Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy na rostlinách

 

NápovědaFórum » Řasy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Řasy na rostlinách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2024 18:28 Muž Milos1200 [41] Re: _ucx_
CO2 nedávám vubec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2024 18:27 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Milos1200
No právě. Nerovnováha, světla, CO2 a živin... U Staghorna moc světla a málo CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2024 18:23 Muž Milos1200 [41] Re: Freedlo
Vodu měním každej tejden a rostlin si myslím že tam je dost. Spíš si myslím že to bude tím světlem. Svítíme 12h dene asi na 75% a krmíme jednou denně ale občas krmí i děti a o tom třeba já ani nevím takhle hádám jedno z toho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2024 18:17 Muž Freedlo [304] Re: Milos1200
Je potreba hledat priciny vzniku ras. Pokud budete jen hasit problemy, tak se jich nikdy nezbavite. Alvarium je v nerovnovaze. Muze to byt osvetlenim, prekrmovanim, nedostatkem rostlin ci spatnou cirkulaci vody nebo jeji nedostatecnou vymenou. Je tezke poznat pricinu, ale je treba zkouset a resit metodou - pokus omyl. Vzdy aplikujte jedno ‘reseni’, pockejte 2-3 tydny a pokud se problem nezlepsi, prejdete na dalsi

At se dari pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2024 18:09 Muž Milos1200 [41] Re: Freedlo
Plovoucky tam mám ale musel jsem už nějaké ubrat byla úplně plná hladina světlo tedy uberu a uvidíme co se stane ale děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2024 17:52 Muž Freedlo [304] Re: Milos1200
Zdravim
Vypada to na Staghorn. Ubral bych na svetle a pomaha aplikace tekuteho co2 primo na rasu. Urcite by pomohlo trosku zastinit hladinu napriklad plovouckama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2024 17:33 Muž Milos1200 [41] – Rasa
Fotka k příspěvku HD A poradí někdo s touto řasou?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2024 13:48 Muž Milos1200 [41] Re: ctibum - jako offtopic označil ctibum
Offtopic
Koukal jsem na to hned jak psal kolega ale dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2024 12:59 R Muž ctibum [6977] Re: Milos1200 - jako offtopic označil ctibum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2024 11:01 Muž Milos1200 [41] Re: BBchory
Přesně tak dekuji. Jen jsem teda blbej že jsem to utrhl když to dám do vody přežije nebo zahyne? A to kořen roste třeba uprostřed listů
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2024 10:53 Žena BBchory [883] Re: Milos1200
Bylo to nalezeno na microsorum? Pak to neni rasa, ale korinky dcerinne rostliny. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2024 10:35 Muž Milos1200 [41] – Rasy
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Čau všem dnes při výměně vody jsem nalezl nejspíš tuto řasu na jedné rostlině. Nevěděl by někdo co to je za potvoru?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2024 19:36 Muž Jozef [324] Re: Lojza007
Rozbory už bohužiaľ nerobia (aj ja som chcel poslať, ale možnosť na stránke nie je).
Václav vychádzal zo vstupnej vody. Vo vstupnej vode má nulu. Čím viac vody v boji s riasou vymení tým menej ho tam bude mať (ak neprekrmuje).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2024 14:10 Muž Lojza007 [1218] Re: Starka
Zkus poslat do Profiplants vzorek vody na rozbor. Hned bude vidět, jestli je něčeho moc nebo málo a bude to mnohem přesnější než všechny proužky nebo kapky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2024 13:35 Žena Starka [257] Re: Jozef
Děkuji. palec Moc jsi mi pomohl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.06.2024 13:15 Muž Jozef [324] Re: Starka
50g KNO3 rozmiešaných v 500ml vody.
1ml tohto roztoku do 65l vody pridá 1mg/l NO3 (presne 0,943mg/l NO3 a 0,595mg/l K)
pri tom sanytri sa moze stat ze bude roztok zakaleny (cistota-primesy)
www.akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2024 11:21 Žena Starka [257] Re: Lojza007
Děkuji za ujasnění. Mě to co2 taky napadlo, ale právě, že mám nenáročné rostliny a není možné, aby mě akvarko bez co2 nefungovalo a jiným jo. :-D

Každopádně nyní zkusím přidat Sanytr, mám jej doma, tak zkusím a uvidíme. Pak budu vymýšlet varianty, které nemám doma.

Mohl by mi někdo poradit, jak to mám do svého akva (cca 65 l čistého) dávkovat? Jaký udělat roztok a kolik toho dát? Předem děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2024 22:07 Muž DokyMichal [46] Re: Lojza007
Nikdo neříká že CO2 je všelék na řasu, ale pokud jsem přečetl z prezentace a ze starých konverzací že se už s řasou bojuje v tomto akva delší dobu ne pouze teď nárazově tak šlo pouze o rozpoutání debaty o CO2 u daného akva. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2024 17:52 Muž Lojza007 [1218] Re: DokyMichal
Předně CO2 napájecí kabel potřebuje při využití pH metru. Vypnout v noci a zapnout ráno má obvykle akorát za následek rozkolísanost pH v akváriu. Bez pH metru buď nonstop nebo vůbec.
Navíc v tomto případě nevidím úplně důvod v aplikaci CO2. Bude to další zdroj problémů v akváriu, protože na CO2 bude potřeba vyladit světlo i hnojivo. Určitě to není zázračný lék, který vyřeší řasu v akváriu.
Pokud se dělají řasy, je potřeba vyladit poměr světla a hnojiva, pokud jsou to náročnější rostliny, u kterých je doporučeno CO2, tak buď je potřeba pořídit CO2 a připravit se na další dávku řas než dojde k vyladění poměrů nebo je prostě vyměnit za míň náročný, kterým se bude dařit bez CO2.
Ale opakuji, CO2 není lék na řasu v akváriu a může přinést víc problémů než užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2024 09:51 Muž DokyMichal [46] Re: Starka
Tohle už sem asi nepatří je to na jiné téma. Ale z CO2 láhve jde pouze kapel pro napájení a vzduchovaci hadička která má malý průměr. Ta vleze snad všude ale nejspíš myslíš že je problém umístit láhev třeba pod akvárko? CO2 může být i v nějaké skříňce vedle akvárka, pouze s vyvstanou dírkou, dírou na kabel do zásuvky a na hadičku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2024 09:04 Žena Starka [257] Re: DokyMichal, skypi
Bohužel, nemám jej kde dát. sad Akvarko stojí mezi skříňka, přičemž ani jedna skříňka není udělaná jako akva skříňka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2024 21:38 R Muž Anthrax [4818] Re: vaclav
vaclav napsal: Sanytr je KNO3 ale je prý v EU zakázaný jestli tedy prodavačka v drogerii nekecala. Kecala. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2024 15:15 Muž DokyMichal [46] Re: Starka
Malý difuzér a dropchecker není kam dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2024 15:14 Muž DokyMichal [46] – Starka - řasa
Podle mě to je stejně trochu hádání, chce to udělat testy akvarijní vody, pH, NO3, NO2, GH, KH, CO2 atd, šel bych trochu do hloubky protože ze starých konverzací vidím že boj s řasou tam je mnohem delší dobu.... můj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2024 14:56 Muž skypi [252] Re: Starka
Zjistit dKH vstupní vody a snižit její tvrdost na cca dKH 5- destilovanou, čistou dešťovou nebo vodou s reverzní osmozy smícháním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2024 13:46 Žena Starka [257] Re: skypi
Hrad už jsem vyhodila. To co2 mě taky napadlo, ovšem nemám jej kde dát. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2024 13:34 Muž skypi [252] Re: Starka
A proč by KNO3 -sanystr - použít nešel? :-) Je to zdroj dusíku a draslíku. 650 l hodinový průtok na 65 l akva je nesmysl. Rostlinám pravděpodobně chybí i CO2, ale lít tam "tekuté CO2" je opět nesmysl. Nevím z čeho je ten "hrad",ale asi bych se ho taky zbavil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2024 12:36 Žena Starka [257] Re: vaclav
Mám to trošku přiškrcené, i když to asi není ideální.

Právě, že sanystr mám doma. Proto jsem ho vzpomněla. Ale jestli je to kno3, tak timpadem to použít nejde, chápu správně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2024 12:00 R Muž vaclav [14632] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Starka
Sanytr je KNO3 ale je prý v EU zakázaný jestli tedy prodavačka v drogerii nekecala. Jinak desetinásobný průtok filtrem není nic dobrého, já vím že to bude o trochu méně ale stejně by stačil tak jen dvojnásobek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2024 11:48 Žena Starka [257] Re: DokyMichal
Jsem přesvědčená, že filtr stíhá, když točí 650 l/hod při mých 65 litrech. Rostlin bylo mnohem více, ale řasa je zničila. hmm Takže ano, vím, že by to chtělo ještě vic rostlin.
A psala jsem, že měním vodu každý týden. ;-) Bohužel jak přišla řasa, tak to šlo všechno do pr... Tak musím zabojovat. Jen nevím, jestli teď mám přidávat zdravé rostliny, když ta řasa tam pořád je.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2024 11:44 Žena Starka [257] Re: vaclav
Nedá se to NO3 doplnit sanytrem nebo to je něco jiného? Jinak kouknu na pmdd. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2024 10:20 R Muž vaclav [14632] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Starka
Pokud máš řasu co jde setřít rukou tak to jsou buď rozsivky nebo dokonce sinice. Tvoje voda je bez dusičnanů No3 a tak ti výměna moc nepomůže a určitě filtr nečisti pod tekoucí vodou ale v té co odsaješ z akvária. Chlorem zabiješ bakterie ve filtru a pak můžeš mít vyšší NO2 a rozsivky. Kup si PMDD s NO3 nebo podobný přípravek ale dej si pozor na to co obsahuje všude je uvedeno jako komplexní hnojivo ale dusík a fosfor v tom většinou nebývá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2024 09:01 Muž DokyMichal [46] Re: Starka
V prezentaci nevidím aktuální parametry vody v akváriu, leckdo z toho spoustu vyčte. Za mě dost rybek pokud platí prezentace, na to je málo rostlinek a filtr já bych osobně tento nevolil. Ale neznám ho abych tady neplácal blbosti. Myslím si že rostlinky ani filtr nestíhají, parametry vody by nicméně řekli více a nějaký místní alchymista, chemik a odborník by ti jistě poradil. ano palec ať se daří v bojí proti řase tone

Add: myslím hodně rybek v poměru k rostlinkám. A chce to měnit vodu, nevím jak často to děláš ale jednou týdně to chce určitě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2024 08:37 Žena Starka [257] – Pomoc, pomoc
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvkuFotka k příspěvku HD Tak boj s řasou pořád přetrvává. sad Každý týden měním polovinu vody, dokonce jsem ubrala i světla (nesvitim na 1oo %, ale jen na 75 %). Některé rostliny myslím, že můžu vyhodit.

Každopádně Hygrophila corymbosa 'Siamensis' a valisnerka pořád pěkně rostou, zbytek nic moc. Na té hygrophile to jde setřít, je to ruducha? Zbytek vypadá na štětičkovou řasu.

Poctivě vybírám odumřelé listy, když nějaký list uhnívá na rostlině, tak jej trhám.

Filtr momentálně čistím - vysvětlím. Vždycky z plastové části kartáčkem vydrhnu řasu a sem tam propláchnu molitan od takové té černé zašlé špíny viz foto. Proplachuji pod tekoucí vodou, nevyvařuji. Předtím jsem na filtr nesahala vůbec. Nicméně teď ten molitan je po 14 dnech takto zanesený.

Tak co s tím? Pomohlo by např. vyhodit ty řasou zničené rostliny úplně a nasadit nové? Nebo co mému akvarku chybí, že se té řase tak daří...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2024 19:52 Žena Starka [257] Re: Lojza007
Souhlasím. Já to měním nedobrovolně pořád. I během krátké chvíle, co akva (ne)funguje, jsem vystřídala dost rostlin. Nejhorší je, že jednou jeden druh krásně roste, pak to odejde a znova už se nechytne. Vzdala jsem se myšlenky vybírat rostliny podle toho, co se mi líbí. :-D Nyní beru to, co je nejlevnější a co je k dispozici (s ohledem na podmínky a vhodnost rostliny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.01.2024 19:32 Muž Lojza007 [1218] Re: Starka
Vždycky se něčemu daří víc a něčemu míň a je potřeba se trošku přizpůsobit a rostliny, kterým se nedaří, tak se jich zbavit.
Já už jsem takto vyzkoušel spoustu rostlin, některým se vůbec nedařilo, některý se mně nelíbili nebo se moc rozrůstaly, tak jsem se spousty z nich zbavil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2024 16:29 Žena Starka [257] Re: jab63
I když ta valisneria nevypadá, tak Té se daří. Koupila jsem jeden košíček, byly v něm tři rostliny. Teď jich mám asi 12. A bacopu jsem pořád zkracovala. Takže něco roste, ale sama vidím, že to není ono.

Mě i tak přišlo po 10 měsíčním provozu akva měnit vodu co 14 dní dost, ale asi ne. Také je možné, že akva bylo jen zabordelené. Na dně bylo dost bordelu. Nejspíš jsem doteď špatně odkalovala. Tak uvidíme, každý týden vyměnit vodu zvládnu.
Zkusím ještě omezit množství krmiva. A poohlednu se ještě po něčem zeleném. Uvidíme, co to udělá. Něco určitě jo. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2024 14:54 Muž jab63 [1499] - BorneoRe: Starka
Já měním vždy polovinu vody týdně. Akva by už mělo být po deseti měsících zajeté a tak nevím proč ti to neroste. Stonkovky by s tím množstvím ryb už měly růst slušně možná i bez hnojiva. Světla se mi zdá taky dost (pokud svítíš 8-10 hodin). Rostlin není nikdy dost. Klidně přidej. Ještě mě napadá jestli nepřekrmuješ. To by taky mohlo ve spojitosti s nadbytkem hnojiva rozhodit parametry vody. Pravidelné dostatečné výměny vody by to měly srovnat ale chce to trochu času. Nebude to za týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2024 09:39 Žena Starka [257] Re: jab63
Tak a jsme doma! Rostliny, které byly napadeny řasou nebo vypadaly bídně jsem vyházela. Do toho jsem odšroubovala sítko z odkalovače a i za cenu, že mi to vysaje unisoil, jsem to odkalila. Na dně bylo dost shnilých kořenů a listů. Takže Tvá teorie je pravdivá. Díky.

Jak dlouho mám provádět výměny vody? Nebo můžu i měnit třetinu vody 2x týdně?

Případně má cenu teď přidávat nějaké rostliny, do akvaria v takovém stavu? Nebo lepší až po "řasokalipse"? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.01.2024 15:01 Muž jab63 [1499] - BorneoRe: Starka
Hlavně ty rostliny neprosperují a rozpadají se. Proto je prostor pro vznik řas. Doporučil bych měnit minimálně 50% vody týdně a filtr vyčistit. Odhaduji, že v akva bude hodně odpadu z rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.01.2024 18:49 Muž Pedros [5] Re: Starka
No já bych si třeba pořídil nějaké pomocníky. Parmička černopruhá, otík, clithon, neritina apod..Takové pomocníky uvidíš prakticky v každém hezkém akvárku a říká se jim řasožrouti..No a s tím hnojením? Na youtube si najdi Profiplants videoškola akvaristiky.. Každý díl si pusť třeba několikrát, neboť jen tak se všem těm zákonitostem ohledně hnojení dá porozumět hmm Mně to pomohlo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2024 09:06 Žena Starka [257]
Fotka k příspěvku Stala se mi taková nemilá věc. Píšu o akváriu Rybče. Před pár měsíci se mi zdálo, že rostlinky moc neprospívají, a tak jsem začala do akvarka dle návodu přidávat Tetra Planta min dle návodu. Rostliny viditelně začaly prospívat, fungovalo to tak nějaký ten měsíc a najednou je v akvárku řasa.

Tudíž mám nejspíš přehnojeno, protože jiný zásah jsem v akváriu nedělala a co 14 dní měním cca 1/3 vody. Jelikož akvárium funguje třičtvrtě roku, tak si nemyslím, že by řasa vznikla kvůli světlu. I když na intenzitě teď ubrat můžu. Prostě za celou dobu fungování se řasa nevyskytla, krom rozsivek ze začátku, ale ty samý zmizely.

Chci se zeptat, jak bojovat s řasou. Hnojit teď nebudu. Jsou časté výměny vody vhodné proti řase? Filtr (molitan) nečistím, za celý rok jsem ho jen jednou vymachala v akva vodě. Mám jej vyčistit? Nebo co s tím?

Díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2022 06:44 Brodys Re: Vasek
Je vidět, že se o to dost zajímáš a staráš, což je cesta k úspěchu. Hodnoty NO3 jsou v pohodě, ale určitě je prostor dávku snížit a zároveň opravdu prodloužit délku svitu jako v přírodě, zkusit nevypínat CO2 a nějakou dobu (2-3 týdny) dělat jen běžnou údržbu, zbytečně se v tom nevrzat. Pak by mělo jít vidět, jestli se to posouvá správným směrem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2022 00:00 Muž jab63 [1499] - BorneoRe: Vasek
CO2, světlo a hnojivo. To jsou v tomto pořadí nejčastější důvody problémů. To jsem se vypátral podle samostudia a docela se k tomu přikláním.
Mě se Ruducha dělá z přehnojení a zelené řasy z přesvícení. Změny dělat postupně vždy jen u jedné veličiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2022 22:23 Muž Lojza007 [1218] Re: Vasek
Jak rychle to roste? Rotalu a pogostemon bys měl zkracovat týdně. Jestli rostou pomalu, tak by to světlo mohlo pomoct. Ale je to zvláštní. Ještě můžeš zkusit jinou značku hnojiva, třeba Rataje nebo jakoukoliv jinou značku, jestli se to nezmění. Ale na to bych úplně nesázel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2022 19:37 Muž Vasek [0] Re: Lojza007
Dávkou hnojiva jsem si víceméně jistý, dávkuje to automat a nedávno jsem ho zkoušel i znovu kalibrovat - odchylka byla minimální. Vodu jsem první 2 měsíce míchal a někdo tady na fóru mi tento způsob přípravy vody právě odsoudil. Nyní tedy dávám 100 % vody z RO + minerály.
Dnes jsem zajel zakoupit test NO3 od Sery. Výsledek je takový, že 2 hodiny před koncem svícení je ve vodě 10 ppm NO3. Proužkový test od ESHA ukazuje taky 0-10 ppm. Hodnoty se mi nezdají nějak hrozné na metodu EI vzhledem k tomu, že je dnes den výměny vody. Nicméně asi dám na rady a zkusím ubrat hnojivo na 2 ml denně a taky trochu přidat na světle. Uvidíme co se stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2022 13:53 Muž Jozef [324] Re: ctibum
Áno, je to priamo v popise výrobku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2022 12:30 R Muž ctibum [6977] Re: Lojza007
Není to princip metody EI?
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.11.2022 10:23 Muž Lojza007 [1218] Re: Jozef
Já ten popis chápu, ale připadá mně zvláštní postavit strategii hnojení na výměně vody a to zcela bez ohledu, jaká ta měněná voda je. V tom popisu se moc nezohledňuje ani množství rostlin a podobně. Naopak tam fakticky radí maximální dávku a pak teprve snížovat, že se tím dá ušetřit. Osobně bych zvolil opačnou strategii, nasadit minimální doporučenou dávku, která tam ani není uvedená, a postupně zvyšovat i s ohledem na zdrojovou vodu, množství rostlin a případně řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2022 09:26 Muž Jozef [324] Re: Lojza007
Lojza007 napsal:
Taky ten jejich popis hnojení je dost zajímavý, spojovat strategii hnojení vyloženě s výměnou vody mně připadá dost zvláštní.

Len trochu poopravím (inak len čítam vaše skúsenosti). Vasek hnojí denne. Ten popis u výrobcu je trochu mätúci, ale správny. Ak sa v akváriu mení týždenne 50% vody, je doporučená dávka denne 5ml (na 100l).

Edit: Teda aspoň myslím, že je to tak. Ak by sa menilo menej vody, doporučená dávka sa bude znižovať...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 37582x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6965-rasy-na-rostlinach-