Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 20:01 mustanggt
ešte som rozmýšlal aj nad Motylkovcom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 19:46 mustanggt
ved to je len taka dopredu myslienka toto,do rozmyslenia mam este kopu casu,aj tak kym ho spojazdnim a zabehne sa tak to potrva aspon 2 tyzdne,3 tyzdne kym tam dam nejake ryby. no to z tej 60tky tam pojde urcite vše.a prve co tam pojdu nove budu akarky na 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   05.06.2013 19:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mustanggt
Hele, blbost udelal kazdy z nas, a kdo tvrdi ze ne, dela blbosti dodnes. Ale zkus se na to podivat jinak, ty blbost ted udelat nemusis ;-) .

Budes mit vetsi akvarko, mas ted bajecnou sanci mit neco paradniho. A kdyz si zvolis jen par druhu, ale takovych, ktere k sobe prirozene patri, a hodi se do tak velkeho akvaria, muzes z toho mit opravdu radost, coz bych Ti pral.

Ale jak tam nacpes vsechno mozne, zacnes zjistovat, ze to vubec nedela dobrotu. Nektere ryby se Ti schovaji, neco se nepekne orve, neco bude zit jen kratce diky vysoke teplote, neco trpet nemocemi, pac tomu bude zima a jeste to bude mit nevhodnou vodu. Nikdo nerika, ze nemuzes mixovat Asii s Amerikou, mnoha lidem ziji Skalary s Cichavci a nejak to funguje, ale ono to chce fakt s citem. Mel jsem docela nedavno akvarium, kde to byl sileny mix, a muzu Ti rict, uz bych tohle nechtel. Udelal jsem chybu, chtel jsem tim taky udelat radost dvema malym klukum, a v akvariu bylo vsechno mozne. Ale je otazka, udelal jsem jim timhle vlastne radost?

Takze pouvazuj o par malo druzich, at nemas akvarium opticky prazdne (at treba vsechno neni jen stale u dna) a udelej si radost tim, zes to udelal dobre a ze resis spis ty prijemne veci okolo, nez problemy, ktere i tak obcas prichazeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 19:30 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: mustanggt
Skalár bych dal 6, ale i tak o bude těsné a osobně bych to uplně vypustil. Stejně tak bichira. A pokud budou skaláry tak nepořizovat akary. Tlačenice už bude tak jako tak. Pokud budete nádrž teprve zakládat tak určitě zarybňovat postupně, jinak to dopadne špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 19:25 mustanggt
Výška bude 50cm.Tak aspon kolko skalárov?
pancierničkov dam teda jeden druh viacej kusov.ancistrus mi staci jeden.male ryby ako neonky nechcem ,skor tie čichavce.male ryby koli bichirovi nechcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 19:09 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: mustanggt
Tak já měl akary několik druhů i skaláry a k tomu krevetky, i když jsem vybíral větší průhledný druhy aby nebyly vidět neměli nejmenší šance, akorát tak příjemné zpestření jídelníčku během chvilky, ty rájovci taky, zaútočej na všechno co můžou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2013 19:03 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: mustanggt
To sice přežijou ale v akváriu kde jim něco nehrozí na každým rohu. Ten seznam mi přijde jak recept na guláš. Paneřníčky spíš jeden druh a větší hejno. Skalára je hejnová ryba, tedy koupit dvě je nesmysl (sám sem ho už taky udělal) a pár se chová pouze když je vybrán z hejna, ne tak jak si to představujete tady. Pokud nemáte výšku nádrže min 50 cm tak ani ty skaláry nekupovat. Z toho co jste napsal bych to hodně zredukoval, a to na jedno větší hejno pancéřníčků,3 acisturse, potom třeba ty mřenky pakistánské (3-4 kusy) , jako dominantu ty akary zelené a k nim nějaké hejno menších rybek. Třeba neonek či nějakých teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:53 mustanggt
Zab01 asi si prepasol odsek kde som napisal chcem dokúpiť do tej 200L takze neviem co pises ze tohle vsechno mas v jedne 60tke.pozornejsie citaj.praveze som cital tu otych rybkach a u vsetkych je ze su spolocenske.panciernikov ved mozno dam 6 kusov ak nedam rajovce.mrenke sa dari aj jednej,pekne raste je to najživšia rybav 60tke stale plave selikade :)ak budu mat krevetky dostatok skrys tak prežiju to som sa dočital tuto v jednom članku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:49 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kytka
I ten eupterus, sám mám 2 a je to ohromná ryba i těch 200 pro dva je malé pokud máš jiné sumce, které velmi rád prohání a rychle roste, menší ryby jako neonky i krevetky slupne jak nic přes noc X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:39 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: mustanggt
Šmankote to snad ne coze zkuste se ponořit do literatury a pak to zkusit znovu ;-) (materiálů tu je opravdu hrozně moc takže číst číst číst)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.06.2013 18:36 Žena Kytka [2146] Re: mustanggt
Pancéřníček je hejnová ryba - rybicky.net/atlasryb/pancernicek_leopardi - min. 6 kusů, mřenka min. 4 ks do 200 litrů, krevetky poslouží jako krmivo pro dravce...
Já bych doporučovala v první řadě pročíst podrobně alespoň zdejší atlas, vodítek je tam dost.
A založit prezentaci k té 60ce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:35 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: mustanggt
Jestli tohle máš v jedný 60tce, tak jsem nic horšího tu snad ani neviděl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2013 18:23 mustanggt – PLanovane osadenstvo do 180L
Zdravím mám malé akvárko momentálne 60ku. koncom leta(teda ako našetrim chcem kúpit 180L až 200L akva,skrinka, externá filtrácia atď.Chcem sa opýtať či tieto ryby spolu môžu byť v pohode:
zo 60tky tam dám:
1x acistrus sp.long fin
3x pancierniček škvrnitý, dokúpim +1
3x sekavec thajský
?x krevetky
1x Mrenka pakistánska
2x Bojovnica pestrá (pár)
chcem dokúpiť:
2x Skalára amazonská (pár ak sa podarí)
3x Akarka zelená (samec, 2xsamica)v obchode mam rezervovane krasne kusky :)
2x čichavec zakrslí (pár)
2x čichavec modrý (pár)
2x čichavec zlatý (pár)
1x Synodontys eupterus
rozmýšlam čo by tam urobil 1x Bichir senegalský(albin)samozrejme mlady
možno 3x rajovec dlhoplutvý
4x pancierniček leopardí

Váš názor, rady mi pomôže.hladal som tu v témach kombinácie no takéto som nenašiel.:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 16:54 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Jistě ze ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 16:46 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Annabell
To budou mít, a nebo si je necháš objednat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 16:37 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Jistě ze ale kdyby tady měli ty ryby :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 16:22 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Annabell
Akvaristika ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 16:13 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ok budu vám věřit ted je ještě někde sehnat ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 16:00 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Annabell
nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 16:00 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Nebude prerybnene
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 14:17 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Vázne tolik kdyz myslíte a nevíte o chovateli co je prodává prosim a moc děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 14:08 R Muž romant [27987] Re: Annabell
20,20,10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 14:07 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ok dokoupim kardinalky i rasbory a pancerniky :-D kolik by jich mělo byt jako i rybek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 14:04 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Annabell
Spíše doplň pár pancéřníčků, 3 neni zrovna ideální počet, jinak Ramirezky bych ke krevetkám asi moc neriskoval X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 14:02 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Annabell
posil stávající osádku, bude to vypadat líp a rybám to taky prospěje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 13:53 Žena Annabell [40] - Labyrintky – Mohu dat k razboram a kardinalkam neonky nebo Cichlidky?
Ahoj chci se zeptat mám 160l akva a v něm 9 razbor klinoskvrnych,9 kardinalek čínských,3pancernicky,2ancistruse,krevetky a piskorky teplota je 25stupnů.Moho k nim koupit hejno neonek,nebude už tam moc hejnovych ryb nebo tam mohu dat Cichlidky Ramirezovi ? Snesli by se nebo mate jinou rybku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 11:16 Muž aivenhov [16] Re: RAP
RAP napsal: duko1995 napsal: je to kakadu
A na to si přišel jak? coze


Asi použil maľovanie a prekreslil :-D Ale teraz vážne. Kakadu má úplne inú morfológiu, rozloženie farieb a tvar plutiev. Tiež sa prikláňam k aglassi:

rybicky.net/atlasryb/cichlidka_agassizova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 10:41 RAP Re: duko1995
duko1995 napsal: je to kakadu
A na to si přišel jak? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 08:40 Muž duko1995 [32] Re: MotylHanka
je to kakadu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 22:50 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: aivenhov
já má čtveřici skalár Rio Manacupuru v 250tce, zatím jsou to prcci, ale stejně mi to pro ně připadá malé, kdyby tam měli být natrvalo.. mít je ve 160tce bych si asi nelajz :-) V létě se stěhujou do 60cm vysokého 350L akva :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   21.04.2013 22:43 Muž aivenhov [16]
Ja som mal v 160l tiež skaláre. 1x som mal tú smolu/šťastie že som si náhodne vybral pár. Pri trení (každé 3 týždne) obsadili 2/3 akvária a hájili si.
2x som mal 2 samcov platinum a red devil. Boli síce nádherný ale žiadne potomstvo v akva nemalo šancu sa dožiť ani 2hodín. Tak išli preč. Nahradili ich kakadu a ramirezky.
Oba druhy sú v dospelosti tiež dosť veľké , hája si potomstvo, ľahko rozoznáš pohlavie a aj pekne vyzerajú :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 22:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MotylHanka
No, já jsem měl včera radost, že jsi pochopila, že do takhle malého akvárka se skaláry opravdu nehodí, přestože někteří lidé je v takto malých akváriích trápí. Akvárium tvé velikosti se pro skaláry nehodí, ať ti k tomu říká kdo chce co chce. To, že se v něm dají udržet při životě neznamená, že se pro ně hodí. Když chceš skaláry, pořiď si pro ně vhodné akvárium. Když máš malé akvárko, vyber si takové rybky, kterým jeho velikost vyhovuje. Např. ty cichlidky se tam určitě budou cítit dobře... pokud je to akvárko opravdu dobře zajeté, se stabilní vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 22:02 RAP Re: MotylHanka
... už mi i jinde potvrdili Agassizku
Pěknej sameček.
Co se týče skalár, psal jsem 4, pět kusů - to už by muselo být hodně dobře připravené akvárium. Jestliže spolu vyrůstaly, je to + , ale těžko říct, co udělá přesun do nového prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 21:19 MotylHanka
Jj, taky jsem si říkala, už mi i jinde potvrdili Agassizku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 21:13 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: MotylHanka
To ramirézka není ani náhodou.. odhaduju Agassizka?? Nejspíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 20:44 MotylHanka
Fotka k příspěvku a ještě jedna:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 20:44 MotylHanka
Fotka k příspěvku Prezentaci nemám, čas sice po večerech mám, ale ještě nemám dostatek fotek. O těch skalárech stále přemýšlím, až z toho šílím, ještě si to nechám pořádně projít hlavou. Chtělo by to více lidí, který mě v tomto podpoří a řeknou, že neudělám velkou chybu. Zatím až na RAP byli samý protiklady. Mohu dostat pět mramorových od chovatele ( jsou naprosto skvostný ), který je odchoval doma v podobně velkém akvárku, ale má jich deset, takže pět musí dát prý pryč. A k té cichlidce, zde přidávám foto:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 11:01 RAP Re: MotylHanka
..... měsíc mám založeně 160l akva o rozměrech 80x50x40
Škoda, že tu nemáš jeho prezentaci.
Jinak podle svých zkušeností a zkušeností kolegů bych se nebál mít v akváriu této velikosti 4ks chovné formy skalár, na přírodní to není. Záleží ovšem na vnitřním uspořádání a kvalitě péče(výměna vody, filtrace, krmení apod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 21:51 MotylHanka
Tak teď si přijdu jak úplný blbec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 21:50 MotylHanka
No to právě, já se zajímala jen o kakadu v atlase, takže jsem si ostatní cichlidky moc neprohlížela. Oni tam totiž vypli na chvilku proud a v malinkých nádržkách byla tma, tak jsem koukala jen po nápisech a když lovil tak ani samičku nemohl moc rozeznat. Jsem amatér, takže jsem to prostě nepoznala. Zítra sem kdyžtak dám foto, ale to už je jiné téma, tak spíš raději jinam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 21:43 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: MotylHanka
no nevím co to bylo za amatéra, pokud ti opravdu prodal párek Apistogramma taeniata (alias Cichlidka oranžová), a tvrdil že to jsou Mikrogeophagus ramirezi.. vždyť ty ryby vypadaj uplně jinak a rozeznat která je která by měl i ten co je jednou viděl na fotkách, natož pak ten co je prodává :-D

jako kdyby jsi chtěla vyloženě např tu taeniatku (nebo třeba borellku, to je jedno), a místo ní ti prodal jinou podobnou Apistogrammu, tak řeknu OK, stát se teoreticky může že se splete.. ale zaměnit ramirezku s Apistogrammou?? To jako fakt né :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 21:19 MotylHanka
No zatím jsem si prosadila už druhé + dvě odchovničky a to původně nesouhlasil ani s jedním :-D holt na to veliké si budu muset ještě chvilku počkat, ale věřím, že bude :-). Jinak dnešní nákup nebyl podle mých představ, kakadu bohužel neměli, tak jsem si koupila alespoň páreček cichlidek ramirézových, ale jak tak koukám do atlasu, tak se samec spíše podobá cichlidce oranžové, i samička je taková do žluta. Tak nevím :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 21:59 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
To je dobré slyšet. Kakaďáci nechybí na žádné burze, to bude v pohodě.
Jinak je divný, že si ženská neprosadí doma akvárko (nebo cokoli jinýho :-D ) Normálně bych nasadil civilizovaný vydírání a ještě ho i doveze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.04.2013 21:06 MotylHanka
Ok, díky moc za vyčerpávající informace, dám vědět, jak jsem pochodila, doufám, že seženu!!! JJ, kakadu jsou úchvatný!!!!!!!!!!! A na ty skaláry si tedy nechám zajít chuť :-( Škoda, že se mi manžela nedokázalo přesvědčit na větší aq. Už to, že mám druhé, plus dvě malé s prťatama pancéřníčků je pro něj až až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2013 20:43 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: MotylHanka
pokud jedeš na burzu, tak tam je určitě koupíš ;-)
doporučuji kakadu double red - 1 samec, 2 samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:40 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jedno velké hejno je v tomto objemu lepší. Já bych se těm skalárům vyhnul. Myslím, že jejich krása a chování vyniknou ve velkém akváriu ve více kusech, kde se může projevit jejich chování. Osamocený pár je vhodný tak ke tření. A pokud by to nebyl pár, tak ten slabší jedinec by to tam neměl vůbec lehké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:37 MotylHanka
Určitě to špatně neberu, ale kdo se neptá, nic se nedozví. Jen jsem chtěla zda by šly alespoň dva. K těm apistogramům, jsou moc pěkný, ale obávám se, že je asi neseženu :-O a k těm neonkám, je asi blbost dávat k obecným třeba diamantové nebo jiné, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:26 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: MotylHanka
bez urážky, ale pokud jsi četla, tak netuším proč se ptáš. neber to nijak špatně. jinak radu už jsi dostala, pokud chceš další tak tady je, posil neonky a k nim apistogramy 1+2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:16 MotylHanka
Vím, četla jsem, vždyť jich tam taky nechci deset ;-) , horší je, že u malých se nepozná pohlaví, ale to už je jedno. Tak příště prosím jen nekritizovat a třeba trošku poradit s jiným osazenstvem a né hned zavrhnout každý dotaz jak je skoro pořád zvykem a upřít se na to nejhorší, co jsem napsala. I tak dík...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2013 20:03 Muž grunda [1781] - Cichlidy
tohle máš napsané u popisu v atlasu: Jsou to hejnové ryby, ale potřebují dostatek prostoru. V akváriu o objemu cca 150 litrů lze chovat pouze jeden pár, v období tření by jinak docházelo k soubojům. Více párů lze chovat jen ve větších nádržích, dostatečně osázených.
Min.vel.n.: 150 litrů (potřebují velký prostor, ideální jsou nádrže větší než 300 litrů). Důležitá je také výška nádrže - minimálně 50 cm

to že je tady lidi májí v zavařovačkách, neznamená, že je to správně rozzureny

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 61 62

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67935x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-akvaria-151-250-l-vetsi-akvarium?od=1701