Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak velké akvárium?

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jak velké akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2022 16:40 R Muž vaclav [14631] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rybak Majak
Záleží jen na tom, kolik můžeš na akvárium sehnat místa a pak bych šel na maximální možnou velikost. Jak se říká: akvária začínají od 100 litrů výše. Já jsem začal na 40-60 a pak 500 litrů tenkrát ale nebyl internet abych se zeptal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2022 14:32 Muž Jozef [313] Re: Rybak Majak
Všetko dôležité nájdeš tu na stránkach v atlase pre všetky ryby - rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny

Na začiatok pod 60 litrov nechoď ak to myslíš vážne - v menej sa zle udržuje rovnováha aj skúsenejším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2022 14:30 Mark
este jedna vec, pre jednu guramku, prísavnícka hnedého a jedného malého slimáka je zhruba kolko litrov ideal?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2020 21:25 R Muž ctibum [6963] Re: Jan M.
Pokud tě to opravdu chytlo, tak začni tím, že se tu zaregistruješ. Na uvítanou dostaneš pár odkazů pro začátečníky. Ty si pročti, ať napodruhé začneš líp. Ta desítka v práci je fakt přešlap, jak už psal ucx... Já měl v práci 8 litrů, pár okružáků, levatek, kružníků a krevetek (Red Cherry). Jen kryt a lampička. Ryby bych do toho nedal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.02.2020 21:08 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jan M.
Ne, zvířata si v té desetilitrovce nelebedí, ta tam za pár hodin začnou krutě trpět. Poznáš sám. Ancistruse určitě pryč (všechno špatně), betu raději do jiné nádrže a jen ty krevetky s rostlinami tam můžeš nechat (pokud jsi ho tedy založil správným postupem. což ovšem není jisté).

Úzké akvárium moc úskalí nemá, jen poměrně malou plochu hladiny resp. malý poměr plochy hladiny k objemu, čili nic moc výměna plynů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2020 20:46 Jan M. – Velikost akvária
Ahoj, omlouvám se, je to tu asi po bambilionté. Nicméně nedohledal jsem uspokojivou odpověd. Pořídil jsem si do práce akvarium cca 10l. Je v ní beta, šnek, ancistrus a pár krevetek, nějaký kytky. Akvárium je bez filtru a další techniky. Vše je ok, voda čirá, zvířátka si lebedí.
Dost mě to chytlo mě to a uvažoval jsem, že bych si pořídil nějaké akvarium i domů. Nicméně jsem limitovaný místem. Dalo by se uvažovat o velikosti 75cm(d) x 28cm(v) x 18cm(h). Jaké má úzkalí dlouhé, ale úzké akvarium?
Uvažoval jsem o bětě, k ní pár malých snášenlivých rybek a nějakou krevetku, nebo krabíka.

Ale nějak s rozumem, aby se tam v klidu vešly a nijak moc netrpěli. Pokud by to šlo bez filtrace, tak bych byl raději, ale nijak zásadně se tomu nebráním. Nejde o peníze, nebo tak, spíš jen bych dal přednost řešení s co nejméně techniky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 23:19 Muž vlka [3462] Re: pitris65
To vůbec neřeš. Dobrej podstavec - skříňku a při tak malym AQ to neni žádnej problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2019 22:58 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: pitris65
To unese dost. Pokud víš, jak máš směrované trámy a kde zhruba jsou, tím líp. Variantně můžeš kotvit do té zdi. Každopádně chceš relativně malou nádrž a ta nebude vážit tunu, o to to máš jednodušší.

Možností máš celou řadu, ~200 kg unese skoro libovolná komoda, které vyztužíš záda třeba OSB deskou. Taky lze do té skříňky vestavět vnitřní konstrukci z KVH nebo z jäckelů, postavit si vlastní podstavec a ten pak doplnit dvířky a boky, aby jako skříňka vypadal nebo koupit speciální akvarijní skříňku. V takovém případě bych volil nějakou bez nožiček, případně bych ty nožičky odmontoval, aby ležela na podlaze celou plochou. Vyber si třeba tady: www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 22:55 Muž pitris65 [9] Re: _ucx_
Chtěl bych předělat moji 63 tku a 27ku na jedn větší se stenými obyvateli.
Výška skříňky asi 60 cm.Je to v podkroví se zkosenou střechou..
Původně to byl jen obecnÿ dotaz.Po přeložení sem mi je jasnÿ že chybí podklady.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.12.2019 22:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: pitris65
Pokud bude akvárium stát napříč nosným trámům, tak 300 litrů by z hlediska nosnosti neměl být problém. 100*40*40cm můžeš umístit naprosto bez obav. Stolek stačí dřevotříska, ale je potřeba aby měl pevná záda a nezbortil se.
Čas údržby víc záleží na typu akvária, osádce a tom, jak jak provádíš údržbu než na objemu akvária. Mám 300l akvárium, které mi zabere cca 1 hodinu měsíčně (5 minut příprava hadice, 30 minut protrhávání rostlin, 10 minut čištění skel, 5 minut úklid a zbytek je na věci, které nedělám každý měsíc). Obecně nejvíc času zaberou rostliny. Výměna vody znamená natáhnout hadici, napustit vodu do hadice (max 5 minut), pak nějakou dobu trvá vypouštění a napouštění, ale u toho nemusíš stát a klidně můžeš dělat při tom něco jiného (věnovat se rodině a jen to po očku sledovat).
Ale chce to všechno vychytat, ze začátku mi to všechno trvalo násobně déle. 100 litrů bych viděl jako minimum pro začátečníka. V menších objemech se tvé chyby projeví mnohem více...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 22:42 Muž pitris65 [9] Re: laguna1505
stát u nosné zdi v RD,podlaha dřevěný rošt+ osb desky.Stolek taky není....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2019 19:44 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: snajprik
Odkalit metr čtvereční zabere víc času a dá víc práce, než odkalit 0.1 m2. Vyměnit 200 litrů předehřáté vody dá víc práce a zabere víc času, než vyměnit 20 litrů. Uznávám, že v malé přerybněné dvacítce nebo padesátce musíš měnit vodu a odkalovat výrazně častěji, než v nepřerybněné pětistovce, ale to jaksi není o velikosti té nádrže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 19:30 Muž laguna1505 [61] Re: pitris65
...na čem, a kde to akva bude stát...? Komoda,originální stolek,vlastní konstrukce...? Nosnost podlahy v paneláku je jiná než v ŘD....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2019 19:28 R Muž afc1886 [14913] Re: pitris65
pitris65 napsal:Na větší si z hlediska zátěže moc netroufám...Kterou velikost by jste mi spíše doporučili.
Nevím kde bydlíš, ale u akvária 100*40*40 bych neměl strach tam kde normálně lidí bydlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2019 18:58 Muž snajprik [57] Re: _ucx_
Ja mam v izbe veľké akva a údržba je cca 2hodiny mesačne. Údržba spočíva 2x mesačne výmena po 10% vody cca 200L, 2x mesačne pristrihnem rastliny, 1x mesačne vymením naplň v burčiaku, 4x do roka vyčistím filter, to je všetko, takto bežím vyše dvoch rokov. A to je rastlinne s cca 150 rybami s CO2 6000Lux. Je pravda že pri reštarte je s tým viac prace, ale to je raz za 5 rokov.
No ja to tvrdím 2 hodiny mesačne údržba akva čo ma 2,6m, zaberie toľko času ako hocijaké mini akva. Overene odskúšane je to fakt ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 18:06 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: snajprik
snajprik napsal: V akvaristike neplatí, že čim väčšie tým viac roboty.
No, to bych tak úplně netvrdil... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 18:00 Muž snajprik [57] Re: pitris65
V akvaristike neplatí, že čim väčšie tým viac roboty. Záleží čo tam chceš chovať, keď krevetky tak nejak do výšky to hnať nemusíš, ale keď náhodou skalárne tak po 50cm hĺbku ani náhodou.
Naj univerzálnejšie akva je 100x40x50, stačí tenšie sklo 8mm je ešte malé ľahká manipulácia ľahká údržba nízka cena.
Záleží na tebe stojan svetlo filtrácia či si to vieš poriešiť sám, alebo kúpiš napríklad Juvel 180 tu neriešiš nič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 17:51 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: pitris65
A co kdyby ses vyjádřil, co bys v tom chtěl mít, kolik máš místa, jak vysoko to chceš mít atd.? Jinak obecně od boku -- 80x40x40 je určitě lepší než 100x30x40. Je lepší, když výška je stejná nebo menší než šířka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 17:41 Muž pitris65 [9] – Výběr akvária
Ahoj všem!Chtěl bych si pořídit větší akvárko místo stávající 63 tky a to buď 100x30x40 cm nebo 80x40x40cm.Na větší si z hlediska zátěže moc netroufám...Kterou velikost by jste mi spíše doporučili?Taky bych uvítal za tip na skříňku nebo stolek(komodu...)pod něj.Na čem ho máte vy?Děkuji za tipy....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2019 19:15 Muž 4Sima [1897] Re: Martin13
Ahoj, můžeš zkouknout www.zekia.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 16:30 Martin13 Re: ZDRI
Jasně, mám rád když se trochu něco odlišuje, ale tady si právě nejsem úplně jistý kvůli zakřivení čelního skla. Když ho někde vidím, tak většinou prázdné a nejde mi si přestavit to uvnitř :-). V té 350 se už člověk rozfrčí ne ?...místa by mělo být dost. Jinak tedy díkes za postřehy...podívám se na tu Deltu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2019 16:18 Muž ZDRI [1415] Re: Martin13
Tento typ rohového akvárka jsem také hodně zvažoval. Mají ho kolegové jako okrasné ve firmě, pro mé oči to trochu zkresluje. Takže po dlouhé úvaze nakonec mám typ DELTA (rovná přední strana, "useklé" rohy). Na rohovky se celkově dost nadává (horší využitelnost), ale pro mě je to naopak paráda. V koutě obýváku nepřekáží, vypadá výborně, zadní roh je ideální na instalaci rohového hamburského filtru, dlouhá přední stěna působí dojmem mnohem většího akvárka. Ale mám ho vyloženě jako krevetárium, u ryb (zvláště větších) to může být jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 15:57 Martin13
Ahoj, mám myšlenku na větší akvarium, ale vychází mi to doma na rohové. Vyhlídnuté mám Akvárium Juwel Trigon 350...máte někdo prosím zkušenosti s rohovým typem. Není to nějak zkreslující pohled dovnitř? Děkuji předem za názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2019 15:02 Žena Cancita [4] Re: gabinka632
Ahoj, já také váhala jako začátečník, nejdříve jsem chtěla Rio 125l, ale po pročtení zdejšího fóra a hodně přemýšlení jsem se rozhodla pro tu 180l. Už ji mám objednanou a moc se těším. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 15:02 Žena gabinka632 [14] Re: ZDRI, PetrO
Super, moc děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2019 14:23 Muž PetrO [753] Re: gabinka632
Ahoj.
Jestli máš tu možnost a plánuješ, že se v tom budeš do budoucna chtít pořád dál hrabat, tak klidně to větší..
Na kytky si zkus klidně napsat žádost tady do inzerátu, jestli by někdo nedaroval. Sem tam někdo něco i nabízí sám ve vlákně darování.
Dost to pomůže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.04.2019 14:23 Muž ZDRI [1415] Re: gabinka632
Není až tak důležité, zda jsi začátečník nebo zkušený akvarista. Pokud se vejde domů, z těchto dvou bych si určitě vybral Rio 180. Je větší, ale hlavně má dvakrát větší plochu dna (dá se tu více tvořit, nasázet více kytek, lepší stabilita nádrže). Navíc má vyhovující LED osvětlení (2x23 W) a relativně slušný filtr. Já osobně bych na tuto velikost akvárka použil sklo 8 mm (zde je 6 mm), ale Juwel je velká zavedená značka, takže asi vědí, kam až mohou jít.

PS: Ad kytky - než začneš draze objednávat rostliny, uveď odkud jsi a sleduj zde téma Darování... (pravidelně se zde zadarmo/za čokoládu nabízí spousta krásných zdravých kytek, navíc submerzních, takže nebude takový problém s jejich adaptací v akvárku (prodávané od velkých prodejců jsou často submerzní, takže pod vodou se musí adaptovat, což v nově založené nádrži není vždy tak jednoduché...).
rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 14:05 Žena gabinka632 [14] Re: Smetany
Děkuji. :-) S tím už jsem se smířila, že to bude tak kolem 2 tis. jen za kytky (snad jich bude 25 stačit). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.04.2019 14:01 Muž Smetany [1226] Re: gabinka632
:-P Pokud máš prostor a finance tak čím větší akvárium tím lepší. Důležité je na začátku nepodcenit kytky. Buď sehnat dárce nebo se smířit s tím že budou drahé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 13:57 Žena gabinka632 [14] – Juwel Rio 180×Juwel Rio 125
Ahoj, můžete mi prosím poradit, jaké akvárium pro mně jako pro začátečníka bude lepší? Jestli Juwel Rio 180 (101×41×50) nebo Juwel Rio 125 (81×36×50)? Čím více čtu, tím víc jsem mimo. smich Dočetla jsem se, že pro začátečníky jsou vhodné nádrže o objemu 100-150l. Nejdřív jsem byla rozhodnutá pro 180, ale teď už jsem úplně zmatená. Až se nádrž zaběhne a zaroste, chtěla bych do ní přesunout dánia perlová (10 ks) a pancéřníčka pandu (6 ks) a přidat i další rybky (dánia jsou tak trochu pro svou barvu "neviditelné"), např. tetry ohnivé nebo krvavé, či razbory hengelovy a na dno ještě možná 1 pár lokárie kopinaté, tak aby byla nádrž dostatečná. Už si tím lámu hlavu 2 měsíce a jsem asi ještě víc mimo, než na začátku. stydim
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2018 07:38 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: nekdo
Přesně tak, udělal bych co největší. Jestli to unese strop a je tam místo, třeba vyjde větší než 300l. S větším objemem se dá dělat v budoucnu cokoliv, od velkých rostlin, hejna malých rybek, ale i velké ryby. A bonus navíc ve stabilnosti prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2018 06:36 Muž nekdo [355] Re: Tom
nemělo by to být naopak ?
tzn řešit prostor, který chci/mohu vyuzit pro akvarium a k tomu pak udelat co nejvetsi mozne akvarium ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2018 21:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tom
Není lepší na to jít naopak? Říct si, jaký mám rozpočet a jaké místo a ty rozměry z toho už nějak vyplynou. Ale pokud chceš 300l, tak bych šel do 120*50*50cm nebo do 190x40x40cm. Mám cca oba rozměry.
Víc se mi líbí druhá varianta, ale je dost nízká na spoustu rostlin, osvětlení na takovou délku se blbě shání a pokud budeš topit, budou u ní větší tepelné ztráty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 21:17 R Muž afc1886 [14913] Re: Tom
Moc nechápu co chceš slyšet. Ty sám musíš vědět, jak velké akvárium si můžeš pořídit. Jinak 300 litrů je 120*50*50.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 21:15 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Tom
120x50x50, 8cm, 300 l, cena 2.435,00 Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 21:12 Tom – 300 litru
Chtěl bych si pořídit rostlinné akvárium cca 300 litru . Jaké rozměry akvária by jste mi doporučili z vlastní zkušenosti? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.10.2018 14:45 Muž dudak [1885] Re: PetrCR
ten Diversa set vypadá pěkně, ale světlo je slabé, takže nenáročné rostliny a tloušťka skla 8mm na 57cm výšky je hodně podprůměrné, většinou se od 50 cm dělá z 10mm skla a 60cm výška už z 12mm. Neříkám že to nebude držet, máme v práci taky nějaká akvárka z 8mm a jsou 60cm vysoká, ale do obýváku bych si to nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2018 07:26 PetrCR Re: 4Sima
Jěště jsem našel tohle - ale výška je nižší www.akvamex.cz/… , má i filtraci. Ale tu zrovna dost lidí nechválí. Toto aq je o 100l menší,s komplet výbavou i stolkem je lacinější. Do Divesi asi jde přidat led zářivka - ale je to Polsko. Nic proti nim, ale všechno ostatní co jsem od nich viděl vipadá dost lacině... Snad ty led zářivky za něco stojí... A jaký vnější filtr by jse mi doporučili ? V té záplavě si neumím vybrat. Nějaký zlatý střed , dík moc mi to pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 20:45 Muž 4Sima [1897] Re: PetrCR
Je to zajímavý, jen bych možná na tu výšku volil silnější sklo. Co jsem se díval u Bendla tak uvádí na výšku 57cm sílu 10mm, sklorex má u výšky 60 cm taky 10mm. Ale v těch setech (např. Juwel) bývají ty skla slabší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 18:44 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: PetrCR
Podľa mňa super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 18:40 Muž PeCh [77] Re: PetrCR
Mne sa páči. Skaláre by prijali aj väčšie, ale hádam ťa tu neukameňujú. Čo sa týka svetla, tak by sa zišlo aj silnejšie, takže to nebude pre rastlinky náročné na osvetlenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 13:17 PetrCR – set Diversa
Prosím o radu. Rád bych pořídil akvarium se stolkem a krytem osvětlení. Délka 100cm/více místa neni/ výška min 50cm /rád bych skaláry/. Protože bude postavené v obýv.pokoji v novostavbě,tak je důležité jak bude komplet vypadat.Projel jsem co mohl ale nic jiného než toto nenašel - www.raj-akvaristiky.cz/… - je to použitelné pro "normálního smrtelníka" - běžné spol.akvárium se skalárami. Dík ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.10.2018 10:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Občan
29cm na délku je hrozně málo. To je tak na 1 bojovnici, párek nějakých malých labyrintek nebo skupinu ryb, co moc neplave (třeba Hlaváči rodu stiphodon).
Pro klasické ryby do miniakvarií jako jsou rasborky mi to přijde málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2018 10:20 R Muž Anthrax [4816] Re: Občan
Je třeba počítat, že čistý objem vody bude někde na 20 l. Takže ty nejmenší druhy:
rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova
mikrorazbory
nebo jedna rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Ale pokud by bylo nějaké centimetry do stran přidat bylo by to jedině dobře. Nejen že se rozšíří škála možností z čeho vybírat. Ale bude to taky praktičtější na údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 09:50 Občan
Délka nádrže 29
Šířka nádrže 27
Výška nádrže 40
Jednotka měření
Objem nádrže:
31.32litrů
Dobry den myslite ze takto vysoke akvarium je vhodne? a na jake rybycky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2018 21:33 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: DenisLin
Počítej AQ v rozměru min. 50 x 25 x 35 (43l) pro dvě samičky.

Ale stále platí obecná pravda. "Co je malý to je hezký, ale co je větší to je hezčí" smich

Rybky se ve větším AQ bát určitě nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2018 22:26 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: DenisLin
Je tam i odkaz, plave v nádrži a podívej se, kde je chovají ostatní a jak jim prosperují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2018 20:45 Muž DenisLin [7] Re: Wanderer
Do atlasu jsem samozřejmě koukal, ale nejsem moudrý z těch 40 litrů. 40 litrů pro 3 rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2018 20:21 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: DenisLin
A co se podívat do atlasu? Tam je vše potřebné uvedeno. rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_trpaslici

Uživatelé a správci webu si s tím dali práci, máš to před nosem, tak to prosím používej a podívej se prvně tam.

Jo a ještě bych dodal ke každému číslu objemu, jedná se o minimum, tj. větší = lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2018 20:06 Muž DenisLin [7] – Čtverzubec
Ahoj, plánuji do budoucna další akvárium. :) Přál bych si čtverzubce. Chtěl bych alespoň dva. Ale netuším jak velké akvárium? Díky za rady palec

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6566x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8303-jak-velke-akvarium