Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké hejnové ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jaké hejnové ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 19:53 Jacob
A co takhle gavůnky? Ty se z hejna nehnou. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 15:26 Jarka Re: pancéřníček
No já bych ráda jeden druh, ale pořád se nemůžu dočkat, než je ve zverimexu dostanou. Proto mě napadlo koupit teď třeba 3 od jednoho druhu a 3 od druhého, až je dostanou. Ráda bych už tam měla nějaké čističe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 14:31 Muž pancéřníček [168] Re: Jarka
Pancéřníčci různých druhů se hejnují pouze z nouze,pokud jich je od každého druhu dostatečné množství,drží pospolu,nemíchají se.To neplatí samozřejmě v době krmení a za stresových situací.Nebo pokud je nádrž hodně členěná,s hustým porostem,bez agresivních ryb tak jsou také roztroušeni po celém ag.Ale i přesto se mnohokrát za den vyhledají,zhoufují a po nějakém čase zase rozpustí :-) Vědí o sobě a to jim dodá pocit bezpečí.Určitě je špatné pořídit si od každého druhu pár jedinců,je to hejnová ryba a podle toho se musíme zařídit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 13:56 Žena bluedream [245] Re: Jarka
Mám v akva pandíky a klínoskvrnné a každá skupinka na svém písečku. Takže mě se nehejnují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 13:56 R Muž Silent [5949] Re: Jarka
Pokud to budou podobné druhy tak by v tom neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 13:54 Jarka
Hejnují se vám různí pancéřníčci? Když má být hejno od cca 6 ks, tak mě zajímá, zda můžu vybrat více druhů a zda se budou i tak považovat za hejno.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 23:28 marsz Re: JuraS
Hejno je obrana a stresová reakce, ne? Spokojeně se potulující neonky a pancéřníčci jsou asi to čemu by dal běžný chovatel přednost. Nevím ale, co je přirozenější. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 22:00 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Bára
Dost casto sa zdruzuju mrenky nadherne s vizualne podobnymi druhmi, napr. parmicka stvorpruha. Ale to je dane ich povahou, su dost spolocenske.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 20:43 Žena Linduš [166] Re: Bára
Neonka černá s obecnou vůbec. Zato osamocený pancéřníček tíhnul k neonkám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 16:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JuraS
Boraras Brigitae se houfuje neustále. Houfují se mi i Živorodky trpasličí a často se i obě dvě hejna spojí v jedno. A predátory tam nemá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 12:04 JuraS Re: Bára
Dej do akvárka nějakýho predátora-dravce a uvidíš jak se ti budou všechny ryby shlukovat do jednoho hejna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 11:36 Muž EMSI [3] Re: Bára
Áno, môžem potvrdiť. Parmičky purpurové (4ks) s Parmičkami čtyřpruhými (8ks) sa v celej nádrži chovajú ako jedno hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 11:21 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Bára
Určitě. Mě se takle párují razbory klínoskvrné s hengelovýma a černopruhýma. Dokonce i přísavka thajská s parmičkou černopruhou. Pokud mají sklon dělat hejno, tak jim je jedno že to není stejný druh. Stačí stejná velikost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 11:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bára
Me udelali spolecne hejno rasborky galaxy s pancernicky malymi a obcas se pridal i otik. Dokonce nektere rasborky napodobovaly pancernickovsky vypad k hladine
ale museli mit klid, jinak pancici zalezli pod filtr a nevylejzali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 11:05 X Re: Bára
Ne, leda ve stresu, kdy všechny budou utíkat, ale to bude efekt toho, že všechny budou v jednom místě a ne proto, že by cíleně dělaly hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 10:55 Bára – hejno z více druhů?
Chtěla bych se zeptat, zda je pravděpodobné, že se třeba příbuzné druhy rybek spojí v jedno hejno (např. neonka obecná a červená), dánia, atd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 10:47 Muž xOB [83] - CichlidyRe: zeck
Asi mas maly skalary :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 13:15 zeck Re: xOB
Mám neonky obecné po třetí, nedrží hejno ani když se skaláři třou nebo vodí mladé. Divné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2009 12:55 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Landvir
Neonky tvori hejno jen kdyz se boji.
Pokud jsou v akva bez vetsich ryb, tak plavou samy. Pokud je vsak v akva vetsi ryba (tercovec, skalar,...) tak tvori krasny hejno (cerveny i s obycejnejma dohromady)
Pokud chce nekdo krasnou hejnovou rybku, tak doporucuji Tetru červenoústou (Hemigrammus rhodostomus)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 08:16 Muž Landvir [57] Re: ApacheBa
Ted jsem si vzpomnel ze jsme na strední skole měli 400l akva, kde byli neonky, tetry, skalary, ancistrusi .... Aneonky s tetrama byli porad spolu utvorili jednu velkou skupinku a plavali porad tam a zpatky. Zalez asi na prostredi nebo nevim, je tezke to rict s jistotou.
P.S. Sry ze jsem si na to nevzpomnel uz v prispevku vcera ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 19:40 Muž ApacheBa [0] Re: Landvir
No ja sice odbornik nie som, ale mam 29 tetier neonovych a 15 neoniek cervenych. A ci boli len tetry, alebo su teraz spolu, plavaju si ako chcu, max utvoria skupinky o cca 10 - 15 kusov ktore sa navzajom prelinaju, ale ze by si videl v nadrzi huf rybiciek ako v dokumentarnych filmoch hejna sardiniek... Na to zabudni, len v case krmenia, to mam pri hladine ozaj podívanou, modro cerveno zelene blesky krizuju hladinu a sdrednu cast nadrze, radost pozriet.
A co sa tyka miesania, mam pocit ze neonky drzia viac spolu, ale niektorym je to šuma fuk...
Plavaju vsetky pokope, alebo mam male akvarko? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 18:48 Muž Landvir [57] Re: michaela
Podle mě se hejnujou, ale nechám to na odbornících, nevím to určitě a nemám s tím zkušenosti. Jsem zvedavej na další reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 18:45 Muž snickers [0] - TetryRe: Miras
Myslel to třeba obecně, hejnujou se spolu neonky červený a obecný? Mě to také zajímá jak na sebe reagují příbuzné druhy např neonka červená, modrá a např. zavojnaté formy neonek obecných. Ja mam např spolu neonky obecné a tetry červenohlavé, normalně si sebe ani nevšimnou, ale když je něco vyleká, např. při údržbě nádrže tak se mi tyto dva druhy shlukuji k sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 16:41 Muž Miras [111] Re: michaela
no v první řadě hejno utvoří až když jich je víc, což do 54l jich moc nedáš :-(, já měl asi 10 neonek a žádnej zázrak, až když jsem přikoupil, teď jich mám asi 25 tak plavou pěkně spolu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2009 16:12 michaela – reakce rybek
Dobry den, prosim o radu. Jak se zachovaji cervene neonky a tetry neonove v jedne nadrzi (predpokladana nadrz 54l, zarostla)? Utvori jedno hejno nebo budou 2 skupinky? Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 02:10 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Jrk
V takto velké nádrži s Vámi souhlasím,nepředpokládal jsem,že velikost ryb kolem 8 cm,by dotyčný dal do hrubých 63 l,proto jsem psal 100-150 l.Osobně bych do 63 l dal krevetky,hejno borarasek,nebo galaxek protože faktická litráž bude pod 50 l.Pak by to bylo jak barevné,tak i v pohybu efektní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 01:06 Muž Jrk [143] Re: Romy
Domnívám se, že jde o nádrž 63l, uvedenou v prezentaci, která je pro chov mnou výše zmiňovaných cichlidek v kombinaci se stávajícími neonkami červenými akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2009 00:57 Muž Jrk [143] Re: Jenick
Do Vašeho akva bych Vám doporučil párek Cichlidek Ramirézových. Mám podobné akva, jako Vy, jsem s nimi maximálně spokojen, mám je společně s neonkami, které chováte taky. Je to střašně zvědavá rybka, moji domácí mazlíčci, opravdu vřele doporučuji!
Odbočím, četl jsem Vaši prezentaci, měl jsem problém se sinicí, jako Vy, mám ho vyřešen! Nahlédněte do prezentace mé nádrže Jrk 63, jsou tam jak sinice (popsáno v deníku), tak i cichlidky. Kdyby jste potřeboval více infomací, napište, co vím, rád poradím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 00:57 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Jenick
Jde o to,jak velká je nádrž,pokud je menších rozměrů kolem 100-150 l,doporučil bych Puntius conchonius,je to velmi klidná a pěkná hejnová rybka dorůstající do 10 cm.Hejno 8 a více kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 00:43 Muž Henry69 [23] - CichlidyRe: Jenick
Mozna by te mohlo zaujmou tohle: rybicky.net/atlasryb/gavunek_diamantovy

V puvodni predstave jsem s nimi nepocital, ale ted o nich cim dal vic uvazuju. Pokud do nich nakonec pujdu, tak nebudu po rizovat nejspis barbusy nebo skalary nebo ani jedny a budou jen gavunci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 22:57 Muž Jenick [9] – neagresivní ryby asi 8cm velké
Rád bych pořídil malé hejno (4-5ks) ryb běžně asi 8cm dorůstajících. Jde o to, aby byly opravdu klidné a samci nebojovali a nedoráželi na samice. Zkoušel jsem čichavce, ale ti se proháněli pořád a končilo to tak, že jeden kus zahnal všechny ostatní někam pod kameny.
A zase bych rád choval i něco jiného než tetry a pancéřníčky. Jenže u labyrintek i cichlid jsou samci štvaví, u mečovek se to v atlase píše taky, nějak mi docházejí nápady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 20:03 Muž grizly [145]
Z vlastni zkusenosti ti doporucim Tetru krvavou, Parmicku ctyrpruhou v poctu 6-8 kusu od obou. Hlavne ty parmicky vypadaji hodne hezky. Taky zkus popremyslet nad pavima ockama. Samecci hraji vsemi barvami. Ja mam cervene, zlute, modre, ruzne kombinovane, s diamantovym leskem atd. Chovatele je prodavaji po 5 korunach. Porad se prohani a akva ti urcite ozivi. Taky mam Tetru zhavou, ma pres cele telo oranzovy pruh a ve svetle vypada dost hezky. A co se tyka mnozstvi ryb, jsou to male rybky a v akfarko moc nezatezuji . palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 19:43 Muž Yirka [9141] Re: fap
Můžeš dát nějaký bližší odkaz na tyto rybky? Připadají mi trochu jako GM.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 14:47 fap Re:
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku nebo tam dej parmičky čtyřpruhé zlate
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2009 14:23 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: panciřník
myslím si, že mít tam jen 60 teter neonových by bylo super - z toho tvého stávajícího osazenstva bych ještě popřemýšlel o případném doukoupení Crossocheilus siamensis - tyhle rybky jsou samotné smutné a náchylné k nemocem - uvidíš, že když jich bude třeba 5ks, tak maximálně ožije a bude paráda se na ně dívat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 21:50 Bexi
razbry (Klínoskvrnná,Hengelova,Espeho) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2009 21:26 Žena datura [104]
mám tetry Bleherovy a drží se víceméně při sobě. krásně uzavřenou formaci tvoří obzvláště ve společnosti nějaké dominantní ryby, kterou považují za hrozbu. to pak plavou v uzavřené formaci obzvlášť. v akváriu, kde jim budou dělat doprovod jiné podobně malé a mírné rybky se časem promísí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 22:58 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: venca21
Tuhle rybu vidim poprve a co jsem tak o ni zjistoval, tak dorusta velkych rozmeru 10-15cm a je agresivni mensim rybam :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2009 21:51 Muž Killer [133] - SumciRe: ancistrus, Roman
ancistrus: červenohlavá údajně moc hejno nedrží, ty zbylé jo
Roman: mě se drželi v hejnu asi týden když sem dal do akvárka ne moc velký skaláry..pak si zvykly že po nich skaláry nejdou a skaláry si zvykly na neonky asi..každopádně ikdyž už skaláry byly hovada tak neonkam to bylo jedno..žáídný hejno stejně tak tetry královský..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 17:54 Muž Sid [6655] - RostlinyRe: ancistrus
Nevím, která z jmenovaného tria je ta "nejhejnovatější" rybka. :) Jak jsem napsal - "používám" rhodostomy a ty mi přijdou hodně "hejnovité"... :-D
(Drží se v dolní polovině akva.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 17:47 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: Semtex
Jenže ty jsou převážně u hladiny, já chci aby byly v celém sloupci. Na hladinu uvažuju o sekernatkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 17:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: ancistrus
Mě se nejvíc v hejnu osvědčilo Danio pruhované. Jsou neúnavně aktivní, sem tam se rozdělí na 2 či 3 menší hejna, ale pak se o5 spojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 15:32 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: karbi02
Jj, barbusi jsou taky super ryby, ale ja chci spíš nějaké menší. Až se zbavím neonek, tak nejspíš pořídím ty tetry červenoústé a uvidí se. :-)
Ještě dotaz. Z tria tetra červenoústá/červenohlavá/bleherova je nejvíce hejnová ČERVENOÚSTÁ? Nebo je to prašť jako uhoď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 14:37 karbi02 Re: ancistrus
Kdysi jsem řešil úplně stejnej problém. Nakoupil jsem neonky a oni se rozplavaly. Nakonec jsem to řešil barbusákama. Ti byli v hejnu furt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 12:27 Muž venca21 [-1] - CichlidyRe: ancistrus
Jestli hejnová ryba, tak tetra velkošupinatá. Je super v hejnu i v bezpečí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 11:40 mamina Re: Roman
V akva mam neonky a terče pohromade a neonky delaji krasna hejno a maji velky respekt a když jsou jikry tak terčici je nenechaji ani projet okolo. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 11:28 Roman – terci a neonky
Drzi se v hejnu neonky kdyz jsou v akva spolu s tercovcema? Sice to neni dravec ale podle velikosti by meli mit poradny respekt..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 08:48 Muž Sid [6655] - RostlinyRe: ancistrus
Když někomu pomáhám s akviškem a dotyčný projeví zájem o hejnovité rybky, (někdy ani nemusí projevit zájem - stejně mu je vnutím... :)), vždycky sáhnu po jistotě - od chovatele kupuji po 10,- rhodostomy. Nepotřebují dravce - stačí pozorovatel. :-D
Když je u akviška naprostý klid, trochu se z hejna rozjedou prozkoumávat okolí, ale stačí malý pohyb a jsou v tvaru. :-)
Ke krevetkám jsou "inertní" :), stejně jako k mláďatům živorodek. V mém případě to byly (ve vícero nádržích) mláďata endlerek. Aby se z endlerek nestala "kalamita", bylo nutné do akviška nasadit malé cichlidky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 08:30 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: MiHl
Takze momentální favorit je tetra červenohlavá nebo červenoústá. Uvidíme jestli se k nim ještě někdo vyjádří. Nebo bych zvolil toho predátora, ale nechci přijít o mladé blacmoly a krevetky (japoniky). Co takový kančík červenohrdlý, myslíte že by nechal krevetky na pokoji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 08:17 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: ondra08
Tak to moje tetry žhavé se vůbec nehejnují... Jen prvních pár dní po přelovení.

Viděl jsem ale několikrát tetru červenohlavou a držely perfekt hejno. Nevím ale jestli to nebyla náhoda... Vím, že se hejnování spíš tvrdí o červenoústce, ale toto byly skutečně červenohlávky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 8960x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3224?od=201