Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 21:22 Žena tramtra [3230] Re: Májenka
A co třeba pod hladinu hejno menších sekernatek? Jsou krásné a tvarem i barvou dost kontrastní k těm, co už máš. A těch pancéřníčků klidně víc, než trojnásobek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 20:29 R Muž ctibum [6961] Re: Májenka
No myslím to tak, že uděláš to, co stejně udělat chceš. A pak třeba zjistíš, že se ti to líbí tak, jak to je a už tam nic přidávat nechceš. A nebo ne a můžeš dál vymýšlet, co k tomu. Všechno najednou to tam stejně přidávat nebudeš :)
Já dvě hejna mám ve "200", Tetry krvavé a Dánia perlové. Sice jsou občas promíchané, jak píše NHKG, ale Dánia většinou drží spolu a navíc jsou výrazně odlišné velikostí i barvou, že jsou vidět oba druhy. A nejdřív jsem měl jen Tetry.
Tak zkus kouknout do atlasu rybicky.net/atlasryb/tetra_zhava , dole je seznam nádrží, ve kterých plavou. Třeba najdeš inspiraci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 18:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Amatértom
V atlase ji jako cichlidku nenajdeš. Pod tímto názvem tam jsou ryby rodu Mikrogeophagus a Apistogramma, obojí nevhodné pro začátečníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 18:27 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: NHKG
Akarka je přeci taky cichlidka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2018 18:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Májenka
Dvě hejna se ti promíchají. Většinou to nevypadá nejlíp. Když už hejnovou rybu, tak nějakou co se bude zdržovat v jiném prostoru akvária než ty tetry. Většina lidí volí hejno sumečků (pancéřníčků) Corydoras.
EDIT: Místo cichlidek bych doporučil Akarky zelená a pokud nějaké tetry, tak císařské. Nejsou to hejnové ryby, je zajímavé je pozorovat a aspoň u mě to byly jediné tetry, které se samovolně množily ve společenském akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 18:06 Májenka Re: ctibum
No děkuji potlesk , přesně tak to i plánuji, jen nevím to - a pak se uvidí.......no jaké jsou +- ty možnosti hmm Říkala jsem si, že by možná nebyly špatný i dvě hejna (+ razborky klínoskvrnné) nebo nějaké mečovky...no možností je určitě mnohem víc, ale které (tak 2 - 3 varianty) by byly asi ty nejlepší? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 17:44 R Muž ctibum [6961] Re: Májenka
Řekl bych, že Skaláry tam nepatří v žádném případě.
Začal bych tím navýšením současné osádky, to je podle mě dobrá strategie :) A pak se uvidí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 17:37 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Májenka
Určitě by tomu neuškodil párek nějakých menších cichlidek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 17:34 Májenka
Ahojky. Prosím pěkně ještě stále přehodnocuji, jestli místo zvažovaných skalár do 200 l akvárka nepořídit přece jen něco vhodnějšího k současné rybí osádce teter žhavýchu 8 ks, pancéřníček panda 2 ks a otík 2ks kteří jsou aktuálně v malé nádrži. To 200 litrové (je víc jak z cca 80% osázené, + led světlo + externí filtr se 4mi druhy náplní, dno křemičitý písek + lávová drť vespod). Určitě k těm stávajícím pořídím ještě další kamarády = stávající počty dvou kusovek minimálně ztrojnásobím a tetry zdvojnásobím. A teď tedy vyvstává ta zásadní otázka, co všechno se k tomuto osazenstu +-
ještě hodí, kromě těch skalár? Předem mockráte děkuji za Vaše rady ;-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.12.2017 06:24 MarloCZ
Musím Vám dát za pravdu, než se snažit zaplnit prázdný prostor a dělat s toho tak prapodivný mix, tak to nechám jen jako jednodruhovku pro šnekáče.
Vytvořím jim tam podmínky pro větší kolonii co nejpodobnější jejich přirozenému biotopu - Tanganika.

Díky všem za názor.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 23:43 Angus68 Re: MarloCZ
Šel bych jen do jednodruhovky, stejně jako robogym ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.12.2017 22:49 Maq Re: MarloCZ
Názory mohou být různé, vyslovím ten svůj:
Šnekové cichlidy jsou zajímavá specialita. Pokud se pro něco takového rozhodnu, musí mi být jasné, že i akvárium bude trochu speciální. Mně by například vadilo, že s nimi nemohu mít pěkně zarostlé akvárko. Protože bych jim hleděl připravit vodu jaká je v Tanganyice, a v takové toho moc růst nedokáže.
Prostě bych "dělal" tyhle ryby a nepřemýšlel o tom, že by se mi tam vešel třeba ještě betlém. Nebo kardinálky, což je podobný nápad. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 22:23 MarloCZ Re: NHKG
Díky za tip, kouknu na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 21:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MarloCZ
Co takhle: rybicky.net/atlasryb/kardinalka_cinska ?
Jsou to hodně nenáročné ryby, takže snad najdeš parametry tak, aby vyhovovaly i šnekáčům a neskáčou. Přitom aspoň u mě se drží v horní půlce akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 21:38 MarloCZ
No musím si tedy holt přiznat, že tedy nechat to jen jako jednodruhovku pro šnekáče a nebo neřešit biotop a udělat s toho společenské akvarko.
Tak jdu tedy studovat dál něco menšího co by mi plavalo v horní půlce.
Sekernatky jsem kdysi měl, ale postupně se všechny při skákání šprajcli v mezírce pod krycím sklem.
Nemáte někdo zkušenosti s těmito ?
rybicky.net/atlasryb/kylnatka_tamilska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2017 18:15 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: MarloCZ
Nevím, tohle je už dost velká ryba a do těch tvých cca 70cm délky to nebude žádná sláva. S tím tvým patvarem bych se držel spíš menších ryb. Ale toť jen můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 17:48 MarloCZ
Děkuji za tipy, ale ve zdejším Atlasu jsem už dle zadaných parametru také vyhledával.
Spíš jsem doufal, že se zde najde někdo kdo se vyzná v Tanganice a podělí se o nějaké své zkušenosti a tipy z Tanganiky.
Nerad bych s to dělal rybí polívku, ale vypadá to, že na tuto velikost akvária a šnekáče u dna nepujde zachovat biotop a při tom nemít prázdnou vrchní polovinu akvárka.
Nechoval jste někdo ty Cyprichromis leptosoma ( Cichlida žlutoocasá)
rybicky.net/atlasryb/cichlida_zlutoocasa

Nějaké poznatky o jejich chování a přizpůsobení.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 17:36 Muž Pepan [5044] - Rostliny
Já bych tam možná dal klasické Danio rerio. Pokud si pamatuji, tak většinou se zdržovaly u hladiny. Měl jsem tam čerpadlo a hlavně kluci doslova surfovali v proudu, který byl těsně pod hladinou. A parametry vody by zhruba odpovídaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 17:30 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Já bych taky bral to umístění ryb s rezervou. Mám obdobnou zkušenost s Tetrou ozdobnou. Kupoval jsem je, aby mi oživily horní část a byly pořád dole. Do horní části bych doporučil zde uvedenou Tetru vláknoploutvou. Mám je a moc se mi líbí, jsou nejčastěji pod hladinou, baví je plavat v proudu a neschovávají se. Jsou hodně často nahoře a byť se ke dnu taky podívají, tak pod hladinou i spí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 17:10 Žena lenkalor [580] – Kaira, Pepan
Použila jsem odkaz na vyhledávání a zadala jsem střední a horní část nádrže :) Není nad zkušenost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 17:04 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: Kaira
Kaira napsala: Tetra průsvitná se drží výhradně ve spodní polovině akvária, aspoň tedy u mě. ;-)
Souhlas. Když jsme je měl, chovaly se stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2017 17:02 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: lenkalor
Tetra průsvitná se drží výhradně ve spodní polovině akvária, aspoň tedy u mě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 16:25 Žena lenkalor [580] Re: MarloCZ
Typy podle nároků by byly. Jenom by to chtělo připomínky od lidí, kteří je chovají. :-)
rybicky.net/atlasryb/tetra_vlaknoploutva
rybicky.net/atlasryb/cichlida_zlutoocasa
rybicky.net/atlasryb/tetra_prusvitna
Taky nevíme, jestli ještě přidáš rostliny, nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 13:59 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: Kubaa
Kubaa napsal: sekernatku ke šnekáčům do Tanganiky? to je nesmysl, ty ryby mají zcela jiné nároky na vodu!
Máš pravdu. Chtějí měkčí vodu a spíše kyselou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 13:55 Muž Kubaa [718] Re: drvi
sekernatku ke šnekáčům do Tanganiky? to je nesmysl, ty ryby mají zcela jiné nároky na vodu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 13:52 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: drvi
drvi napsala: MarloCZ napsal: Neměl by jste někdo nějaký tip na tu rybku co by se držela u hladiny ?
Třeba tahle?
rybicky.net/atlasryb/sekernatka_mramorova
ale potřebuje spíš živé krmení, čistou vodu a ráda vyskakuje z akva ;-)

Ještě bych doplnil - krmit u hladiny. Rozhodně nepoplave pro nítěnky na dno. Ale braly mi i suché, protože na něho byly naučené z obchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 13:41 Žena drvi [2894] Re: MarloCZ
MarloCZ napsal: Neměl by jste někdo nějaký tip na tu rybku co by se držela u hladiny ?
Třeba tahle?
rybicky.net/atlasryb/sekernatka_mramorova
ale potřebuje spíš živé krmení, čistou vodu a ráda vyskakuje z akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 06:49 R Muž ctibum [6961] Re: MarloCZ
rybicky.net/atlasryb/hledat/
Zadej si velikost nádrže a lokalizaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 06:25 MarloCZ
Neměl by jste někdo nějaký tip na tu rybku co by se držela u hladiny ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 17:48 MarloCZ – Rybky k malým šnekáčům do vrchní části akvaria
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Rybky k malým šnekáčům do vrchní části akvaria

Zdravím
Mám menší tvarem atypické akvárko (viz nákres) s výškou 60 cm a objemem 200 l.
3 roky jsem v něm odchovával Cichlidky Kakadu a pak i Akary modré.
Ted si chci pořídit (hlavně pro jejich zajímavé sociální chování) malé šnekáče- Neolamprologus multifasciatus (Pestřenec proužkovaný).
Zdrojovou vodu mám Ph 8 a tvrdost 10 dGH.
Na dně 2 cm 1 mm říčního písku.
Kameny jsou "měsíční kámen" - měl by přitvrzovat vodu. Nějaké Anubiasy z minulého akva. Filtr externí JBL e901. Světlo regulovatelné LED. Topení 150W.

A ted dotazy:
1. Kolik kusů těch šnekáčků vzít na začátek ?
2. Váš názor na vzhled (rozčlenění) akvária (viz fota).
3. Bylo by možné k nim přidat nějaké rybky, které by se drželi ve střední a horní části toho akva (při té výšce 60 cm a šnekáčích na dně bude zbytek akva prázdný :( - Uvažoval jsem chvilku nad Cyprichromis leptosoma, ale na ně je to asi malé - hlavně ta délka akva :(

Předem všem za rady a podměty.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 12:27 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: ercan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 06:56 Muž ercan [38] Re: Jifi
Ano,neonek je tam málo,to vím. Spíš tak přemýšlím,jestli je nevyměním za něco jiného. Za něco zajímavějšího (netradičního).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 18:04 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: ercan
Přesně tak. Přikoupit neonky a pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2017 17:46 Muž Jifi [675] Re: ercan
Já se spíš divím, že máš těch neonek tak málo. Pořídil bych hejno tak 35-40 kousků (celkem), bylo by to zajímavější než těch 16 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 15:52 Muž ercan [38]
Ahoj!
Šla by ještě přidat nějaká zajímavá rybka k mé osádce v akva?
Viz moje prezentace. Děkuji! rybicky.net/nadrze/25735-akva-2

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:35 Martimos Re: Anthrax
Čtyři pandy mám momentálně v 54l, proto jsem jí zvolil i do budoucího akva, nicméně ten zelenej vypadá jako vhodnější volba. Určitě i líp vynikne, mám momentálně na dně říční písek s kterým počítám i do budoucí nádrže a ta Panda se na něm dost ztrácí. Takže díky za tip, určitě to zvážím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:03 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Martimos
Dobrý výběr palec (Skaláry vynechat), teplotu udržuju také kolem 25 °C kvůli Neonkám a Agassizkám, v létě mám v akva až 28 °C, Pandy přežívají a vypadají zdravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:01 R Muž Anthrax [4816] Re: Martimos
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny nebo rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata
Co ty na to? Akvárko lze chladit, ale to je na jiné téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 12:56 Martimos Re: Anthrax
Plánuju 25 st., což je pro ně na hraně no, nicméně v létě bude asi problém takovou teplotu udržet (doma máme přes léto hrozný vedro - panelákovej byt téměř pod střechou :)). Myslíš, že bych měl tedy raději sáhnout po nějaké teplomilnější rybce na dno? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2017 12:35 R Muž Anthrax [4816] Re: Martimos
Přesně tak, skaláry bych tam nedával. Posílil bych ty tetry i ty pancéřníčky. Akorát, na kolik plánuješ topit? Ty pandy mi tam vycházejí tak nějak na hraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2017 12:25 Martimos – Ryby do Juwel Rio 180
Zdravím, začínám vybírat rybí posádku do nového Juwel Rio 180 (čistý objem by měl být kolem 160 litrů - 101x41x50) a rád bych prozatimní návrh konzultoval. Mám vybráno:

- Pancéřníček Panda 8x
- Tetra měděná asi 12x
- Cichlidka kakadu 3x (1 samec, 2 samice)
- Akara hnědá 2x (ze začátku 4-6, poté pouze jeden pár)

Viděl bych to takhle, přítelkyně by samozřejmě ráda k tomu ještě párek skalár, ale počítám, že tam by mohl být potencionální problém. Předpokladám, že lepší bude skaláry vynechat a místo nich posílit třeba hejno teter. Šlo by to takhle? :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2017 06:09 Muž Jifi [675] Re: prdoch01
prdoch01 napsal: plánuji akvarium 180l. je toto osazení ok?:
neonka 15x
danio pruhované 4x
mecovka 5x
pancernicek x3
parmicka pruhovaná 6x
ancirus 2x
Parmička červenoocasá 5

15 neonek je žalostně málo. Ne že by to nešlo, ale jak psali ostatní - raději třeba 30-40 neonek. Na takové hejno bude hezčí pohled. Mečovky bych k neonkám nedával.
Danio - jak už tu zaznělo: 4 kusy jsou žalostně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2017 01:17 R Muž Anthrax [4816] Re: prdoch01
Je jich spousta nenáročných druhů. Sám si musíš vybrat. ;-) Ale naprostou většinu bych ti doporučil v hojnějších počtech (i místo ancistrusů). Snad jenom kropenatého bych ti úplně nedoporučil.

rybicky.net/atlasryb/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 01:14 prdoch01 Re: Anthrax
jaké doporučuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 01:09 R Muž Anthrax [4816] Re: prdoch01
No a jaké pancéřníčky máš na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 01:07 prdoch01 Re: LeRi
super: palec fantom :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2017 00:56 Muž LeRi [315] Re: prdoch01
K neonkám bych parmičky nedával to spojení je mi proti srsti co takhle 20 nenek a 10 rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna nebo rybicky.net/atlasryb/tetra_fantomova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 00:34 prdoch01 Re: Amatértom
:-) aq budu zařizovat tak za tyden, takže to byly zatím jenom hrubé úvahy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2017 00:29 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: prdoch01
Zdrženlivost se vyplatí. Nejdřív dozařídit akvárium, pak čekat, pak myslet na rybičky. Nejlepší by bylo zřídit si tu prezentaci dané nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 00:26 prdoch01 Re: Amatértom
nechám si poradit palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 61 62

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67904x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-akvaria-151-250-l-vetsi-akvarium?od=651