Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kdy můžu dát rybky do nového akvária?

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Kdy můžu dát rybky do nového akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 19:07 Žena Turbínka [2558] Re: matus13
Teď ti koukám do prezentace, asi se bavíme o té 54 l, že? Kdybys vyměnil paví očka za endlerky a přidal krevetkám více (mnohem více) úkrytů (mechy, řasokoule, atd.) pak by tam možná i ty cherryny mohly prosperovat. Jen měj na paměti, že každá nebýložravá ryba, které se krevetka vejde do tlamky si pochutná, ale krevetky jsou mrštné a hbité, nebude to 100% masakr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 19:04 Muž PEPIS1 [11] - Rostliny
Když jsem psal o řasožroutech, tak jsem myslel: Parmička červenoploutvá,Krunýřovec jednopruhý,Parmička červenoploutvá :-) atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 19:01 matus13 Re: Turbínka
Krevetky asi red cherry, tie su aj nenarocne pre zaciatocnika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 18:57 Muž PEPIS1 [11] - Rostliny
Tak takové slengové pojmenování neznám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 18:53 Žena Turbínka [2558] Re: PEPIS1
Gupkou je myšleno paví očko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 18:49 Muž PEPIS1 [11] - Rostliny
Mám otázku, co jsou ty gupky,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 18:46 Žena Turbínka [2558] Re: matus13
Jak říká Roman - začít gupkama. Jen ty krevety upřesním, dej je tam cca až druhý měsíc po založení (hlídej si testy NO2 a vyšší NO3, jsou citlivé) a pokud nechceš, aby měly očka drahou sváču tak přidej nějaké velké krevetky třeba japonské nebo krevetku moluckou. Na těch menších krevetkách co mají v dospělosti do 3 cm si s velkou pravděpodobností pochutnají. A chce to vážně nepodčeňovat údržbu a hygienu nádrže, očka jsou bordeláři a krevetkám občas vadí kde co ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 18:42 Muž PEPIS1 [11] - Rostliny
Začal bych s řasožroutama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2014 18:29 R Muž romant [27987] Re: matus13
Ne, krevetky jako předskokany nedávej a s okama společně bych to taky rozmyslel. ;-)
Edit: Chtělo by to mít nějakou ucelenější představu, o osádce, třeby ty oka bych vyměnil za endlerky, taky živorodky, ale tolik nenadělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 18:27 Muž daktari [147] Re: matus13
Začal bych těma gupkama ano Krevetky nevím, nemám s nimi žádné zkušenosti...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 18:24 matus13 Re: romant
Ok a mozem zacat s krevetkami?alebo radsej len nejake gupky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 18:09 R Muž romant [27987] Re: matus13
Postupně(ne všechny na jednou) začni a měň při tom vodu, den před i den po přidání určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 18:08 Muž daktari [147] Re: matus13
Pokud zabíháš 3 týdny, tak bych se už nebál začít s menším počtem startovacích rybek. Samozřejmě tam nedávej všechny plánované ryby najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 18:04 matus13
Kedy mozem zacat davat ryby do aq?zabieha sa cca 2-3tyzdne a no2 mam uz 0mg

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 12:47 R Muž romant [27987] Re: tomibender
Betu nech kde je a do toho novýho akvária dej ty šneky a nasyp trochu suchýho krmení, denně měň vodu, můžeš použít ten Nitrivec a ta týden první ryby, ale postupně za denních výměn vody. Tedy pokud na to nějak tlačíš, jinak to nech zabíhat déle, určitě to bude lepší.
Edit: V prezentaci uvádíš 2 ampulárky, což je teda přísun žrádla pro bakterie jako hrom, ale dal bych si pozor na jemnolistější rostliny, teď tam nebudou mít moc krmení, aby se do nich nechtěly pouštět. Osobně, když už, tak bych nechal jenom jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 12:40 Muž tomibender [0] Re: romant
Ono jde o to že bettu už mám ve 30l akva, tak bych nemusel nic pořizovat. Co pak s tima okama, už jsem je měl a musel jsem se jich zbavit, byli az moc plodné, a rodili se sami retardi, hold je nekdo krizil mezi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 11:56 R Muž romant [27987] Re: tomibender
Místo bety bych tzv. použil jako předskokany nějaký více "plevelný" rybky, jako jsou třeba oka(těm co jsou oka jejich srdeční záležitost omluva), s tím Nitrivecem ano, to lehce pomůže, ale výměny vody, jsou výměny vody. Ty doporučovaný šneky samozřejmě souhlas, ty hned po založení, mají stejný efekt, jako ty ryby startovací. Ostatně ono je to takhle daleko lepší, než to nechat 3 neděle bez živočichů a potom tam bouchnout 20 ryb najednou a světe div se oni jdou kukat, protože nitrifikace je slaboučká a akvo nestačí zpracovat přísun škodlivých N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 11:18 Žena Turbínka [2558] Re: tomibender
Místo betty tam dej plže (levatky, okružáky, piskořky), tu vodu klidně měň ob den první 2 týdny, potom ob 3 dny a počkej ten měsíc a až poté postupně přidávej ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 11:13 Muž tomibender [0] – Ryby ihned po založení
Ahoj, zakládám nové akva (63l) a kolega mi poradil "zaručenou" radu. Tak den po založení tam mám dát jednu rybu (např. Bettu), přidat nitrivec a obden měnit část vody. Že prý se tak urychlí namnozeni bakterií a rostlinky budou lépe prosperovat. Co si o tom myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 23:28 Muž MichalK [16] Re: Legioix
Jojo, to je ono, díky. Tak já tam ty piskořky dám tak po desíti dnech, to už by měly zvládnout, ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 23:19 Muž Legioix [574] Re: MichalK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 23:00 Muž MichalK [16]
Kdysi jsem asi tady někde na stránkách viděl takový graf vývoje látek v akváriu po založení, teď ho ale nemůžu najít, ví někdo co myslím? Chtěl bych se na něj podívat kvůli tomu, že bych chtěl do dnes založeného akvária dát piskořky, ale až za nějakou dobu, protže nechci, aby tam umřely a nějak kazily vodu. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 20:34 JoKa Re: dan
Zdá se ti, nebo máš opravdu málo? Co to znamená? Kolik čeho tam máš??
Rostlin není nikdy dost a s rybama to nepřeháněj, zvláště, je-li to čerstváček akviško... Ty odkazy od Romana určitě pročti, ber to, jako minimum, které prostě znát musíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 20:23 R Muž romant [27987] Re: dan
Všechno chce svý, takže nejdříve čti. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Edit: Pokud tam už ryby jsou, tak měnit denně 1/3 vody a přidávat jenom rostliny a ne už další ryby, tuším zde zradu. S akváriem nepodnikat žádný brekule, jenom tu výměnu vody a číst, číst, číst. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 20:20 dan
ahoj lidi mám asi 35 litrů akvárko a zdá se mi že tam mám málo rostlin a rybek chtě bych je koupit najednou a a pak bych tam zasadil rostliny a hned potom nové rybky jde to nebo tím uškodím zdraví rybek :-O sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 06:38 R Muž romant [27987] Re: Davik59
Po měsíci, kdy jsou přítomny producenti odpadních látek bude již nitrifikace upevněna, že by problém nastat neměl a když se to podporuje těma výměnama vody, tak to bude už jak má. Paradoxně, tím že jsi ryby nasadil brzy, jsi celý proces zabíhání nádrže urychlil. je to tak možné, ale bez velmi častých výměn vody to v tomto případě nejde, to jenom připodotknutí pro ty, jenž by se Tě chtěli vydat následovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 00:02 Muž Davik59 [0]
Jen bych se chtel zeptat, udelal jsem chybu tak jako vetsina zacatecniku a ryby vpustil velice brzo do akvaria. asi po tydnu. Neonky, black molly,... Už je tomu neco pres mesic co akva nepretrzite bezi, vodu menim tak jak se ma, rostlinek celkem dost. Rasy nepozoruji, uhyn rybek neni, voda krasne cista. Muzu jeste cekat nejaky zasadni problem, kvuli tomu, ze jsem dal rybky brzo? Nebo by se neco uz projevilo? Dik za odpoved :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 23:04 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: valekchov
Zprávně by se mělo měsíc počkat a až pak tam vpustit ryby.Jestli se ti ale čekat nechce,tak bys teoreticky tam první ryby po týdnu mohl dát,ale tak max. 3 - 4 aby to akvárium příliš nezatížili.Volil bych raději takové u kterých by tě případna ztráta nemrzela a vyhnul bych se velice choulostivím rybám a náročným na čistotu vody.Velice odolná ryba,která by tohle prostředí hrávě zvládla je ancistrus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 21:33 valekchov – rada =)
zdravim mam 80l akvarium....zasadil jsem rostlinky pohnojil je....dekorace vše uz je na miste...napustil jsem ho vodou....vim ze bych mel cekat par týdnu nez se vše srovna....(ale kdo by to vydrzel) proto prosim o radu....kdy nejdrive mohu dat par rybek..a jake jsou nenarocne a vydrzi to v novem akvarku diky moc za radu...=)do vody jsem nalil pripravek na upravu vody a do filtru nalil biostart....diky moc..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 11:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Verča
Kdyz tam prilijes Nitrivec, pokud je to OK, nicemu neublizis. A pokud to OK neni, pomuzes tomu. Takze konkretne ten Nitrivec klidne kdykoli v pripade pochybnosti.

A ohledne tematu, ve kterem jsme, ted to akvarium nech nejaky cas zabehnout, nove ryby az bude sance, ze to dobre funguje, rekneme za mesic, pokud je akvarium uplne rozhozene.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2013 11:36 Verča – Mám dávat do akvaria bakterie, když jsem vyměnila vodu jen do půlky?
Dobrý den,

chci se zeptat. Včera jsem vyměnila v akváriu vodu asi do půlky, protože mi během 4 dnů umřelo asi 8 rybiček. Taky jsem vyčištila filtr. Mám do akvaria nalít zároveň i bakterie? Nebo to není potřeba ?

Děkuji za odpověď

Verča

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 18:37 Muž bulawaio [92] Re: wewas
zrovna nedávno tady na rybičkách vyšel docela pěknej článek o koloběhu dusíku. Pokud nechceš zbytečně utrácet za testy, tak počkej přes měsíc a hlasina dusitanů a amoniaku by měla být OK, pak postupně přidávej ryby a řekl bych, že ani test na No2 nepotřebuješ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.04.2013 18:28 Muž Toník [396] Re: wewas
Test na NO2 jen tak - "pochopením vody" - nenahradíte.
Více třeba tady: wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 17:49 Muž wewas [12]
po 8 dnech jsem měřil pH 7 a NO3 kolem 50
Co je potřba z toho vyčíst? Bohužel neměli test NO2 ten jsem zatím nesehnal snad v týdnu.
Když začne fungovat AQ, tak bude ze začátku NO3 stoupat jak to bude přeměňovat NO2? snažím se pochopit vodu bez testu NO2 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.04.2013 16:58 R Muž romant [27987] Re: lemming46
Já bych odpověděl tak, že na tebou vybraných druzích až zase tak na pořadí záležet nebude, spíš jde o to, aby to přidávání neproběhlo najednou, ale postupně, aby se tím přidáním definitivně ustanovila nitrifikace a nebyl problém s krátkodobým zvýšením N látek. v průběhu zarybňování určitě doporučím intenzivnejší výměny vody, čímž se onen možný problém s N látkama bude eliminovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 16:55 Muž lemming46 [329] – Pořadí vpouštění ryb
Je nějaké doporučení, jaké druhy rybek v jakém pořadí příp. počtu vpustit do nově zakládané nádrže? Zatím mám 6 malých pancéřníků (c. paleatus) v karanténě, plánuju koupit párek lorikárií a hejno razborek. Představoval jsem si, že tam vrazím nejdřív ty pancíky, současně koupím do karantény lorikárie, asi po 3 týdnech provedu přesun lorikárií do akvárka a razborky do karantény. Ale možná jsou lorikárie odolnější a byly by lepší na zaběhnutí. Ty pancíci jsou dost malí a mám o ně trochu obavy. Nebo pancíky dát postupně 3 a po týdnu 3. Nebo řeším zbytečnosti? ;) Je to moje první akva (112l) a nerad bych hned na začátku řešil chcíplé rybky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2012 20:40 R Muž romant [27987] Re: Kepi85
ve tři dny "starým" akváriu může velmi snadno i ten největší držák povolit a podlehnout syndromu čerstýho akvária, a když má ten čerstváček jenom 30 litrů a půjde tam takovej špindíra, tak to bych byl už velmi ostražitej a postupoval, jak jsem napsal. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 20:36 Kepi85
co se týče přísavek (ancistrusů) tak ty tam dej klidně hneed... jsou to držáci... ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 20:28 R Muž romant [27987] Re: Dan
A zastav se v práci i v sobotu a neděli, protože každej den je důležitej, při takto čerstvým akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 20:26 Dan Re: katterinecka
Dobře dudu vam veřit a rybky naučím si zvykat na vypuštení po týdnu :-)Ancíka si dobře ohlídám a věřím,že to přežije moc děkuji za rady a až se viskytnou problémi nebo nějaké otázky určitě se ozvu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 20:19 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Dan
to nezáleží na tom co ti schválíme my ale co na to rybky ;-) jo kytky tam klidně můžeš dát hned
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 20:18 Dan Re: romant
Ano za čas se bude stěhovat do té stodvacítky! Takže schvalujete vypuštění ancíka do 3dny založeného akvárka pokud dudu denne menit vodu jako,že budu protože v práci není co delat :-D .Tedka jsem cetal na stránce www.aquapage.cz/… že jeden týden nalejeme vodu druhý týden dáme rostliny a třetí až rybky .Rybky to beru nevím teda kdo to vydrží,ale rostliny ja je tam dal hned je to spatne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 20:09 Muž Yirka [9141] Re: Dan
Jediné co se může stát, je že bude mít v nezaběhnutém, bakteriemi dostatečně nevybaveném akváriu problémy s N látkami. Proto to doporučení na měření a výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 20:07 R Muž romant [27987] Re: Dan
Musíš mu tam denně měnit polovinu vody a do budoucna mu opatřit větší bejvák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 20:04 Dan Re: Yirka
Děkuji za odpoved dobře počkám, ale jeste jeden dotaz co se stimi rybkami muze stat nic takoveho jsme tu nenasel?A mam Ancistrusea nemam ho kam dat co když ho vypustím do 30 akvárka je od kamaráda je už starý ale má asi jen 12cm to by mu samotnému to akvárku na nejakou dobu mohla stačit né doufám,že když ho tam pustím,že se nic nestane :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 19:59 Muž Yirka [9141] Re: Dan
Tady se dozvíš jen to cos už přečetl. Spěchej pomalu. Po týdnu do tak velké nádrže (120l) už bych si troufl 2-3 zajížděcí rybky vpustit s tím, že budu měřit hlavně NO2 a měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 19:52 Dan – Kdy rybičky?
Ahoj mam už 7 dní založené akvárium a nemůžu se dočkat na rybičky nechci nic uspěchat a tak nevím jestli je tam můžu už pusitit?Mam 120l akvárium s rostlinami a vším co tam patří.Rybičky chci čichavce,parmičky, molly a neco co budou mít v obchode :-) Četl jsem tyto vlákna snad vsechna,ale myslím si, že pokud se zeptám tak nic nezkazím!!!A ještě jeden dotaz v práci mám malé akvárium asi 30l jen taková dekoračka ;-) delší dobu bylo mimo provoz a tedka jsem ho obnovil je tomu asi 3dny co když tam dám už ancistruse a bojovnici?Co se jim může stát ? Děkuju všem zkušením akvaristům za radu :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2010 16:12 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Designer
No dobry, 4 palce dolu, takze asi nemam pravdu. Tak mi prosim nekdo vysvetlete, co se muze zajet v akvarku, kam dam sterilni sterk a vodu, a zacnu v tom bublat novym filtrem, vic nic? Budu cekat az vyrostou rasy? Jaky je rozdil mezi tim stejnym jen bez toho sterku na dne, kdyz v tom akvarku nic jineho neni? Co se vlastne ceka, ze se za par tydnu stane? Fakt nevim, poradte, at mne priste nemusite upalcovat :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 11:39 Žena stetinka [270] – Re: j0hny
dělám to běžně. Skalárům to nevadí, horší by to třeba bylo pro čihavce čokoládové, ale ryb, kterým vadí hodně čestvé vody najednou už moc není, dnes už jsou na to zvyklé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2010 08:33 Muž Yirka [9141] – Re: j0hny
Mínus jsem ti sice nedal, ale předně: skaláry do nabíhajícího akvária zásadně nepatří. Když už se tam "omylem" dostanou, i výměna poloviny čerstvé vody je pro ně příjemnější, než celkový pobyt.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7 8

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 9524x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/30?od=201