Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Tetra - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 17:34 Muž marion888 [106] Re: Cyklohentán
Já je mám už několik let, je to jedna z nejodolnějších teter. Rozhodně pořídit minimálně 10 ks, lépe víc, tyto tetry opravdu nejsou náročné na prostor. Někdy se vybarvují až časem, ovšem je pravda, že od různých prodejců nemusí vždy dosáhnout stejné barevnosti /vlastní zkušenost/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2019 17:19 R Muž afc1886 [14829] Re: Xpe
17x Tetra ohnivá - z prezentace rybicky.net/nadrze/28085
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 17:17 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Cyklohentán
Tetra ohnivá je hejnová ryba tak by to chtělo do akvárka víc kusů třeba 12 ne jenom mít 3 pak může být ten důvod vybarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2019 07:13 R Muž Anthrax [4798] Re: petulka
Plavat spolu nebudou. Ani jedny normálně hejno nedrží. Budou rozprsklé různě po nádrži. Být tebou, tak posílím ten druh, který tam už máš. Méně druhů = méně různých nároků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 06:22 Žena petulka [11]
Ahoj mam 13 neonek obecnych a chtela bych k nim dokoupit neonky cervene. Budou spoli plavat. Stacilo by jich 7?
Dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 21:47 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Strata farby
Tri kusy tetier ohnivych v nádrži udelator pomaly strácajú červenú farbu, zatiaľčo ostatné sú stále vyfarbenejšie. Netuší niekto čím to môže byť? Sú iba podriadené a nedostanú sa ku krmivu? Alebo nejaká choroba?

Ďakujem za pomoc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2019 11:34 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Cyklohentán
Když ti v atlase píšou
"Poměrně choulostívá rybka, která nesnáší dlouhodobý pobyt ve vodě na 25°C (častý důvod úhynu)."
tak to tam asi není ze srandy a je to založeno na něčí zkušenosti.

Když je chceš chovat, tak si na léto pořiď ventilátor či jiné chlazení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 10:45 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Fantóm červený
Je možné túto rybu chovať aj keď sa mi na v lete zdvíha teplota až na 28°C? Podľa atlasu má asi radšej studenšiu :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 22:13 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Morticia
Taky bych ji netrápil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2019 21:03 R Muž romant [27987] Re: Morticia
Za mě, eliminace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 21:01 Žena Morticia [118] Re: romant
A lze něco dělat nebo eliminace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 21:00 R Muž romant [27987] Re: Morticia
Možná půjde o nějaké postižení vnitřních orgánů. Spekulovat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 20:30 Žena Morticia [118]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tetra krvavá mi panáčkuje, čumák vzhůru, takový kroužky dělá. Na žrádlo šla.
Omluvte kvalitu fotky, pouze pro ilustraci, ale pozice tam vidět je....
O co může jít? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 01:21 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Papik
Zkus toho dávat méně a zařaď do jídelníčku pravidelný půst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 12:15 Muž Papik [617] Re: PeCh
Právě, že jsem zkoušel všechno možné, ale jsou nějaké vybíravé, viz:

Papik napsal: Ty ohnivky jsou divný rybky. Že nežerou mražené patentky chápu, jsou na ně moc velké, ale že nežerou ani mražený cyclop, který je pro ně akorát?

Speciální Tetra vločky pro gupky jim vůbec nejedou, GVG-mix od Sery jim chutná dost, ale vybírají si z něj jen něco, nadrcené různé vločky různých výrobců žerou taky jen částečně, lyofizované a předem máčené nítěnky žerou ochotně, Hikari Tropical Micro Pellets nežerou, přitom jsou velikostně v pořádku a gupky se na ně vždy hladově vrhaly, odskořápkované artemie si taky nevšímají.

Pokud jsou den bez krmení, tak další den se vrhají i na žrádlo plovoucí na hladině, jinak si všímají jen klesajícího. Co je na dně nebo rostlinách je nezajímá vůbec.

Netuším ani, kolik dávat krmiva pro dvacet tak malých rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 10:29 Muž PeCh [77] Re: Papik
A čím ich kŕmiš? Moje boli tiež slabo vyfarbené a po kŕmení vločkami Rataj Colour a minigranulami Tetra Rubin sa začali krajšie vyfarbovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 08:07 Muž Papik [617] – Tetra ohnivá
Mám dvacet teter ohnivých kupovaných 23.10. a zatím mi přijde, že jsou velmi málo vybarvené. Pouze jedna, která se většinou drží mimo hejno, je hezky oranžová, ale ostatní jen minimálně. Doufám, že nemám hejno samiček s jedním samečkem...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 22:25 Muž Dynlik [0] Re: RE5PEKT
Jsou klidnější. Nechám hodně rozrůst růžkatec, egerie až tak nejde, bahnatka kaput. (Aktualizuju to :-) ). Nezmary jsem nezpozoroval, naštěstí.
Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 17:24 Waaw Re: Dynlik
Hledal bych reseni v tom nafouknuti a flecich na tele. Chtelo by to ale foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 16:04 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Dynlik
Tak uvidíš no, jestli se ty "záchvaty" budou pořád objevovat, nechal bych narůst ten růžkatec, bahnatku a egerii.. to jsou tví největší pracanti. Protože ostatní rostliny rostou docela pomalu a zas tolik škodlivin neodčerpávají. To je asi jediný, co mě napadá, jako příčina jejich nepohodlí a následné snaze vyletět z kůže. Nebo je také možné, že máš v akvárku nezmary. Když žahnou rybku, tak ta se poleká.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 15:47 Muž Dynlik [0] Re: RE5PEKT
Ahoj, fotky pavích ok neplatí, už nežijí, ale krevety jsou tam - 3 japoniky a 1 cherryna.
Teter už je jen 8, tamta už se trápila :( . Ostatní jsou v pohodě, plaché byly vždy.
Voda se mění poctivě každý týden (i hysterické záchvaty už pominuly), pokud se nějaká splaší tak se zase po chvíli vrátí k hejnu.
PS: hlavní foto je sice starší, ale relativně aktuální - příliš změn neproběhlo.
Dík za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2018 15:23 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: RE5PEKT
Také bych nehledal problém ve stáří ryb. Měníš poctivě vodu? Nejpravděpodobnější příčinou může být zanedbání péče. :) Kolik tam máš pavích oček a kolik japonik? Oba druhy udělají docela slušný svinčík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2018 15:14 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Dynlik
Ahoj.
Máš v tom akvárku pouze těch 9 ohnivek a nic jiného? Nebo tam jsou i ty paví oka a krevety, co jsou vidět na fotkách? Nemáš aktuální fotku nádrže?
"Hysterické záchvaty" mohou být v důsledku napadení nějakým parazitem, nebo je ve vodě moc škodlivin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 14:46 Muž Dynlik [0] – Ohnivka - stáří?
Ahoj,
Už rok a půl (3/4 u nových) mám "hejníčko" teter ohnivých. Nedávno pošla jedna (hysterická, narážela do dna) - takže 9/10. Teď je další evidentně v ne moc dobrém stavu.
Je bledá, nafouklá, má vypoulené oči a hnědé skvrny v zadní části těla. Drží se hejna, ale víc u hladiny (občas se k ní nějaká přidá, ale není tam pořád). Ostatní co za ten rok a půl pošly, se hejna stranily a měly hysterické záchvaty (celkem asi 3-4).
Jedná se o stáří? (může mít i kolem 2 let)
Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 13:23 R Muž romant [27987] Re: Olin
Ano, může se to stávat, zvláštěpak jemnolistější rostliny se stávají jejich cílem a to i v momentě kdy se krmí krmivem v vyšším podílem zelený složky. Co mě vždy fungovalo spolehlivě, to bylo krmení živou dafnií, což je vlastně 2v1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2018 10:52 Olin – Tatra konžská
Zdravím mám dotaz:
Je pravdou že tetry konžské ve společném akváriu pozirají rostlinky? Děkuji za případné info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 07:27 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: petulka
Podle mě je to málo. Dal bych jich aspoň 10, místo na ně máš. Záleží taky, jestli tam budou i ty další zmiňované ryby nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2018 06:43 Žena petulka [11]
Ahoj mam stolitrove akvarium a chtela bych si poridit tetry diamantove, tyto ryby mi ucarovaly spolecne s ramirezami a neonkami. Kolik jich muzu do akvaria poridit, staci 6 kusu? Vsude pisou ze jsou to jezerni ryby citlive na vodu a hodne zerou mate s nima dobre zkusenosti?
Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 22:55 Waaw Re: UndeR
Kazda ryby reaguje, jde jen o prah citlivosti. I mezi tetrami jsou velke rozdily mezi jednotlivymi druhy, ale obecne jsou vody v JA domovine spis ciste s velmi nizkou hladinou dusicnanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 22:33 Muž UndeR [80]
Mám dotaz na zkušené akvaristy. Jak jsou podle vás tetry obecně citlivé na hladinu NO3 v porovnání s jinými druhy ryb? Jsou to spíše citlivější ryby nebo na hladinu NO3 naopak nereagují?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 18:01 Muž motýlek [275] Re: Martimos
Ale hlídej si vyskakování - jsou to opravdoví přeborníci ve skoku do dálky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 15:48 Waaw Re: Martimos
V tomto smeru jsou spolehlive i drobnoustky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 15:33 R Muž romant [27987] Re: Martimos
Pokud nebudeš mít v akváriu jemnolistý tosltiny, tak bych se podíval na rybicky.net/atlasryb/tetra_paraguayska , to je klasickej obyvatel horních a max. středních partií, je to velmi šikovná skutečná hejnovka, tedy často opomíjená a přesto velmi atraktivní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 14:07 Martimos Re: Kubaa
Jj, přehodnotil jsem to a vybral Tetru křivopruhou. V atlase je uvedeno horní a střední část, tak snad to bude dobrá volba :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 16:16 Muž Kubaa [718] Re: Martimos
A co spíš nějaké tetry, které se drží pod hladinou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2017 15:48 Martimos – Tetra měděná
Zdravím, chtěl bych se zeptat někoho, kdo má zkušenost s Tetrou měděnou v jaké části akvária se mu většinu času zdržují. V atlasu je uvedeno, že ve střední části nádrže, nicméně mám momentálně hejno 10ti kousků Tetry červené a u mě tráví většinu času ve spodní části. Ptám se proto, že plánuji novou nádrž, kde budou Akary hnědé a Cichlidka kakadu, což jsou rybky které se taky zdržují spíše ve spodní části, tak mám strach, aby nebylo dno přerybněné a horní část nezela prázdnotou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 21:40 R Muž ctibum [6945] Re: romant
Sotva jsem je vyházel, mám je tam dát zpátky? hmm Okřehek a ještě jedna potvora se mi tam průběžně množí až přemnožují. Zkusím ho teda nechat a sledovat souvislosti palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2017 21:33 R Muž romant [27987] Re: ctibum
Přistínil bych hladinu, rozbil dopadající světlo, ideál jsou plovoučky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 21:28 R Muž ctibum [6945] – Tetra ohnivá
Zdravíčko
V atlasu se píše "čilá, stále aktivní ryba". Ty moje ve "26" jsou ale spíš postávající stranou, někde pod listem nebo u kořenu, pohybem celkem šetří zdá se mi. Může být něco špatně? Malý akvo, špatný rostliny nebo tak něco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.09.2017 17:31 Muž Yirka [9141] Re: FishWoman
Ano, možné to je. Velmi časté je to u neonek. Také to bývá i při krmení suchou potravou, která v rybce nabobtná. Zde na stránkách jsou určitě fotografie takto přecpaných rybek.
Typicky zde: rybicky.net/forum/1489…
17.02.2010 19:51
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2017 17:03 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ahoj, některé moje tetry ohnivé mají břicho trochu do špičky (směrem dolů). Může to být tím že se třeba přežraly? Nebo co? A ještě plují lehce nakloněné na bok. Ale jinak jsou v pohodě. Dnes jsem dokončila léčbu krupičky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 23:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: Poweres
No jsou to piraně... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 23:22 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Jako...Už akvaristikuju nějakej ten rok...vsechno mám vychytaný.Nic mi neumírá...Kytkam se daří... Když si pořídím mírumilovný neonky,tak se mi řežou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 18:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Poweres
Poweres napsal: Ahoj vsem...poridil sem 11 kousku neonek obecných.dve z nich se spolu řezali ..az te jedné. Chyběli supinky...nakonec umřela.ted koukam,ze se zase řežou dvě spolu..je to normální?
Teda docela jsem si považoval, žes už vyrostl v docela dost schopného akvaristu ... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 10:14 Muž Poweres [59] - Živorodky
Ahoj vsem...poridil sem 11 kousku neonek obecných.dve z nich se spolu řezali ..az te jedné. Chyběli supinky...nakonec umřela.ted koukam,ze se zase řežou dvě spolu..je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2017 15:29 R Muž romant [27987] Re: muťa
Ano, doporučuji přidávat listy mandlovníku mnořského.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 11:28 Muž muťa [554] - Rostliny – Tetra žhavá, tvrdost vody.
Ahoj.

Ve zdejším atlasu se uvádí tvrdost do 12 dGh. Máte někdo zkušenost, že je schopna žít ve vodě tvrdé, až 20 dGh? Rybu nechci množit, jen chovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 12:38 Muž visek [75] - Tetry
asi mam divne ryby.moc nechteji zrat tetramin ale kdyz jim dam susene dafnie ta se muzou utlouct

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2016 23:36 Muž ludvik [1082] Re: Jenda
Žádnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 23:16 Jenda – Neonka obecná
Zdravím jsem začátečník a chtěl bych poradit kolik mi doporučíte neonek do nádrže 54l,díky za odpovědi

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12791x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9398-tetra-chov?od=151