Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:38 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
lidi mi psaly že mam málo světla že je to tím světlem 2.30w tak jsem přikoupil a mám 4 ..30w teď ty mi říkáš že mám hodně světla asi si to vyřeším chemií dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:32 gargamel Re: Drahoš .
Tak jestli můžu poradit, tak bych nejprve vyčistil filtr a zvýšil co možná nejvíce cirkulaci vody. Potom bych začal měnit vodu a to 1/2 vody obden zhruba týden.
Jako druhé bych podpořil rostliny. Píšeš, že vůbec nehnojíš. Když jsi ale začal s CO2 a máš poměrně vysoké osvětlení, bude hnojení asi nevyhnutelné. Pořídil bych si testy na NO3 a PO4. Pokud by byly tyto dvě hodnoty nízké, zvolil bych nějaké hnojivo s obsahem NPK. Každopádně bych ale použil do dna nějaké tabletky (s obsahem mikroprvků, železa, draslíku). Dej jich několik ke kořenům rostlin a uvidíš, jak najednou ožijí a chytí barvu. Kontroluj NO3 a PO4,NO3 udržuj mezi 10 - 20 mg/l, PO4 od O,2 - 0,6 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:31 R Muž romant [27987] Re: Ferdajz
Naprostej souhlas s tím co psal usine, jenom si dovolím to lehce doplnit a to, že to co Ti neroste teď, může růst třeba za nějakej čas. Akvárium není sterilní prostředí a neustále se vyvíjí a zvláštěpak 4 měsíční čerstváček. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:27 Muž Ferdajz [-1] Re: gargamel
gargamel napsal: Teď jsem si všiml, že tady máte prezentace. Omlovám se, neznám to tady tak dobře.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:22 gargamel Re: gargamel
Teď jsem si všiml, že tady máte prezentace. Omlovám se, neznám to tady tak dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.05.2012 19:14 R Muž vaclav [14631] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ferdajz
Nepočítej s tím že ti poroste všechno co do aqua zasadíš. Chce to zkoušet a to co nejde tak vyřadit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:12 gargamel Re: romant
Jasně, plno lidnem funguje akvárium i na tomto způsobu a daří se jim skvěle. Jenom jsem připojil svou zkušenost. Obecně se ale třeba v zahraničí doporučuje postup pravidelného čištění filtrů, co nejvyšší průtok a žádné brždění. Je to ostatně napsané i v každé příručce k EHEIMU a jiným zahraničním filtrům.
Ferdajz, Drahoš: Hoši já bych vám rád poradil, ale z jedné fotky a popisu situace jednou větou opravdu netuším, v čem může být problém. Pokud napíšete přesný popis situace, CO2, světlo - kolik a jak dlouho, intervaly údržby, počet ryb, rostlin, fotky, zaktualizovaná prezentace, filtrace, proud, hnojení atd. tak potom můžu něco i poradit. Takto je to věštění z koule a nikdo vám pořádnou radu bez těchto informací ani nemůže dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:10 Muž Ferdajz [-1] Re: LiborSprysl
Rozumím, já jsem myslel, že po čtyřech měsících by to už mohlo být zajetý, tak já tomu ještě dám čas a budu experimentovat, dík za odpovědi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ferdajz
Tak ono v poměrně čerstvě založeném akváriu velké zázraky zatím čekat nelze. A ne všem rostlinám, narozdíl naopak od jiných, momentální stav musí vyhovovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:02 Muž Ferdajz [-1] Re: Drahoš .
Já vím taky kulový :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 19:01 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
a zase jsem se dozvěděl h....o
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 18:59 Muž Ferdajz [-1] Re: usine
Já jsem tušil, že s tím budou nějaký problémy, jenže jsem četl, že když se o to člověk bude dostatečně starat, tak se to dá zvládnout..
Všechny hodnoty jsou v normě, akorát mám tvrdou vodu.. Snažím se co to jde, ale i tak to je málo..:/ Ostatní rostliny rostou jak blázen a jsou bez řasy, jen tenhle liliovníček a anubis je trošku chycenej..:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 18:59 R Muž romant [27987] Re: gargamel
Tak v tom, jak se o filtr starat a jak intenzivně ho čistit nás bude muset rozsoudit zřejmě někdo třetí. :-) Nemyslím si, že tak jak jsem to napsal, bych někoho nabádal k zanedbávání údržby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 18:50 gargamel Re: romant
Ahoj,
chtěl bych reagovat na tento výrok:
Jako opatření, který nic nestojí bych doporučil se měsíčně nevrtat ve filtru a nechat ho pěkně v pohodě a klidu dělat svoji práci a utevřít ho až v moměntě kdy se ohlásí a to tím, že jeho výkon bude viditelně snížený. Poloviční výkon filtru značí dobře zajetej filtr a teprve až se ten výkon bude ještě více snižovat, tak teprve pouvažovat o tom otevření. Záměrně píšu o otevření, protože ne vždy po otevření venkovního filtru je nutný ho čistit a když tak ne všechny náplně najednou, ale postupně, aby zbytečně nedocházelo k úbytku nitrifikačních bakterií a jenom se přirozeně omlazovaly.
Zkoušel jsi někdy čistit pravidelně jednou měsíčně filtr? Já ano. Udržuju ho v maximální čistotě a jednou měsíčně ho čistím. Kdysi jsem to dělal způsobem, co popisuješ a od té doby, co jsem jej začal pravidelně čistit ubylo řas a akvárium je celkově čistší.
Ono to dává smysl. Proč by měla voda protékající filtrem procházet přes ten rozkládající se hnůj a znovu se kontaminovat? Vynáší tak ven jen NH látky a org. odpad. Navíc jakékoliv zpomalování průtoku je kontraproduktivní. Jednak kvůli proudu, který se potom nedostane i do zákoutí akvária a nedokáže s sebou vzít odpad, který je tam usazený. Druhá věc je špatný roznos CO2 a živin.
Píšeš, že je tam více bakterií. To je sice možná pravda (netuším), ale tím, že se sníží průtok těmi bakteriemi proteče míň vody. Není lepší, aby tam proteklo více vody i přesto, že by tam bylo o několik procent méně bakterií?
Zkus to taky vyzkoušet, možná budeš překvapen výsledkem. Čistota je základ, a to nejen v akváriu, ale i ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 18:46 R Muž romant [27987] Re: Drahoš .
Řekl bych, že to jak ta Hnědovka vypadá je její reakce na nějakou změnu, či změny, který v akváriu probíhají. Přirovnal bych to ke kryptokorynový chorobě. Docela bych si tipnul, že spoluviníci toho stavu jsou ty kančíci, alespoň mě se nikdy hnědovkám s kancema moc nedařilo, ale to je jenom můj sujbektivní názor, který může být mylný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 18:03 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2012 17:53 R Muž romant [27987] Re: Drahoš .
Určitě by to pro přesnější určení chtělo nějakou fotku. Ono třeba máme pravdu oba a Ty tam máš jak hnědou řasu, tak sinici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 17:39 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Romane to nevím je hnědá a je na rostlinách a na skle ze skla v pohodě ale ty rostliny to je děs máš radu a je slizovatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2012 17:33 R Muž romant [27987] Re: Drahoš .
A nebude to spíš než hnědá řasa, sinice, když se to dá dobře setřít a je to slizovitý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 17:31 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
taky bojuji hnědou řasou usadila se na anubiase a nikdo mi nedokázal poradit světlo dobré co2 mám měním vodu odkaluji jak idiot to stírám z tech rostlin tam hnědý sliz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 17:23 R Muž vaclav [14631] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ferdajz
Takhle vypadají rostliny když nerostou. Udělal jsi z akvária rybí polévku. 35 ryb na 65 litrové akváriu je trochu moc a to pak můžeš čekat problémy podobného typu. Hnojivem ten stav zřejmě ještě zhoršíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2012 17:22 R Muž romant [27987] Re: Ferdajz
Jako opatření, který nic nestojí bych doporučil se měsíčně nevrtat ve filtru a nechat ho pěkně v pohodě a klidu dělat svoji práci a utevřít ho až v moměntě kdy se ohlásí a to tím, že jeho výkon bude viditelně snížený. Poloviční výkon filtru značí dobře zajetej filtr a teprve až se ten výkon bude ještě více snižovat, tak teprve pouvažovat o tom otevření. Záměrně píšu o otevření, protože ne vždy po otevření venkovního filtru je nutný ho čistit a když tak ne všechny náplně najednou, ale postupně, aby zbytečně nedocházelo k úbytku nitrifikačních bakterií a jenom se přirozeně omlazovaly. Svícení 12 hodin denně bych bez přidávání CO2 tzv. zvenku viděl jako hodně a tudíž bych šel cestou snížení té doby osvětlení na max. 10 hodin, popřípadě svítit s pauzou třeba 4 hodiny svítit, 2-3 hodiny pauza a posléze 6 hodin dosvítit. Na hladinu bych pořídil nějakou plovoucí rostlinu na rozbití toho světla, nebo třeba nechat plazit po hladině listy nějakých rostlin. Za výměnu vody chválím, to odkalování bych prováděl dle potřeby, takže ne každý týden, čímž sleduji ten trend lehkého zvýšení hladiny CO2 z přirozených zdrojů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2012 16:14 Muž Ferdajz [-1]
Tak jsem si o tom něco přečetl, objednal jsem si PMFE i PMDD, tak pak napíšu, jak to dopadlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 15:53 adula Re: Ferdajz
Je to tekuté co2, pohnojí tím rostlinky, ty líp porostou a řasa zmizí:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
rybicky.net/forum/15164-flourish-excel-a-easy-carbo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 15:46 Muž Ferdajz [-1]
Chemii jsem nezkoušel ještě žádnou, chtěl jsem odtranit příčinu..:) Ale tak asi se nedá nic dělat a zkusím to..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 15:29 adula Re: Ferdajz
Zkoušel jsi Excel nebo easycarbo? Na ty černé řasy celkem zabírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2012 15:10 Muž Ferdajz [-1]
Fotka k příspěvku Ahoj, od založení akva mám problém s hnědou/černou řasou.. Vyskytuje se na anubiasu a liliovníčku viz. foto. Zkoušel jsem si hrát s dobou osvětlení (nyní 12h) - žádná změna, přestal jsem hnojit - žádná změna. 1/3 vody měním minimálně jednou týdně a už pomalu přestávám doufat, že někdy zmizí, teď se pomalu začíná objevovat i na dekoraci.
Za jakoukoliv radu budu vděčný, info mám v prezentaci..
Děkuju :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 19:40 Muž snehulda007 [850] Re: walris
Já měl podobný problém a zbavil jsem se jí tak že jsem do aq dal růžkatec. Nechal jsem ho volně plavat a on zastínil světlo a navíc odčerpal hodně živin,takže řasa asi do měsíce zmizela. Ale dal jsem ho tam opravdu hodně. Jinak jsem dvakrát týdně měnil vodu a listy jsem nestříhal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 19:29 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: walris
Mas mozna v horni pulce(pro Staghorn)svetla dost,kdyz se mu tam dari,tezko poznat z prezentace kolik ho mas(z vyrazu Osvetleni: Zarivka :-) ).Mozna stim budes muset neco delat :-) !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 23:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: walris
Ano, ale je čerstvě založené.
List bych neodstraňoval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 22:48 Žena walris [0] - Sumci
Děkuji za odkaz, ale z toho, co se tam píše, nevyplývá zda se má ten napadený list odstranit nebo ne.. Taky je zvláštní, že to je řasa, která se tvoří v hodně osvícených akváriích, to moje jím opravdu není. Budu měnit častěji vodu a dám plouvoucí rostlinu, snad to půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 23:26 Žena walris [0] - Sumci
Děkuji, už na to koukám. Určitě to je ono.
Ještě mám dotaz jak s tím bojovat, četla jsem, že hodně napadení listy mechanicky ostříhat, ale jak mám ostříhat ty vrchní konce listů u vallisnerie, abych ji nepoškodila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 23:17 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: walris
Hledejte řasu "jelení paroh".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 23:03 Žena walris [0] - Sumci
Fotka k příspěvku Ještě jedno foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 23:03 Žena walris [0] - Sumci
Fotka k příspěvku Zdravím,
mám založené akva cca. 5 týdnů a posledních 14 dnů se mi začala rychle rozrůstat řasa na anubiasu a vallisnerie, vždy na těch nejvrchnějších listech, neblíže ke světlu. Denně svítím tak 8 hod, nikde jinde ta řada není, dokonce ani na druhém listu asi 1 cm pod tím nejvrchnějším, nechápu to. Žádný přípravek proti řasám nepoužívám, dá se proti tomu něco dělat?
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 18:11 Muž fanysek [0]
To světlo přizvednout nepujde, mám dělaný kryt na pevno a prostě to nejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 17:57 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: fanysek
Nebo zkus prizvednout svetlo o 10-15cm,dosahnes tim rovnomernejsiho pokryti akva lepsiho PAR a nebudes tak presvicovat nadrz!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 17:15 Muž fanysek [0]
jo díky, zkusím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 17:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: fanysek
pro začátek bych vypnul jednu zářivku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 17:03 Muž fanysek [0]
Jo pročetl jsem ale nevím no, jasne je že něčeho bude nedostatek a nebo něco přebývat ale nevim co ted ubrat nebo přidat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2012 16:59 R Muž romant [27987] Re: fanysek
Něco tomu bude chybět(přebývat), když už to tak pěkně dopuješ tím světlem a CO2, těch rostlin tam není moc, takže to bude chtít vybalancovat. Mrkni třeba sem www.rostlinna-akvaria.cz/… nebo taky sem www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 16:49 Muž fanysek [0]
Fotka k příspěvku Já přidavam CO2, světla dost 3x39W na 2OOl akva a začala mě trapit tahle řasa přikladam foto a na hladině takový povlak nevíte někdo co s tim?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 13:11 Muž Baterka39 [3] – Řasa na všem v akváriu...
Fotka k příspěvku Ahojte akvaristi, mám dotaz, udělala se mi tasa na listech,kamenech, štěrku i skle.Po odstranění a vyčištění se opět objeví, nevím si už rady a za chvíli už nebudu mít ani co trhat.Pouštím CO2x36w 12 hodin denně a přestal jsem hojit PMDD,děkuji za všechny rady :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 18:27 R Muž vaclav [14631] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Michaldvd
Přečti si ten odkaz. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 17:59 Muž Michaldvd [45] - Asie
Fotka k příspěvku Dôsledkovom alebo nedostatkom čoho môže byť táto riasa na rastlinkách?
Sú to také zelené škvrny...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 11:48 R Muž vaclav [14631] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: milous
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 11:12 milous Re: usine
Tedy za současného stavu přidat Nitro ?



Ještě mohu zvednout světlo cca nad sklo max. 20 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.03.2012 10:11 R Muž vaclav [14631] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: milous
V tvém případě to ale neplatí. Pokud dost svítíš tak musíš na všechno ostatní přitlačit. Jakmile budeš mít slabé CO2 nebo přestaneš hnojit dopadneš špatně. NO3 máš na 0 a jsi víš kde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 09:41 Muž milosak [66] - RostlinyRe: romant
Jj, znám vesměs se z toho dá vzít, že méně je někdy více ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37302x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965?od=551