Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Skalára - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Skalára - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 14:29 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Michal
hlístice
Capillaria - Jsou to tencí červi, velcí do 1 cm, kteří žijí ve střevech ryb. Nejvíce jimi trpí skaláry, terčovci, ale i další větší cichlidy, sumci příp. i jiné ryby. Červi často perforují střevní stěnu a zaplavují tělní dutinu, ve výkalech ryb se objevují oválná vajíčka červů. I při velkém příjmu potravy ryby hubnou, objevují se u nich velmi dlouhé, bílé výkaly, případně dochází následně k velkému zvětšení objemu břicha. Silně napadené ryby ztrácí zájem o potravu, chřadnou a hynou.

Nevím, zda je to ono, mrkněte na zdroj www.akvarijni.cz/… je tam i o léčbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 13:57 Michal – Parazit na skalárovi
Fotka k příspěvku Na skalárovi som objavil takéto svinstvo, neviem príliš o čo ide, ale pôsobí to ako nejaký parazit, trčí z toho krátke tmavé vlákno. Mám strach aby to nezasiahlo aj ďalšie rybky, ale môže to ísť iba po jednom druhu. Vopred vďaka za pomoc. Rybka sa správa úplne normálne ako keby nič na sebe nemala. Fotka nie je najkvalitnejšia fotiť akvárko nie je žiadna sranda. Aspoň pre mňa.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 21:35 Muž kortezhugo [983] – Re: skalarakva
...a ako dlho je v akva?
lebo sa "bezne" stava ked sa prinesu domov ze par dni nezeru resp. musia si zvyknut - ci uz na inu potravu a prostredie...

este k tejto otazke "za jak dlouho se samička může oplodnit??"
cca za 2 roky ale pocitam od vyliahnutia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 18:21 Muž kortezhugo [983] – Re: Forro
sa stane - pravdepodobne sa zlakol "trhol" a o nieco sa odrel...
to neries - s toho vyrastie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 15:18 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: skalarakva
chtělo by to víc popsat nádrž, osazenstvo a údržbu, takhle ti nikdo neporadí. Nejlíp si tady založ prezentaci s fotkami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 11:20 skalarakva – Skalára věčně u dna + ancitrusy
Fotka k příspěvku Ahoj,

mám několik skalár,jsem začátečník - skaláry mám poprvé... jinak akvaristice se věnuji přes dva roky...

Moje jedna skalára se neustále drží u dna, nepřijímá potravu, nic nechce. Co s ní? Nechat ji volný život?


Mám ještě jednoho cca 13cm ancitrusa, 11cm ancitrusa, a teď jsem obdržela od kámošky 2x 1-2 cm ancitrusy. Za jak dlouho, poznám, zda-li to je samička nebo sameček, a kdyby to byla samička a sameček, za jak dlouho se samička může oplodnit??


Díky, skalarakva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 10:50 Žena Forro [3]
Fotka k příspěvku Ahoj, potrebuji radu. Skalare se udelala pres noc bíla skvrna na boku a ma trochu potrhanou spodni ploutev. Pridam fotku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 21:05 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Romy
no oni ty nový skaláři nebudou dřív jak za 3 týdny si myslim..musim nejdřív zřídit přechodné akvárko, který asi bude taky fungovat jako karanténa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 20:35 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Killer
Rozhodni se sám,já bych je tam nedával,a zachoval klasickou karanténu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 20:34 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Romy
Takže se nemusim bát že by to mohli chytnout další skaláry, který chci v nejbližší době pořídit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:57 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Killer
Tak to už může být oslabení imunity i věkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:34 Muž Killer [133] - Sumci – Re: Romy
Tak dík za odpověď,myslim že ty druhý 2 skaláry to čeká taky..nemaj zas tolik propadlý spánky,ale taky nicmoc..ale aspoň si užili 7 let života..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 19:21 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Killer
Napadení vnitřními parazity ve velmi pokročilém stadiu.Ta už čeká na smrt... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.10.2010 19:12 Muž Killer [133] - Sumci – nemoc? staroba?
Fotka k příspěvku Co je tý potvoře? má divně propadlý spánky pro ty který se asi budou chtít prát proč je fotka zepředu..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 15:14 Hostmir – ..
Fotka k příspěvku a tady je ještě jedna fotka..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 15:13 Hostmir – Nemoc skalary
Fotka k příspěvku Potřeboval bych poradit, mám problém se skalárou. Na čele jí vyrašil malý hrbolek s bílou špičkou, vypadá to jako "jebák":-) ... bohužel není moc fotogenická, takže to na fotkách nejde moc dobře vidět, ale snad mi někdo dokážete poradit:-) nechová se jako nemocná, žere normálně, loví, je čilá a vše je ok. Ze začátku to byl jen malý hrbolek a pak se náhle zvětšil a špička zbělala.
Děkuju za každou radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 14:35 Nelly – Re: JuraS
Tomu se říká provizorní řešení do pondělí než přijde výplata =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 14:31 JuraS – Re: Nelly
no když se ptáš na to jestli by stačila lampička ze stolu..co si o tom pak máme myslet ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 14:29 Nelly – Re: JuraS
Hele tohle není moje první akvárko =) Jen to sou první skaláry a jedna z nich se chovala divně tak mně to trochu vylekalo =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 14:18 Muž Yirka [9141] – Re: Nelly
Jaké jsou parametry vody, jak děláš údržbu? Co testy na NO2, NO3?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 14:16 JuraS – Re: Nelly
než všechno 1000x omílané znovu opakovat co tak si přečíst třeba tohle...
rybicky.net/rady/zakladame-akvarium-krok-za-krokem
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
a vůbec se inspirovat tady rybicky.net/rady/
nevím jak to jinak popsat..koupit si letadlo a když ne neodlepím od země tak nadávat, že má špatný motor ? nebo teprve potom číst že bych měl startovat z pevné rovné plochy a ne z parkoviště na sídlišti...či jak to slušně popsat jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:34 Nelly – Re: romant
Mno dejme tomu než pořídim osvětlení by na pár dnů mohla stačít lampička třeba ne?......taková ta Uv nevim co....prostě kancelářská
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:30 R Muž romant [27987] – Re: Nelly
Než půjdeš kupovat ty kytky, tak si opravdu pořiď nějaký osvětlení, jinak ty peníze za rostliny vyhodíš. Mrkni v inzerci, každou chvilku tam někdo prodává nějaký osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:28 Nelly – Re: kortezhugo
tak myslim si že přímo zboku to nebude :) okna mám za akvárkem, takže by mělo svítit spíš zhora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:27 Muž kortezhugo [983]
JuraS napsal: proč v každé knížce o akvaristice je psáno, že by na akva nemělo z boku svítit přímé denní světlo ???

...ono to treba "upresnit" - denne svetlo nie je problem...
...problem je ked tam svieti priamo Slnko z boku...
...ale to dufam nebude tento "pripad"... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:21 Nelly – Re: JuraS
BTW v jedný knížce o akvaristice jsem četla že není nutný osvětlení zářivkou když člověk zkusí využít klasickýho denního světla-že to stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:20 Nelly – Re: JuraS
Jsou na to tak zvyklý už od května, takže si nemyslim že by to bylo světlem, navíc nemaj šok z náhlýho rosvícení nebo tak něco, jelikož žaluzie na noc nezatahuju, takže jak se rozednívá, tak se rozednívá....stejně jako v přírodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:16 JuraS
Z čeho se asi lekl ? no mě by taky asi za chvíli jeBBalo kdyby slunce svítilo z boku a ne z hora jak jsem od svých předků pár tisíc let zvyklý...proč se asi dává světlo nahoru nad akva a proč v každé knížce o akvaristice je psáno, že by na akva nemělo z boku svítit přímé denní světlo ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:16 Nelly – Re: Deathbull
myslela jsem si že to je jedno jaký má člověk dno :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:11 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Nelly
Ještě si zkontroluj jestli ti v noci nepadá teplota na nějakou špatnou hodnotu a pořiď si osvětlení jinak ten nákup kytek bude tak nějak k ničemu, světlé dno rybám na pohodě také nepřidá...a časem jim bude akvárium nízké. Hodně zdaru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:04 Nelly – Re: kortezhugo
Tak moc děkuju já skočim odpoledne do zverimexu a nějaký tam nakoupim, doufám že rybka bude v pořádku :( tohle jsem u nich fakt ještě nikdy neviděla a dost mně to děsí.....mám je už od května, pořídila jsem si je k narozkám....krunýřovce mám měsíc, ale nijak na něj nereagujou....akorát teda se občas stane že ta druhá skalára (ta která je momentálně zdravá) se mu občas pokouší ukrást jídlo =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 13:01 Muž kortezhugo [983] – Re: Nelly
...tiez tam nic "zle" nevidim...
okrem stresu-"strachu" v ociach...ale mozno je to len fotom...
krunýřovci...pravdepodobne nebudu problem...
ale ako pise romant...rastliny pridaj - oni sa obcas tiez radi "schovaju"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:56 Nelly – Re: romant
Myslíš že by jim mohl vadit? A čím? Mám ho asi tak nějak od poloviny srpna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:53 R Muž romant [27987] – Re: Nelly
Něco vyššího, třeba nějakou valisnerku, nebo nějakou stonovku. Ještě k tomu krunýřovci, to, že si jich nevšímá, ještě neznamená, že jim nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:49 Nelly – Re: romant
Ale ten krunýřovec si jich vůbec nevšímá :( na rostlinky se chystám ale ještě nevím jaký by se tam hodily :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:48 Nelly – Re: Nelly
Focený to je včera a žádný vzhledový změny na něm nepozoruju (jako že by měl něco na tělíčku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:48 R Muž romant [27987] – Re: Nelly
Tak podle mě jsou opravdu stresovaný z toho prostoru. Je to prázdný. Přidej tam další rostliny. Celkově je takováhle nádrž pro skaláry a krunýřovce, kterej ještě naroste nevhodná. Když už, tak bych tam nechal jenom ty skaláry a toho krunýřovce dal pryč. V malým prostoru je pak může stresovat i maličkost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:46 Nelly – Re: kortezhugo
toho co je vpravo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:46 Muž kortezhugo [983] – Re: Nelly
Fotka k příspěvku ...a kereho to "klepe"???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:39 Nelly – Re: Nelly
Tak tu prezentaci už mám hotovou i s fotkama - ty ryby tam sou vyfocený všecky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:36 Nelly – Re: Nelly
jo a ten krunýřovec je asi velkoploutvej....nebo mu je aspoń hodně podobnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:36 Nelly – Re: romant
Skaláry maj tak 7-8 i s těma všema plouvema, krunýřovec má 9 cm........akvárko je dlouhý 80cm, vysoký 50 cm a hloubka je 30 cm.....kdyžtak už si dělám prezentaci nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:24 R Muž romant [27987] – Re: Nelly
Jaký jsou rozměry toho akvárka? A jak jsou ty ryby velký? A ten krunýřovec, co je to zač?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:21 Nelly – Re: romant
nene jen dvě ty skaláry a jeden krunýřovec jinak nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:15 R Muž romant [27987] – Re: Nelly
Jak už jsem psal, něco ho stresuje. Jiný ryby než píšeš v akva nejsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:15 JuraS – Re: Nelly
doplň svoje údaje o profil akva..je to jako kdybys zavolala doktorovi a do sluchátka "..pane doktore, tady jak si ukazuju tady mě píchá..co si na to mám dát...?"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:13 Nelly – Re: JuraS
To je zajímavý....a čím by se mohl otrávit?Druhá skalára i krunýřovec sou uplně v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:12 JuraS – Re: Nelly
tipuji...otrava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 12:08 Nelly – Re: Nelly
Tak to dělal znova, zase ty prudký trhaný pohyby a dokonce narazil do teploměru až to cinklo, potom plaval jakoby skoro na boku pusinkou u hladiny a měl staženou ocasní ploutvičku, ale nic nedělal (nelapal po vzduchu nebo tak něco). Te´d zase vypadá normálně. Já tomu nerozumim :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 11:31 Nelly – Re: Nelly
Lidi fakt to nemůže bejt nějaká nemoc?......asi už začínám bejt paranoidní....
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 39

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 36384x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5376-skalara-nemoc?od=1401