostliny a rozpadne se to samo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2021 22:04 Žena patka [112] Re: dandy75
Proč to víříš,normálně jen odkal zvonem celý dno,když to rozvíříš,tak nikdy neodkalíš,zapadne to zpět..a bude to stále dokola..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2021 21:41 Muž dandy75 [6] Re: vaclav
OK odkalím to pořádně, rozvířím, zase odkalím a snad to bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2021 20:49 R Muž vaclav [14631] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dandy75
Odkaluj ono se to usadí, když to zvíříš asi ničemu nepomůžeš. Už jsem to dělal několikrát, a tak za 14 dní to přešlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2021 16:07 Muž dandy75 [6] Re: vaclav
Dneska ráno jsem začal hloubkově odkalovat, zvířilo se to a ten sirouhlík nebo co to je zamořil celej pokoj, až jsem se musel začít smát. Včera a předevčírem to smrdělo zase jinak. Bordel ve dně je, ale není to černá hmota, spíš různé kousky. Asi jak jsem zasypal staré dno plné bordelu 3-4mi centimetry písku tak to tam začalo pěkně kvasit.
Nemám to pořádně promíchat proudem vody a nahnat to do filtru ?
Vata by vychytala velké částice a ten drobný kal by mohly bakterie zpracovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2021 10:49 R Muž vaclav [14631] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dandy75
Tak pokud to jen smrdí tak to je ještě dobré, ale nesmí ti jít při odkalování černý bordel to už je špatně a musíš to odkalit jinak ti v tom nic neporoste. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2021 15:58 Muž dandy75 [6] Re:
dnes jsem rovnal dno a vyvalil se bažinný smrad, každopádně hodnoty se nemění, ryby jsou čilé, takže se nic neděje, jen bude potřeba počkat až se rostliny pořádně rozrostou a zlikvidují hnůj ve dně
jinak je voda čistá, protože vůbec nezapáchá, jen po bagrování ve dně to na pár hodin zapáchá a pak je opět čistý himalájský vzduch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2021 00:57 R Muž vaclav [14631] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dandy75
Velkých echinodorů je dostatek a jsou to ohromné a krásné rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 22:59 Muž dandy75 [6] Re: vaclav
hloubkově jsem moc neodkaloval a to byla chyba, začlo to tam evidentně hnít přestože byly jen 3 cm písku
rostliny přidám a uvidíme, co by se hodilo na dno při 60cm sloupci vody a slabším osvětlení ? zatím se tam daří akorát anubiasům, mikrosoriu pteroptus a ještě jedné rostlině z tuhými listy, jinak nic moc a svítit se mi moc nechce, protože se pak rozjíždí řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2021 19:21 R Muž vaclav [14631] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dandy75
Tomu dnu musíš trochu pomoct a 2-3x týdně ho zezačátku hloubkově odkalovat, aby nezačalo hnít po čase až to přestaneš cítit tak můžeš zvolnit ale určitě první týden 3x a druhý 2x. Hodně rostlin ti v tom taky pomůže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2021 17:36 Muž dandy75 [6] Re:
písek 06-1,2 cca 3cm dosypán praný 0-4 40lt
tak jsem dosypal 40 litrů praného písku 0-4 a jak jsem to tam nasypal, tak se to docela zvířilo dno, asi to chtělo sypat pomaleji než přímo z kyblíku, tak příště
vyplavalo plno humusu a to jsem před tím odkalil, voda se zakalila, vyměnil jsem 200 litrů vody a potom naměřil
akváro začalo docela smrdět, před tím jsem nic necítil, takže moje dno moc nefungovalo
ph ze 7 na 7,2
nh4 0,05
no2 které vylezlo z 0,05 na 0,2 mg
no3 z 15-20 na 20-25 mg

voda ze studny
ph 6,5
kh 2
gh 6
no2 0,05
no3 1

je to hodně špatné ?

test velký kufřík jbl
prezentace byla, ale přesouval jsem nádrž, tak jsem ji smazal a ještě neudělal novou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.03.2021 16:48 Muž Sid [6654] - RostlinyRe: dandy75
A máte v akváriu ryby? A co filtr? Máte? A máte sklep? A mohl bych ho vidět?
Vaše otázky vzbuzují podezření, že pořádáte soutěž o to, kdo má lepší věšteckou kouli. :-)
Co kdybyste udělal, co plánujete, a pak nám třeba sdělil, jak to dopadlo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 16:48 R Muž afc1886 [14912] Re: dandy75
Sice nevím co máš za dno, protože nemáš prezentaci, ale rozhodně bych nic nevířil a nemíchal. Normálně na dno dosyp další vrstvu a časem se to samo i za pomocí odkalování promíchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2021 15:08 Muž dandy75 [6]
Mám na dně 3 cm písku, asi tak půl roku. Chci dosypat ještě 3cm písku navíc a smíchat ho ze starým, protože má o trochu větší zrnitost. Bakterie, které žijí ve dně tím nějak poškodím, vypláchnou se pryč, nebo se udrží když to tam budu rukama různě vířit a míchat ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2021 11:37 Muž _Rob_ [80] – Bakterie
www.nishikigoi.cz/…

Zkoušel někdo toto?

Nějaký čas jsem zkoušel bakterie z vodnirostlinky.cz (akvária fungovala skvěle) ale nebyla to moc ekonomická cesta. Přijde mi, že je to přesně to samé (modré kuličky jako z toho webu) akorát, když to spočítám, tak je to o 2/3 levnější :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 12:05 Muž Yirka [9141] Re: _Rob_
Ano, je to tak, nitrifikační proces trvá dle podmínek v nádrži 3 až 4 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 11:18 Muž _Rob_ [80] Re: visek
Tak můžeš si pomoci násadou bakterií nebo prostě počkat. Víc možností už asi není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 10:24 Muž visek [75] - TetryRe: Yirka
Zatim nic moc.cetl jsem ze to trva az 3 tydny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   11.11.2020 09:11 Muž Yirka [9141] Re: visek
U tak dlouho založené a hustě zarostlé nádrže, jako je tvoje, to není fatální opomenutí. Bakterie se totiž nachází všude, především ve dně, dále pak na sklech, dekoracích....
Potupně obydlí i vyměněný molitan. Byl bych v klidu. (A věty začínal velkými písmeny ;-) )

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 8630x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12715