Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Regulace průtoku

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Regulace průtoku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 18:11 R Muž romant [27987] Re: ssendy
Voda je o ničem, bordel je bordel. Týden je u těchto substrátů nic, to chce na pořádnej záběh týdnů několik a ideál jsou měsíce dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 17:25 Muž ssendy [0] Re: romant
Mam tam eheim mech a eheim substrat pro.Oba kose plne.Pred tim to tak tyden bylo pridano do predchoziho filtru.A taktez voda ze zabehleho filtru vylita do noveho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 16:43 R Muž romant [27987] Re: ssendy
To je diskutabilní a když tak bych škrtil na odtoku, ono právě ten kyslík potřebují nitrifikační bakterie ke svému životu, ale taktéž bude otázka množství filtračního média a rychlosti toho prpoudní, aby z toho nebyl onen často uváděný honič vody. Pokud je možnost to médium vymáchat v nějaký špíně, třeba ze dna zaběhlýho akva, nebo zaběhlýho filtru, tak bych to jako očkovací procedůru absolvoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 16:39 Muž ssendy [0]
Helou.Mam novej filtr a prej je lepsi ze zacatku trosku snizit prutok at se lip osidli.Tak mam na vas zkusene otazku zda je lepsi ho skrtit na pritoku nebo na odtoku do rampy.Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 22:16 Muž mori79 [6] Re: Jurasek
ked tomu len pomoze tak to tak spravim a asi co najvacsi tak lepsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 22:13 Muž Jurasek [137] Re: mori79
Dát pryč plastový kryt a na ten trn dát větší kus pěny. Není to moc estetické řešení, ale větší plocha filtru bude jenom dobře. Něco podobného jsem kdysi dělal s FAN1 rybicky.net/nadrz/2631/0.jpg . Vzhledem k těm rybkám, co jsem tam měl, to bylo pořád zoufale málo, ale určitě to bylo podstatně lepší než tam nechat ten maličký kousek, který tam je originálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 22:10 Muž mori79 [6] Re: Jurasek
myslis ze ten cely spodok vyhodit a dat tam nejaky kvader z nejakej peny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 22:04 Muž Jurasek [137] Re: mori79
To by mělo pomoct, ale já bych zahodil i ten krycí plast a dal tam větší houbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 21:10 Muž mori79 [6]
mam filter aquael fan3 myslite ze bude dobry napad ak tu original spongiu vyberem a do vnutra dam nejaku spongiu co je hustejsia a tym zaroven znizim aj prietok filtra

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 19:11 Muž Lada2 [11] Re: Pablo2
tak jsem hod al na cca 1/3 mozna mene a prez mesic bez problemu zadny hluk zadne poskozeni
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 17:33 Pablo2
Mám fitr Fluval 105 a zkoušel jsem snížit průtok škrcením výstupu dle návodu výrobce. Výrobce ale uvádí, že škrecení lze provést jen do 1/2 dráhy páčky jinak dojde k poškození motoru. Při škrcení vzroste mírně hluk filtru. V případě potřeby výraznějšího snížení průtoku asi lépe zkusit úpravu vrtulky čerpadla a nebo obtok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 12:13 Muž Lada2 [11] Re: jarda
Jo to uz vim dneska taky:-) no chybama se clovek uci:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2010 11:51 Muž O.Tom [439] Re: Lada2
no, jeste muzes udelat tu vec, ze pritokovou i odtokovou hadici rozdvojis a vytvoris prazdny okru, kterym se bude voda z filtru hned vracet a dle potreby priskrtis, filtrem bude prutok maximalni a akvariem dle potreby. Planoval jsem to takhle pro sve akvarium, kde jsem chtel predimenzovat filtr, ale nakonec to financne nevyslo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 21:54 jarda Re: Lada2
Stačí se podívat do návodu pokud je tam uvedená výtlačná výška(bývá tak 2m) tak ji porovnat se skutečnou a zhruba o tolik procent můžeš regulovat naprosto bez obav.ano Navíc pokud je čerstvě spuštěný tak se časem trochu zanese a to tlak a proud zpomalí. Taky mě napadlo nešel by ten proud rozdělit? :-|

Ještě jsem se díval na tvé akvarium (už jsem ho obdivoval včera),na ten objem by stačil filtr poloviční (šestistovka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 20:00 Muž Lada2 [11] Re: O.Tom
no ona se hybe az moc:-))) Valisterii se to moc nelibi:-)) a mne taky ne hejbe se pak uplne cela:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 19:33 Muž O.Tom [439] Re: Lada2
Proc ti vadi, ze se hybe hladina ? Hybajici se hladinazvysuje prokysliceni vody a narusuje pripadny povlak na ni. Leda, ze bys tam mel bojovnice snazici se o penove hnizdo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 18:12 Muž Lada2 [11] Re: Silent
jasne to mne napadlo tak sem ho dal na polovinu a uvidime:-)) kdyz odejde tak se konecne dokopu udelat externi pomaloprutocnej:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 17:25 R Muž Silent [5949] Re: Lada2
Čerpadlu to nijak neublíží. Jen se musí, jak správně podotkl Sid, regulovat průtok ventilem výpustním (OUT). Nikdy ne vtokem (IN). Pak by mohlo docházet k zavzdušňování čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 17:18 Muž Lada2 [11] Re: Sid
atman CF1200 to ze se zvysi hlucnost mi nevadi protoze z absolutne zadnyho zvuku to vydava pak minimalni spis jestli to neni na skodu filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 16:01 Muž Sid [6654] - RostlinyRe: Lada2
A co to máte za filtr?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 15:56 Muž Lada2 [11] Re: Sid
no to prave nevim:-)))trosku se pri privreni zvysi hlucnost nijak mi to nevadi spis abych ho nejak neopohnal k umrti:-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 14:50 Muž Sid [6654] - RostlinyRe: Lada2
K tomu ten ventil na výtlaku slouží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 14:48 Muž Lada2 [11] – snizeni prutoku ex.filtru
prohledal sem forum a nic poradneho nenasel:-(
Zkouseli jste nekdo priskrtit externi filtr na vyvodu tim kohoutkem?? nema to vliv na zivotnost mechanickych casti filtru??Nebo jine rady jak zmensit proudeni??Rampa moc nepomaha hladina se stale hejbe:-))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2009 08:20 Muž motýlek [275] Re: JohnyD
nedávno jsem řešil podobný problém - i když s jiným typem ... nechtěl jsem silný proud, tak jsem na výstup natáhl hadičku a odvedl ji na druhý konec hladiny a tam vodu nechávám padat shora na hladinu ... a část vody odchází druhou hadičkou, která je na místě vstupu vzduchu - asi tím, že jsem zmenšil průtok, se i tady voda pohybuje ven z hadičky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 22:24 Petr Re: JohnyD
JohnyD napsal: děkuji za rady, mám to přesně tak jako meroň ty nástavce, dám průtok na minimum.

Mám akva 125 l a průtok je omezen na dírku o průměru asi jeden mm (špička injekční stříkačky). A je to více, než dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 20:11 Muž JohnyD [6] Re: meroň
děkuji za rady, mám to přesně tak jako meroň ty nástavce, dám průtok na minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 22:57 Muž meroň [18] - RostlinyRe: Jurasek
no já tam mám taky 112 l akva a uplně to stejne čerpadlo a mam tam akorat ten nástavec na přiškrcení a za ním takovou tu rozstřikovací koncovku nebo jak bych to nazval a a výkon stažená taky na minimum, aby tam byl jenom minimální proud...to vzduchování to bych vynechal úplně, ono to je, myslím, stavěné tak, že bud vzduchování a plný výkon a nebo to škrtítko a vzduchování tam nejde nasadit(ono by to při slabém proudu ani ten vzduch nenasávalo, že...) takže to vzduchování bych tam nedával, to akorát bude stresovat rybičky, bych řekl, že to tam je jen pro případ krajní nouze, kdy opravdu je potřeba vzduchovat, ale v běžném provozu bych nevzduchoval ani kamínkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 20:37 Muž JohnyD [6] Re: Jurasek
aha, dobrý nápad, sice tam nemám daný nístavec na vzduchování z důvodu už mám vzduchovací motorek s kamínkem, tak jsem to nechtěl přehánět, ale pro nastavení průtoku to můžu zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 20:21 Muž Jurasek [137] Re: JohnyD
At 200 má několik nástavců. Pro vzduchování, koncovku a jeden s ventilem, kterým se to přiškrtí do požadovaného toku. Mám ji ve 160 přiškrcenou na minimum proudu, který je nutný pro funkční vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 20:19 Muž JohnyD [6] – Jak nastavit správný průtok
Ahojky, mám čerpací hlavu Atman at 200 a Bioakvacit, nevím jak správně nastavit průtok filtru, prosím o radu, akvarium 112 litrů, děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2008 11:45 Muž frmol [14] Re: chicko
mne napada - nez ucpavat vytokovou trubici napr na 1/2, coz naopak zvetsit jeji prumer 2-3x ... z praktickeho hlediska byt pak sila proudu na vytoku mela byt mensi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 20:32 Muž chicko [124] Re: frmol
molitan:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 19:44 Muž frmol [14]
narizl jsem vyvodovou trubicku asi tak do 1/2, zasunul tam mechanickou prepazku ale mam pocit ze proud je stejny nebo mozna jeste ,ostrejsi', voda totiz proudi ven pod stejnym tlakem ale mensi dirou :-(
dne sjsem so totiz poridil do mensiho aq filtr eheim (podstatne levnejsi nez ma juwel) a ten uz tuto regulaci ma na sobe :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 18:16 Muž chicko [124] Re: pakozdy
a není nejlepší a nejjednoduší můj kus molitanu? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 15:32 Muž pakozdy [17] Re: Ludek
pokial by nevadilo, zalozil by som o uroven temu specialne s nazvom elektronicka regulacia filtrov a vas prispevok tam vlozim ako odpoved.

opoved bude viac poruke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 14:46 Muž Ludek [39] Re: pakozdy
Není to tak úplně přesné, že čerpadla filtrů mají v sobě asynchronní motor. Přesnější je - střídavý motor s rotorem s permanentními magnety. Poznáte to podle toho, že při otáčení vrtulky přeskakuje z místa na místo a pod prsty se netočí plynule. Ale z praktického hlediska je to jedno, protože regulaci otáček lze skutečně řešit pouze frekvencí. A to si asi ještě chvíli počkáme, nežli elektronika postoupí o kousek dál a tyto aplikace budou cenově dostupné i na takové "blbosti" jako je akvarijní filtr :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2008 14:12 Muž pakozdy [17] Re: deCORF OBRAEN
nedavno som sa pytal na inom elektrofore. predpokladom je ze to ma v sebe asynchronny motor. dostal som odpovede od elektrikarov:
- Jestli je tam asynchronní motor, tak frekvenční měnič. Cena Tě nepotěší....
- těžko pokud tam je asynchronní motor www.moeller-electric.cz/… jedině měnit f
- Otáčky asynchronního motoru lze v rozumném rozmezí regulovat pouze změnou kmitočtu


snad to pomoze aj ostatnym ktorym sa to zdalo elegantne riesenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 19:13 Usine Re: deCORF OBRAEN
Regulace čerpadel se nedělá elektronicky ale mechanicky. Prostě se jen zmenší přítok vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 17:24 Muž Jurasek [137] Re: deCORF OBRAEN
Myslím, že tady tyto motorky se řídí kmitočtem sítě, tedy by se to nepovedlo. Ale asi by šel úspěšně použít kmitočtový měnič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2008 17:00 deCORF OBRAEN
...a čo by ste povedali na namontovanie stmievača ktorý sa používa na svetlo ?..napojilo by sa to na kabel a dalo by sa plynule regulovat výkon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 22:13 Muž Monty74 [20] Re: chicko
NN hlučnost se nezvýšila.Moc se mi do toho nechtělo,ale je pravda že je to opravdu účinné.Dělal sem to pomalu a opatrně a řekl bych že sem skončil na polovině původní délky a je to v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 22:13 Muž Jurasek [137] Re: Monty74
Pokud se stane, že nebudou vrtulky přesně dlouhé, mohlo by to vést k vibracím. Zvýšený hluk a možná malé omezení životnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 22:06 Muž chicko [124] Re: Monty74
s tou hadicí sem to pořešil stejně, ale nic bych nezestřihával, není to hlučné??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 22:02 Muž Monty74 [20] Re: deCORF OBRAEN
Zdravím.Řešil sem stejný problém s filtrem Juwel.Poradil mi pansuu a tak to sem napíšu.Snad se nebude zlobit. tone Rozeber hlavu čerpadýlka a zastřihni o kousek listy vrtulky čerpadla.Já to dělal na dvakrát a spolu s natočením vývodu na zadní stěnu akva mi to dost pomohlo. potlesk V nejbližších dnech ještě chci přes přechodku natáhnout hadici na druhou stranu akva a vyvést to přes rozstřikovací rampu.Každopádně chci letos překopat akva na vnější filtr Eheim Ecco. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 20:34 Muž Jurasek [137] Re: frmol
Neměl by. Většina čerpadel se škrtí právě na výstupu. Ostatně i čerpadlo na vodu do studny "škrtíte" vysokým vodním sloupcem. Pokud to nebude hodně drastické, tak by to nemělo ublížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 20:04 Muž frmol [14] Re: chicko
nemuze se spalit motorek cerpadla kdyz zmensis prutok ucpanim casti vyvodu? tlaci proti vetsimu odporu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 19:37 Muž chicko [124] Re: deCORF OBRAEN
Mne taky pomohlo snížení průtoku, ale chce to čas(měsíce) než dojde ke změně X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 18:49 deCORF OBRAEN Re: chicko
no už aj idem skusit..snad to pomôže proti ruduche tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 17:53 Muž chicko [124] Re: deCORF OBRAEN
do výtoku nacpi kus molitanu-je to provizorní, ale funkční smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 17:48 deCORF OBRAEN – výkon filtra
Prosím Vás nevie mi niekto poradiť?..Mám vstavaný vnútorný filter Juwel a prietokom 280L/hod. v 96 litrovom akváriu.tvorí sa mi ruducha a mám pocit ze to je už iba vo filtry.(neprekrmujem,odkaľujem 1x týždenne,svietim 12hodín denne,vodu mením 1x týždenne za odstatú) Výkon filtra sa nedá regulovať :-( ..Chcel by som si dať poradiť či nemáte nejaké skúsenosti s namontovaním nejakého potenciometra alebo nejakého regulátora na kábel pomocou ktorého by som znížil výkon filtra.podľa mna je 280 litrov za hodinu dosť veľký obeh vody (niekde som v minulosti čítal že ideálny prietok je objem akvária za hodinu).

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1173x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/204-regulace-prutoku