Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 21:03 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: RAP
rozumím
a ptám se,všichni co mění vodou z vodovodu tímto skokem prochází ?

Neměřil jsem hodinu po výměně vodu protože jsem věděl , že hodnoty budou jiné, to dá rozum, za předpokladu známosti vstupní vody a vody akvarijní.
U mé nádrže "zeleninka" jsem si vyzkoušel skoky PH o 1,5 ( hrál jsem si s HCl)
a ryby ok . Myslím ( nevím to), že pokud je v pořádku amoniak,dusitany tak skok PH směrem dolů ( okyselení) nezpůsobí "chemickou atomovku", směrem nahoru je problém právě v amoniaku, je li v akva před výměnou měřitelný ( nefunguje ani nitrifikace,či denitrifikace) tak skok o 0,3 PH znamená trojnásobné zvýšení amoniaku, a zde je problém.
Podle toho jak to chápu ( mohu se mýlit) tak Ph po výměně vody z řádu ( cca 7.5-8) vždy "poředí" zvedne Ph v akva kde je cca 6.5-7....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 19:58 Žena Dinecek [205] Re: RAP
Jj, já vím. Děkuju moc za rady. Snažím se dodržovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 19:47 Muž RAP [1573] Re: Dinecek
Už jsme to probírali. Měň častěji a menší množství vody, než se "oslabí" ten substrát a vyhni se rizikovému krmení(patentky, nítěnky). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 18:50 Žena Dinecek [205] Re: RAP
Je to skokově-měřila jsem to s odstupem hodiny.

Napadlo mě, že ta mřenka možná nerozdýchala změnu prostředí a pancéřníček to, že jsou v tak malém počtu. Protože já tu vodu těďka měřím skoro každý den a je to stabilní.

A jak říkám, ryby si hrají, žerou, jsou aktivní. Každý den je pozoruju a všímám si, jestli se nějaká nedrží stranou, jestli mají plná bříška atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 18:34 Muž RAP [1573] Re: zervajs
Postupné kolísání je v pořádku, pokud ale to poskočí během hodiny po výměně, tak to dobré není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2019 18:11 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Dinecek
tohle má být skok "zhoupnutí" PH ??
Opomineme měrnou techniku, ale takovéto kolísání PH je běžné během dne natož v přírodě, ne ne odtud vítr nevane. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 17:42 Žena Dinecek [205] Re: NHKG
Vždycky, když vyměním 40 litrů vody, dojde k úhynu. Kolega v práci - akvarista radí vodu neměnit tak často. Říká, že tam mám málo ryb na to, aby to stihly zaneřádit za týden. Všehovšudy je tam 11 malých ryb. A po výměně vody výrazně stoupne PH. Mám to vyzkoušené kapkovými testy. Z 6.5 na 6.9 po výměně 40 litrů. Takže už jsem bezradná.

Neměnit vodu tak často vypadalo, že funguje až do dneška.

O jednu mřenku jsem přišla po dvou dnech nasazení do akvária. A pancéřníček malý tam byl jen ve dvou kusech- po úhynu. Chtěla jsem mu pořídit další, až se nádrž stabilizuje. Nemohlo by to být třeba tak, že to s vodou nesouvisí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 16:17 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Mřenky celkem solidně prosperují i jen na sušeném krmivu. Nitěnky a patentky jsou rizikové, pokud nemáš dobrý osvědčený zdroj.
Jinak musíš měnit vodu, v Ostravě by měla být ve vodovodu všude dobrá voda. Pokud máš pořád problém s kolísáním parametrů vody, dal bych do akva trochu vápencové drtě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2019 15:53 Muž RAP [1573] Re: Dinecek
Jednoduchá věc, nekrm nitěnkami a určitě se vyhni i patentkám.
Z mražených zkus artémii a jiné mořské "potvory", případně koretru. Ale opatrně s dávkováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 14:40 Žena Dinecek [205] Re: silviebaris
Ale já už jsem úplně bezradná. Parametry vody měřím skoro každý den. Všechno v pořádku. Teplota 25 - 26°C Napadá mě jedině, že problém bude výživný substrát, jinak už vážně nevím. Úhyny řeším stále a dnes jsem si řekla, že s chovem rybek asi končím. Protože cokoliv udělám, způsobí to úhyn. Kolega měl mé rybky na starost 14 dní a nic mu neumřelo. A sotva přijdu já a hodím tam nitěnku, tak je problém.

Kdybych nedostala ty Chromobotie, nové rybky bych nepřidávala a počkala ještě aspoň měsíc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 14:17 Silviebaris Re: Dinecek
ale jak tak koukám do tvý prezentace,úhyn ryb už řešíš od začátku července...Tam bude chybička asi někde jinde... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2019 14:13 R Muž vaclav [14631] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dinecek
Mraženým ale i živým nítěnkám se obloukem vyhni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 12:39 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Dinecek
u nítěnek jsem to zaznamenal jen živých ( vlastní sběr)
mražené jsem ( dlouho) neměl..je z toho (někdy) takové blátíčko :-(
kor když z mraženými potravinami dělám...no nemám šajnu kolikrát a kde to rozmrzne a zase zmrzne, natož nějakou "garanci" poživatelnosti po expiraci coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2019 12:13 Žena Dinecek [205] – Nakažené nitěnky?
V pondělí jsem dostala 5 rybek Chromobotia Macracanthus a začala jsem krmit nitěnkami. Druhý den po vpuštění byla jedna Chromobotia mrtvá, dnes jsem nalezla pancéřníčka malého mrtvého a postrádám jednoho otíka. Vrčivka vypadá pobledle a myslím, že taky dlouho nevydrží. Je možné, aby i mražené nitěnky byly něčím infikované a rybky zabily? Jinak si to nedovedu vysvětlit. Na ostatních rybách není nic znát. Pozorně je sleduju každý den. Žerou a chovají se normálně. Parametry vody proměřené kapkovými i papírkovými testy, viz. deník. Vše v pořádku. Kromě krmení nitěnkami jsem žádnou změnu neprovedla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2019 15:46 Muž MichalV [327] Re: Atomret
robí to čo má, zabíja takmer všetok jednoduchý život. Do karantény ok, ale do hlavného ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2019 13:48 Muž Atomret [41] Re: JirkaŠčobák
Já Tě podpořím , udělal jsem stejnou chybu na mém znovuzačátku.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 13:46 Muž Atomret [41] Re: MichalV
Preventin je dobrý svinstvo, ale v každým zoo shopu Ti ho doporučí, jako dezinfekci.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2019 13:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Kat
Používáš chemii, řešíš složení vody a dala jsi tam moc ryb na úvod, místo, abys vybudovala silné rostliny a pozorovala biologii akvária. Tímto ty ryby zabíjíš.
Analyzuj, jaké rostliny ti nejvíc rostou a dej jich 2x tolik, než co máš.

Tomu barevnému dnu bych nevěřil, ale je to tvá věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2019 12:32 Muž MichalV [327] Re: Kat
Tým preventinom si si zabila nitrifikačné baktérie a ryby ti kapú na vodnateľnosť z NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 12:17 Kat Re: Anthrax
No,zkusim!Díky!! ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 12:16 Kat Re: MichalV
Ne,sou trochu nafouklý..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 06:04 Muž MichalV [327] Re: Kat
Ako vyzerajú tie mŕtve živorodky? Neodstávajú im šupiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 21:28 R Muž Anthrax [4816] Re: Kat
Myslím že, i tady najdeš akvaristy z Kladna, kteří akvárka v pohodě provozují. Neházel bych flintu do žita. Jedna věc je betta, to je ryba s úplně jinými nároky než paví očka. Živorodky ale dělají víc bordelu. Proto bych byl proto ty častější výměny vody. Pokud ti teče doma voda s pH pod 8. Tak ti ho tam v akvarku něco zvedá. Možná to dno. Proto jsem chtěl abys vyzkoušela to dno v octu.
Edit: Pak až bych začal zkoušet další věci. Podle ale mě zabere už ta častější výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 21:12 Kat Re: Oldass
No,asi nebude dobrá.. :-(
Edit: Ale co s tím??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 21:09 Kat Re: Anthrax
Teď mě napadlo,že my bydleli v Praze a Beťák byl v poho,pak sme se přestěhovali a najednou měl nějakou plíseň nebo co a pak umřel..Asi to bude voda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 21:06 Muž Oldass [806] Re: Kat
No egerie roste dobře, když je ve vodě hodně NO3, takže ty výměny vody (pokud je dodávaná dobrá) jsou asi ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 21:03 R Muž Anthrax [4816] Re: Kat
Aha tak to je jiná. Schoduje to z údajem z vodárny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 21:02 Kat Re: Anthrax
Kámoš má měřák..A to pH sme teda měřili přímo v akva.. A to dno sem kupovala v PetCentru..Bylo dost drahý..Hm,takže bude vadný..Já měla předtím v tom akva Betu a ta tam měla říční kamínky..Měla sem ji dva roky..Pak sem pořídila živorodk a kpupila to barevný kamení..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 21:00 R Muž Anthrax [4816] Re: Kat
A čím jsi to měřila? Ony ty testy nebývají moc přesné. Spíš se koukni na stránky vodáren. mapy.svas.cz/… , protože i na Kladně to ukazuje většinou pH kolem 7,5. Což je v pohodě.
Vyzkoušej taky dno, jestli nešumí v octu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 20:52 Muž Atomret [41] Re: Kat
Aquasafe je dobrej na chlor a jiný svinstva , ale na PH??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 20:28 Kat Re: Anthrax
Právě,že jo..To víš,Kladno.. :-O
Vždycky,když měním vodu,dávám tam Aquasafe,ale asi je to taky k ničemu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 20:25 R Muž Anthrax [4816] Re: Kat
Ok, takže se nebavíme o tvrdosti. :-) A to ti teče takhle vysoké pH už z kohoutku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 20:14 Kat Re: Anthrax
Já nenapsala čeho :) Ale ano,pH.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 20:07 R Muž Anthrax [4816] Re: Kat
Tak to je dobře, že prosperuje. :-) Snažím se vyloučit různé možnosti.
8 °dH? To musí být v pohodě. Nemyslíš spíš pH? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 19:56 Kat Re: Anthrax
Jo,Egera roste jak zběsilá,je pěkná,jen mi děravý anubias..Vodu držím na 24.Měla sem topítko.Dnes sem ho vyndala-v baráku máme teď 24 pořád..
Edit: Spíš mě napadlo,jestli nemám i moc tvrdou vodu..Sem to měřila a má něco kolem 8!! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 19:50 R Muž Anthrax [4816] Re: Kat
Prvně bych začal měnit vodu častěji. 25 litrů je malinký objem a živorodky nejsou čistotné ryby. Preventin ti podle mě nepomůže.
Co ta teplota? A ta egerie prosperuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 19:33 Kat Re: Skoro důchodce
Mám filtr Denerle s malou sprškou,přímo vzduchování ne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 19:31 Kat Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vždycky umře jen jedna,pak třeba po měsíci nebo míň další..Mám akva 25 litrů.Momentálně v něm je 9 živorodek,některý úplně malinký..Krmím obden Tetramin granule,vodu měním cca 10-14 dní 1/3.Teď mi poradili přidávat Preventin.Dávám ho asi 10 dní-žádná změna,jen modrá voda..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 19:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Kat
Možná by pomohlo vidět celé tvé akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 18:53 Muž Skoro důchodce [21] Re: Kat
Choroba to asi nebude. 1/2 roku je dost dlouhá doba, spíše špatná voda udej počet ryb, objem v L. Máš vzduchováni spíše bych to viděl na moc dusitanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 18:50 R Muž Anthrax [4816] Re: Kat
A chcipají ti po více kusech? Jak dlouho už? Jak často se tak děje? Mají nějaké příznaky? Zkus to trochu popsat. Ideálně v prezentaci tvé nádrže. Tam úveď litráž, krmení, údržbu, teplotu, info o filtraci atd. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 18:43 Kat
Ahoj,před půl rokem sem koupila pět živorodek.Do pár dnů jedna porodila,ale pak mi začaly umírat jedna za druhou.Vždycky se narodí nějaké další,takže se akva v podstatě obnovuje,ale nevím,proč pořád umírají..Donesla sem si ze zveráče nějakou nemoc nebo tak něco?? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.06.2019 08:45 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Lnk
Prostě s pravdou ven, i když bude nepříjemná. Jestli s tím chceš opravdu něco dělat a dostat konkrétní rady, tak ti nic jiného nezbývá. Za sebe z toho prvního popisu to vidím na přerybněné akvárium. Už jen ti dva "přísavníčci" dokáží slušně zabordelit vodu. Čistou vodu hned znehodnotíš chemií...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2019 23:11 R Muž Anthrax [4816] Re: Lnk
Jak vypadalo to chcipnutí ryb? Nějaké příznaky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2019 22:55 R Muž afc1886 [14913] Re: Lnk
Na kameny bych to neházel, dej sem aspoň tu fotku akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2019 22:44 Lnk Re: afc1886
Rybky jsem výrazně omezila.

Je možné že to celé způsobily kameny?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.06.2019 10:38 R Muž afc1886 [14913] Re: Lnk
Jenom tak nástřel z první. Moc rybek a špatně zvolených do malého objemu a proto rybky umírají v nevhodných podmínkách. Fotka by pomohla a ještě lépe se zde zaregistrovat a založit prezentaci akvária.
EDIT- Tady máš pár užitečných rad.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2019 08:27 Lnk – Úhyn rybek
Dobrý den. Prosila bych o radu.
Mám založené akvárko zhruba od března(30l) a tak měsíc bylo všechno v pořádku rybičky (gupky) měli dokonce mladé. Pak během týdne všechny umřeli cca 6 rybek. Přežili jen 2 sumečci. Ale rostlinkám se velice dařilo a dokonce se mi i rozmnožily. Akvárko jsem vyčistila vyměnila štěrk. Nechala cca 2 týdny jen se sumečky pak k nim přidala 2 přísavníčky. A všechno v pohodě. Při vyměně vody přidávám aquasafe/start. A nyní (zhruha měsíc i déle od výměny) Jsem přinesla 3 edlerky a do rána 2 umřeli. Co dělám špatně? A jak zachránit tu poslední?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 09:34 Muž bici10 [24] - TetryRe: Atomret
Moc děkuju za radu a taky at se daří :-) snad to bude už teď dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 09:31 Muž Atomret [41] Re: bici10
Ještě mě tak napadlo, pomřeli mi Tetry a Neonky, jeden Ancistrus a Pancéřník, ale Parmička zatím žádná. Sice mám pětipruhý , ale jsou hodně odolný.-) Ať se daří.-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22637x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=51