Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka kakadu - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 23:07 Muž domik101 [17] - Živorodky
:-D :-D ale tak zhruba jako tejden mesic dyl :-D

a s ancistrusema teda potomstvo nebude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 23:05 R Muž romant [27987] Re: domik101
To nevím, křišťálovou kouli mám v opravě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 23:01 Muž domik101 [17] - Živorodky
no, ale ja mam v akva ancistruse a jak je tady psano ten to sezere :-DD
jojo koukal sem myslim melo 24l se vsim vsudy za skevelou cenu, tak ho zitra asi koupim
jak dlouho to tak bude trvat nez se vytrou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 22:50 R Muž romant [27987] Re: domik101
Obvykle to není nutný. Tyhle rybky se velmi ochotně třou ve společenský nádrži a i tam jsou schopny odchovat nějaký potomstvo, ale pokud jim ten luxus chceš dopřát tak akvárko 30 litrů by mělo stačit. Tu teplotu jim drž pár dní spíš vyšší těch 28 a potom jí o 2-3 stupně sniž a zárověň jim intenzivně měň vodu. Takhle jim můžeš s tou teplotou několikrát zahejbat a uvidíš jak se to na nich projeví. Až se event.vytřou tak bych samce odlovil a nechal to na samici. Hlavně aby tam byl nějakej pěknej úkryt(květináč, kokosák, kořen atd).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 22:41 Muž domik101 [17] - Živorodky
Chci se zeptat, dám samce a samici do akvarka kde budou samy (bude tam skrys kytk atd..) a chci se zeptat jak by melo byt velke a kolik by mela byt teplota aby se vytreli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 11:19 Usine Re: Jelitko
Pokud se chceš dočkat nějakého potomstva (které sice asi ve společné nádrži nepřežije)tak tam nesmíš mít ancistruse. Už mockrát jsem pozoroval že samička odhání i podstatně větší ryby ale ancíka k jikrám pustí a on jí je samozřejmě sežere. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 22:59 R Muž romant [27987] Re: Jelitko
Nechal bych tam to hejno jenom jedno, já bych preferoval ty tetry a ten párek Kakadu bych si tam dovolil dát. Chce to nějaký schovky a úkryty a mělo by to fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 22:55 Jelitko – Muze tam byt?
Zdravim mam 126l akva dost rostlin mene narocnych atd,rybicek teter krvavych 9ks (planuji koupit jeste 6) + siamky parmicky 2x + 1 ancik mohl bych mit kakadu parek ve spolecenske nadrzi? rozmery 80dx35sx45v klasika, a pokazim tim ze v te nadrzi budu mit 2hejna? cca 16krvavych a 9 petipruhych parmicek nebo mechovych? odpovezte nekdo na ucet nebo mailto:mathedin@seznam.cz coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 18:33 R Muž romant [27987] Re: Lukin
Souhlasím s Vaclavem. Ty jikry se mi zdají všechny zdravý a tudíž bych řekl, že se můžeš těšit na mladý. palec Kdyby byli plesnivý, tak budou mít takovou mléčnou barvu a tu tam nikde nevidím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 18:23 Usine Re: Lukin
Já bych řekl že jsou v pořádku. Neoplozené jsou bílé a plíseň by jsi poznal. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 12:54 Muž Lukin [0] – plesnivé?
Fotka k příspěvku Jedná se o jikry plesnivé? Mám po druhé jikry v akváriu...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 21:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: roper
Jj,u jiker je to problém.Občas nějaká přežije,ale na odchov celkově to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 20:50 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Romy
ta tvrdost je celkově docela problém u jikernaček,co? Ale jeden mi to přežil a z něho krasavec. Teda byl, zase tak dlouhověcí kakaďáci nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 20:45 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: roper
Na vině bude nejspíš osmotický tlak,vyšší tvrdost,je vyšší vodivost,je vyšší osmotický tlak.Viz.http://maniakva.sweb.cz/chemie3.htm
Souhlasím,že na chov to nejsou složité rybky,ale na odchov chtějí své.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 20:31 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Romy
Ph mám pořát 6,8-7,1. Je tu ale strašně tvrdá brněnská voda. Prostě katastrofa hmm
Zase nijak náročné rybky to nejsou a aqa se věnuji kolem 20 let, tak bych to jednou mohl zvládnout. Ten samec na fotce jediný z vlastního chovu, který přežil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 20:25 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: roper
Jaké máš parametry vody?Na vině může být více věcí,nízká vodivost(zvětšený osrdečník),genetická vada,špatný poměr minerálů ve vodě,vyšší pH,nedostatek humínů...Vždy je to loterie,a laborování s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 20:24 Muž roper [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku a ještě sameček.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 20:15 Muž roper [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 20:13 Muž roper [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku omlouvám se za kvalitu, ale ovládání foťáku je na mě trochu moc :-)
Takhle se mi kakadi asi 20krát rozplav. a vždy jich bylo kolem 40ks. Potom do dvou dnů kaput.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2010 19:09 safki – uhyn
Dobry den. Nevim cim to je,ale muj problem spociva v tom,ze pokazde kdyz je samicka cichlidky kakadu pripravena ke treni, pokazde uhyne. Muzete mi poradit cim to muze byt? Toto se mi stavalo napriklad u bojovnic po treni,ale tam je to vcelku normalni semtam, ze samicka uhyne vycerpanim. Nevim jak je to u tech kakadaku. Dekuji za rady.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 21:38 Muž domik101 [17] - Živorodky
Tak od te doby je samice porad jen u vzduchovaciho kaminku :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2010 17:52 Muž johnx [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: roper
Já mám vodu dost tvrdou a s odchovem jsem problémy níkdy neměl, i počet potěru byl velký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 09:19 Muž roper [10] - Cichlidy
Tak já taky něco.
Nejde jen o samce, protože jejich dívčiny si dokáží mezi sebou taky pořádně nandat. Je potřeba dost velké aqa a pro tření dost měkkou vodu. Při tvrdé se plůdek vylíhne ale dlouho nevydrží. Nejlepší je, když se jim nechce být barevný palec smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2010 00:22 Usine – Re: JJaanca
Fotka k příspěvku www.akvarista.cz/…
Nejhorší počet samců jsou 2ks Já jsem to také udělal. Koupil jsem si další dva a je klid. Zajímavé je že ten původní slabší se bojí pořád a dva noví samci se toho dominantního nebojí. Přestaly honičky po celém akva a je klid. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 11:43 Muž domik101 [17] - Živorodky
tak promiň :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 11:40 Žena JJaanca [67]
nesnazily se byt vubec barevni
smich smich Třeba se snažili, ale moc jim to nešlo.

No ale já se na ramirezy neptala, jde mi o Apistogrammy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 11:34 Muž domik101 [17] - Živorodky
Co ja vím tak se samci nesnasi at samec kakadu nebo remizerovy nesnasi se.Já byl v zveraku a tam mely kakadu a remizerky dohromady ,ale už vyprodane a měly tam 3 samce a ten nejvetsi plaval vpoho a ty 2 byly v rohu a nesnazily se byt vubec barevni :-( chudaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 11:17 Žena JJaanca [67]
Koukám že je to diskuze o kakadu, tak se taky přiživím. Chtěla bych se zeptat, jestli by byl rozdíl, kdybych do svého akvária přidala ještě jednoho samce kakadu, nebo jiného samce Apistogrammy (např. Borelli). Jde mi o to, jestli si kakadu a borelli (nebo třeba viejita)konkurují stejně jako 2x kakadu. Nerada bych měla jednoho chudáka utiskovaného v rohu. Nebo by bylo lepší mít víc samců aby se agresivita tříštila? Už jsem měla 1xkakadu + 1xhongsloi a nedělalo to dobrotu a to se ani netřeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 09:44 Muž domik101 [17] - Živorodky
jo mám jednoho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 09:38 langosh
domik101 napsal: Takže mám 3 samice a z toho jsou 2 žluté (žluté jsou když se starají o mladé atd..)
A máte i nějaké samce? ;-):)

Roman X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 09:36 langosh – Re: jajaapaja
Ap. cacatuoides má rodinu typu otec-matka, kdy se o potomstvo stará pár společně, přičemž mají výrazně rozdělené role (samec většinou hlídá celé teritorium). U kakadek a všech cichlidek preferujících „harém“ je to navíc umocněno tím, že se samec vytírá s více samicemi, z nichž si každá udržuje vlastní teritorium, ve kterém se o potomstvo stará, zatímco samec hlídá velké teritorium zahrnující teritoria samic. Přímá starostlivost samce (tj. hlídání hejna mladých) je u nich poměrně vzácná záležitost, i kdy ne zcela nemožná…

Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 09:30 Muž domik101 [17] - Živorodky
No přečetl sem si to (bylo to fakt dlouhý :-D) ,ale pořád nivím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2010 00:10 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: domik101
Myslím,že zde najdeš,co hledáš. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 20:33 Muž domik101 [17] - Živorodky
opravdu? to slisim prvne ze samecek coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 20:27 Muž jajaapaja [174] – Re: domik101
Mě se vždy o mladé staral sameček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 20:21 Muž domik101 [17] - Živorodky – Cichlidka kakadu
Zdravim vim že toto uz tu je ,ale přesto zakládám nové .Prosím nechte to až se dozvím co chci tak to smažte.

Takže mám 3 samice a z toho jsou 2 žluté (žluté jsou když se starají o mladé atd..) a jedna z nich byla včera celý den u lodi a koukala do díry v té lodi a zkoušela tam dát bublinu (nejspíš) a dnes je zas u filtru a dělá to samé nevím proč to dělá takkže se ptám jestli to neni třeba tím že hledá místo pro mladé ,protože je mám už asi měsíc a pořád sem nenašel nikde jikry takže si myslím že třeba teď .Předem dík za rady :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2010 18:01 Muž domik101 [17] - Živorodky
Jedna samice byla vcera cely den u lodi a porad koukala do jedne diry a dnes je porad u filtru je zlute zbarvena a do lodi a i ted k filtru nosi bulblinky ze vzduchovaciho kaminku.Myslíte že hledá místo pro mlade? nebo jakou jinou pricinu to muze mit? ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 16:11 Muž domik101 [17] - Živorodky
Jinou nadrž nemám ,ale mám koupenou odhovnicku.Rostlinek mám o mnoho více než na fotkách nemám ty fotky z aktualizovany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 14:07 R Muž Silent [5949] – Re: domik101
Přelov cichlidky do jiné nádrže kde se můžou v klidu vytřít. Pokud tuto možnost nemáš tak to musíš nechat na přírodě, ale v tvé malé nádrži a s tím osazenstvem to rodiče patrně neuhlídají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2010 14:01 Muž domik101 [17] - Živorodky
Prosím poraďte mi někdo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 19:45 Muž domik101 [17] - Živorodky
Já mám cichlidky kakadu a myslim si že samice má také jikry, mám tam dvě skrýše loď a jednu normální ,ale v lodi spi mrenka nadherna a v te druhe parmicky cervenoploutvá myslíte že to přes noc sežerou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 19:22 Muž matlala [798] - Rostliny
tak bacha, jikry nejsou bílé s růžovým spodkem ale tmavě vínově červené. Tu barvu nejspíš zkreslovala LED lampička, kterou jsem použil. Když jsem zasvítil žárovkou s méně ořezaným spektrem, byly normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2010 17:49 Muž matlala [798] - Rostliny – Oplození jiker
Ahoj,
tak jsem si v pátek domů donesl párek A. cacatuides místo vytouženého tria A. borelli. Jsou od chovatele, byli a jsou dobře živené živým (artemky nebo grindal) nebo mraženým (deafnie, krill, sháním ještě něco většího). Dneska jsem při příchodu zjistil, že samice má v kokosu jikry. Po cca hodině pozorování námluv (nepozorovaně protože akva je o patro níž a já tam vidím i ze schodů z 1. patra) jsme zjistil, že samec o samičku nejeví zájem. Samice se mu pořád předvádí a snaží se ho dostat do jeskyňky, samec ji ignoruje, ale neodhání.

Jikry mají od hora (považujme za horní část jikry místo nalepení) narůžovělou barvu, jinak jsou bílé.

Jak poznám již pár hodin po oplození, zda jikry byli oplodněny nebo ne? A zda to vůbec jde poznat po pár hodinách?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 17:09 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Ahoj. Chci se zeptat, jak by měla být velká vytíračka pro cichlidky kakadu. Stačí 30l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 21:06 Andry
Ještě jednou se připomenu - cichlidka kakadu se vytřela bez další reakce, stále hledá hnízdo a HLAVNĚ NEPŘIJÍMÁ POTRAVU A CHUDNE. To, že stále hlídá to samé místo mi vůbec nevadí, mně vadí to, že ubívá na váze... Pomůže mi někdo...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 17:59 Žena basa1313 [18] - Parmičky
ahojte vsetci, chcela by som sa opytat na moznost chovu tejto chichlidky v mojom spolocenskom akvahttp://rybicky.net/nadrze/8186 lenze nie som si ista s tou agresivitou, takze neviem raz som mala chichlidy thomasonove a s tymi bol problem pretoze postupne samec vrazal do labea a mreniek siamskych.. preto sa chcem spytat na tento druh... a ci nahodou chichlidka agasisova nie je mierumilovnejsia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 16:37 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Ahoj. Chtěla bych se zeptat, za jak dlouho se takovéto jikry rozplavou a kdy je bude třeba začít krmit...
Oplozené jsou, ne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 15:01 PetrF
Přesně tak,buď jí to dojde,že její práce je zbytečná nebo zvolna přejde do dalšího tření... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 13:17 tttomas – Re: Andry
neboj, ji to za chvilku dojde ze uz tam mlade nejsou, me tohle delaji pestrenci,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 13:07 Andry – prosba o radu
Zdravím všechny a prosím o radu. Před nedávnem jsem začal s rybičkama, takže teprve sbírám zkušenosti. Mám 100l akvárium - v něm mečovky, black molly, pančéřníčky a také páreček cichlidek kakadu. K mému velkému překvapení se samička celá sbarvila do žluta a vytřela pod kámen. Spolu se samečkem místo statečně bránili, ale po pár dnech jikry, bohužel, zmizely. Od té doby uplynulo asi 10dní - samička je stále celá žlutá, brání prázdné místo, občas donese pár bublinek vzduchu, potravu přijímá jen málo a je velice drobná. Poradíte někdo, co dál......?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16281x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11479?od=401