Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biomolitan

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Žádná další stránka   1  
Biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 23:38 sahula – molitan filtr princip
ahoj lidicky nevite nekdo jak funguje molitanovej filtr kdyz si ho chci udelat sam do molitanu dam hadicku s vyvodem a se vzduchovanim na jakem principu to cisti vodu??? dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 14:58 Muž [] Re: zoo
Je lepší molitan prát ve vodě z akvária, jinak ti v chlorované vodě vychcípají pozitivní bakterie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 12:42 blek Re: zoo
za chvíli tam budou psát měňte filtr každé 2 měsíce :-D
ten "molitan" tam vydrží několik let, když se zanese tak se opatrně vyčistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 11:58 zoo – BIOMOLITAN
Prosím, na navodu filtru mam psano menit molitan a 2 mesice. Menit znamena dat tam novej, nebo staci vyprat?
filtr u zelvy pravidelne peru, casteji (treba jednou tydne), hodne se zanasi, ale menim ho, az kdyz je takovej hodne fuj.

ale jak u tech rybicek, nebo krevetek?
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2006 21:38 antik – filtr
Ještě bys mohl napsat něco o tom filtru, jestli máš na mysli nějaký malý s vlastním čerpadlem, nebo klasický bublifuk (ten by byl skoro ideální, samozřejmě dle možností.) Já mám aquael 3, použil jsem jen to čerpadlo a nasadil na něj biomolitan 30. Než se zanese, tak to pěkně trvá. Nevýhodou malých vnitřních filtrů je velmi malá filtrační náplň. Tak napiš, jaké máš možnosti a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2006 20:25 Gerrik – filtr
Sorrky, mám aqua 55 litrů, filtr vnitřní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2006 20:08 Vait – Filtr
Nepíšeš,jak velké máš akvárko a jaký filtr.Mrkni sem-http://www.eurofoam-tp.cz/filtren.php.Už několik roků si stavím venkovní tlakové filtry vlastní konstrukce a různých velikostí.Tady si nechávám dělat na míru náplně.Udělají jakýkoliv tvar a velikost.Oproti tzv."Biofiltrům"(tento obchodní název nemám rád,protože je to jen slovní hříčka)prodávaných v obchodech to tady vyjde velmi podstatně laciněj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2006 20:56 Usine – propustnost molitanu
Nejvíce se používají dvě velikosti koukni se na akvaristu.cz obchod. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2006 11:06 antik – molitan
Já bych klidně doporučil jemnější biomolitan, nebo sehnat velkou molitanovou houbu, ta by měla vydržet. Klasický molitan se mi osvědčil zatím nejlépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2006 08:45 gerrik – propustnost molitanu
Mám ve vnitřním filtru molitan, který má celkem jemnou strukturu, takže poměrně rychle se zanáší. Mohu ho vyměnit za molitan s hrubší strukturou? Nebo rovnou biomolitan? Dá se vyprat? Dík
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 19:33 Žena katunka [158] – Havel
Rostlinám se zatím daří...plánuju tam přidat ještě jednu zářivku, dopředu před ty dvě je tam místo akorát ještě na jednu....Já ten filtr taky časem plánuju vyměnit, ale až budou peníze :-(. Zatím mi teda nepřipadá, že by to rostlinám nějak vadilo...spíš mi vadí ta hnědá řasa..pravděpodobně rozsivky a proti tomu by snad ta zářivka navíc mohla pomoct...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2006 18:38 Havel-st – filtr
A jak jdou rostliny? Mně to začalo vegetit, až když jsem to stínící monstrum vyndal a nahradil malým Atmanem z karanténky. Teď připravuju výrobu venkovního filtru s původním motůrkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2006 17:53 Sidonius – To Katunka
palec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 14:00 Žena katunka [158] – saint
No já jsem měla ze začátku dost velký problémy s obsahem dusitanů...jsem blbec jsem tam brzo nasadila ryby....a všichni tady mi ten filtr pomlouvali takže jsem dokoupila ještě bublifuk (copyright by Sid :-D ) teda klasickej molitanovej filtr se vzduchovacím motorkem. Snížila jsem průtok aby voda netekla tím prvním přepadem. Ten jemnej filtr jsem dala jak je termostat od topení s regulací teploty tak před to...je tam místo na takovej 2 cm proužek. Ten průtok jsem pak ale zase zvýšila, protože se mi tam začala dělat hnědá řasa...když je tam ten molitan navíc tak už to tak rychle stejně neteče ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2006 12:50 Muž saint21 [11] – Filtr
Byl to set jaky se Pearl 80. s akvariem, filtrem atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2006 12:49 Muž saint21 [11] – Filtr
Aha to je dobry napad. a jak ti to filtruje? nemas nejaky problem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 11:56 Žena katunka [158] – ...
Myslím, že máme ten stejný filtr...já jsem místo toho posledního molitanu dala takový drobný kamínky Aquaclear a ještě za ten poslední košíček, kde bylo trochu místa jsem nacpala koupený jemný molitan ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 10:55 Muž saint21 [11] – Filtr
aha takze uz jsem zjistil, ze to neni blbost a asi jako posledni molitan tam dam jemnejsi nez je ten puvodni a melo by to byt v poradku. snad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2006 09:31 Muž saint21 [11] – Filtr a molitan
Cau lidi koupil jsem akva 112l a byl tam filtr se trema kosicky. Ve dvouch jsou molitany a v jednom jsou keramicke krouzky. Myslim, za ty dva stejne molitany nemaji vyznam. Co bych mel dat misto toho tretiho molitanu? uhli nebo koupit nejkay jemnejsi molitan? diky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 15:47 Muž [] Re: Vodník
ta díra se používá k nasazení na čerpací hlavu a taktéž k nasazení na tu trubici s hadičkou o bublamodelu.tak nevím co tě zmátlo? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 15:44 Vodník Re: Mr.BP
Jo já myslel že máš ten na vzduchovací motorek, jen na jednu kostku. Zmátl mě ten co tu psal o díře v molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 15:38 Mr.BP Vodník
100Kč není majland, ale proč bych měl kupovat něco za 100Kč se dvěmi kostkami, něco co ani nechci, když mám čerpadlový filtr ? Já se na něco ptal a ty mi odpovíš, tak si kup jiný filtr... To je opravdu konstruktivní přístup... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 13:06 Vodník Re: Mr.BP
No já nevěděl že 100 kč je pro tebe tak veká částka.Tak to ani na ten start filter nebudeš mít, to stojí tuším kolem 70ti kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 12:45 Mr.BP Vodník
Vodníku Vodníku, přeci nebudu kvůli výměně filtrační hmoty kupovat nový filtr ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 12:42 Vodník Re: Mr.BP
Kup filtr na 2 kostky, stojí asi 100 i s kostkama a měň vždy jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 12:39 Muž [] Re: Mr.BP
Tak konkrétně tento model se špatně praktikuje.
U vnějších filtrů vždy část staré houby ponechám aby se bakterie rychleji přemístily do nového.U kostek je třeba aby se neprovedla výměna současně s částí vody.V dobře zaběhlém aqa jsou bakterie všude a nejvíce ve dně.Pokud tedy dojde ny tu výměnu a je možnost kousek staré dát do nové tak bych tak učinil.Stačí do ty předvrtané díry.Nebo vymácháme starou houbu a až přestane pouštět vyloženě hnědej sajrajt tak ji lehce vymáchneme přímo v aqa.Ne ale moc,jinak se to pěkně zakalí.A nová houba část bakterií nasaje a ubytuje.Jinak mě nic nenapadá.Je to asi lepší než kupovat drahý nitrivec a podobné vodičky. ;-)

Dokud se to nerozpadá tak je to v pohodě.Není problém to mít i několik let u hrubších molitanů a u jemnějších je to méně v závislosti na zanesení a možnosti vyprání.Ve vnějších filtrech to mám přes 7 let a pořád to drží pokupě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2006 12:28 Mr.BP – Molitanový Biofiltr - interval výměny
Jaká je životnost molitanového biofiltru ? Když koupím novou modrou kostku, jak ji "zajet", aby výměna za starou (dejme tomu potrhanou) nenarušila chemickou rovnováhu v AQ ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2006 09:38 don – k filtrům
Aqael fan je levný 300 kč ale má malý oběm filtrační hmoty. lepší je nějakou tu stovku přidat a koupit si Shark 500 kč. na trhu je celá řada ještě lepších filtrů třeba eheim 800 kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2006 12:47 Muž [] – ....
těch filtru je mnoho zajdi někam do prodejny a oni ti poradi,a za tisic budeš mit určitě na viběr. a jinak kupuješ podle litru.ja mam Aquael Fan -2 a jsem spokojeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2006 20:56 Baron – Výměna molitanového filtru
Ahoj, potřeboval bych poradit jakej mám koupit filtr do 120l akvaria. Zdá se mi že molitaňák poněkud nestíhá tak bych ho chtěl nahradit nějakým lepšejším. Cena by měla být tak do 1000kč. Nevyznám se v tom.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [22]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23098x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12505?od=1051